Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ljudi pojavila se konačno lumia 640 (obična dual sim ne ova xl) na Kupujem prodajem i to po ok ceni.... Sada samo imam dilemu da li uzeti nju ili lumiu 735... Brine me taj restart na 735 :( ? A ovaj noviji još niko nije imao pa još nema utisaka....
 
Ljudi pojavila se konačno lumia 640 (obična dual sim ne ova xl) na Kupujem prodajem i to po ok ceni.... Sada samo imam dilemu da li uzeti nju ili lumiu 735... Brine me taj restart na 735 :( ? A ovaj noviji još niko nije imao pa još nema utisaka....

Nešto mi to sumnjivo , mislim da će se tek pojaviti aprila , svuda je u preprodaji.

Nigde nisam video da je krenula prodaja, bolje ti to proveri lepo.
 
Pise tamo da ce biti u ponudi od 10.4 po ceni od 160€. Sto je pocetna cena fenomenalna za ovaj uredjaj
 
160 evra je fenomenalna cena kod nas za ovaj telefon, toliko je u Nemačkoj npr . Mada ja nikad ne bih uzeo telefon toliko brzo , treba se uveriti da li zaista ok po ovoj ceni telefon, da ne bude nekih problema posle.
 
To je skoro 50-ak € jeftinije o l730/5 sto je jako dobra kupovina. Ima malo goru kameru i bolju bateriju ali ostalo je tu negde. Brzina bi trebala da bude tu negde. Cekacemo utiske iz orve ruke kad se pojavi :)
 
Brzina se ogleda u cemu ? Za nekoga ko ne igra igre na telefonu, razlike su zanemarljive, zar ne ?
 
Tako je @mikiPSY
Skoro svi Windows telefoni rade super, nema tu neke filozofije i neke razlike među njime, svi rade super i posle 3 godine korišćenja...
:'D
 
Ja kada bih birao izabrao bih 640XL... 640 nema nista opipljivo bolje od 730,735 (a moglo se naci za oko 20000rsd na kupujemprodajem, sa punom garancijom), tako da su mi ova druga dva bolja opcja. Izgleda da je update resio problem sa restartovanjem 730tke. Kamera na 730 nije bog zna sta, zadovoljavajuca je kao i na S3 (nekada bila odlicna, ali prolazi vreme...), to je ta klasa, tako da ako neko kupuje 640 zbog kamere, nema sta gledati ovaj telefon, kupiti ili 730,5, ili 640XL (bar ta dva modela,730,5 ima OK kameru, a verujem i 640XL kamera verovatno jos i bolja, a ako moze izdvojiti za nesto bolje svakako preporucujem).
 
Vidim da raspravljate o brzini... Odlicno radi WP, te osnovne funkcije na svim modelima, a Snapdragon 400 i njegovi derivati, je odlican cipset. Ali... Skrolovanje itd funkcije stvarno odlicno rade na svim modelima pa razlika nije primetna izmedju S400 ili npr, S800, ali igrice i aplikacije gde su potrebne ozbiljnije graficke performanse, tu ovaj cipset moze zaostati. Steta je sto Microsoft nije razmisljao da uvede Tegra 4i u ove svoje novije modele (730,735,830,640XL...), Tegra ima znacajno bolje performanse taman izmedju S400 i S600, sto bi ovim telefonima dobro doslo u nekom narednom preiodu, kada im proizvodnja prestane, izadje brdo novih modela sa dosta boljim performansama, a samim tim i neke nove znacajne aplikacije koje na nekim starijim platformama nece moci olako raditi.
 
Ja iz tog razloga sam naveo da brzina, utisci u radu su tu negde. I nisam reko neko ce biti brzi ili sporiji od ta 2 modela. WP radi fosta dobro i na najslabijim modelima. Ali razlika se ipak vidi kad poredis l520 i 930. Ne kao kod androida ali se ipak vidi da l930 dosta fluidnije radi. Otvara brze stranice i skroluje kroz njih takodje i aplikacije
 
Samo bih da dodam da update nije rešio problem resetovanja kod L730.
 
Mozda je nesto vezano sa dual sim varijantu. Reklamiraj ti to,nije normalno da se lumia restartuje ,meni se lumia 630 nije nikad restartovala.
 
Jedva čekam da se u našim prodavnicam pojavi MS 640 ali se ozbiljno dvoumim između njega i Lumie 735 jer cena Lumie je još uvek dosta visoka u nekom od ponuđenih paketa kod naših provajdera pa čekam da vidim da li će ona ići naniže kada izađe MS 640 ili će ostati na sadašnjem nivou. Pored cene vidim da je prednja kamera na 640 jako "loša" u odnosu na 735 mada to nije nešto presudno ukoliko su fotografije korektne. Poredio sam tri modela 535, 640 i 735, došao sam do zaključka da bi od svih modela uzeo po nešto i sklepao jedan extra telefon po korektnoj ceni e sad da li biti strpljiv i čekati takav model je tek prava glavolomka jer pitanje je da li će se takav telefon pojaviti i kada.
 
Poslednja izmena:
l640 ce biti oko 150e. sto je svakako prihvatljivo za ono sto nudi. naravno da ima goru prednju kameru jer je l735 predstavljen kao selfi telefon. ako si ljubitelj selfija zaobidji l640 :) Moram da dodam da ce kamera na l735 biti nesto bolja zbog ceceg senzora. ako ti.ne smeta velicina cekaj l640xl kojaje kompletniji uredjaj od l 735 i l 640 modela
 
l640 ce biti oko 150e. sto je svakako prihvatljivo za ono sto nudi. naravno da ima goru prednju kameru jer je l735 predstavljen kao selfi telefon. ako si ljubitelj selfija zaobidji l640 :) Moram da dodam da ce kamera na l735 biti nesto bolja zbog ceceg senzora. ako ti.ne smeta velicina cekaj l640xl kojaje kompletniji uredjaj od l 735 i l 640 modela

Slažem se da je MS 640xl model kompletniji ali veličina telefona mi smeta. Sve preko 5" za telefon je po meni suviše ali opet ko voli nek izvoli.

http://www.phonearena.com/phones/co...mia-640,Nokia-Lumia-735/phones/9280,9253,8891
 
Poslednja izmena:
Meni velicina nimalo ne smeta i nije problem kad se naviknes za par dana. Milina je veliki ekran ali je jako tesko koristiti jednom rukom i za nosenje u dzepovima je malo zajebano :)
 
Hoce li se pojaviti 640xl verzija sa 2 GB RAM ?
 
To je bilo reci da ce biti samo za kinesko trziste ali ko zna mozda ga i prosire na globalnom nivou
 
A ako nabavim recimo neki model za kinesko trziste, hoce li biti varijanta da OS bude na engleskom ili bih morao da se patim sa kineskim hijeroglifima ?
 
Wp ima sirok spektar jezika koji mozes da podesis kako zelis. Nema veze za koje je trziste. To nije problem. E sad cinimi se kinezi imaju malo dtugacije mreze i ne znam jel ce taj tel raditi u globalu ako je pravljen samo za kinosko trziste. ali mislim da ce ms pustiti i globalni model pojacane l640xl. E sad po kojoj ceni.pitanje je...
 
Samo njega merkam, taj pojacani model. Ali ako udje cenovno medju premium android uredjaje, onda prestaje da biva interesantan.
 
Cena ce biti malo preko 200€ za osnovni model. Za taj pojacani nemam pojma da li ce biti globalno i po kojoj ceni
 
Pozdrav.
Ovaj model mi deluje interesantno. Početkom leta putujem u Španiju i ako cena za osnovni model bude 150-160 € može biti dobra kupovina. Još na to da uračunam povraćaj poreza i eto još 20-tak € niža cena. E sada ono što mene interesuje je kakva je situacija sa garancijom? Da li ona važi kod nas pošto verovatno ne bih skorije išao u Španiju? Ima li neko iskustva?
 
ima li kakavih vesti o telefeonima kada stižu kod nas?
 
Pozdrav.
Ovaj model mi deluje interesantno. Početkom leta putujem u Španiju i ako cena za osnovni model bude 150-160 € može biti dobra kupovina. Još na to da uračunam povraćaj poreza i eto još 20-tak € niža cena. E sada ono što mene interesuje je kakva je situacija sa garancijom? Da li ona važi kod nas pošto verovatno ne bih skorije išao u Španiju? Ima li neko iskustva?

Ne znam koliko ti se isplati pošto ima kod nas na oglasima dostupan od ponedeljka na 160€ sa garancijom od 24 meseci koja je ostvarljiva u Srbiji...
 
L640 ima malo bolju bateriju, veci ekran i jeftinija je skoro 50-ak €. A 735 ima bolju kameru, malo bolji ekran i mozda malo lepsi dizajn ali to je relativan pojam. Pa ti vidi sta ti se vise isplati i odgovara
 
Nazad
Vrh Dno