Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Jel realna cijena xl modela od 21k dinara.
Radnja u Balkanskoj ?
 
Mislim da nije vec koji dan ta cena vec 216e.
Ta cena im je bila odlicna, ne znam sta im je bilo... steta sto nisam capio :(
 
Vidjao sam niskih cena za XL po KP-u... tako da je realna

pogotovo sto te prodavnice uglavnom prodaju telefone iz madjarske i daju neku garanciju u vidu 6meseci... po nasim uvoznicima alavim on je skoro 50% skuplji :(
 
Poslednja izmena:
Nema vise tih ispod 210e na KP :(
 
Mozda je vani negde bila neka promocija/akcija tog modela, jer sam ih vidjao od 155 do 175e pre nedelju dana

Inace ja sam uzeo 640-ku, XL mi je ipak prevelik za djep... sad cekam silikonsku futrolu, M$ aplikacije mi se svidjaju sto su brze i proste, mada meni realno ne treba puno, mada da se ja pitam i one efekte kad ih otvaras itd, ja bi i to skresao :)
Nesto kao win 98

Metro mi se svidja takodje ali tu stoji za mene samo osnovno

Jedino nevolim sto su u sistemu natrpali "dosta" aplikacija, jedan dan kad budem testirao ima da obrisem 70% :d

Sto se tice GPS svidja mi se navigacija koja se ukljuci sa par sekundi, a satelit telefon nalazi BRZE od moje mio moov navigacije! (na androidu misaona imenica)
 
Poslednja izmena:
Znam, vidjao sam ih i ja, ali nema vise :(
 
[YOUTUBE]Axzy3vPOXQk[/YOUTUBE]
 
Evo posle skoro par nedelja i više koršićenja, generalno sam zadovoljan. Mislim za te pare teško je dobit bolji phone.

Jedino malo smeta viber/whats up traljavost, za koju nisam siguran da mi se ranije dešavala. Naime, kad mi pošalju poruke, omdah iskoči notifikacija da sam je dobio, ali kad uđem u istu, treba čitavih 4-5 sekundi da je učita (stoji samo stari tekst i stare poruke). Isto mi se dešava sa obje aplikacije.

Ostalo je OK. SMS radi instant. Health aplikacija je vrlo precizna i ne troši mnogo bateriju. Mail aplikacija je isto ok, čak mi se sad više sviđa od one što google pravi.
 
Jel na kraju postoje neke dostojne zamene za youtube i ostale google-ove servise?
 
Koje servise?, youtube radi...
windows mail aplikacija podrzava u potpunosti gmail, dalje nisam probavao
 
Jedino malo smeta viber/whats up traljavost, za koju nisam siguran da mi se ranije dešavala. Naime, kad mi pošalju poruke, omdah iskoči notifikacija da sam je dobio, ali kad uđem u istu, treba čitavih 4-5 sekundi da je učita (stoji samo stari tekst i stare poruke). Isto mi se dešava sa obje aplikacije.
Kako rade tapatalk i dropbox (ako ih koristiš)?
 
Poslednja izmena:
Po meni, za gmail jedino resenje je app MetroMail. Outlook je prakticno beskoristan (ne mogu da se edituju poruke prilikom forwarda, ne moze da se sacuva pdf, nece odmah da prikaze slicice u mailu, mora dodatna app da bi se uradio attach bilo cega sto nije slika, kao i slike u punoj rezoluciji, ne mogu mejlovi da se prijave kao spam, da se taguju itd.)
Za YT ima dobrih programa, radi ok i Gplus, kao i hangouts chat (preko IM+ app). MetroDrive app je dobra za Google drive cloud.
 
Poslednja izmena:
Mozda je off
Kakve su prednosti MetrMail u odnosu na normalno kreiranje gmail naloga kroz postojece opcije?
 
Ja sam u prethodnom postu napisao šta meni nedostaje u Outlook aplikaciji. Možda je neko pronašao još ponešto.
 
