Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Da, u pravu si, nešto nije u redu. Nigde drugde ih nema :)
 
I review od sjajnog Mattias Burlinga

 
ljudi sta mislite da li se isplati preci sa l920 na 640? Prvenstveno sam zainteresovan za xl verziju. Koliko vredi menjati l920 i preci na to?

Da li kod nas postoji l640 xl lte da se nabavi?
 
Ja bih sa L920 presao samo na L930/1520.. od WP telefona naravno.
 
i ja bi na l1520 ali nekako mi je previse veliko ko l640 xl je nekako lepse upakovan.

Mada iskreno fale mi neke aplikacije a wp nikako da to popravi. U zadnje vreme osim app za dopisivanje i ofice app nista drugo nema. To me malo nervina. Inace sam prezadovoljan kako sistem radi.
 
Ma super su obe L640, posebno za tu cenu ali L920 je nekada bio flagship pa mi je nekako logicnije da se predje na telefon iz te klase.. to ''kosta'' ali mislim da vredi (cene za 930/1520 iz oglasa mada je phablet retkost u poslednje vreme).

Mozes da razmislis i o L830 ako doplata nije velika..
 
i ja bi na l1520 ali nekako mi je previse veliko ko l640 xl je nekako lepse upakovan.

Mada iskreno fale mi neke aplikacije a wp nikako da to popravi. U zadnje vreme osim app za dopisivanje i ofice app nista drugo nema. To me malo nervina. Inace sam prezadovoljan kako sistem radi.

Koja ti app fali, možda se nešto izbunari , pitaj u temi o aplikacijama.
 
cekacu cujem da se L840 pojavljuje uskoro. Cekacu jos malo da vidim sta ce win da uradi sa novim sistemom, mada iskreno popravku i dovodjenje aplikacija kao na android i ios nece to skoro. Mozda za godinu, dve da se sistem pokaze i pridobije korisnike. Tek u septembru izlazi win 10, pa onda dok se to probije kod korisnika, pa programeri dok krenu da rade za taj sistem. Fale mi te aplikaceje za banku, za canon aparat, elance, fotolia, I stock i jos mnogo drugih. Ostale aplikacije su uglavnom beta varijanta pa se sporo razvijaju. Uvek wp korisnici cekaju zadnji da nesto dobiju i to kada dobiju nije potpuno.
 
Ako imas 920, mislim da treba da ga zadrzis i da ne prelazis uopste na neke novije modele, posto kad dobije win10, bice kao potpuno novi telefon i imace 90% funkcija koje ce imati i njegovi naslednici.
 
Par pitanja. Kako radi viber na 640, kako tapatalk, kako sljaka gps, i koji je najbolji browser i video plejer (720p, sa titlom) za ovaj telefon?
 
cekacu cujem da se L840 pojavljuje uskoro. Cekacu jos malo da vidim sta ce win da uradi sa novim sistemom, mada iskreno popravku i dovodjenje aplikacija kao na android i ios nece to skoro. Mozda za godinu, dve da se sistem pokaze i pridobije korisnike. Tek u septembru izlazi win 10, pa onda dok se to probije kod korisnika, pa programeri dok krenu da rade za taj sistem. Fale mi te aplikaceje za banku, za canon aparat, elance, fotolia, I stock i jos mnogo drugih. Ostale aplikacije su uglavnom beta varijanta pa se sporo razvijaju. Uvek wp korisnici cekaju zadnji da nesto dobiju i to kada dobiju nije potpuno.

Pa sam proceni, WP10 ce sigurno biti korak napred ali je pitanje da li ces i tada biti zadovoljan sa aplikacijama.. android alternativa lumiama bi bila sony Z serija, polovan-nov Z2 npr. Marti M. sa foruma rece da Z2/Z3 odlicno radi sa dslr-om a i android ima dosta kvalitetnih foto/video aplikacija (ne mislim na insta filtere nego na te ozbiljne koje si pomenuo) a kao bonus bi dobio dosta bolju autonomiju od L920.. ali ova opcija je jedno 100e skuplja od L640, ipak mislim da vredi. Mada na taj nacin dolazis i do cene 1520 a i to je sjajan uredjaj samo proceni da li mozes da ostanes na WP.
 
@coop
Viber radi dobro, a gps najbolje što sam do sada video. Bolje nego na galaxy s4.
 
Pa sam proceni, WP10 ce sigurno biti korak napred ali je pitanje da li ces i tada biti zadovoljan sa aplikacijama.. android alternativa lumiama bi bila sony Z serija, polovan-nov Z2 npr. Marti M. sa foruma rece da Z2/Z3 odlicno radi sa dslr-om a i android ima dosta kvalitetnih foto/video aplikacija (ne mislim na insta filtere nego na te ozbiljne koje si pomenuo) a kao bonus bi dobio dosta bolju autonomiju od L920.. ali ova opcija je jedno 100e skuplja od L640, ipak mislim da vredi. Mada na taj nacin dolazis i do cene 1520 a i to je sjajan uredjaj samo proceni da li mozes da ostanes na WP.

Mene telefon i ne zanima koliko dobru kameru ima i aplikacije za slikanje. Trazim canon aplikaciju za kontrolu aparata. Canon kaze da nema dovoljno ljudi koji bi koristili ovu aplikaciju tako da i ne pravi za WP. Pa Telenor je mobilni operator pa nema app za banku, a i sama aplikacija za telenor mrezu je kasno izasla. Sto znaci da same kompanije ne zele da prave. Da li ce to da se promeni videcemo. Ja bi uzeo L1520 ali to mi je ista prica kao i sada. To je jedino na sta se ja zalim, ostalo je super, da chatujem da gledam klipove i surfujem radi super. Samo eto zasto bih morao neke stvari zadnji da docekam. Moj telefon ima brdo funkcija a brdo tih funkcija ja ne mogu da koristim. Da pustim muziku na neki drugi uredjaj to nece da radi, kao ne prepoznaje uredjaj, nfc nemamp pojma cemu sluzi, pokusao sam da posaljem nekome sliku preko toga i nece. I tako neke osnovne funkcije koje on ima ja ne mogu da koristim. Ali da ne bezimo od teme vratimo se na L640.
 
^ jbga, takva je situacija i dok WP ne bude zastupljeniji na trzistu tesko da ce se to promeniti. A sa druge strane upravo to je uslov za vecu prisutnost.

Ova manja Lumia 640 ima sansu da ponovi uspeh L520, posebno kod nas. Nisam video da se telefon pojavio kod operatera, bas me zanimaju cene za 640 i XL, ne za mene vec za oca, kapiram da ce telefon imati veoma povoljnu cenu u vipu, tu je jos sony M4 aqua ali mislim da ce Nokia biti jeftinija jer je za nijansu hw slabija a i do sada su WP telefoni te klase bili malo jeftiniji, bar u vipu.
 
Pa eno ga obican 640 u Vipu vec nedelju dana sigurno. Malopre sam bio u poslovnici i drzao ga u ruci, mnogo lepsi dizajn a cini mi se i bolji bild quality od 535. Deluje kao odlican tel. A cene uz pakete mozes videti na vip.rs
 
Ne znam kako nisam video.. pre par dana sam pratio vip ponudu, juce telenor i ne videh 640.

Sad sam proverio u vip-u, skroz korektna cena za takav telefon, definitivno ce ovo biti dobro prodavan fon u Srbiji.
 
Lumia telefoni su prilicno korektno cenjeni u Srbiji.
 
Realno sve lumije su kvalitetne i imaju odlicne karakteristike za pristojnu cenu.Da imaju Android ili da je wp popularniji, tj da ga developeri tretiraju kao ios i Android, verujem da bi ih u Srbiji svi kupovali kao nekad nokije...
 
Realno sve lumije su kvalitetne i imaju odlicne karakteristike za pristojnu cenu.Da imaju Android ili da je wp popularniji, tj da ga developeri tretiraju kao ios i Android, verujem da bi ih u Srbiji svi kupovali kao nekad nokije...

I ja imam ovakav stav. Takođe smatram da bi MS morao da ima neke Nexusolike modele u smislu vrhunske performanse po niskim cenama u ograničenim količinama.
 
Mislim da nije sve do developera. Koliko sam uspeo da primetim, Win je dosta zatvoren, te developeri imaju mnogo manje mogucnosti da naprave dobre programe u odnosu na Android.
Bez obzira sto ima stariji hardver, L640 radi uglavnim fluidnije od najboljih Android telefona. Mozda je za igre sporija, to nisam isprobavao ni na jednom telefonu. Uglavnom, ja sam jako zadovoljan, pa cu verovatno cu na jesen prodati L640, kao i Android koji imam i onda uzeti nesto npr. L840 dual Lte ili sl., za naredne ~2god.
 
Poslednja izmena:
Kamo srece ako bude l840 dual ali mislim da ce max. Biti 740 dual
 
Videćemo, nemam ništa protiv i da bude 740.
L640 sam uzeo više radi neke probe, te sam uzeo najjeftiniji model, 640DS. Jedino što mi se ne sviđa je to što je isuviše veliki za telefon sa ekranom od 5". Nadam se da će 740 ili 840 biti malo kompaktnijih dimenzija.
 
Meni na tviteru vec nekoliko puta odgovaraju da nemaju takve informacije. Ajde bas posalji i ti pitanje, da nas bude malo vise. Mozda se neko smiluje da nesto uradi.
 
Retko kad treba vise od ~2 nedelje da se Lumie pojave kod sva tri operatera, verovatno ih vec imaju, kao i cene, nego moraju nesto staro da ociste, sto misle da ce ovi modeli zeznuti ;)
 
Uh, nadam se da si u pravu. Nego opet razmisljam posto je za sada samo VIP dobio 640, da li ce ovi ostali i dobiti, jer znam recimo kada se iPhone pojavio kod nas, Telenor i MTS su ga nabavljali iz jednog izvora, a VIP iz potpuno drugog odnosno valjda iz Austrije, preko svoje baze.
 
U jednom oglasu na KP sam video 640XL LTE Dual u ponudi, ali u istom oglasu i 930 Dual, koji mislim da ne postoji, tako da ... sacekacu malo ja izgleda:)
 
Kod ovih DS Lumia dok pričaš na jednom broju, drugi je nedostupan...
 
To je OK, bas su retki pravi DSFA telefoni, tako da ne uzimam to za zlo.

Nego mislim da 930 uopste ne postoji u Dual varijanti.
 
Nazad
Vrh Dno