Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ja koristim "brovajzer" za potrebe toga... Stvar ukusa, to sam radio i na ios-u i na androidu...
 
Imam vec 15 meseci Lumiu 720 i generalno sam zadovoljan. Vec mesec dana gledam Lumiu 640 XL i sigurno cu je kupiti narednih 2, 3 meseca.
Meni je najbitnija sama stabilnost OS. Smesni su mi ljudi koji su toliko optereceni brojem app u prodavnici. Pogotovo me iritira sto potencijalne kupce odvracaju od Win Phone pricajuci kako je glupost od fona.
Priznajem, kada bih imao mogucnosti jos sutra bih kupio iPhone 5s 64 gb ali ovako Windows phone mi je savrsen.
Samo se plasim perioda privikavanja na phablet ali imam velike sake pa se nadam da cu se brzo privici. :)
 
Ovaj Windows phone je... :D Nema you tube, ali ima Dusanov zakonik sa sve sherovanjem clanova :D
 
Imao je microsoftov yt, po meni bolje odrađenu nego na androidu i iosu, samo je posle 10 dana, google stopirao rad te aplikacije... Pisano je o tome dosta, imaš jako dobre alternative, tubecast, mytube...
 
Koristim metro tube, bolji je od onog za iPh 6 :D Tako da.

Generalno, gotivan mi je telefon, ako izuzmem jadan kvalitet zvučnika. Nije igračka. Za najosnovnije korišćenje, ok.
 
Moram da dodam da ja probleme sa zvučnikom na max nemam a imam model 640 dual sim, plastika koja sliži kao kućište telefona ima po meni više funkciju zaštitne maske za telefon nego kućišta telefona jer diše . Potencijalno mogu da se nabave kućišta i u drugim bojama pa da jednostavnom promenom kućišta menjate izgled telefona što je meni eksta fora. Što se phone jack-a za slušalice tiče nisam primetio nikakvo klimanje ili gubitak kontakta a imam Xiaomi pistons 2 i sve komande rade , pauziranje pojačavanje stišavanje prijem poziva znači sve . Što se aplikacija tiče video sam komentar da fale aplikacije za smart tv , ima dosta daljinaca što za pc što za svaki od jačih brendova smart tv znači soni lg samsund philips ... Ja imam lg i radi bez problema. Ono što mi fali je ftp klijent kako treba jer imam nas uređaj i ne znam kako da mu pristupim telefonom . Postoji aplikacija video player koji koristi dlna ali mene interesuje da pristupan deljenim folderima na standardan način a to sam mogao na androidu i gle čuda ne mogu da nađem kvalitetnu aplikaciju na wp. To bi po logici stvari trebalo da bude najnormalnija stvar. WP bi trebao da pristupa računarima preko wifi na mreži bez ikakve dodatne aplikacije .
 
to sam ja mogao pre 8 godina sa nokiom n95, a ne možeš sa wp telefonom u 2015. godini
 
A krastavac, to si ti moderni trendovi. Ja sam na eriksonu 628 svojevremeno imao delivery report za sms, a na iPhone-u ga i dan danas nemam i jos su zastitili os da ga neko ne bi slucajno preko nekog tweak-a napravio, toliko kao da im zivot od toga direktno zavisi. Isto i sa bluetooth transferom, programom za maipulaciju korisnickim profilima i tako dalje. Sve su to stvari koje su telefoni pre 15 godina imali svi, a danas najpopularniji telefon i jedan od najskupljih nema.
 
Ko hoce a se igra sa Win phonom, a trevaju mu dve kartice, ovaj telefon je za preporuku, i mislim da je dual sim fazon mnogo bolje resen nego na andoidu.

Dalje, os koju manu da dodam, nema cirilicne tastature, to je bas mana po meni...

Drugo, treba mu oko 4 sata da se napuni, ali to je do velike baterije. Baterija i je izdrzala oko 1 dan i 10 sati osrednjeg koriscenja.

Live tiles su totaln cool fazon :)

MISLIM da bi za starije lude ovaj telefon bio vrhunski, jer nema mnogo filozofije u njemu.
Edit: Niko od nas nije opterecen brojem aplikacija. Nikoga broj ne zanima, bolje je deset dobrih nego 10000 krs aplikacija. Cinjenica je da nema igrica osim gameloftovih, i da nema googlovih aplikacija, da nema medija nasih, te da za sve moramo da jurimo zamjene, od kojih su neke bolje a neke losije. A ako nema te tri stvari, zapitajte se kojih ima onda. Svako jurenje zamenske aplikacije je bas cimanje. Ali kontam da ce se situacija popraviti.
 
