Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Hvala na odgovorima. To je u principu to. Moracu jos malo da procesljam kako stoje stvari sa nekim alatima koji su mi potrebni ali sve u svemu WP je uskoro moj :)
 
Korstim već nekoliko dana ovaj telefon (tužan prelazak posle iPh 6 :D) i mogu reći da sam generalno zadovoljan, ali - vrijedi tačno toliko koliko košta i ni dinara više.

Hardver. Ukupno gledano, telefon je dosta dobar. Brz odaziv, sve aplikacije "lete": Ekran je solidan, kamera onako, telefon je sav "plastičan", tj nije baš kvalitetna plastika. Nisam zadovoljan zvučnikom za obavljanje razgovora. Takođe, nije dobar ni konektor za sluške, za jedne veoma kvalitetne zvučnike ima malo lufta u konektoru pa može kontakt da se izgubi...

Windows mobile je u najmanju ruku čudan. Nije još dostigao android, ali se opasno približio. Dalje - nema aplikacija. Jednostavno ih nema. Ovi koji trabunjaju o onih 10 000 mjesečno koji se updatuju, to nema veze sa životom... Izbor kao na mom andoridu kada sam ga uzeo pre 3 godine. Nema od googla ništa - gmaila, you tubea (morao sam da kupim za 1$ doduše vrhunsku aplikaciju za you tube) i ako vam još šta treba. Nema 9Gaga, nema LG stvari, nema... Zapravo nije bilo skoro ni jedne aplikacije koja mi je trebala :D Slaba je podrška aplikacija baš baš baš. Gaming takođe mrka kapa. Trebaće ovde još mnogooo rada... Osjećam se skoro kao da imam dumb phone :D Od naših aplikacija za vijesti i portale, postoje samo Večernje Novosti..

Here mape su stvarno odlične. GPS radi mnogooo bolje od MTK smeća... Shopping centar Ušće je moguće zumirati na nivo radnji u njemu sa sve šaltanjem spratova...


Uzeo sam dual sim varijantu, za koju mislim da je bolje riješena nego na andoridima.

Sve u svemu, solidan telefon, ali ništa specijalno. Ako se sjetim još čega, javiću
 
Poslednja izmena:
pa dobro druze za ove bedne novce koliko kosta lumia sa bednim 1 GB rama , koj android , iph moze damu pridje , a taj iph 6 koliko novaca kosta
 
Korstim već nekoliko dana ovaj telefon (tužan prelazak posle iPh 6 :D) i mogu reći da sam generalno zadovoljan, ali - vrijedi tačno toliko koliko košta i ni dinara više.

Hardver. Ukupno gledano, telefon je dosta dobar. Brz odaziv, sve aplikacije "lete": Ekran je solidan, kamera onako, telefon je sav "plastičan", tj nije baš kvalitetna plastika. Nisam zadovoljan zvučnikom za obavljanje razgovora. Takođe, nije dobar ni konektor za sluške, za jedne veoma kvalitetne zvučnike ima malo lufta u konektoru pa može kontakt da se izgubi...

Windows mobile je u najmanju ruku čudan. Nije još dostigao android, ali se opasno približio. Dalje - nema aplikacija. Jednostavno ih nema. Ovi koji trabunjaju o onih 10 000 mjesečno koji se updatuju, to nema veze sa životom... Izbor kao na mom andoridu kada sam ga uzeo pre 3 godine. Nema od googla ništa - gmaila, you tubea (morao sam da kupim za 1$ doduše vrhunsku aplikaciju za you tube) i ako vam još šta treba. Nema 9Gaga, nema LG stvari, nema... Zapravo nije bilo skoro ni jedne aplikacije koja mi je trebala :D Slaba je podrška aplikacija baš baš baš. Gaming takođe mrka kapa. Trebaće ovde još mnogooo rada... Osjećam se skoro kao da imam dumb phone :D Od naših aplikacija za vijesti i portale, postoje samo Večernje Novosti..

Here mape su stvarno odlične. GPS radi mnogooo bolje od MTK smeća... Shopping centar Ušće je moguće zumirati na nivo radnji u njemu sa sve šaltanjem spratova...


Uzeo sam dual sim varijantu, za koju mislim da je bolje riješena nego na andoridima.

Sve u svemu, solidan telefon, ali ništa specijalno. Ako se sjetim još čega, javiću

Glupa ti priča....,
nešto kao da kažeš imao sam novi Mercedes S klasu, i ovaj moj novi Renault Clio nije ni blizu njega....
 
