Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Samo su na plavoj tako zaravnjeni i baš se teško stiskaju u silikonu, svi ostali su ok... Zapravo mislim da su sve matirane ok a da su glossy takve zaravnjene...

Ja imam originalnu (kupljena u ProMobi) cyan i tasteri nisu "zaravnjeni", tj. normalno su izbačeni van maske i kroz ultrathin silikon savršeno rade.

p.s. odnosi se na L640DS
 
Stigle su maske... Odlično izgledaju i sve paše... Možda čak i bolje od originalne crne... Nem škripanja i krckanja nigde... ,)



Evo slike redom, crna je originalna a sve ove druge su sa Aliexpress-a... Na zelenoj nisam skinuo nalepnice, tako stigne pa je ispod logo... A ne znam kolko se vidi, plava je glossy i njeni dugmići ne štrče, skroz su u ravni sa bočnom stranom...


Da li su kvalitetne, konkretno maske sa aliexpressa. Na fotografijama, boja ne izgleda kvalitetno, izgleda kao da su rađene od jeftine i loše plastike.
 
Ok su ti poklopci, ja imam 3 komada za lumia 630 ali mi je ipak najbolja Nilkin super frosted, tako da tu ide moja preporuka. Ove poklopce sam mahom ogulio noseći bez ove Nilkin zaštite, sve 3 sam ogulio pri dnu :)
 
Pa ja ne vidim pod rukom nikakvu razliku u plastici između originalne crne i ovih drugih matiranih... Moram napomenuti da mi je baš crna originalna najviše krckala i "disala" po ćoškovima dok ove kineske naležu odlično!

A to sa dugmićima je samo na sjajnim, na matiranim je sve ok... Imam čak i narandžasti flip sa Alija i tu su isto ok dugmići i logo je uredno utisnut u materijal sa prednje strane flipa i naštampan na pozadini... Ne guli se znak inače... Stalno ih nosim bez silikona i nije se nigde načela štampa... Tako da kontam da su ok...

Boja je na slikama takva kakva je, osvetljenje u sobi mi je loše... Ja sam zadovoljan... Čak sam primetio da su iznad otvora za zvučnik ostavili malu tačku uzvišenja tako da se zvučnik ne blokira podlogom kad je telefon ostavljem na leđa...
 
Tu tačku pored zvučnika ima i ova maska sa Alija što je koristim.
 
Drugari, jel postoji neko podesavanje ili alatka za nocno slikanje, slike su dosta lose?
 
Resenje se zove veci senzor ili dobar blic. Posto telefon nema ni jedno ni drugo, najbolje da ne slikas po mraku. Pozdrav. :)
 
Sta se desava sa aplikacijom booking,ne mogu da je nadjem u prodavnici ?
 
pozz drugari...jel moze da se nadogradi 640xl na win 10....nisam bas nesto u toku sa ovim novitetima a sada sam ga kupio pa me interesuje da li vec moze ili kad ce moci...a i kako ako moze....hvala vam unapred...
 
Caos ljudi. Kupio sam ovaj telefon ali u uputstvu ne pise nista o formatiranju baterije. Tako da sam dosao vas da pitam da li je ipak potrebno ? I koje apk preporucujete ? :)
 
Nije potrebno formiranje baterije. Odmah možeš normalno da koristiš i puniš telefon.
 
Hvala na brzim odgovorima @Corvus Corax i @ljubomilko :)
Elem koje apk preporucujete za bilo sta. recimo za youtube ? i kako radi viber apk. Vidim ljudi se mnogo zale u komentarima
 
Hvala na brzim odgovorima @Corvus Corax i @ljubomilko :)
Elem koje apk preporucujete za bilo sta. recimo za youtube ? i kako radi viber apk. Vidim ljudi se mnogo zale u komentarima

Kao što ti reće @StDzoni pregledaj malo temu . Za youtube pogledaj Tubecast, myTube,Perfect Tube , ove koje se plaćaju ideš na try . Viber nije najbolja aplikacija ali ja lično nisam imao nikad probleme, koristim je mahom za poruke i radi .

Ne znam koliko si se informisao ali domaćih aplikacija nema mnogo .
 
