Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Nema poreza, nije ti tačna računica.

Poreza ima, carine nema. Nemam nikakvog interesa da branim naše preprodavce kada i sam uglavnom naručujem sa Alija, ali više ne bezuslovno kao pre pošto sve češće za sitince ispadne veća cimka i smaranje.
 
Poslednja izmena:
Nema ni carine ni poreza, 4 maskice naručio, dobio, platio cenu koliko piše na sajtu, ni dinara preko.
 
Moracu nekoga da iscimam da poruci i meni kad/ako uzmem telefon (a sva je prilika da cu uskoro), radje cu njega da castim nego da dajem harac domacim bezobraznicima...
 
Neki prvi utisci nakon početnog rčkanja i igranja sa 640... Telefon prijatnog izgleda, mladalački, solidne izrade ali kapiram da se ona plastika lako grebe. Za cenovni rang u kome se nalazi svakako dobra izrada i dobar ekran. Brzina... očekivana... telefon je spor (primarni telefon mi je iphone 6), ali ne nepodnošljivo spor, videćemo vremenom da li i koliko će usporavati. Kamera je znatno lošija nego što sam se nadao, mnogo šuma.

E sad ono što je totalna katastrofa: izbor aplikacija i kvalitet istih. Puno aplikacija koje sam koristio na androidu i koje koristim na iOSu ne postoje a radi se o izuzetno popularnim aplikacijama od kojih su neke same po sebi jako jednostavne. Kapiram da za mnoge od njih postoje neke alternative i slično, ali sama činjenica da nema zvaničnih aplikacija i da moram juriti alternativu i privikavati se na nju mi je potpuna smaračina. Prelazak sa Androida na iOS je bio potpuno bezbolan u svakom smislu, za pola dana sam imao potpuno isto okruženje na kome je sve lepo radilo a podaci prebačeni kao od šale...

Microsoft mora da dubi da glavi, da daje stimulacije finansijske i svaku moguću pomoć razvojnim timovima najpopularnijih aplikacija na drugim platformama. Dok nemaju sve aplikacije koje imaju šta znam milion ili par miliona instalacija na drugim platformama... besmisao.

Vidim da će i korišćenje ovog telefona kao sekundarnog biti zafrkancija, ali dobro, možda će mi malo slasnui otpor kada nađem vremena da izbunarim aplikaicje koje su mi nužne za svakodnevno funkcionisanje.

Exta note: dovođenje ljudi u zablutu mi je pa tek vrhunac... tipa aplikacija se zove Gmail a pravi je tamo ko zna koja kompanija... Ili YouTube... by Microsoft.
 
Poslednja izmena:
@dejan87dex
Sto bi ista dokazivao ko manje koristi fon sasvim moguce da traje 4 dana, iako mi je prosek 2 ili cak 3 dana (koristim navigaciju povremeno) i jednom mi se desilo 4 (nisam ga puno cackao ni palio navigaciju tih dana), nemam nista u pozadini ni viber ni fb cak i skype "offline" wifi i ostalo je na defaultu

zezao me je office gift vec 2 puta sam resetevao fone i zbog promene m$ naloga koji jos nisam aktivirao, battery sam stavio pise 89% i 3 days 22h remaining.., naravno neme ranije statistike jer je sad instaliran

Meni je Alcatel 995 prosek bio 2 dana a desavalo se dosta puta i 3 dana ali je bio iskljucen wifi uglavnom








Pa ti od te Lumie pravis dumb phone... LOooool Dobro nista od gajbe pive ;)











@jorgovan hahahah kakav review, ocigledno ti je spor u odnosu na IP , 100e vs 600e bas je za poredjenje?





