Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

@mikiPSY

Lepo sam naveo da mi sve app rade, viber radi najnormalnije, stižu notifikacije instant kao i na FB beta i na mesendzeru.
Ko se baš muči sa FB ima app Fastbook for Facebook pa nek proba.
I FB beta hoće da pukne po nekad, čak i kad čitam neki text, jednostavno je do aplikacije.
Zašto ne puca instagram, 6tag, 9gag, a puni su klipova i gifova.
Ja lično držim i viber, instagram, one note, i još po neku app u pozadini i sve radi ok. Problem je kad pustim YT, edge,video itd e onda zatvori neku od app, ali to rade i jače masine.

Inače je baš primetno u zadnje vreme da stiže dosta ispravki za aplikacije i generalno nemam nekih većih zamerki.

H6ciQ0B.jpg


Za novac za koji je kupljen i za koliko sad može da se nabavi, odličan smartphone! Upravo zbog toga što sa 1gb rama radi sasvim pristojno i stalno dobija ažuriranja aplikacija i samog OS.

Da je 200€ onda bi bila druga priča, bar po meni,


Sent from 640
 
Ma to je ekstra telefoncina,posebno xl dual,koji sam imao,za te pare nista tog kvaliteta ne moze da se kupi.
 
Konacno stigao update za facebook beta, da ga sad dobro istestiram, da vidim dal i koliko puca. Ovako na prvu loptu, skrola nesto tecnije.
 
Pre neki dan sam hteo da se vratim na 8.1 ali posle kada vidim sta gubim,zao mi je ostaviti ovu lepu 10-tku. Daleko od toga da radi idealno,naprotiv,hoce nekada da iznervira,malo sporije radi ali krastavac...lepsa,bolja u opcijama itd...sve u svemu,nisam se vratio na 8.1.....i nadam se da necu jer ce biti sve bolja 10-tka
Ajde samo neko da mi kaze koji update je najstabilniji na 10-tku.Moj trenutni je 10.0.14393.321
 
Stojic Dobrane to je zadnja stabilna verzija, nema potrebe da eksperimentišeš dalje novi abdejt bi trebao da bude u utorak 9.11.
 
Sta se dobija sa novim apdejtom, jel ima change log ?
 
Cao svima. Ja nazalost, imam negativno iskustvo sa Win 10 ali to sam probao jos u martu, aprilu... Bio sam razocaran jer mi se nikako nisu mogli vratiti kontakti, baterija mi je trajala krace i koncept galerije slika mi se nije svideo, bio mi je nekako konfuzan.
Win 8 mi radi idealno ali mi je dosadio malo. :) Isplati li se sada preci na Win 10?
 
Ako si spreman da nesto zrtvujes da bi dobio nesto bolje,onda da.
 
Recimo ,trajanje baterije,win 10 je kompleksniji od win8.1 i zbog toga baterija malo krace traje...:) Imenik ti se vraca preko microsoft naloga,ne moze da se izgubi,a na kraju krajeva,i ako ti se opet ne svidi,mozes u svakom trenutku da se preko wdrt vratis na staro.
 
Poslednja izmena:
Sad mi je to za brojeve svejedno jer ih imam sve zapisane na papiru. :D Sta znam, ja sam prosecan korisnik. Bitno mi da se kvalitet kamere nije smanjio, da messenger radi malo bolje i WhatsApp radi jednako dobro kao na Win 8. Za bateriju je razumljivo jer je Win 10 stvarno neuporedivo estetski i za oko lepsi.
 
Sad mi je to za brojeve svejedno jer ih imam sve zapisane na papiru. :D Sta znam, ja sam prosecan korisnik. Bitno mi da se kvalitet kamere nije smanjio, da messenger radi malo bolje i WhatsApp radi jednako dobro kao na Win 8. Za bateriju je razumljivo jer je Win 10 stvarno neuporedivo estetski i za oko lepsi.
Ma bice bolje,sigurno.Jos ako imas racunar sa win10,sinhronizujes telefon sa njim,odlicna stvar.Nema potrebe pisati kontakte na papir.
 
Ma bice bolje,sigurno.Jos ako imas racunar sa win10,sinhronizujes telefon sa njim,odlicna stvar.Nema potrebe pisati kontakte na papir.

Neces verovati ALI ima osoba koje i dalje ne razumeju prednosti i mane da sve cuvaju na svom nalogu...
Mnogi i dalje cubvaju kontakte na kartici ili telefonu... pojedini cak koriste pametne telefone kao glupave telefone bez kacenja na net...

Tako da je prilikom poslednjeg prelaska sa telefona na telefon normalno nerviranje gde su mi nestali kontakti, zasto mi nedostaju kontakti pojedinih ljudi...

Ja prosto ne mogu da verujem da i dalje ima sujevernih ljudi koji ne zele svoje kontakte da ubace na google, MS ili neki treci nalog i da ih prilikom reseta telefona vrate na isti za par minuta, milina... valjda su i dalje u strahu da bi UDBA, BIA, CIA, FBI, KGB, NKVD, Mosad, i oni Kimovi mogli da im ceprikaju po nalogu i vide sa kim se to oni dopisuju i cuju...
 
Neces verovati ALI ima osoba koje i dalje ne razumeju prednosti i mane da sve cuvaju na svom nalogu...
Mnogi i dalje cubvaju kontakte na kartici ili telefonu... pojedini cak koriste pametne telefone kao glupave telefone bez kacenja na net...

