»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 250 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 3737

Tema: Microsoft Lumia 640 , 640XL

Member
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        494
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3350P
        • MoBo: Gigabyte GA-H77-D3H
        • RAM: Memorija DIMM DDR3 2x2GB 1600MHz Patriot Viper Series CL9 i 4 gb patriot ddr3
        • VGA: MSI GTX 660 GAMING 2 GB DDR5
        • MON: BENQ G2220 HDA
        • HDD: Seagate 1 TB ST1000DM003-9YN162
        • OPT: LG DVD-RW GH22NS70
        • Case: kuciste comtrade i Chieftec CTG-500-80P - 500W
        • SND: CODEGEN 5.1
        • LAP: DELL XPS M1530
        • INET: Kablovska
      3. Pre nekoliko meseci sam se dvoumio dal da kupim Nokia lumia 1520 ili LG G Pro 2.Cene telefona su bile slicne, hardver je bio tu i tamo veoma slican osim sto je Nokia imala bolju kameru.I posle razmisljanja kupio sam LG.U sustini ono sto je prevagnulo su aplikacije.Dosta aplikacija koje redovno koristim na zalost ne postoje za WP ili su pak prilicno jadno uradjene tj ne radi se azuriranje.Medjutim posto nikada nisam pripadao klanovima WP ili Androida redovno pratim sta radi Microsoft.Procitao sam na bencu da su izbacili Lumia 640 i 640XL i veoma mi se svidela i cena i hardver koji se nudi za te pare.Tako da sam odlucio da kupim XL model i koristim kao drugi telefon.Ja se iskreno nadam da ce nasi ljudi da pocnu da razvijaju aplikacije za WP.Smatram da zivimo u prilicno zatucanom sistemu gde se cela prica svodi na "Kud svi Turci tu i celavi Mujo".Bez obzira sto sam dugogodisnji korisnik Androida smatram da ima mnogo vise bugova i losih stvari nego WP.Samim tim sto WP koristi mnogo manje resursa dolazim do zakljucka da Microsoft mnogo bolje radi optimizaciju.I svidja mi se sto nemaju puno modela a za razliku od Apple nude odlicne telefone za pristojan novac.Vrlo se radujem proboju WP-a tj Microsofta i zeljno ocekujem sredinu aprila kad ocekujem da ovaj model dodje u Srbiju.Nadam se samo da se nasi nece izalaviti i da ce cena ostati tu i tamo blizu pmc cene koju je najavio Microsoft.
        Menjao bora81 : 12.03.2015. u 06:30

Member
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        1.341
        Samo sto ce xl lte (ipak je to bolje na duze staze) kod nas kostati 250+€ sto je previse. Zar ti nije smor da nosi 2 fableta pro 2 i l640xl?

Member Avatar korisnika TosaNS
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        2.460
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 3.5GHz
        • MoBo: MSI 970A-G43
        • RAM: Kingston DDR3 4 x 2Gb 1333Mhz
        • VGA: GeForce GTX660 MSI OC 2GB
        • MON: Dell
        • OPT: LG
        • Case: Blueberry CN-872BK sa napajanjem CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
        • SND: Creative - Inspire P580 5.1
        • INET: DSL
        • Ostalo: G110 + G9 :)
      7. Možda će cena u nekom prvom mahu biti veća zbog alavosti i monopla, ali na neki srednji rok ona je neodrživa tako da očekujem koliko toliko realnu cenu, pogotovo što kod nas nije u nekoj velikoj meri poluaran WP. Sa ovim modelima čini mi se da MS pokušava napraviti neki proboj kod već prezasićenih tržišta i na tržišta koja nisu baš bogata kao što je naše (Po mom mišljenju ovo su telefoni za široke mase kojim pokušavaju da se pozicioniraju i da uzmu neki veći deo kolača). Iz razloga koji sam spomenuo moguće je da u startu ovi telefoni budu povoljni ali samo pod uslovom da je MS tako odredio nekim ugovorom sa domaćim provajderima. U radnjama ih očekujem negde sredinom Aprila.
        Menjao TosaNS : 12.03.2015. u 12:01
        Soylent Green is people

Member
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        78
        Pre dva dana na sajtu jedne od onih poznatijih "alternativnih" prodavnica mobilnih vidim najavu za 640, piše stiže u aprilu, akcijska cena - 99 evra. Ja se oduševljavao jedno 10 sekundi, dok nisam shvatio da nema šanse da bude tako. I stvarno, od juče su skinuli i cenu i kad će biti dostupan. Neko se zaigrao malo...

