Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Tako je, na obicnom je ekran adekvatan, cak rekao bih odlican.

Nego, prebacih sinoc iza ponoci podatke i kartice u Lumiu 640... Navikavam se, prilicno je drugacije u odnosu na Android.

Sistem je lepo utegnut, nema sta, ali me najvise nervira sto su neke potpuno lagane i uobicajene radnje (recimo, attachovanje ne-slike) zakomplikovane uzasno... Ali polako, videcemo kako ce mi ici.

Imacu vrv mnoga pitanja... :D A morace se i procesljati tema o WP8.1 ubrzo...
 
@mironico Pitaj slobodno i za neku app tamo u temi o aplikacijama,mozda postoje neke alternative za neke zvanicne koje nisu na windowsu.
 
Koristim 640 već 2 nedelje, od tad nije nijedamput zabagovao i radi kao munja :'D
Definitivno se više nikad ne vraćam na Android... Čekam Windows 10 kako na komp-u tako i na lumiji :'D
Pozdrav!
 
Ja se i dalje najvise nadam nekoj normalnijoj tastaturi :)
 
Pa iskreno, nasao sam alternative za sve app koje koristim, osim gsp aplikacije za NS, i Erste mBanking. Imajuci u vidu da mogu i bez njih, app sam resio. Vise ce mi trebati da se upoznam za nekim system-related pojedinostima, pa ako to prodje zadovoljavajuce, ostajem na WP neko vreme. :)
 
Ja se i dalje najvise nadam nekoj normalnijoj tastaturi :)




Sta mislis pod tim "normalna" ? Bolja je od konkurentskih stock tastatura.



Iskreno Ms tastatura je odlicna,samo da u win 10 dodaju swype za nas jezik i vise ne treba. Da li si probao win 10 tastaturu? Cak je bolja i i od wp8.1 tastature.
 
Poslednja izmena:
Za mene je jako teska za upotrebu. Mnogo su slova zbijena, visoka i uska. Gresim pa sigurno 5x vise i 3x sporije kucam nego kada kucam na S4. Uz to, kada hocu da ispravim neku reč, obeleži mi tu celu reč pa onda moram da pipnem pored reči, pa polako prevlačim kursor do pogresnog slova.
 
misli da bude vise u android/ios fazonu :p sala

I meni je wp tastatura bolja i od ios i andorid stock varijante, ali realno, moraju da omoguce dodavanje custom tastatura, jer koliko vidim mnogi vole da promene tu koja je stock...
 
Mnogo su slova zbijena, visoka i uska.

Ovo pokusavam da shvatim jer sam i od drugih ljudi cuo istu izjavu. Kako mogu da budu zbijena, fizicki je nemoguce da budu sira, mislim samo fazon piksel je razmak izmedju tastera i idu skroz od leve do desne ivice ekrana.. Kako bi to na Androidu iste dimenzije ekrana, bila manje zbijenija? :)
 
Rano mi je da sudim da li je bolja ili gora tastatura od konkurentskoh, ali definitivno traži privikavanje. Grešim kao blesav.
 
Ne znam kako da objasnim, na S4 su mozda sitnija, ali imaju razmak pa manje gresim. Uz to, zauzima manju visinu ekrana.
Na WP ako ukljucim eng. tastaturu nemam nasa slova, a sa nasom tastaturom ima dodatnih karaktera pa su tasteri jos uzi.
Opet, stvar je navike...

Par slicica...
 

Prilozi

  • 20150615_153536.jpg
    20150615_153536.jpg
    927.6 KB · Pregleda: 256
  • WP_20150615_15_36_11_Pro.jpg
    WP_20150615_15_36_11_Pro.jpg
    724.3 KB · Pregleda: 236
  • WP_20150615_15_36_21_Pro.jpg
    WP_20150615_15_36_21_Pro.jpg
    692.1 KB · Pregleda: 226
Poslednja izmena:
Meni je ta WP tastatura fenomenalna. 3 meseca sam po povratku na Android ponovo učio da kucam iako je ova stock relativno slična toj na WP no nije to to...
 
Bo'me, ja sinoc gresio, sad sam vec kul. Jedino mi smeta sto ne postoji longpress, koji bi izbacivao znake interpunkcije, ali dobro, solidno su reseni i ovako.
 
Tastatura je ok :) gresi se kao i na svakoj ali bi mogla biti u landscape modu malo bolja, mada ko jos koristi tako tastaturu :D



Care pritisni tackicu dobices znakove ;) mada nisu svi tu...
 
Poslednja izmena:
Znam, nisam degen, samo kazem da bi longpress ipak bio bolje resenje. :)
 
dobra fora je i kada se ptitisne "taster" za simbole, samo treba swype-ovati do zeljenog znaka i opet se vraca na slova, ne mora da se ponovo prebacuje. sve je stvar navike. najgore je kada se koristi npr dva razlicita telefona pa nikako izvezbati na oba
 
Da li postoji mogucnost kod nasih operatera, prvenstveno Telenor, da se 'rezervise' telefon, pa cim im stigne da ti oni jave?
 
Postoji!
Nego seckanje lumia camera je baš primetno... :(
 
Probao sam pre neki dan snimanje nekog videa,ali mi Lumia camera uopšte ne secka,izgleda da je problem nasumičan i da je verovatno nešto do hardvera
 
Primetio sam da je prilikom Skype video poziva lepsa slika sa L640 nego sa Galaxy S4 (u oba slucaja sam koristio prednju kameru). Nije nešto oštrija, vec su boje jače i nekako lepše. Na S4 mi deluju isprano...
 
@Markić
Zazaš ili?

Ozbiljno kažem,baš sam proveravao kod sebe kada sam čuo za taj problem,ali ja ga uopšte nemam,sve ide normalno nema zastajkivanja ni kod 20 ni kod 30 sekunde
Imam pitanje:koji usb kabl da koristim,da li treba original ili može bilo koji?
 
Mozda neki snimaju na internu memoriju a neki na SD? ja sam snimao minut i nisam primetio seckanje sa lunia aplikacijom na internoj memoriji
 
Ja sve sniman na sd karticu,pa opet nista ne secka
 
Prekopirao sam slike ba karticu... Aplikacija za slike secprilično pogubila i pukla par puta dok ih nike "sažvakala". Klipove snimljene iphoneom ne može da otvori uopšte. Prikaže thumbnail a za otvaranje polaže grešku.
 
Ni ja nemam problema sa seckanjem kamere...
Ali primetio sam da škripi u gornjem desnom uglu Lumia 640... Ne znam šta da radim... Uzeo sam je pre 2 nedelje u Gigatronu
 
Nazad
Vrh Dno