Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Instagram ili 6tag zamena za isti, twitter, ove sve Lumia camere, selfie, panorama itd, here maps..etc
E ako su fotke losije onda je presudno to nazalost za mene, 640xl na 8.1 pravi izvrsne fotke.

6tag je ok, ali galerija zna da pukne kad nešto hoćeš da uploaduješ iz nje. Twitter koristim Fenice i radi odlično, kamera app zeza užasno, treba joj 30s kad fotkaš i hoćeš da vidiš fotku da je otvori, zakucava se kad otvoriš ručna podešavanja i zna kompletno da pukne kad okineš. Panorama je ok. Maps nisam koristo.
Ja sam se vratio juče na 8.1. Zezanje kamere je presudilo.
 
Kao prvo pozdrav za sve clanove foruma koji podrzavaju WM platformu. Ja sam nov na forumu pa ne zamerite ili me ispravite ako gresim u necemu ili pitam na pogresnom mestu. Inace korisnik sam Prve serije Nokia Lumia telefona, koristim Lumia 820 telefon koji sam sam dobio sluzbeno samo par meseci nakon objave modela. Toliko sam se odusevio ( pronasao ) u WM platformi da se na android ne vracam ma sta da ljudi pricaju. Na trenutnoj Lumii 820 imam WM 10 poslednji ugrejd ( insider fast ) i pored nekih sitnih zastekavanja nemam zamerki. Telefon posle 3 godine koriscenja radi kao prvog dana ( jos nisam sreo android koji ce tako da radi :) ). E sada zasto pisem bas u ovoj temi. Iako mi telefon odlicno radi ( i dalje sam prezadovoljan ) imam sledecu muku. Menjao bih ga za lumia dual sim ( privatni i sluzbeni broj) i to je jedan od glavnih razloga. Ne mogu vise da nosam 2 telefona i da razmisljam kad koji punim NE MOGUUU :mad: E sad ne bih uzimao bilo koju lumiu vec neku koja ce hardverski lepo da zameni trenutnu ( i da bude bolja, ocekujem to posle 3 godine :D ) pa bih zamolio clanove koji imaju iskustva sa ovim novijim modelima da mi daju savet. Dosta me je sa karaketristikama privukla Lumia 640 Xl, ima Zeiss optiku, odlican HD ekran i odlicnu bateriju, a malo me plasi tj odbija velicina telefona ( ne toliko koriscenje vec mobilnost toliko velikog uredjaja ), dok obicna lumia 640 dual sim ima dosta losiju optiku bar na papiru ( nije mi jasno zasto samo 0.9 za prednju kameru??? ) mada ja nisam neki selfista :) al kad vec uzimam nov telefon... Nisam od ljudi koji menjaju telefone na par meseci sto se moze i zakljuciti iz gore navedenog :). Takodje vidim najavu za Lumia 650 i da li se mozda isplati da sacekam njen izlazak???? Valjda me hvata ovo praznicno ludilo pa me svrbe pare :D
Dakle zamolio bih clanove koji imaju iskustva sa novijim Lumiama pogotovo 640 modelima da mi daju savet oko kupovine tog modela ili pak preporuke drugog. HVALA.
P.S. Ako ovo pisem u pogresnom delu foruma ne ljutite se, nov sam, naucicu :)

Jos jednom veliki pozdrav za sve.
 
Pa skoro sve što te zanima imaš u ovoj temi. Ja ću ti samo reći da radi fino sa dve kartice i da uopšte ne brljavi. Na 8.1 je malo jednostavnije prebacivanje između simova prilikom poziva i slanja sms-a ali ja sam se brzo navikao i na w10m.
 
poz, imam 640 LTE i od kad sam uzeo 4G karticu malo malo pa imam propusten poziv, telefon mi pri ruci al ne zvoni samo dodje poruka da imam propusten poziv, Dok je bila ona stara kartica nisam imao tih problema. Ideja neka sta bi moglo da bude il da nosim u telenor da uzimam drugu karticu ako je do nje?

p.s. fon je na win 8.1 nisam se igrao sa win 10.
 
Poslednja izmena:
Koliko para, u radnji ili oglasi?
Ako ti je bitna kamera 640 pravi sasvim solidne slike po svetlu, dok pri manjku svetla pravi šum. To mu je i najveća mana. Ipak CZ pojam za neke stvari .Sa druge strane, uzmi u ruku oba aparata, i obični i XL i sve će ti se kasti, kod mene je odmah otpao XL iz izbora upravo zbog veličine.
Realno mislim da je 640 obična/xl/ds najbolji odnos cene i kvaliteta od trenutnih lumia.
A i desetku gura bez nekih većih problema, bar kod mene.
 
Evo javljam se opet. Odluka je pala posle iscitavanja cele teme i iskustava drugih korisnika i naravno nakon drzanja oba telefona u ruci, ipak mi je XL preeeveliki tako da sam kupio 640 ds za kes (19600) cini mi se da je to ok cena :) e sada mi win 8.1 deluje ruznjikavo tako da cu odma da ga bacim na win 10 :-devil-: Ovako mi deluje ekstra telefon za moje potrebe.

Hvala jos jednom na savetima i preporukama :)
 
Cao ljudi. Zna li ko neko mesto gde mogu bezbolno (za dzep) da promenim ekran za 640-ku? Tj, samo je staklo puklo, ekran funkcioniše...
 
