Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Za slanje full size fotografije koristi program file attacher, pomocu njega mozes i ostale fajlove da saljes.Za pdf se ne secam tacno kako bese, nadam se da ce neko da ti odgovori...
Zbog ovakvih sitnica i cekamo win10, lumija 640/xl bi trebalo prva da dobije.Generalno nije toliko los, dok se naviknes...
 
U winwinu 640 uz mts pakete 2-3000 dinara skuplji od l 535. Nemaju ponudu jos uvek na sajtu ali imaju u radnji. Verovatno ce ovih dana izbaciti i ponudu na sajtu.
 
Telefon je generalno dobar i lepo radi. U vezi toga nemam nikakvih primedbi. Malo mi je veliki za 5" ekran, ali ništa strašno.
Ovo mi je službeni telefon, privikavam se (ja sam zahtevao baš Win phone), ali zaista mi Win deluje prilično nedovršenim. Nadam se da će u izdanju 10 popraviti barem neke osnovne stvari; bez toga neće nikad ni imati veću zastupljenost nego što je sada.
Na kraju, apsolutno sam oduševljen trajanjem baterije; od jutros ga nisam ispuštao iz ruku i još neće da se potroši. Fenomenalno! Sa druge strane, ipak sam razočaran Windowsom... Sačekaću možda još koju nedelju, pa ću da probam Win 10 tech.preview.
 
I kakvi su utisci?:) Imas PM BTW :) (kaze covek da ne gleda, pa mora da mu se javi ^^)
Pa generalno ok. Veci je od note 2 i utisak je solidan. Nije premium ali to i nije ta klasa. Nisam imao prilike nesto da ga cackam, jer je vec bio rezervisan i sklonjen odmah kad je stigao. Samo je ovako skup, 30hilj nije malo ipak.

Odg na PM. :)
 
Uspeo sam da aktiviram office 365, caka je bila u regionu telefona,trebalo je da namestim na Srbiju.E sada Sta je sa onih 1tb OneDrive prostora da li ako predjem npr 800gb sta posle prve godine da li mi brisu tih 800gb?
 
Pa ocekuju da onda kupis za dalje :)
To jeste navlaka...
 
Koliko se sećam, ne briše se ništa, samo ne možeš da dodaješ nove fajlove, kada godinu dana istekne.
 
Hahah i ja ga cekam, k'o ozebo sunce. :) Niko nista za sada ne zna. Pitao sam i preko tw i u poslovnicama i niko nista ne zna. Ako saznas nesto javi ovde, molim te. I mozda ako si na tw posalji im pitanje, jer sto nas vise bude, mozda se neko potrudi da ga nabavi.

https://twitter.com/TelenorSrbija
 
Koliko sam nasao, kod nas su samo Dual SIM 640XL uvezene, sto znaci nula sansa da se nadje u Telenoru i VIPu (u smislu da ta dva operatera ne daju dobre dual SIM modele ni za zivu glavu).
 
:( znas li mozda da li postoji neka adresa u Telenoru, na kojoj se nalazi neko ko se mesa u svoj posao i ko moze da da neku informaciju koja izlazi iz okvira onih robotskih, unapred naucenih odgovora koje ispaljuju po default-u kada ih bilo sta pitas?

I jos nesto. Vidim da su nekim modelima, konkretno bas lumia 630 oborili cenu. Da li su to radili ranije i da li to moze da znaci mozda pripremu terena za naslednika?
 
Poslednja izmena:
^Ja ne znam oko Telenora nista vise od onoga sto vidim na sajtu, a posto bi mene kostao 4x vise od VIPa ili MTSa trenutno, ne razmisljam uopste o tome.
Za MTS znam da cene ne obaraja, sem ako ocigledno nekome treba da ociste lager.
VIP nisam mogao da ispratim, previse se preplicu promocije sa telefonima kod njih, da mogu ozbiljno pracenje cena da uradim.