A za google aplikacije sam Google he kriv a ne ti developeri koji se trude da naprave alternative, tj aplikacije za Google servise. El sibse zapitao kako to da MS ima gotovo sve svoje app na Play store-u a ovi nista na MS Storeu? Apple i nema svoje aplikacije tu nema sta da se zameri.Za YT imas odlican izbor aplikacija ,Metro Tube, My tube,Tubecast.... Inace tekst je napisan klasicnom metodom iskompleksiranog Ip korisnika. Isti taj MS je nekada imao funkcionalny YouTubr aplikaciju ko se seca na WP7 i WP8 dok bagra zvana Google nije istu zabranila, znaci nema ni svoju app za MS a ni sam Google nece da je pravi ...i MS je kriv? A takav scenario je u 50%. El ima mozda IP za tu cenu? Ima polovna cetvorka sa olupanim ekranom..od 3.5inca hahahahah. Ja koristim sasvim normalno WP i bez tih aplikacija koje fale ... A samo da mi je znati po cemu su must have? I koje su to app?
 
Poslednja izmena:
@jorgovan hahahah kakav review, ocigledno ti je spor u odnosu na IP , 100e vs 600e bas je za poredjenje?

A za google aplikacije sam Google he kriv a ne ti developeri koji se trude da naprave alternative, tj aplikacije za Google servise. El sibse zapitao kako to da MS ima gotovo sve svoje app na Play store-u a ovi nista na MS Storeu? Apple i nema svoje aplikacije tu nema sta da se zameri.Za YT imas odlican izbor aplikacija ,Metro Tube, My tube,Tubecast.... Inace tekst je napisan klasicnom metodom iskompleksiranog Ip korisnika, pozdrav. El ima mozda IP za tu cenu? Ima polovna cetvorka sa olupanim ekranom..od 3.5inca hahahahah.

Istu etiketu isfrustriranosti bih mogao i ja tebi zalepiti. Telefone nisam poredio, čak ni platforme. Na brzinu se nisam žalio već rekao da je očekivana (za taj cenovni rang, čak i nešto brži). Google aplikacije su još i najmanji problem pošto se za njih alternative nalaze u 2 klika, druge jesu problem. Inače imam i izakanu ip4s... koja je kao PLATFORMA ne kao telefon, svetlosnim godinama ispred Windows Phonea.

Ne vidim zašto se kao pojedinac pronalaziš napadnutim. Neke stvari su subjektivne (izgled, lakoća upotrebe, donekle i brzina) a neke su potpuno objektivne. Aplikacija nema.

Da li je ovo dobar telefon za te pare? Da, svakako. Da li bih ga ja lično kupio da sam trebao dati novac za njega? Ne, ali je to moj subjektivni stav i vezan je i za specifičnost upotrebe telefona.
 
Ip4s kao platforma? Od kada je model platforma? Svaki IP se bazira na 4s a oni ranije sto su izasli?





I termin "aplikacija nema" ???



Svetlosne godine? LoooooooL

Pa napisi tu listu aplikacija kojih nema? Koje su must have bez kojih se ne moze jedan IP korisnik naviknuti na WP? Od malo pre si postao korisnik WP i vec pises review o platformi ...




Ja IP nebi nikad kupio posto je BT osakacen i dan danas...tuga/ ceo sistem smesan iako ima veliki br aplikacija, meni to nije no1 kod telefona, a u slucaju IP svaki model je isti nema razlike...izbor nikakav.


Nekada je bila cela platforma WP trn u oku svima kada je neko pomene, posto nista nije bilo dobro po nekima ni sistem ni app nista...a sada su i dalje problem aplikacije..a svaka popularna aplikacija je tu, one koje su zaista must have al dobro uvek ima izgovora sto nema bas svaka kao na Apple-u/Androidu i gle cuda to je razlog glavni da nesto ne valja. Mogu navesti milion primer sta je lose na Androidu i Apple-u al ja se ne zamaram time niti ulazim na te forume, tu nema diskusije.
 
Poslednja izmena:
Ip4s kao platforma? Od kada je model platforma?

iOS... na kome sve te aplikacije od milion+ instalacija rade...

I termin "aplikacija nema" ???

Ne koriste svi samo twitter i facebook na teleofnu... pri čemu je fb aplikacija katastrofa... na 5 inča ekranu ne stane ništa od informacija.

Od malo pre si postao korisnik WP i vec pises review o platformi ...

Zato sam se lepo i ogradio da je to iskustvo na osnovu poludnevnog drndanja, prvi utisak.