Poslednja izmena:
Koliko ce ti trebati da provalis da ima i B92 aplikacija, kao i ona N1.. :)
 
Koliko ce ti trebati da provalis da ima i B92 aplikacija, kao i ona N1.. :)

B92 je očaj živi :D Prosječna ocjena 3 :D

Batalite priču oko aplikacija. Možete da slušate mene, a možete i ostale ljude sa ove teme, za svakoga ko se bude odlučio da kupi ovaj telefon.

Telefon je odličan, i vrijedi tih cca 160 evra.

Sistem je dobar, brz i stabilan.

Sistem nije igračka, kao android i OS.

Aplikacije kaskaju 3 godine za najjeftinijim kineskim andoridom =)

Aplikacija - nema.
 
Poslednja izmena:
Drugo, treba mu oko 4 sata da se napuni, ali to je do velike baterije. Baterija i je izdrzala oko 1 dan i 10 sati osrednjeg koriscenja.
Baterija je standardnih 2500 Mah, ali je punjač verovatno kanta kao i onaj što ide uz L735. Samo 750 mA, mislim da su bolji išli i uz E52.
Slažem se za aplikacije, sad budi spreman za napad fanbojsa. :) Mada, nedostatak B92, Blica, Kurira i ostalog otpada je svakako plus za WP.
 
Vidim da pojedine radnje po BG-u dobijaju 640 xl,ali samo 3g dual i singe sim modele isplatili se cekati LTE verziju?
 
Sasvim pristojnu kameru ima xl model. jeste malogora od l830 ali je sasvim upotrebljiva u vecini situacija
 
Danas je Microsoft u indiji spustio cene Lumie 640 za 20%, mislim da je pametnije sacekat sa kupovinom, jer u pojedinim zemljama operateri ih daju dosta povoljnije sa osnovnim ugovorima
 
Bice tu naravno spustanje cena. Ovo su pocetne cene koje su uvek po pravulu nesto visebod realnih. A ima i stalno nekih akcija. Evo sad je ovde u CH l535 79fr ili oko 75€ a l830 220fr ili oko 210€. Uzecu jednu l535 bratu cisto da ima kao drugi telefon
 
Mislim da ce kod nas da budu ove LTE verzije, jer se operateri sad napalili, na svaku sliku telefona stavljaju da li podrzava LTE ili ne.Ja bih iskreno uzeo LTE, posto telefone menjam na 1.5-2 godine, do tad ce verovatno cela Srbija biti pokrivena ovim signalom.Samo se dvoumim koji da uzmem za neki mesec kad mi istekne ugovor?Ovaj 640 mi izgleda savrsen, gotovo sve ima po dobroj ceni, jedino mi se cini da nema onaj sensor, sto ima lumija 630, da ga korirstite kao pedometar, ili se varam?
Ni ovaj XL nije los ali mi se ipak cini preveliki?
 
Varaš se..

Oba 630/5, i 640 ss/ds imaju SensorCore

Evo popis senzora:

- 640: Ambient light sensor, Accelerometer, Proximity sensor, Magnetometer, SensorCore

- 630/635: Accelerometer, SensorCore
 
U pravu si.Ja sam gledao na gsmarena, tamo ne pise da ima....Ipak cu izgleda da uzimam 640.Ovaj XL ima zeiss kameru, ali ipak gledao sam test kamera, meni skoro iste fotografije prave, naravno XL verzija malo bolje, ali ipak nista toliko spektakularno.
 
Dual SIM samo kod MTS-a, ali posto se Lumie (single SIM) prolicno dobro nadju kod operatera inace, verujem da ce biti ubrzo dostupne (cim ih ima evo i GT/WW).

Ja sam gledao uzeti 730DS, ali posto 640XL ima fino veci ekran a isto dobru rezoluciju, izgleda da ce MTS dobiti novi ugovor za DS varijantu :)
 
Sutra mi stize u radnju xl pa cu konacno uzivo da ga vidim...
 
I ja bih uzeo veci telefon, ali ne znam gde da ga nosim?Ajde zimi u jakni, unutrasnji dzep, ali leti?Sad imam tel sa ekranom od 4" staje u dzep, ali kad bih uzeo od 5.7", sta cu s njim?
 
isti problem imam i ja , trenutno imam L 620 od 3,8 inca sad neznam sta uzeti od 4 inca , izgleda nema nista malo bolje samo prostaje da izaberem 735/720/640
 
Nazad
Vrh Dno