Jel moze neko da opise tu plastiku i uporedi tacno a ne da pljuje itd... bez osnova, na primer kakva je oklopljenost u odnosu na Alcatel OT995 i slicno?
Nisam imao priliku da ih drzim u rukama (mislim na lumi-e)

Windows ce definitivno jako brzo obici android... u to sam siguran a glupo je ocekivat "sad" googleve aplikacije! i iste kao na androidu kad se M$ imati svoje pandane ako i vec nema
 
Poslednja izmena:
@vaše veličanstvo,

:d

Generalno glupa priča, što ne znači da se ne slažem se sa tobom u nekim stvarima... GPS, nedostaje app...

Opet, poređenje jednog od "najpoželjnijih" telefona, sa L640 (najboljom kupovinom), kao i osvrt na aplikativnu ponudu android sistema, pri tome izostavivši komentar iste ponude za " najpoželjniji", govori da si ti hteo, što reče @spacer, bmw po ceni clia.
Gde to ima?
Kupujem odmah...

Kvalitet izrade L640 je sasvim solidan, ne vidim odstupanja u odnosu na 5C, sa njim se da porediti, slikaću vam u skorije vreme...

Edit:
Novi klio je prelep!
0.jpg
96715-clio-glacier-white.jpg
96715-clio-diamond-black.jpg
96715-clio-french-blue.jpg

Pročitajte i ovo...

http://windowsunited.de/wp-content/uploads/2015/04/Lumia-640-XL-weiß-03-1024x769.jpg
http://windowsunited.de/wp-content/uploads/2015/04/Lumia-640-XL-weiß-02-1024x792.jpg
http://windowsunited.de/testbericht...nd-lumia-640-xl-high-end-in-der-mittelklasse/

Najzad, ne razumem...

Iphone 6 je svakako sve, ali ne običan telefon... No sada ne pričamo o iphone 6, već od L640 (XL, LTE...)
Ako izuzmemo lenovo, ko vam još nudi za tako male pare...

8GB (30GB free online) 2500mAh (XL 3000mAh), Corning Gorilla Glas 3, Glance, 1 GB, 1,2 GHz Quad-Core, 1280 x 720 HD 5" i 5.7" i na sve windows 10 for mobile, novi OS u budućnosti...

Zato mislim da je ovo skoro, pa clio sport, ne onaj V6... :d
00049607.JPG
 
Poslednja izmena:
Napadate coveka bez razloga. Nije on poredio iPhone 6 i 640, nego je samo napisao da je presao sa jednog na drugi (sto priznajem i meni nije bas jasno, ali mozda su coveku trebale pare ili tako nesto).

Sto se google-ovih aplikacija tice i WP generalno to i mene zanima. Zna li se kakva je tu politika i da li se uopste mogu u buducnosti ocekivati ili postoji neka odluka sa jedne ili druge strane da se one ne koriste? Ja koristim iPhone vec 7 godina i za njega postoji velika vecina, ako ne i sve (ne znam posto me to previse ne zanima), google aplikacija. Nisam sada siguran, ali cini mi se da sam caletu instalirao na 630, google mape i da je to zvanicna aplikacija. Ako jeste, onda to znaci da ce se verovatno i ostale vremenom pojavljivati, samo treba biti strpljiv.

Nisam zadovoljan zvučnikom za obavljanje razgovora.

Mene ovo zanima sta znaci? Los kvalitet, tiho se cuje ili sta?
 
Sta me iznapadaste ovoliko :) Poredim kineksi androd od 160 evra tipa moj bivski alkate 997D sa ovim :)
Nisam rekao da je telefon los, telefon je dobar, nego sam to rekao pa mu rekao mane, i sta ocekivati za ove pare :)

Opasan manjak aplikacija postoji, kako u gamingu tako i softver obican, i tu nazalost ne mogu nista. Dakle, vijesti cete morati pratiti preko browsera, forume isto. Aplikacija za fejs je OK

Zvuxnik za razgovor zveci kada se pojaca na max. I to je vrlo vrlo ozbilja mana... Glupost je da u ushtekali na njemu. Opet, jako je glasan, glasniji recimo od iPh i od Alkatela, pa mozete smanjiti na prihvatljiv nivo.

Baterija je dan u po otpr. S tim sto je meni sve ukljuceno, viber, whatsup, health and fitness.

Da sumiram, windows phone u cjenovnom rangu androida...

Ekran je stvarno dobar, bolji nego na papiru.
 