Member Avatar korisnika Goxy
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        3.251
        Na sajtu te prodavnice sve su cene akcijske. I iphone 6 za 1000e bio na akcijskoj ceni. Prednost te prodavnice je što mogu da ti nabave svaki telefon čak i nexus 6 ali su skupi prilično.
        ¨People say that ¨money talks¨, but everything that money has ever said to me was goodbye¨

Member
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        228
        Je l ono bi pocetkom aprila pocinje prodaja? Vidim na amazon.de mu stoji cena 159€ za lumiu640.

Member Avatar korisnika TosaNS
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        2.460
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 3.5GHz
        • MoBo: MSI 970A-G43
        • RAM: Kingston DDR3 4 x 2Gb 1333Mhz
        • VGA: GeForce GTX660 MSI OC 2GB
        • MON: Dell
        • OPT: LG
        • Case: Blueberry CN-872BK sa napajanjem CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
        • SND: Creative - Inspire P580 5.1
        • INET: DSL
        • Ostalo: G110 + G9 :)
      13. Citat Citiram korisnika: toske81 Pogledaj poruku
        Je l ono bi pocetkom aprila pocinje prodaja? Vidim na amazon.de mu stoji cena 159€ za lumiu640.
        Tako bi trebalo da bude ali na tu cenu dodaš i carinu.
        Soylent Green is people

Member
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        494
      15. Moja mašina
        • RAM: Memorija DIMM DDR3 2x2GB 1600MHz Patriot Viper Series CL9 i 4 gb patriot ddr3
      16. Samo sto ce xl lte (ipak je to bolje na duze staze) kod nas kostati 250+€ sto je previse. Zar ti nije smor da nosi 2 fableta pro 2 i l640xl?

Ja mislim da 99% stvari mozes da obavis na 3g mrezi.Pod uslovom da je to zaista 3g mreza a ne ovo smece sto nama poturaju kao 3g a ustvari je 2g mreza.E sad jedino ako neko bas koristi mobilni za neke stvari za koje treba extremno brz net.Ali to je po meni par % ljudi.Nasi provajderi bi trebali da rade na unapredjenju 3g mreze a ne da bacaju pare na 4g.Btw u CG nas MTS ima najbolju mrezu.Imaju mnogo bolji signal i 3g nego drugi.Predpostavljam da je to zato sto tamo imaju konkurenciju i da im trebaju korisnici.Sve u svemu moj zakljucak je da je u nerednih par godina u Srbiji 4g telefon totalno nepotrebna investicija.Sto se tice toga kako nositi 2 velika telefona - veruj mi naviknes se vrlo lako.Ja sam bio jako skeptican ali totalno je isto kao i manji.Jedino sta je zeznuto je kad si u busu pa kucas sms.
        Menjao bora81 : 13.03.2015. u 16:28

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        88
        Citat Citiram korisnika: bora81 Pogledaj poruku
        Nasi provajderi bi trebali da rade na unapredjenju 3g mreze a ne da bacaju pare na 4g.
        Sve u svemu moj zakljucak je da je u nerednih par godina u Srbiji 4g telefon totalno nepotrebna investicija.

No Comment!!!

Member Avatar korisnika rotkod
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.238
      19. Moja mašina
        • LAP: ASUS NX90
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Microsoft Lumia 950, 650, 550
      20. Nepotrebna ili potrebna, dovoljno je da na 4G troši manje bateriju za 1% i ja ću biti zadovoljan. U jeku digitalizacije, koja uklanja "neke" signale iz etera, mislim ipak da je bolje imati 4G uteđaj.

