Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Treba mi mala pomoc... Frishak sam korisnik Lumie 640 LTE i ne mogu nigde da pronadjem podeshavanje rezolucije kamere... Predpostavljam da je neshto prosto ali se josh najbolje ne snalazim sa Winphone 8.1
Nema menjanja rezolucije na 8.1, samo aspect ratio možeš da menjaš.
 
Danas mi je ispao telefon, pravo na ekran, sa metar i po, ako ne i vise. Ja rekoh gotovo ode sve u ku***. Medjutim okrenem ga i vidim folija unistena, ma reko sigurno je i ekran. Vise iz ocaja krenuh da skidam foliju da vidim u kom je stanju ekran, kad ono ni ogrebotine. Ja se zaprepastio. Zivela folija! Od sad ide na svaki telefon, iako do sad nisam bio neki ljubitelj. Nego, vidim ima i ono kaljeno staklo za ekrane, jedno tri puta skuplje od folije. Pa reko da pitam vredi li kupiti ga? Kakva su iskustva, kako izgleda na l640? Da li se lepi lakse od folije ili teze? I ako moze neka preporuka za neki dobar silikon. Imam obican teracell i vrlo slabo prijanja na telefon, zato je dobio neke ogrebotinice po masci sad pri padu.

Ja sam foliju skinuo i stavio kaljeno staklo. Lakše se postavlja od folije, lakše čisti, prst bolje klizi po staklu...
http://www.aliexpress.com/item/Hot-selling-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Microsoft-Lumia-640-high-quality/32373752892.html
 
Odakle naruciti, sa ebay, aliexpress ili nesto trece? Hoce li mi naplatiti postarinu ovi nasi bambusi, ako na sajtu stoji free shipping?
 
Ja sam naručio sa ali-a, nisam platio poštarinu, već samo treking (isti ne moraš da platiš). Stiglo posle tri nedelje.
 
Ne znas mozda koliko je za obicnu 640, da vidim dal mi se isplati da rizikujem i narucujem preko neta? Na ebay ili ali su oko 5-6 dolara, najjeftinije.


Nisam pitao za 640 al sam pozvo telefonom pre nego sto sam otiso. Proveri prvo koje boje imaju i koja je cena. Nadjes fon na netu da nekacim ovde
 
bio danas u promobi, video uzivo ovu cyan al sam uzo narandzastu :) 1080 din.

"Abu Ghraib orange suit" fazon... 1080 dingera nije mnogo... moracu da ih posetim ne bi li najzad promenio ovaj beli poklopac...
 
Javi kad stigne kako cuci. :)

Dogovoreno, inače nisam ljubitelj zaštita telefona, mob nosim po džepovima, torbicama i laptop torbi sa pitaj Boga čim još i nijedna jedina ogrebotina, GG3 radi svoj posao.
Bivši Nexus5 se fino izgrebao u istim uslovima..
 
Poslednja izmena:
Sad se vratih iz promobi i prilicno me iznenadi cena ledja za 640XL da li zato sto sam procitao da je neko platio 1080 dinara...
Konkretno cena je 1381.80 i nikome ne preporucujem da kupuje u radnji...
Cini mi se da je na KP neko nudio za 600 dingera...
Najpovoljnije je narucivanje preko alibabe tamo je bre cini mi se sve cetiri boje dobijes za iste pare koje platis u promobi za jedna ledja...
 
Poslednja izmena:
Sad se vratih iz promobi i prilicno me iznenadi cena ledja za 640XL da li zato sto sam procitao da je neko platio 1080 dinara...
Konkretno cena je 1381.80 i nikome ne preporucujem da kupuje u radnji...
Cini mi se da je na KP neko nudio za 600 dingera...
Najpovoljnije je narucivanje preko alibabe tamo je bre cini mi se sve cetiri boje dobijes za iste pare koje platis u promobi za jedna ledja...
i ja kad sam zvao telefonom tako mi rekli medjutim kad sam placao na salteru ova cena je. Izvinjavam se sto umanjih racun za 100 din :) ledjasu odlicna cucnulo ko dupe na nosu nista ne krcka ne skripi oridjidji :)
 

Prilozi

  • WP_20151114_14_27_15_Pro.jpg
    WP_20151114_14_27_15_Pro.jpg
    1 MB · Pregleda: 149
@Stilgar

Kupih plavi mat, ali platih 1381.80...
Tebi matis bas ne ide...
Razlika je 197.40...

Verovatno zato sto je ova moja 640 sa sufiksom XL...
 
Poslednja izmena:
@Stilgar

Kupih plavi mat, ali platih 1381.80...
Tebi matis bas ne ide...
Razlika je 197.40...

Verovatno zato sto je ova moja 640 sa sufiksom XL...
ja sam stavio cenu 1080 a platio sam 1181 pa zato rekoh da sam omasio za 100 din. Zena koja radi na salteru mi je donela i cyan plavi i narandzasti, za oba je bila ista cena, i oba su bila mat. i ja imam taj sa sufiksom XL i narandzasta i cyan je za XL
 

Prilozi

  • WP_20151114_19_59_34_Pro.jpg
    WP_20151114_19_59_34_Pro.jpg
    1 MB · Pregleda: 158
Poslednja izmena:
ja sam stavio cenu 1080 a platio sam 1181 pa zato rekoh da sam omasio za 100 din. Zena koja radi na salteru mi je donela i cyan plavi i narandzasti, za oba je bila ista cena, i oba su bila mat. i ja imam taj sa sufiksom XL i narandzasta i cyan je za XL

Takva cena je bila i kada sam ja kupovao Cyan plavi za 640XL.
 
Takva cena je bila i kada sam ja kupovao Cyan plavi za 640XL.

Jedina razlika u racunu u odnosu na ovaj prilozeni Stilgarob je sifra usluge 02510P7 vrsta dobara ista sem sto meni pise CYAN... a kao opis greske je uneto "PIOKLOPAC BATERIJE" (sa I izmedju p i o)... i naravno cena....

Isti takav plavi sam danas 2015-11-14 platio 1381.80...
 
Jedina razlika u racunu u odnosu na ovaj prilozeni Stilgarob je sifra usluge 02510P7 vrsta dobara ista sem sto meni pise CYAN... a kao opis greske je uneto "PIOKLOPAC BATERIJE" (sa I izmedju p i o)... i naravno cena....

Isti takav plavi sam danas 2015-11-14 platio 1381.80...


Izgleda da su tebe baš zeznuli.

Sent from mTalk
 
Ja sam se danas malo igrao sa l640xl u radnji. Izrada je odlicna i ekran mi se svidja. Kamera na prvi pogled sasvim ok. Svakako vredi ispod 200€
 
Da ne vrtim sve postove unazad....gde ima i po kojoj ceni da se nabave poklopci baterije u boji (plava, narandžasta itd) za Lumiu 640 LTE?
 
Poslednja izmena:
Pazario sam plavu i narandžastu odvojeno u razmaku od mesec dana i oba paketa su mi doneli bez dodatnih troškova... A sad sam obe maske naručio u isto vreme i još jednu za L630 pa će biti veći paket kontam, možda me sad klepe za poštarinu...
 
Pazario sam plavu i narandžastu odvojeno u razmaku od mesec dana i oba paketa su mi doneli bez dodatnih troškova... A sad sam obe maske naručio u isto vreme i još jednu za L630 pa će biti veći paket kontam, možda me sad klepe za poštarinu...



A zanima me, ako narucujem od vise prodavaca, to ce sve dolaziti odvojeno? I da, jel ima na maskama pozadi ms logo? Na slikama vidim da ga nema, al neko rece da su to namerno stavili tako na slikama, zbog prava, ali ga kad stigne ima?
 
