Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Stigla mi je lumia 640 ds , ne verujem ni da ću ja stavljati drugu karticu. Odmah mu instaliram win 10, ovaj 8.1 prosto ne mogu ni minut više da koristim, navikao sam se na win 10.
 
Momci, azurirao sam na Windows 10 i sad nemam tastature uopste, ne podize se. Sta da radim. Lumia 640XL

Isto kao i meni na 640 LTE. Najgore je što se svakih 15ak minuta gasi i pali sam. Nisam znao za ovaj hard reset, možda bi i kod restartovanja pomoglo. Vratih se na 8.1.
U Windows Insideru, idete na fast ili slow varijantu?
 
Ja sam se do sad igrao na windows 10 insider, i moram da vratim nazad na 8.1

Lagano jutros u 7 pun, sad je vec na 30%. Dva dana jede bateriju samo tako.

Kaze skype + mmessage i call, a nisam ni nesto imao pozive i sms poruke :/
 
I kod mene sve u redu, baterija mi drži sa mojim standardnim korišćenjem skoro kao na osmici. Nijanse su u pitanju. I posle novog ažuriranja sve normalno.
 
A glance , nisam ga do sada koristio (imao sam lumia 630) Da li vam je uključen ? Kolika je razlika sa uključenim i isključenim na win 10 ?
 
Ja ga držim na 30 sekundi. L640 ima IPS ekran a to znači da bi pozadinsko svetlo moralo stalno da bude uključeno. To mi se baš i ne dopada. Ne zbog baterije već zbog samog ekrana.

Sent from mTalk
 
A glance , nisam ga do sada koristio (imao sam lumia 630) Da li vam je uključen ? Kolika je razlika sa uključenim i isključenim na win 10 ?

Na ranijim buildovima primetno duze mi je trajala baterija kad sam sa 15min prebacio na 30 sekundi.
Neka je sa srecom nova Lumia. :)
 
Kod mene nisam primetio da nešto kraće traje baterija naspram 8.1, a glance mi je isto na 15 min kao i ranije. Baterija mi je bez problema tukla preko 24h i na taj način, a ni ja nisam nešto nežan prema njoj. :d
 
A glance , nisam ga do sada koristio (imao sam lumia 630) Da li vam je uključen ? Kolika je razlika sa uključenim i isključenim na win 10 ?

Meni je na "Peak" na 640 . Bolje su ga odradili sada, dosta slabije svetli nego na 8.1 pa skoro da i ne trosi bateriju. Ne verujem da moze da potrosi vise od 1% na 24h .
 
Koristi neko Nillkin super frosted shield ? Meni je dobro služio na lumia 630 , razmišljam se da ga uzmem i za 640. Ili ima neko drugu preporuku ?

Loš položaj zvučnika dosta dolazi do izražaja kada je telefon položen na sto . Mnogo slabo se čuje za razliku od lumie 630. Ovako u dzepu i u drugom položaju je ok. Možda se popravi kada mu ubacim Nillkin .

Još nešto, da li je normalno da onoliko dugo obrađuje sliku posle slikanja, to je baš bezveze, iritira zato što ne mogu ni izbrisati sliku dok ne završi. Razumem da je uključen rich capture pa on obrađuje . Ima to uopšte negde da se isključi ?
 
Poslednja izmena:
Nillkin shield je najbolji...obavezno u crnoj boji,imam i beli,posle par dana pozuti i isprlja se,ne moze da se ocisti...Imam i neke jeftine futrole sa aliexpressa,ali nillkin je kvalitetniji i dobije se uz njega odlicna folija za ekran,posle par meseci se nije izgrebala
 
@ tolero
Za fotke, normalno je, a jes iritira pomalo. Na w8.1 je bilo brze.
 
Ja sam razmisljao o Flip Shell Case Back Battery Cover, iz vise razloga. Prvo, zato sto mi originalna maska krcka na vise mesta, a mnogi su pricali da im je sa ovim narucenim maskama nestalo krckanje (kao da bolje legnu od originalnih). Drugo, kada sam kupovao telefon hteo sam plavu boju, ali nije bilo, pa sam uzeo crnu. Sad sam mislio da narucim u plavoj boji. A i telefonmi je nekako lepsi bez nekih dodatnih maski. Jel narucivao neko ovo? Kakva su iskustva?
 
Imam problem sa L640, juce sam se konektovao na wifi u busu dok sam putovao kuci, da bi se odjednom diskonektovao i kad probam opet, kaze windows phone can't connect to secured wifi hotspot... Danas krenem opet za Beograd, drugim busom, drugi hotspot, opet nece da se konektuje, a na tabletu radi bez problema. Doduse ni tablet se nije odmah konektovao vec iz 5-6 puta ali opez moze.
I to je problem samo sa ovim hotspotom, kuci, kod komsije, nema problema. Sta moze da bude?
 
@ujkozavlanje
Protokoli tog hotspota...
 
