Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Dual SIM samo kod MTS-a, ali posto se Lumie (single SIM) prolicno dobro nadju kod operatera inace, verujem da ce biti ubrzo dostupne (cim ih ima evo i GT/WW).

Ja sam gledao uzeti 730DS, ali posto 640XL ima fino veci ekran a isto dobru rezoluciju, izgleda da ce MTS dobiti novi ugovor za DS varijantu :)

Ti to imas neku dojavu da stize u MTS ili?
 
Ne, cisto sam bas pratio Lumie i MTS ih je mozda bukvalno sve do sada imao u ponudi. A jedini ima dual SIM Lumie u ponudi.
 
Je l' ova cena od 175€ za XL kod nasih prodavaca tacna?
 
Pa.... uz koji paket? :D
Ja cenim da ce biti povoljnija od Lumie 730 Dual SIM uz isti paket.
 
Mislio sam na cenu po radnjama. :)
 
Imas na vrhu stranice, 28.300 u Bench shopu:
http://www.benchmark.rs/lumia_640_xl_ds_crna-8520

Sto mi se cini da je jeftinije od cene Lumie 730DS, pa zato smatram da ce biti jeftinija od nje uz isti paket.

Jedino sto je ovo izgleda samo 3G model! J***m ti drzavu:)
 
Poslednja izmena:
Pa maltene kao i na svakoj lumiji, ubija GPS koliko je brz :-D
 
Danas sam uzeo model 640 DS.
Ako može malo pomoći, pošto mi je ovo prvi Win telefon:
1. Kamera uvek slikau rezoluciji 1632x920pix , kako to da promenim?
2. Koji softver da koristim za sinhronizaciju Gmaila?

Hvala
 
U Handy shopu 640xl 30k, ***** pretplatu, uzimam ja ovo kod madjara.
 
To i nije toliko dranje kako obicno umeju, posto je ovaj telefon ~200e vani, znaci samo 25% skuplje :D (kad te naviknu na 50% skuplje, 25% ti ne izgleda uzasno :D)

Mada vidim jedan oglas za 155e za 640XL, pretpostavljam da je pogresio i da je mislio 255e. 215e onda dodje najjeftinija.
 
Poslednja izmena:
Od danas sam vlasnik 640 XL modela,sve je super i kvalitet izrade i kamera i ekran.Samo me interesuje kako da aktiviram Office 365 licencu-Vidim da treba da se instalira aplikacije Office 365 gift,ali ona nije dostupna u našoj zemlji.Ima li načina da prikrijem lokaciju preko VPN znam da je na Androidu moguće(Tunnel Bear)
 
Treba da skines iz prodavnice Office 365 gift, onda pokrenes i videces... kod mene sve lepo prošlo, 1TB OneDrive i Skype 60min
Reci mi u kojoj rezoluciji slika kamera??
 
Prebaci na USA region pa onda probaj da skines.I mene interesuje kamera, kao i generalno kvalitet izrade?
 
koja je fora kad ti istekne promocija za taj 1tb, a ti si napunio 900gb recimo? brišu ti podatke ili šta?

jel može da se namesti na lumia 640 i xl da vibrira fon kad kucaš na tastaturi? mislim to je toliko banalna stvar da je to android 2.x imao pre x godina. pitam zato što sam dobio info da na nekim lumiama ne može.
 
640xl je nesto bas jeftin kod "madjara" vidjao sam ih po 170e... 640 po tome treba jos znatno dole, jer po svemu sudeci isti ce se deliti sakom i kapom u USA bez ugovorne obaveze po 89$
 
Sto se tice kamere,zaista je sjajna za cenu uredjaja snima u 1920x1080,a slika u 4128 x 3096 ,sto se tice office 365 gift app,nema sanse da je skinem.Region je podesen na USA.Evo slika sta mi izlazi.
 

Prilozi

  • wp_ss_20150502_0001.png
    wp_ss_20150502_0001.png
    148.5 KB · Pregleda: 215
Poslednja izmena:
Hmm... ja sam office 365 gift skinuo najnormalnije, podešen region na SRB...
365.jpg
 
Mozda treba da sacekas malo,ne znam kad si ga kupio i aktivirao(povezao se sa outlook nalogom).Sacekaj do ponedeljka, pa ako i dalje nece kontaktiraj ms.
http://www.windowsphone.com/en-US/how-to/wp-support?wp8

Ja sam imao problem da nisam mogao da skinem aplikaciju video tuner, kao nije dostupna za moj telefon, ali je posle nekoliko dana ponovo bila dostupna, a nije azurirana...
 
Provalio sam da kada šalejm fotografije mailom, on automatski uradi resize. Gde bi to moglo da se isključi?

Telefon sam malo poredio sa Galaxy S4. Lepo radi i generalno je OK, ali mi zasmetalo što je mnogo veći od S4, toliko da ga je teško držati u jednoj ruci.
Evo i po jedna sličica galaxy s4 (prva) vs microsoft 640 (druga)
GAL.jpg
MIC.jpg
 
To su lepote wp-a. Mislim da se resize ne može isključiti. Da probaš neki program za mail? I nema vibracije tastature...
 
Kako je moguce da mogu da se uzmu uz postpaid, a da nemaju ponudu na svom sajtu? I da li mozda znas da li isto vazi i za Telenor?
MTS ima ugovor sa raznim radnjama (politicke veze) da mogu da prodaju telefone uz MTS postpaid ugovor. Ne moraju svi ti telefoni biti u ponudi inace.
VIP ima slicnu ponudu, ali kod MTSa je jasna i javna racunica - placas punu cenu paketa +3G, i otprilike toliko dobijas popust *24 za telefon. Svi telefoni dolaze u obzir, koje radnja prodaje. Za VIP ima malo ogranicenja izgleda.

Za Telenor nema nista od toga, jer ne zeli da daje popust javno, vec samo za one koji se cimaju da ga traze (i to ne uvek).
 
Ja ne vidim da 640xl moze da se uzme uz MTS paket u Tehnomaniji. Za 535 stoji da moze i ima jezicak sa cenama za svaki od paketa... Ako ja promasujem posalji link na kome su te cene za 640xl.
 
Ili ja pojma nemam ili je windows phone ipak teško smeće... Ne mogu da nađem način da sačuvam pdf fajl iz email poruke. Jedini način koji sam našao je "udri me do zore" (ovako) :S::S:
Izgleda da isto nema načina da se pošalje full-size fotografija, uvek je umanji.
Neverovatno...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno