Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ne postoji L930 ds. Mozda neka kineska kopija ko zna
 
Realno sve lumije su kvalitetne i imaju odlicne karakteristike za pristojnu cenu.Da imaju Android ili da je wp popularniji, tj da ga developeri tretiraju kao ios i Android, verujem da bi ih u Srbiji svi kupovali kao nekad nokije...
Da imaju sve to i cena bi bila veca.
 
Samo da podsetim, ko planira da uzme L640, do 30.Juna moze da aktivira office 365 i dobija 1TB prostora na onedrive (na godinu dana). Tako da je bolje uzeti u tom periodu nego neki dan kasnije :)
 
Poslednja izmena:
Jel ima negde DA se kupi plavi poklopac za 640 xl u Beogradu?
 
:/

img0029.png
 
Trazis od Telenora info o telefonu,kao da si pitao sefa za povecanje plate...
 
Neće takav info nikada da daju. Sećam se da sam sličnu informaciju tražio od Vipa u vezi telefona Lumia 535; rekli mi da ne znaju, a onda se nakon 2 ili 3 dana telefon pojavio u prodaji ...
 
Ljudi,koliko izdrzi baterija na L640 ?
U sustini kad je sve popaljeno,da li moze da izdrzi 2 dana ?
Kako komentarisete inace telefon vi koji ga imate ?
 
Prosao sam jutros kroz Balkansku i da pogledam da li ima u LS-u za 21K.. kazu nema :)
 
Nije me zanimalo pa nisam pitao.
Mozda su mislili da sam kontrolor iz poreske mada me cura zna od ranije:)
 
Nisam u bg do juna verovatno:(
 
Ok, nema veze. Mislio sam da tu prolazis cesto pa cisto da pitas. Kako se zove radnja? Mozes i na pm, da ne ispadne reklama.
 
Poznati LS iz Balkanske, mada mislim da i za TZ vazi isto :)

Prolazim relativno cesto kod Moskve, ako ne budes tamo u medjuvremenu, javi. Ali imam utisak da su poskupeli. Oni tako uvek urade na pocetku neka super cena, ali cim bude kod "zvanicnih" deraca, oni podignu.
 
Moze, dajte dual SIM LTE prvo :)
 
Čačkao sam danas lumiu 640xl, u najmanju ruku sam oduševljen.
Kvalitet izrade je odličan, nigde ne škripi a stiskao sam ga malo. Tanak je i to meni koji imam xperiu Z ultra (6,5 mm). Što se veličine tiče meni bi super legla, opet malo zbog mog trenutnog telefona koji ima skoro 6,5 inča, navika je čudo.
Ekran je takođe fin, pikseli nisu vidljivi, mada nije tu ništa neobično, lumije su uvek imale fine ekrane.
Kamera deluje dobro, nisam je previše čačkao jer sam več iščitao sve testove, vidim da je hvale.
Kad se sve sumira telefon na prvu loptu oduševljava, da sad uzimam aparat definitivno bih išao na lumiju 640xl. Bravo za Microsoft, sledećim telefonom se vraćam na WP, samo neka tako nastave.
 
Poslednja izmena:
Ume pomalo da škripucka na mestima oko tastera (sa desne strane). Ne primeti se baš odmah.
Još jedna mana je to što se ponekad ipak primeti nedostatak drugog mikrofona. Doduše retko, pa i nije neki veliki minus.
 
Poslednja izmena:
Znači kao kod lumije 630, imam dve kući i škripi pomalo u donjim uglovima kad se stisne. Baš sam tu stiskao 640xl misleći da mu je tu slaba tačka mada nisam ništa čuo i osetio. Ali opet drugo je imati telefon, ne može se ovako na brzinu proveriti.
To nisam znao, znači nema sekundarni mic za izolovanje buke? Ako je tako baš me interesuje kako se to manifestuje u praksi. Zvuk u slušalici verujem da je fenomenalan, tu su me sve lumije do sada oduševile.
 
Maska ne skripi vec neki primete luft na delu gde se otvara zadnji poklopac jer je tu predvidjeno da bude malo lufta kako bi se mogla otvoriti
 
Šta znam, moj ima mali luft baš kod power dugmeta i kada se tu uhvati ume da škripucka. Malo mi je smatalo na početku, ali ništa strašno, navikao sam se :)
Zvuk u slušalici je odličan, ali će me sagovornik malo lošije čuti ako je buka oko mene. Mogu da ga uporedim samo sa Galaxy S4, koji se u takvim situacijama bolje čuje na drugoj strani.
Samo da napomenem da imam običan L640 (ne xl); možda je sa xl nešto drugačije po pitanju maske.
 
Kako da napravim screenshot na 640 XL,kombinacija VOL - I start dugme ne funkcionisu
EDIT: Pronašao sam
 
Poslednja izmena:
Meni je Viber totalno traljav. I kako vrijeme ide sve je gore. Sporo poruke očitavaju, one koje sam vidio i dalje stoje u notifikacionom baru dok ih ručno n obrišem, ponekad ne prijavi da je stigla... Lel.

Skinite toolkit #1 aplikaciju, ima svašta nešto cool :D
 
Na ovom telefonu meni Viber iznenađujuće dobro radi, ustvari radi odlično. Jedino što video poruke moram prvo da preuzmem da bih ih pogledao, ali verujem da je to zbog Windows-a.
Kažem iznenađujuće, jer Voip programi, tipa Zoiper, ne mogu da drže nalog dostupnim za prijem poziva kada se isključi ekran (opet zbog Windowsa)
 
Poslednja izmena:
A Skype?
 
Nazad
Vrh Dno