Ma niko ga ne napada, pišemo... Opušteno... Nego ti slikaj malo fotki i to na macro... Pa stavi...
I nemoj se sekirati, mi jedva čekamo da lupimo kontru... Zezam se...
Piši svoje utiske...
 
I kazi koje ti app fale ,mozda nadjemo neku dobru alternativu. Imas temu o aplikacijama pa pitaj

@NW Tebi ukrali ip6 ? Mislim da sam to procitao na ip temi...
 
Korstim već nekoliko dana ovaj telefon (tužan prelazak posle iPh 6 :D) i mogu reći da sam generalno zadovoljan, ali - vrijedi tačno toliko koliko košta i ni dinara više.

Hardver. Ukupno gledano, telefon je dosta dobar. Brz odaziv, sve aplikacije "lete": Ekran je solidan, kamera onako, telefon je sav "plastičan", tj nije baš kvalitetna plastika. Nisam zadovoljan zvučnikom za obavljanje razgovora. Takođe, nije dobar ni konektor za sluške, za jedne veoma kvalitetne zvučnike ima malo lufta u konektoru pa može kontakt da se izgubi...

Windows mobile je u najmanju ruku čudan. Nije još dostigao android, ali se opasno približio. Dalje - nema aplikacija. Jednostavno ih nema. Ovi koji trabunjaju o onih 10 000 mjesečno koji se updatuju, to nema veze sa životom... Izbor kao na mom andoridu kada sam ga uzeo pre 3 godine. Nema od googla ništa - gmaila, you tubea (morao sam da kupim za 1$ doduše vrhunsku aplikaciju za you tube) i ako vam još šta treba. Nema 9Gaga, nema LG stvari, nema... Zapravo nije bilo skoro ni jedne aplikacije koja mi je trebala :D Slaba je podrška aplikacija baš baš baš. Gaming takođe mrka kapa. Trebaće ovde još mnogooo rada... Osjećam se skoro kao da imam dumb phone :D Od naših aplikacija za vijesti i portale, postoje samo Večernje Novosti..

Here mape su stvarno odlične. GPS radi mnogooo bolje od MTK smeća... Shopping centar Ušće je moguće zumirati na nivo radnji u njemu sa sve šaltanjem spratova...


Uzeo sam dual sim varijantu, za koju mislim da je bolje riješena nego na andoridima.

Sve u svemu, solidan telefon, ali ništa specijalno. Ako se sjetim još čega, javiću

ma niko te nenapada , nego nekako nelogicno da uporedis posle iph 6 sada 640 , ( ili nismo se razumeli sta hoces da kazes ) ja nemam 640 niti ga video
zato cekam da negde vidim jer u opciji dolazi 640 / 730 / 735 pa sta bude bolja kupovina
 
I kazi koje ti app fale ,mozda nadjemo neku dobru alternativu. Imas temu o aplikacijama pa pitaj

@NW Tebi ukrali ip6 ? Mislim da sam to procitao na ip temi...

ako ukrali onda druga prica , a to za app tosi upravu ija neke aplikacije nisam znao da ima , evo drug spacer postavio bas dobru aplikaciju kad neko pozove samo stavis na uvo bez otkljucavanja a to nisam znao da ima
 
Super je 640, baš sam upoređivao sa svim android telefonima ove cene, i nijedan mu nije ni blizu...
:'D
 
Plus što se dobija office 365 i terabajt na onedrive-u...
 
Ko o cemu baba o ustipcima, ali moram opet nesto da pitam. :) Posto cekam ovaj telefon kod Telenora, sta mislite koja bi cena otprilike mogla da mu bude? Recimo 630 je uz paket koji koristim oko 2000, a 735 je uz isti paket oko 20 000. Posto bi 640 trebalo da bude nesto izmedju ova dva, kakve su sanse da bude do 5000 uz prenesi i surfuj basic?
 
Moj paket se dosta izmenio i vise ne znam koji sam, oko 990 mi stigne za uplatu ali to vise ne postoji, tako da sam verovatno Prenesi i Surfuj Basic, po nesto nizoj ceni. Ja uz taj paket ocekujem da 640 bude oko 12, 13.000, a eventualno ako bude opet onaj promo period, pa svi telefoni budu vise nego duplo jeftiniji. Ja sam tako uzeo 520 za 4600 u tom promo periodu, a prava cena je bila preko 10 ja mislim..
 