Posle još malo korišćenja telefona, evo šta mi najviše smeta:
- Port za punjač je jako loš i potrebno je čačkanje svaki put. Te malo gore, pa dole, pa pod ovim ili onim uglom... To ne bi smelo da se dešava, a verovatno otvor maske ne odgovara u potpunosti (maska je original).
- On/off dugme je veoma loše pozicionirano, jer je sredina upravo mesto gde se telefon najčešće hvata prstima (sa stola, recimo). Moram da pazim da ga podižem isključivo po visini, što nije ni zgodno ni praktično.
- Jednog dana mi rekoše da sam nedostupan. Tek tada sam primetio da je preko SIM ikonice precrtani znak. Ništa nije pomoglo osim restarta, posle kog je sve bilo ok, ali ovo je katastrofa, jer se i ne primeti.
- Zvučnik na poleđini je katastrofalno rešenje, jer zahteva ili da se telefon ostavlja ekranom dole (loše iz više razloga) ili da se ne čuju zvono i alarm. Minijaturne vizuelne napomene za propušten poziv ili poruku dodatno uvećavaju problem (nekada je preko celog ekrana bila poruka o broju propuštenih poziva i pristiglih poruka).
- Sve melodije zvona su užasno tihe i pritom nespecifične/neprepoznatljive, a uz zvučnik na poleđini telefona potpuno su neupotrebljive (bez obzira na jačinu), pa sam morao da stavim posebno pravljen mp3.
- Nisam našao opciju da se zvono postepeno pojačava, kao na bukvalno svim starijim telefonima. Dakle, da bih imao zvono koje se čuje i u gužvi napolju, mora da bude podešeno tako da me precepljuje i smeta svima u zatvorenim i tišim prostorijama.
- Glance screen ne radi kako treba. Podešen je na "always on", pritom nikakve opcije za štednju baterije nisu aktivne. Bez obrzira koliko je baterije ostalo (90-70-50 ili manje procenata) glance je prikazan neko vreme (nekada i više sati), ali se potom ugasi i ponovo aktivira tek na pokret. Dakle, ne mogu samo da bacim pogled na telefon koji je na stolu i da vidim koliko je sati ili te minijaturne napomene o propuštenim pozivima i porukama (čemu bi glance trebalo da služi). Najgore je što se često dešava da se glance uopšte i ne aktivira na pokret, odnosno ekran ostaje potpuno crn, pa em nemam nikakvu informaciju, em moram da aktiviram ekran dvoklikom. Dokaz da je glance bio aktivan i da samo nije prikazivao podatke jeste i to što se potom ne aktivira prvo glance ekran, nego direktno lock. Sve to užasno nervira, jer kao da glance malo imam, malo nemam. Inače je podešen da se isključuje u periodu od ponoći do jutra i to radi, ali svejedno posle nekoliko sati rada počne tako čudno da se ponaša.
- Preview slike pre slikanja i onoga što se zaista dobije nema veze jedno s drugim, odnosno na ekranu sve deluje jako mračno, dok su slike uglavnom ok. Možda je do onog senzora za osvetljenje ekrana, ali je potpuno nebulozno da ekran ne prikazuje sliku onakvom kakva će da bude (bar približno).
- Sakriven microSD slot je očajno rešenje i praktično kao da ga i nema, nego da telefon ima veću memoriju. Kartice bi trebalo da budu lako dostupne i da se lako zamenjuju i razmenjuju, ali ovde su maltene kao dodatna memorija u laptopu. Mora da se otvori telefon i da se izvadi baterija, što taj postupak čini besmislenim. Ne znam da li je zarad lakšeg i potpunijeg špijuniranja (da fajlove nije moguće lako i brzo staviti van domašaja Majkrosofta), ali užasno nervira. A kad god priključim telefon na komp da prekopiram podatke, on počne da se puni, pa često priključivanje i isključivanje drnda bateriju. Zbog toga sam došao dotle da fajlove kopiram tek i nekoliko dana kasnije (pa ostavim telefon da se napini skroz sa USB porta) što je van pameti i drastično remeti lakoću baratanja sopstvenim podacima koju sam imao još na Nokiji iz 2006. godine. Ovo je bukvalno kao da telefon nema nikakav slot, nego veću internu memoriju. Da mi neko da podatke na svojoj kartici, nema šanse da bih rasklapao telefon da je stavim, nego bih priključio telefon na komp, karticu i čitač, pa iskopirao sve. Ludost takvog postupka dovoljno ilustruje koliko je loš ovakav dizajn. Da je telefon vodootporan, pa i da shvatim zašto nema slot dostupan spolja. Pa čak i tako ne bih očekivao da mora da se vadi baterija.
- Baterija mora da se vadi i za stavljanje/vađenje SIM kartica, što je za dual telefon vrlo loše. Barem jedan slot bi trebalo da je mnogo lakše dostupan.

Ima još nekih stvari, mada se tiču uglavnom Windows sistema, a manje telefona.
 
Nazad
Vrh Dno