Ja sam razmisljao o Flip Shell Case Back Battery Cover, iz vise razloga. Prvo, zato sto mi originalna maska krcka na vise mesta, a mnogi su pricali da im je sa ovim narucenim maskama nestalo krckanje (kao da bolje legnu od originalnih). Drugo, kada sam kupovao telefon hteo sam plavu boju, ali nije bilo, pa sam uzeo crnu. Sad sam mislio da narucim u plavoj boji. A i telefonmi je nekako lepsi bez nekih dodatnih maski. Jel narucivao neko ovo? Kakva su iskustva?


Ja sam naručio narandžasti flip sa Aliexpressa... Paše dobro, nema krckanja, dugmići su ok i ima logo nazad i na preklopu utisnut u materijal... Jedino su ivice poklopca slaba tačka, razlistao mi se materijal malo duž donje ivice gde uvek hvatam kad vadim ili vraćam u džep...
 
Ja sam naručio narandžasti flip sa Aliexpressa... Paše dobro, nema krckanja, dugmići su ok i ima logo nazad i na preklopu utisnut u materijal... Jedino su ivice poklopca slaba tačka, razlistao mi se materijal malo duž donje ivice gde uvek hvatam kad vadim ili vraćam u džep...


To sam i ja primetio da mu je slaba tacka na slikama, tacno se vide resice po ivicam, kao da su nedovoljno obradjene, ali za desetak dolara ima da padne jedna, pa kako bude. Ovako mi se na izgled svidja, deluje elegatno, ne budzi telefon, a ako se nekad osteti ili izguli uvek mogu da vratim staru, originalnu masku. Kolko si je ti platio na aliju, ako nije tajna? Ne znam, bas sam ovde primetio sa svi forsiraju, ali. Meni ebay oduvek nekako ulivao vise poverenja...mozda gresim.
 
Ako se dobro sećam, sa shippingom je bila oko 8.50e čini mi se...
 
Stavio sam zadnji build wp10 na 640ds i kada fotografiram sprema mi fotku cijelu vječnost (15 sec) i nisu ni blizu kvalitete kao na 8.1.
 
Hvala na odgovorima vezanim za prelazak na wm10, verujem da cu odraditi upgrade u toku narednih par dana. Posto mi je kamera prioritetna kao i socijalne aplikacije, kako se ponasa u tom segmentu?
 
Imaš odgovor za kameru u postu iznad tvog, a meni FB app radi srednje žalosno. Ne znam šta još ti treba od socijala. :d
 
Imaš odgovor za kameru u postu iznad tvog, a meni FB app radi srednje žalosno. Ne znam šta još ti treba od socijala. :d

Instagram ili 6tag zamena za isti, twitter, ove sve Lumia camere, selfie, panorama itd, here maps..etc
E ako su fotke losije onda je presudno to nazalost za mene, 640xl na 8.1 pravi izvrsne fotke.
 
Stigla mi je lumia 640 ds , ne verujem ni da ću ja stavljati drugu karticu. Odmah mu instaliram win 10, ovaj 8.1 prosto ne mogu ni minut više da koristim, navikao sam se na win 10.

Čekam standardni update...ne radim ništa dok Microsoft ne objavi zvanično na svom sajtu!!!
 
To sam i ja primetio da mu je slaba tacka na slikama, tacno se vide resice po ivicam, kao da su nedovoljno obradjene, ali za desetak dolara ima da padne jedna, pa kako bude. Ovako mi se na izgled svidja, deluje elegatno, ne budzi telefon, a ako se nekad osteti ili izguli uvek mogu da vratim staru, originalnu masku. Kolko si je ti platio na aliju, ako nije tajna? Ne znam, bas sam ovde primetio sa svi forsiraju, ali. Meni ebay oduvek nekako ulivao vise poverenja...mozda gresim.

Porucio sam plavu sa Amazona :) (sumarno placeno 16.99 USD)
Zbog cene dostave, platio sam malo vise nego sto bi trebalo, ali sam hteo i Amazon da testiram (nisam ranije nista porucivao). Ocekujem da stigne svakog dana.
 
Porucio sam plavu sa Amazona :) (sumarno placeno 16.99 USD)
Zbog cene dostave, platio sam malo vise nego sto bi trebalo, ali sam hteo i Amazon da testiram (nisam ranije nista porucivao). Ocekujem da stigne svakog dana.


Javi obavezno kako je legla. ;) Ja ovih dana treba da porucim, samo dok pribavim neku e karticu.
 
Jedno pitanje imam pa ako neko zna,dobro bih dosao odgovor...:)....Kupio sam micro sd karticu od 16gb i brzina 10 e sada kada sam je stavio u mob pokayuje da je od 14.4 gb,izvadim,formatiram na laptopu i opet kada vratim pokazuje da je od 14.4 gb...sta tu nije uredu...zasto???hvala
 
Nazad
Vrh Dno