Koje servise?, youtube radi...
windows mail aplikacija podrzava u potpunosti gmail, dalje nisam probavao

Neko je napisao da ne postoji zvanicna youtube aplikacija. Isto valjda i za google mape vazi. Pa me zanima da li postoji neka adekvatna zamena. Jer ipak to su dva kljucna programa i ako to ne moze da se koristi, onda ne bih ni uzimao wp.
 
Neko je napisao da ne postoji zvanicna youtube aplikacija. Isto valjda i za google mape vazi. Pa me zanima da li postoji neka adekvatna zamena. Jer ipak to su dva kljucna programa i ako to ne moze da se koristi, onda ne bih ni uzimao wp.

Sta ce ti tacno zvanicna ako postoji odlicna zamena, ako ne i bolja od zvanicne? (myTube). A google mape, Here Mape su mnogo dobre.. nisam preveliki strucnjak da kazem koje su tacno razlike i ako Gmaps ima neke bitne prednosti..
 
Ja sam u prethodnom postu napisao šta meni nedostaje u Outlook aplikaciji. Možda je neko pronašao još ponešto.
Ja pitao posto si napisao da je jedino resenje za gmail MetroMail, a kazem, kreira se nalog normalno...Da ga ne instaliram ako nije nesto spektakularno...
 
Sta ce ti tacno zvanicna ako postoji odlicna zamena, ako ne i bolja od zvanicne? (myTube). A google mape, Here Mape su mnogo dobre.. nisam preveliki strucnjak da kazem koje su tacno razlike i ako Gmaps ima neke bitne prednosti..

Ne treba meni zvanicna aplikacija, nego prosto ne znam da li postoji neka adekvatna zamena. Citao sam negde da su neke od tih aplikacija ukidane, sto znaci verovatno da google ne dozvoljava koriscenje svojih servisa na wp, a ako je tako, to je lose, jer treba stalno strepeti, hoce li ukinuti nesto od bitnih stvari, ili ne. Here mape jesu dobre, ali ipak su google mape google mape.
 
Posle dve nedelje meni google mape deluju lošije u odnosu na mape koje dolaze uz WP. Prosto sam prestao da koristim Gmaps, nisam ih ni instalirao na L640. Mada je pozeljno imati ih u telefonu.
Nosim L640 i S4 9506; kad mi treba mapa, koristim L640. Mislim da je jedina prednost gmaps veci broj poi lokacija (kafići, restorani i sl.)
YT sam samo probao, radi dobro, ne koristim ga jer na drugoj kartici koja je u S4 imam ~10GB, pa tamo gledam YT.

@veljaNBG
Pa ako ti one mane koje sam nabrojao ne predstavljaju problem, onda je Outlook dobro resenje. Sve zavisi od potreba koje imas. Generalno, Outlook radi dobro sa gmail nalogom.
 
Poslednja izmena:
Nesto cudno mi se desilo, odjednom mi je ekran postao pretaman kao da fali nesto zelene itd, kao kad na primer GPU pobrljavi, resetovao ga i sve normalno...
pre toga sam probao neke dve igrice ali nije bilo anomalija....

Jel se jos nekom desavalo nesto slicno
 
Meni je jednom postao skroz zelenkast, kao da sam stavio neki filter. Posle restarta je sve bilo OK. Pretpostavljam da je do softvera nešto.
 
Meni se tako nešto nije dešavalo. Elem, mene nervira što npr kada pregledate ili pročitate poruku (viber, whatsup, sms...) i dalje će vam stajati notifikacija u notifikacijama... Dakle, notifikacioni centar slabo sarađuje sa aplikacijama...

Što se mapa tiče, Here maps su daleko najbolje mape od svih na tržištu, GPS hvata za par sekundi, tako da nemate o čemu da se brinete. I pri tom su offline mape.
 
Kod mene nema tih problema oko notifikacija...
 
Da li je neko nasao kada ce izaci XL LTE Dual SIM?
 
Koliko vidim na mobilnom, na ebay vec moze da se kupi.
http://m.ebay.com/itm/281126851195?nav=SEARCH
 
Ima i ES primeraka procesora na eBayu pre prodaje ;)

Ali ne nalazim ih nigde drugde da mogu da se poruce. Ima listing na Amazonu, ali expected date tek negde juna.
 
Nazad
Vrh Dno