Member
        Na forumu od
        Jul 2010
        Poruka
        494
      22. Moja mašina
      23. Da razjasnim posto me neki nisu razumeli.Ne mislim ja da je 4g losa stvar i da nije potrebna nikome.Ja sam rekao da je u Srbiji trenutno vaznija stvar da se pokrije cela zemlja sa 3g signalom.Ja ne znam koliko ste vi upoznati ali ja idem dosta na teren kod ljudi i u 90% slucaja ljudi imaju zalbu na 3g mrezu.Jednostavno u NS-u je jako veliki deo grada nepokriven sa 3g mrezom i jako je los signal.Imam slucaj da ljudi imaju 3g internet i da ne mogu google da otvore.I sad vi meni recite dal je vaznije da se napravi 3g mreza da radi kako treba ili da se uvodi 4g mreza?Ko ce imati koristi od 4g mreze?Od 4g mreze imace koristi centar NS-a i BG-a i to je cela prica.Imao sam slucaj da lik zivi 200 m od VIP poslovnice i da nema 3g mrezu.Kad se uvede 4g mreza cela prica ce se svesti na to da 3-4% ljudi imaju koristi od toga a 96% ljudi ne moze google da otvori.Mozda se nisam najbolje izrazio ali to je bila poenta mog proslog posta.Ja imam 4g telefon i posao mi je oko 500m od centra NS-a.Cela firma nema pokriven signal i niko nema 3g internet.Treba da rodim mecku da bi otvorio bilo sta na telefonu.Ista prica je u drugim delovima grada.A o prigradskim naseljima da ne pricam.Nasi mobilni provajderi mlate praznu slamu i prodaju 2g mrezu kao 3g.

Member Avatar korisnika rotkod
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        3.238
      25. Moja mašina
        • LAP: ASUS NX90
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Microsoft Lumia 950, 650, 550
      26. Slažem se, samo primera radi... Švedska i Danska isto nemaju u svakom delu većih gradova 3G pokrivenost... Veruj mi na reč. Koliko je suditi o ostalim gradovima ne znam... Ovo je vezano za Kopenhagen, Malme, Mariestad i Štokholm...

Member Avatar korisnika m@c|-|oR
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        349
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: rotkod Pogledaj poruku
        Nepotrebna ili potrebna, dovoljno je da na 4G troši manje bateriju za 1% i ja ću biti zadovoljan. U jeku digitalizacije, koja uklanja "neke" signale iz etera, mislim ipak da je bolje imati 4G uteđaj.
        Jedan forumaš je negde napisao da 4G troši više struje od 3G

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        88
        Citat Citiram korisnika: bora81 Pogledaj poruku
        Da razjasnim posto me neki nisu razumeli.Ne mislim ja da je 4g losa stvar i da nije potrebna nikome.Ja sam rekao da je u Srbiji trenutno vaznija stvar da se pokrije cela zemlja sa 3g signalom.Ja ne znam koliko ste vi upoznati ali ja idem dosta na teren kod ljudi i u 90% slucaja ljudi imaju zalbu na 3g mrezu.Jednostavno u NS-u je jako veliki deo grada nepokriven sa 3g mrezom i jako je los signal.Imam slucaj da ljudi imaju 3g internet i da ne mogu google da otvore.I sad vi meni recite dal je vaznije da se napravi 3g mreza da radi kako treba ili da se uvodi 4g mreza?Ko ce imati koristi od 4g mreze?Od 4g mreze imace koristi centar NS-a i BG-a i to je cela prica.Imao sam slucaj da lik zivi 200 m od VIP poslovnice i da nema 3g mrezu.Kad se uvede 4g mreza cela prica ce se svesti na to da 3-4% ljudi imaju koristi od toga a 96% ljudi ne moze google da otvori.Mozda se nisam najbolje izrazio ali to je bila poenta mog proslog posta.Ja imam 4g telefon i posao mi je oko 500m od centra NS-a.Cela firma nema pokriven signal i niko nema 3g internet.Treba da rodim mecku da bi otvorio bilo sta na telefonu.Ista prica je u drugim delovima grada.A o prigradskim naseljima da ne pricam.Nasi mobilni provajderi mlate praznu slamu i prodaju 2g mrezu kao 3g.
        No Comment!!!

Dopada mi se ova nova Lumia 640 XL,sasvim pristojne karakteristike za ovu cenu a i velicina odgovara.Jos samo da bude LTE verzija i uzimam je.

Member
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        1.341
        Bice lte verzija samo ne znam koliko ce biti skuplja od obicne verzije. Ako je 20-30e max onda ok. Ako je 50+ onda je previse platiti lte

Strana 4 od 250 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •