Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

juce mi drugar dao Lumia 640, jer nece da ga koristi. uradio mu fabricki reset, usao sa mojim MS accountom, ali Store ne radi. malo proguglao, vidim da masa kuka od 15tog novembra da store ne radi. treba mi viber na njemu. nadjoh resenje, da se apdejtuje na win10 - upravo je u procesu apdejta, skinuo sam OTC apdejter i preko PC to odradio, i onda navodno moze viber sa drugih sajtova a ne samo sa store-a. kako posle da nadjem sa nekog nezavisnog sajta da skinem viber za njega i instaliram ga, zna li ko? ovo mi je prvi susret sa windows telefonom, pa nemam pojma sa nicim jos :)
hvala
 
juce mi drugar dao Lumia 640, jer nece da ga koristi. uradio mu fabricki reset, usao sa mojim MS accountom, ali Store ne radi. malo proguglao, vidim da masa kuka od 15tog novembra da store ne radi. treba mi viber na njemu. nadjoh resenje, da se apdejtuje na win10 - upravo je u procesu apdejta, skinuo sam OTC apdejter i preko PC to odradio, i onda navodno moze viber sa drugih sajtova a ne samo sa store-a. kako posle da nadjem sa nekog nezavisnog sajta da skinem viber za njega i instaliram ga, zna li ko? ovo mi je prvi susret sa windows telefonom, pa nemam pojma sa nicim jos :)
hvala

meni je viber zezao na 640xl a tek na 630 ne radi koji sam prodao za 2000din drugaru njemu trebalo da mu radi yt preko wifi a to radi preko browshera bez problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ma bio je viber na njemu ali je bio MS nalog od ovog drugara a nisam nikako mogao da ga uklonim bez factory reseta. sad se instalirao win10 i treba mi viber
 
Ako si instalirao Windows 10 Mobile, onda bi trebala da radi prodavnica (store).
 
da, radi sad..... jedino skype nece da se pokrene, kliknem na njega, ode na store, na store imam "launch", i tako u krug.....
 
da, radi sad..... jedino skype nece da se pokrene, kliknem na njega, ode na store, na store imam "launch", i tako u krug.....

Gde si ti cuo da skajp radi na Microsoft operativnom sistemu? Salu na stranu od kako je M$ kupio skype, on je u svakoj iteraciji Windows Phone-a bio prvi servis koji je napustao platformu. Secam se u WP7 vreme, uzeo sam Lumia 800 mozda 2 godine nakon izlaska i sve vreme me je kopkalo sto nisam doplatio za Lumia 900 zbog njene selfie kamere. Pa zaboga kako sada da skajpujem sa drugarima licem u lice. Skapirao sam da sam "izbegao metak" par meseci kasnije kad je M$ iznenada ugasio skype sa mozda mesec dana najave, nepune 3 godine nakon sto je lansirana platforma.

Ako ti je neka uteha, ne radi im ni "Metro app" verzija skajpa koja je dolazila preinstalirana sa Windows 8 i 8.1 desktop operativnim sistemima.
 
Poslednja izmena:
ma nebitan skype.....
ali me buni sledeca stvar, bilo sta da probam da skinem sa store-a, pise da :"device not supported"?????
nemoguce da bas nista ne odgovara za ovaj fon?

u stvari pise:

this app is not compatibile with your device

jel moguce da sad nista nije kompatibilno odjednom na win10?
 
Poslednja izmena:
uradio mu restart, on je jos nesto do-apgrejdovao, sad radi sve, radi i skype :)
 
e stvarno cudan telefon :) ubacio mu micro SD, formatirao je, skidam apps na nju, sve radi bez problema, ali fotke, koje sam podesio da se snimaju direkt na nju, cim izadjem iz kamere, fotki vise nema???? ima li neko resenje za to?
dok ih pregledam dok sam jos u kameri, tu su, na kartici, cim izadjem, folder se misteriozno isprasni :(
 
e stvarno cudan telefon :) ubacio mu micro SD, formatirao je, skidam apps na nju, sve radi bez problema, ali fotke, koje sam podesio da se snimaju direkt na nju, cim izadjem iz kamere, fotki vise nema???? ima li neko resenje za to?
dok ih pregledam dok sam jos u kameri, tu su, na kartici, cim izadjem, folder se misteriozno isprasni :(

taj problem nemam, pogledaj u Datoteke ako imas

Screenshot_11.jpg
 
Files ?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
da, sa app files, sad vidi slike na SD kartici, ali kad pokusavam recimo preko vibera da ih posaljem nekom, i udjem u galeriju iz vibera, opet ih ni viber ne vidi....
 
...i za 640 LTE mi Windows device Recovery Tool daje mogucnost upgrade na novi Firmware. Da li to raditi i da li primecujete boljitak u radu ili ne? Dvoumim se vise jer treba da cekam posle tog reseta da se sve aplikacije instaliraju, pa podesavanja i td...a ako je potpuno isto ostati na staru verziju firmware-a onda da ne menjam nista?
 
Nazad
Vrh Dno