Ako u Telenoru bude naslednika 630-ke, bice to samo single SIM varijanta, i ne verujem da ce ponuditi 640XL - uzece kupce od skupljih telefona, a samim tim i skupljih paketa.
 
Koliko sam nasao, barem za sada, nema Dual SIM LTE varijante, tj. barem ne u Evropi :( Ja cu sacekati na LTE model, glupo mi je da sada upgradujem a da nije LTE telefon.

Ali, da, zvanicno sve ti varijante (8 ukupno) postoje, ili ce postojati ubrzo, kako vec.

Ja i ciljam taj single sim i to obicnu, ne XL.

Kad smo vec kod toga, ja nikako da pohvatam koje sve varijante postoje? Do sad sam uhvatio da ima single sim 3G, single sim LTE, dual sim 3G, dualsim LTE i isto sve to, samo u XL varijati. Jel sam dobro ukapirao ili kako ide? Meni bi idealan bio ovaj single sim LTE.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam nasao, barem za sada, nema Dual SIM LTE varijante, tj. barem ne u Evropi :( Ja cu sacekati na LTE model, glupo mi je da sada upgradujem a da nije LTE telefon.

Ali, da, zvanicno sve ti varijante (8 ukupno) postoje, ili ce postojati ubrzo, kako vec.
 
Malo cudno pitanje, ali da li ima sanse da na LTE puste "povoljniji" net jednog dana, jer meni bi samo to imalo smisla, jer ovako me bas briga za LTE kad nemam flat rate :)
 
Da i ja bih voleo da uzmem LTE, ali uzeo bih i 3G ako njega ponude i to naravno po nekoj razumnoj ceni. Sve se nesto nadam da ovo spustanje cene 630 nije slucajno i da pripremaju teren za 640.
 
Malo cudno pitanje, ali da li ima sanse da na LTE puste "povoljniji" net jednog dana, jer meni bi samo to imalo smisla, jer ovako me bas briga za LTE kad nemam flat rate :)
Naravno, T-Com se pretrgao da spusti cene kada dodje :)
Read my sig za odgovor :D

Da i ja bih voleo da uzmem LTE, ali uzeo bih i 3G ako njega ponude i to naravno po nekoj razumnoj ceni. Sve se nesto nadam da ovo spustanje cene 630 nije slucajno i da pripremaju teren za 640.
Single SIM u LTE varijanti ce verovatno biti ponudjen. Za Dual SIM jos uvek nema LTE u Evropi.
 
Nije mi jasno...na mobilnom svetu je 174 eura u par radnji,navodno.
Sada sam se prosetao do WINWIN_a,kazu da dolazi ovih dana i da ce biti 30_ak hiljada...
 
640 obicna je 22000 (~185e), tako da verovatno je i ima za 170e, ali 640XL je 28.300 evo u Bench Shopu (GT), vani je 200e, tesko da moze kod nas biti 175e i kod Madjara.
 
U nemackoj je vec sad 640-ka dual sim pala na 135e, treba to jos da ide dole, pogotovo sto ce M$ ovaj model verovatno masovno nutiti operaterima kako bi nametnuo Windows phone
 
Juce vidim ovaj telefon u Handy_ju..28.300 dinara,cini mi se...moze preko MTS_a na racun.
Nije htela da mi prodavacica dozvoli da ga pogledam,jer je bio u celofanu.
Na mesecni racun oko 2 hiljade,doplata je oko 12 hiljada.
 
Ima li negde u Bg da se kupe original Microsoft slusalice,a ako nema koje da uzmem za 640xl posto su mi rekli da se Microsoft vodi taktikom kao Apple da mogu samo original sluske
 
ne mogu oni da izmisle toplu vodu. na 930 rade slušalice od galaxy s3 provereno
 
treba proveriti ipak sto se tice slusalica. meni nna 830 ne rade bas sve slusalice. ako ima ono dugme za odgovor na poziv, uglavnom ne funkcionise.
 
naravno da treba proveriti, ali ne moraju raditi samo originalne.
 
Nazad
Vrh Dno