Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Nisu oni ništa zvanično najavljivali da budemo iskreno.Nijedan konkretan datum,Ms je jedino rekao krajem godine za pojedine telefone kreće. Sve se to bile špekulacije raznih sajtova.
Uostalom zbog toga i postoji ovaj insider program. Ko je nestrpljiv instalira,isti softver.
 
Kada napunite 640xl lte single sim na 100% i kada ga skinete sa punjača, da li Vam posle izvesnog vremena padne nivo na 97%, recimo u roku sat vremena a da ne cackate tel?
 
Meni na 640 lte sa 100 na 98 padne u roku od 10 min bez da diram tel .
 
Kod mene lumia 640 xl lte za 7-8 sati sa 100% padne na 97% baterijom sam zadovoljan. Dok se na androidu baterija smanji za 10-15% za isto vreme.
 
I meni brzo padne na 97 ali ne zalim se na bateriju...bez puno koriscenja izdrzi i 3 dana...ali samo me ta kamera zeza...plus i snimak mi koci kada gledam sta sam snimao...ne znam zasto to? Jeste on lep ali zakoci u gledanju,jednostavno kao da blokira...
 
I meni brzo padne na 97 ali ne zalim se na bateriju...bez puno koriscenja izdrzi i 3 dana...ali samo me ta kamera zeza...plus i snimak mi koci kada gledam sta sam snimao...ne znam zasto to? Jeste on lep ali zakoci u gledanju,jednostavno kao da blokira...

Koji sistem koristis? 8,1 ili 10? koju mem karticu imas?
 
Ako snimaš na memorijsku karticu treba da bude što brža, mada sve preko class 4 bi trebalo da bude dovoljno.
 
Upravo to, jako je bitno da mem kartica bude HC class 10, ispod toga nista ne šljaka kako bi trebalo na windows platformi.
 
Ako snimaš na memorijsku karticu treba da bude što brža, mada sve preko class 4 bi trebalo da bude dovoljno.

Memoriska je Micro SD HC 8gb
CO8G Taiwan
Kingston SDC4/*GB
Nadam se da je to ta bolja...heheh...ne razumem se...Cini mi se da i u telefonu video prekida...da nije zbog win10 mozda?
 
Čak sam našao u nekom uputstvu na microsoftovom sajtu da preporučuju sd kartice što veće brzine
 
Na brendiranim karticama mora da stoji mali krug u cijem se centru nalazi napisan br: 4, 6 ili 10. to je class. Class 10 je preporuceno od microsofta.
 
Da li sa insider verzije prelazi automatski na finalnu verziju kada stigne?
 
Pa sta to znaci sada...da ili ne...ne ali nastavlja sa cescim update-om? Da li je to ona finalna verzija ili ne?
 
Koliko ja znam, finalna verzija će tek biti, posle toga možeš da ugasiš insider. Ali ako ne ugasiš Microsoft planira buduće update tako da ćeš dobijati i naredni update posle finalnog.
Neće oni stati sa razvojem Windowsa 10 sada, naprotiv nastaviće se razvoj ali preko insidera može da se verzija pre nego što bude puštena zvanično.
 
Ono što bude finalna verzija stići će nešto ranije preko insider-a. Ko nema insider dobija zvaničnu verziju, a koji je imaju će nastaviti da dobijaju nezvanične novije... Pa posle nekog vremena zvanični update i tako dalje...
 
Momci, azurirao sam na Windows 10 i sad nemam tastature uopste, ne podize se. Sta da radim. Lumia 640XL
 
Postoji li mogucnost backupa na windowsu? Ne kontam sd ja bas u Win.
 
Bek ap slika uradiš na onedrive ili sd karticu, kontakti se bekapuju automatski na outluk ili gmail, zavisi koji nalog imaš, a aplikacije ti skine sa storea, one koje si imao se tamo čuvaju u vremenskoj liniji.
U principu ako si na androidu imao nalog gmail.com , na WP ubaciš taj nalog i on ti uradi sinhronozaciju.
 
Ajde sada ukratko, sta radi ok a sta ne radi ok na w10 insider, evo izasla je opet neka nadogradnja, iskustva?
 
Ajde sada ukratko, sta radi ok a sta ne radi ok na w10 insider, evo izasla je opet neka nadogradnja, iskustva?

Kod mene radi sve.

Msm evo tek sad instaliram ovaj najnoviji build. Ali i do sad sam koristio tel kao jedini uredjaj i nikad nisam imao problema.
 
Kod mene 640 XL dual radi sve. Zadnji je build, mada imao sam i prethodne i isto su radili. Nema potrebe da se nesto stimas probati 10ku. Fluidan je, sve aplikacije rade lepo, store popravljen, socijalni sajtovi i aplikacije su dobre.Moguce da se desi da ostanes bez tastature posle update-a, ali samo uradis hard reset. Telefon funkcionise normalno. Baterije isto kao i na 8.1. Cujem da kod nekih ulazi u poruke po 2-3 sekunde, mada kod mene se na 640 i 1020 nikad nije desilo. Nema sta da se bojis da ces uleteti i polu-ispravan OS koji ce da ti zakucava, brise podatke ili (daeko bilo) unisti uredjaj. Preporuke za 10ku insider, ko je nestrpjiv slobodno neka proba.
 
Meni od verzije 10586 sve radi stabilno na L640 DS dok su mi na 10581 povremeno pucale pojedine aplikacije. Sad sam na poslednjoj verziji 10586.36 i nikakvih problema. Univerzalne aplikacije odlično rade. Brzina rada uglavnom kao na WP 8.1.

Sent from mTalk
 
Meni od verzije 10586 sve radi stabilno na L640 DS dok su mi na 10581 povremeno pucale pojedine aplikacije. Sad sam na poslednjoj verziji 10586.36 i nikakvih problema. Univerzalne aplikacije odlično rade. Brzina rada uglavnom kao na WP 8.1.

Sent from mTalk

Dual sim podrška bez problema ?
 
Nazad
Vrh Dno