Ja IP nebi nikad kupio posto je BT osakacen i dan danas...tuga/ ceo sistem smesan iako ima veliki br aplikacija, meni to nije no1 kod telefona

Vidiš druže ja poštujem tvoj način korišćenja telefona... pri čemu ti aplikacije nisu broj 1. :).

a u slucaju IP svaki model je isti nema razlike...izbor nikakav.

Ma šta si napeo taj rat sa IP? Evo, da umešamo i treću stranu ako si zapeo... koristio sam godinama i Android i razlika između iOSa i Androida u kvalitetu i količini aplikacija vremenom postaje zanemarljiva. WP mora da se ozbiljno namuži kako bi se napravila kritična masa. Jedan od dobrih poteza Microsofta je upravo i izbacivanje telefona kao 640, koji može doprineti omasovljenju platforme zato što su to solidni telefoni za male pare.
 
Postoje takvi modeli i pre 640... I dan danas je najpopularniji model 520 ...to je klasican Nokia recept.




Nisi odgovorio za te aplikacije koje su must have a nema ih na WP?..




Mene je Android i primorao da se okrenem WP... Jednostavno jedne godine kupio sam top model Arc S od SE i posle samo godinu dana telefon je sa novim update-om poceo da trokira i laguje, nedao bog nikome takvo iskustvo...




To na WP nisam doziveo, a Android od toga pati i dalje, IP nebi da komentarisem ili sam ja ogranicen ili je to jednostavno zenska marka telefona i podredjeno je sve zenama...u svakom smislu.



GOOGLE se tako bezobrazno ponasa ok, ja presao na MS servise, cist racun duga ljubav.


Meni je Google bio zakon nekada , takvim ponasanjem su me preusmerili ka MS-u i ja zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
iOS... na kome sve te aplikacije od milion+ instalacija rade...



Ne koriste svi samo twitter i facebook na teleofnu... pri čemu je fb aplikacija katastrofa... na 5 inča ekranu ne stane ništa od informacija.



Zato sam se lepo i ogradio da je to iskustvo na osnovu poludnevnog drndanja, prvi utisak.




Vidiš druže ja poštujem tvoj način korišćenja telefona... pri čemu ti aplikacije nisu broj 1. :).



Ma šta si napeo taj rat sa IP? Evo, da umešamo i treću stranu ako si zapeo... koristio sam godinama i Android i razlika između iOSa i Androida u kvalitetu i količini aplikacija vremenom postaje zanemarljiva. WP mora da se ozbiljno namuži kako bi se napravila kritična masa. Jedan od dobrih poteza Microsofta je upravo i izbacivanje telefona kao 640, koji može doprineti omasovljenju platforme zato što su to solidni telefoni za male pare.

Poenta je da MSOFT radi tečno i bez zapucavanja što mi je jedina i najvažnija karakteristika, možda nekom i nije kao tebi broj app ali meni je najbitnija (neke aplikacije koje sam na Androidu koristio mi manje više ne nedostaju ali se zbog njih nikada ne bih ponovo vratio na Android). Da ne bude zabune od prvih pametnih telefona koje sam imao svi su bili sa Android platformom pa sve do poslednjeg Galaxy S2+ koji je u početku radio kako treba da bi kasnije pokazivao znake posustalosti i mane samog Android OS.

WP ne upoređujem sa iOS-em jer nisam imao prilike da imam tako skup telefon i verujem da je besprekoran ali za moje uslove suludo preskup dakle cena je ograničavajući faktor.

Jednom rečju za pristupačan novac dobiješ kvalitetan aparat sa sistemom koji radi bez ikakavih problema, meni je to sasvim dovoljn razlog da imam WP.
 
Poslednja izmena:
Meni najteze pada navikavanje na tastaturu :) Mozda je smesno, ali mnogo preciznije radim na androidu (Galaxy S4), nego na L640. Nekako su na L640 slova suvise visoka i zbijenija, tako da mnogo gresim. Isti i edit teksta mi je laksi na androidu. Evo vec vise od mesec dana ne mogu da se lepo naviknem...
 
Poslednja izmena:
Al se glupira Telenor, kao nabavili XL a nisu obicni.. sad kad mi istice ugovor.
 