To jedino neko ko pristane da menja staklo. A to je cemanje pa izbegavaju. Tako da trazis ko to hoce radi. Najlakse im da menjaju komplet sa ekranom a to kosta oko 100€ tako da se ne isplati
 
Cao ljudi. Zna li ko neko mesto gde mogu bezbolno (za dzep) da promenim ekran za 640-ku? Tj, samo je staklo puklo, ekran funkcioniše...

Kupi staklo na ebay pa probaj sam da zamenis. Ako ne ide, prodaj taj telefon u bescenje i kupi drugi nov koji ces paziti malo vise nego prethodni.
 
I nabavi tvrdu futrolu sa poklopcem !!!
 
Dosta me je sa karaketristikama privukla Lumia 640 Xl, ima Zeiss optiku, odlican HD ekran i odlicnu bateriju, a malo me plasi tj odbija velicina telefona ( ne toliko koriscenje vec mobilnost toliko velikog uredjaja ), dok obicna lumia 640 dual sim ima dosta losiju optiku bar na papiru ( nije mi jasno zasto samo 0.9 za prednju kameru??? ) mada ja nisam neki selfista :) al kad vec uzimam nov telefon... Nisam od ljudi koji menjaju telefone na par meseci sto se moze i zakljuciti iz gore navedenog :). Takodje vidim najavu za Lumia 650 i da li se mozda isplati da sacekam njen izlazak???? Valjda me hvata ovo praznicno ludilo pa me svrbe pare :D
Dakle zamolio bih clanove koji imaju iskustva sa novijim Lumiama pogotovo 640 modelima da mi daju savet oko kupovine tog modela ili pak preporuke drugog.
Svakako da nisam upoznat kao vlasnici 640ke mada sam jedno vreme razmatrao kupovinu XL varijante (ali nije bilo dovoljno dobre ponude sa garancijom operatera).
Što se tiče nove 650ke, kako sam na brzinu bacio pogled, jedino što bi mogla da donese je pad cene 640ke, ne znam da li će izbaxiti i XL verziju, te to što dolazi sa win10.
Ps
Nije li vreme za nove telefone u Firmi?
 
Javi obavezno kako je legla. ;) Ja ovih dana treba da porucim, samo dok pribavim neku e karticu.

Upravo stigla. Mozda subjektivan osecaj, ali tek.....rekao bih da je legla bolje nego orginalni poklopac. Vizuelni dojam je eXtra :)
 
Meni danas stigao beli poklopac sa aliexpressa, odličan je, oduševljen sam koliko je lepši telefon kada je beo, stigao za 3 nedelje.
 
Da li su Lumie 640 iz Telenora zakljucane na njihovu mrezu, jel probao neko?
 
@mp3mp3

Sta ti je covek...

Ja sam moj beli poklopac zamenio za plavi i sad uz Monster Urebits (dobijene prilikom kupovine HTC Sensation) sluske sa crvenim kabelom izgleda ko ciganska torba... :D

Mada ko zna da je u startu bio skroz crne boje verovatno nikad ne bi poplaveo... :whip:
 
Poslednja izmena:
Jel to pravilo sa svim lumijama? Moja iz mts-a je takođe sim free.
 
Koliko god nisam voleo ovu glossy belu, toliko je ova mat bela jos gora. Ne klizi, ali se bas prlja u odnosu na prethodnu. Mislim da cu se zadrzati na glossy, a ova neka sedi u rezervi.

Edit: Gde da nadjem kvalitetnu mat "zastitu" za ekran? Nije da mi ne treba pored gorile, ali mi smeta presijavanje na dnevnom svetlu.
 
Poslednja izmena:
Edit: Gde da nadjem kvalitetnu mat "zastitu" za ekran? Nije da mi ne treba pored gorile, ali mi smeta presijavanje na dnevnom svetlu.


Nemoj... Jednostavno nemoj! Imao sam mat, slika na ekranu ispod mat folije je blaga katastrofa... Sve zrnasto i pikselovano... Ja sam progledao kad sam je skinuo! Moj savet je staklo, najlepši mi je osećaj na dodir, slika je odlična i lako se brišu mrlje...
 
Nemoj... Jednostavno nemoj! Imao sam mat, slika na ekranu ispod mat folije je blaga katastrofa... Sve zrnasto i pikselovano... Ja sam progledao kad sam je skinuo! Moj savet je staklo, najlepši mi je osećaj na dodir, slika je odlična i lako se brišu mrlje...

Zato i pitam ima li nesto kvalitetnije. :)
Par dana sam drzao neku i posle bacio, napravi ocaj od ekrana.
 
Da se upisem kao ponosni vlasnik l640 :)

Pitanje za vas, koje poklopce za bateriju ste porucivali, i ako moze link? Ovaj fabricki mi je nesto klimav u donjem delu, ne svidja mi se :( Na L550 je bio bolji.

Inace tel. je za sad super
 
Nemoj... Jednostavno nemoj! Imao sam mat, slika na ekranu ispod mat folije je blaga katastrofa... Sve zrnasto i pikselovano... Ja sam progledao kad sam je skinuo! Moj savet je staklo, najlepši mi je osećaj na dodir, slika je odlična i lako se brišu mrlje...

Daj mi kazite gde mogu naci to staklo kao zastitu...i koliko je to para,naravno i najbolju futrolu...:) Hvala
 
Nazad
Vrh Dno