Poslednja izmena:
Hmm koristim lumiu 640 i kad snimam video na 1080p/30fps cim napravim neki malo brzi pokret ili se okrenem za 180 stepeni. Na snimku kasnije mi se totalno izbaguje i kao da snimam sa 5 fps i u nekim trenutcima je pikselizovan video. Da li je to normalno ?

EDIT: Sa selfi kamericom radi sve tecno nema stucanja itd .. Da li neko zna sta je u pitanju sa prednjom ?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Lumiju 640 LTE u prodavnici za 140 evra. Ranije sam imao dva androida, HTC Wildfire i Samsung Galaxy Ace Plus.

Ovaj telefon je aždaja za ova dva i bilo koja dvesta dva androida iz ove cenovne kategorije. Sva sreća pa nisam uzeo Galaxy J5 (koji nije loš telefon, naprotiv).

Uzeo sam dosta aplikacija koje ste preporučili, telefon šljaka, ja prezadovoljan.

S obzirom koliko sam se mučio sa (jeftinim) Androidima, jeftina Lumija je svemirski brod. No, da se ogradim, možda noviji androidi bolje rade, ipak je prošlo 5-6 godina od njihovog lansiranja, kapiram da su bolji negoli pre.

Suma sumarum, jedna od boljih odluka u ovoj godini je da se prebacim na Windows phone :D
 
I da li u temi za aplikacije ima negde da su nabrojane sve bolje (dobre) aplikacije za 8.1?
Sada sam u fazi istraživanja :p
 
Idi na početak teme ...Za ostalo sta te zanima pitaj tamo.
 
Nesto ti tu nije uredu ,ako je pod garancijom znas sta ti je ciniti ,mada mozes da probas sa hard resetom,ili da ga jednostavno sam flesujes preko wsrt .
 
Evo klip koji sam snimio sa starim telefonom. Izvinjavam se zbog automatskog blica i ocajnog kvaliteta.. ali pri kraju tacno mozete da vidite ocemu vam pricam (inace sam klip snimao za ortaka koji isto ima lumiu pa sam mu se zato obracao u prvom licu)


E da kad pustim isti klip na kompu .. na mestima koja zabadaju klip bude ubrzan nekako cudno tipa 1.5x ili 2puta
 
Poslednja izmena:
gde je namesteno da snima?
ako je na mem.karticu i ako je spora, moze biti do toga.
ja sam imao neku cl4 i fon je uredno prijavljivao posle par sekundi snimanja da je spora kartica i pritom je brljao po snimku.
ako snima na mem.karticu probaj da prebacis u mem.telefona.
 
pozz drugari...jel moze da se nadogradi 640xl na win 10....nisam bas nesto u toku sa ovim novitetima a sada sam ga kupio pa me interesuje da li vec moze ili kad ce moci...a i kako ako moze....hvala vam unapred...???????:):):):)
 
Instaliras windows insider, odaberes fast ring, proveris update i prihvatis, sacekas jedno sat i po do dva dok se ceo postupak zavrsi.
Zvanican update, po nekim najavama, stize od sredine decembra. Mada to su sve nagadjanja
 
gde je namesteno da snima?
ako je na mem.karticu i ako je spora, moze biti do toga.
ja sam imao neku cl4 i fon je uredno prijavljivao posle par sekundi snimanja da je spora kartica i pritom je brljao po snimku.
ako snima na mem.karticu probaj da prebacis u mem.telefona.

Probao sam da snimim SD i na memoriju telefona i isto mi se desava. Cak sam probao da stavim na mem. telefona pa da restartujem telefon i opet isto. A kartica je inace neka microSD kingston Class4
 
Poslednja izmena:
Cene kartica class 10 ili uhs-1 su sada jako povoljne i nema razloga kupovati stare i spore. Uvek treba obratiti paznju pri kupovini koja je brzina kartice
 
pozz drugari...jel moze da se nadogradi 640xl na win 10....nisam bas nesto u toku sa ovim novitetima a sada sam ga kupio pa me interesuje da li vec moze ili kad ce moci...a i kako ako moze....hvala vam unapred...???????:):):):)

Možeš ovako kao što ti je rekao @StDzoni, mada u ovoj našoj državi, kada to uradiš, gubiš garanciju. Opet možeš se ti vratiti na WP 8.1, tako da oni to u servisu ni ne primete.
 
Nazad
Vrh Dno