Al se glupira Telenor, kao nabavili XL a nisu obicni.. sad kad mi istice ugovor.

Neverujem da je kriv telenor vec M$ verovatno nisu proizveli dovoljne kolicine jer ni T-mobile u USA nije dobio isti (vec vise od mesec dana pise coming soon), vidim da ameri besne samo tako... verovatno se dosta prodaje u retail-u a M$ pogresno procenio
 
Poslednja izmena:
Meni najteze pada navikavanje na tastaturu :) Mozda je smesno, ali mnogo preciznije radim na androidu (Galaxy S4), nego na L640. Nekako su na L640 slova suvise visoka i zbijenija, tako da mnogo gresim. Isti i edit teksta mi je laksi na androidu. Evo vec vise od mesec dana ne mogu da se lepo naviknem...

Ni ja nikad nisam uspeo da se priviknem na WP tastaturu. Jedan od bitnijih razloga što za sad izbegavam WP. One kukice na srpskoj tastaturi su potpuni promašaj, a ne postoji mogućnost korišćenja nekog eksternog programa.
 
Evo za @dejan87dex sve sadrzaje meni potrebne sam maximalno koristio po sopstvenim potrebama! (wifi je uvek ukljucen i sihronizacija mail-a, navigaciju jednom na 10min, itd) znaci za mene MAX iskoriscenja :d

wp_ss_20150611_0001.png
wp_ss_20150611_0002.png
 
c5f3ab877ad96b36054b5e0cb44c72c5.png
Sine taj telefon uopste ne trosi bateriju, tj ti ga ne koristis... Ovako izgleda sratistika fona kada ga koristis. A ti si izgleda neki battery saver user.



8dc7fa7852153a387a81957235be7b0d.png
9bcda283ee6546d0a03a51d335f9f573.png


Nista od gajbe piva lazirao si statistiku, koristis tu lumiu kao dumb phone, shame on u! Imas limenku i to Niksicko.
 
Poslednja izmena:
Pa da imas bitcoin miner na phone manje bi trosio... eto ja bas ne stedim :-devil-:
 
Nebi ta linija bila tako ravna da ti trosis tu bateriju, aj dosta o tome svako ko ima taj fon provalice da pricas bajke..
Ja furam gdr2 neoptimizovan na 1020 a orimer sam hteo da ti dam kako izgleda kada se baterija trosi, za razliku od tvojih SS..
 
Poslednja izmena:
Poenta je da MSOFT radi tečno i bez zapucavanja što mi je jedina i najvažnija karakteristika, možda nekom i nije kao tebi broj app ali meni je najbitnija (neke aplikacije koje sam na Androidu koristio mi manje više ne nedostaju ali se zbog njih nikada ne bih ponovo vratio na Android). Da ne bude zabune od prvih pametnih telefona koje sam imao svi su bili sa Android platformom pa sve do poslednjeg Galaxy S2+ koji je u početku radio kako treba da bi kasnije pokazivao znake posustalosti i mane samog Android OS.

WP ne upoređujem sa iOS-em jer nisam imao prilike da imam tako skup telefon i verujem da je besprekoran ali za moje uslove suludo preskup dakle cena je ograničavajući faktor.

Jednom rečju za pristupačan novac dobiješ kvalitetan aparat sa sistemom koji radi bez ikakavih problema, meni je to sasvim dovoljn razlog da imam WP.

Slažem se, to je i moj utisak za sada, radi glatko i bez kočenja, a pri tom ne košta bubreg i plućno krilo. I ne mora da se rutuje i ne znam šta. :)
 
Uzet crni... :D

Sutra prelazim na njega, pa javljam utiske polako. :)
 
Kupio sam i ja belI (glosi) 640 XL LTE dual, posle dugogodisnjeg furanja androida pravo osvezenje WP.
 
Gde si naso lte XL dual sim? Rekli su bice samo za azijsko trziste, ne i za evropu
 
Nije xl, običan, beli, sjajna maska... Nije više moga 535, zavalio ga u zid... Touch ga zezao...
 
Ja sam pitao nemanju81 napisao je da je kupio L640XL :)
 
Nazad
Vrh Dno