Au jbt koliko me to nervira. Ako bih znao da ce biti vise od 5 000 uz taj paket, ne bih ga ni cekao. Jos ne znam ni da li ce se ni kada pojaviti, a ugovor mi je istekao i telefon mi treba. A znam ako uzmem nesto drugo da ce se ovaj pojaviti tipa za nedelju dana i da ce kostati 3-4 000.
 
Ja sam lumiu 630 uzeo za 1din septembra. Nije bila akcija u pitanju. U paketu od 1495 din. Tako da 640 ne sme biti vise od 3000 u tom paketu. Skoro iste su im trzisne cene u izlasku.
 
Poslednja izmena:
Meni ugovor istice krajem juna i uzeo bih u ozbiljno razmatranje jedan od ova dva, mozda pre xl model. Ali sumnjam da ce mu cena biti isplativa preko operatera. A to sto je bila akcija da tel budu jeftiniji, to je mene zakacilo na leto 2013.ali se ne secam da je bilo prosle god. Kad sam potpisivao bilo je 10hilj popusta na uredjaje.
 
Ja sam lumiu 630 uzeo za 1din septembra. Nije bila akcija u pitanju. U paketu od 1495 din. Tako da 640 ne sme biti vise od 3000 u tom paketu. Skoro iste su im trzisne cene u izlasku.

Ovaj paket na koji cu morati da predjem "prenesi i surfuj basic" je oko 1200 dinara. Dakle to je paket ispod tvog. Uz njega je 630 1800 dinara. Kapiram da bi ovaj mogao da bude do 4000-5000 dinara, koliko bi realno dao za njega. Mada buni me ovaj 735 koji kosta uz isti paket skoro 20 000.
 
Taj 735 je precenjen. Oni tako lupnu pocetnu cenu i ne menjaju fo kraja. Lumia 735 se pojavila sa visokom dosta visokom cenom. Ne secam se bas ali oko 250+e a lumia 640 je 170e tako da ce biti malo niza cena.
 
Poslednja izmena:
Previse ocekujes, jako tesko ispod 10.000 da ce da bude..
 
Lumia 640 je jednaka 630 kad je izasao prosle godine. Iste cene su im ,tako da ne moze da bude preko 10 ,mnogo je to. 5-6 je ok cena.

Koliko je 535 u tom paketu od 1000?
 
A dual sim fazoni, ako bude samo taj model, jel ima ikakvih 'bagova' ako koristim samo jednu sim karticu, neko je pominjao da se vise trosi baterija na dual sim modelima, pretpostavljam kad koristis obe kartice, ne vidim logiku zasto bi ako samo jednu..
 
Čekao sam 640 ali očigledno da se neće brzo pojaviti kod nas, gledao pakete u Telenoru pitao da li će biti nekih akcija za sada kažu NE. Kada sam gledao šta mi je činiti opredelio sam se za 735 i mislim da nisam porešio.
 
Taj 735 je precenjen. Oni tako lupnu pocetnu cenu i ne menjaju fo kraja. Lumia 735 se pojavila sa visokom dosta visokom cenom. Ne secam se bas ali oko 250+e a lumia 640 je 170e tako da ce biti malo niza cena.

Napucaju visoku cenu, niko ne kupuje pa posle malo, malo pa moraju da prave neke akcije. Lumiu 820 sam kupio za oko 100 Eur svojevremeno, L735 za 115 Eur. Više od toga i ne vrede...
 
Pa za tebe bi i 1din mnogo izgleda. Koji to androidi vrede vise?
 
Nebitno, pisao sam za Lumije, platio sam ih koliko mislim da su vredele u momentu kupovine. L735 ima skoro isti hardver kao Galaxy S3 iz 2012 godine upakovan u jeftinu plastiku ne znam koliko očekuješ da košta u 2015. I pri tome ima WP koji još uvek kaska i za Androidom i za Ios-om, bez obzira na Microsoft mašineriju koja stoji iza i gura telefone u promet. Ovde aktuelna 640 je još lošija. Za razliku od L820 za L735 mislim da je skroz pristojan telefon, pre svega zbog dobrog ekrana, ali WP mi je i pored svih pokušaja suviše odbojan za bilo kakvo ozbiljnije korišćenje.
 
Ja kupujem telefone samo u EU (D i S), uvek na akciji... Više komada... :(
 
Ja sam presao sa Androida na wp iz samo jednog razloga, a to je stabilnost os koja nema cenu i po meni vredniji od androida. Nebitan mi je broj aplikacija u prodavnici.
 
Nazad
Vrh Dno