Tako da je prilikom poslednjeg prelaska sa telefona na telefon normalno nerviranje gde su mi nestali kontakti, zasto mi nedostaju kontakti pojedinih ljudi...

Ja prosto ne mogu da verujem da i dalje ima sujevernih ljudi koji ne zele svoje kontakte da ubace na google, MS ili neki treci nalog i da ih prilikom reseta telefona vrate na isti za par minuta, milina... valjda su i dalje u strahu da bi UDBA, BIA, CIA, FBI, KGB, NKVD, Mosad, i oni Kimovi mogli da im ceprikaju po nalogu i vide sa kim se to oni dopisuju i cuju...
Jaoo,sve mi je to poznato,mislim da mnogim ljudima fali edukacija za osnovno koriscenje telefona,bar.Zao mi je kad ih vidim sta rade i kako koriste smart telefone samo za osnovne stvari,pored toliko mogucnosti.Meni je recimo prodavacica u jednom mobil shopu rekla ,kada sam kupovao svoj prvi win telefon(l640xl),da taj telefon ne moze da se poveze na racunar i da se tako u njega ubaci bilo sta,ja joj i poverovao,dok nisam dosao kuci i video da devojka nema veze sa zivotom nego lupeta gluposti.Nije ni cudo da obicni korisnici ,slusajuci svakakva lupetanja od kojekakvih "strucnjaka",sto po radnjama,sto po netu,budu sludjeni ,plase se spijuniranja i otkrivanja licnih podataka,cak i koriscenja telefona.Lokacija ni slucajno ne sme da se ukljuci da svi ne bi saznali gde se oni nalaze ;)
 
To me podseća na davno prošlo vreme kada pojedini ljudi nisu smeli ići na net da ne bi dobili virus :)

Послато са A1-810 уз помоћ Тапатока
 
Nema potrebe za prozivanjem, MaliAbner. :) Jednostavno, neki ljudi imaju preko 10 god isti broj i tu su izuzetno bitni kontakti za posao.
Svakako da su svi kontakti na nalogu (iako su mnogi ljudi na Win 10 gubili ceo imenik i tek hard resetom se isti povratio) ali slozicemo se da nije nikakva steta ako brojeve imas negde zapisane.
 
To me podseća na davno prošlo vreme kada pojedini ljudi nisu smeli ići na net da ne bi dobili virus :)

Послато са A1-810 уз помоћ Тапатока
Verujes li da mi je skoro jedan poznanik rekao ,kada sam ga pitao sto ne nosi taj svoj ajfon(inace prvi njegov smartfon,do tad je koristio dumb ) sa sobom nego ga ostavlja kuci,doslovce:"Ne smem da ga nosim da mi ne nabije racun."
Nisam mogao da verujem sta cujem.
 
Enemoon, upravo sam pokrenuo instalaciju Win 10. :)
Nakon toga odmah da apdejtujem na najnoviji Aniversari?
 
Samo polako,dok se sve aplikacije ne skinu i sve ne legne na svoje mesto pa tek onda na aniversary.
 
Evo sad ide da obradjuje one korake 22 migration your data. Samo da nemam problema sa kontaktima opet. Budi ovde ako mi zatreba pomoc. :)
 
Pa svakako ih imas na svom nalogu pod kontaktima, a ako si hipohondar poput mene onda sve jedno na mesecnom nivou radis rezervnu kopiju kontakata i SMS poruka...

Dalje cuo sam da ljudi praktikuju to vracanje na fabricka podesavanja (hard reset) eno to isto savetuju i na delu foruma za android ALI iskreno za ovih 19 meseci koliko imam L640 XL DS ja to ni jednom nisam uradio...

Sto se tice prelaska na w10m pusti telefon da sve odradi sam takodje ga nakon podizanja sistema w10m ostavi neko vreme da ponovo sredi/vrati programe jer se da primetiti da nakon nadogradnje treba vremena da neki programi postanu dostupni (u listi programa su prikazani bledje od ostalih)...
 
Svakako da ne skodi imati ih zapisane.
Instalacija je prosla uspesno. Imenik je tu, sve je tu. Da, da. Obradjuje sad neke apps... Verovatno cu kasnije u toku veceri odmah odraditi i Anniversary.
Ni je nisam ljubitelj hard reseta. Nisam to nikad radio, nije bilo potrebe.
Mozda 640 XL sad na Win 10 radi za nijansu sporije ali ja ne mogu da verujem da ovakav telefon kosta mizernih para koliko kosta.
Kazite mi koje su dobre wallpaper app za Win 10? :)
 
Sad mi je ceo displej crn vec minutima a gore stoje oni znaci za signal, wi fi... ali ne diram nista, mozda nesto skida, azurira, ne znam... Nije mi racunar na Win 10.
Ja za wallpapere koristim Wallhaven. Mocna aplikacija.
 
Čim se ne javlja pretpostavimo da je sve OK, da nije tako već bi bilo ....
 
Izvadio sam mu bateriju i sve je ok. :D
Mislio sam da se javim uvece da prodje dan.
Sve je okej. Jedino mi smeta sto ne moze messanger da se stavi u glance screen. Nema opcije messengera. I ne svidja mi se kako je odradjena galerija za slike... Ovamo imam samo Camera Roll i Saved Pictures... U Win 8 je bilo u posebnom folderu za Viber, WhatsApp ali dobro. To kazem da ne ispadne da hvalim Win 10 a imam ga manje od 24h.
Inace, odmah sam updatovao sinoc pa mi kazite je l to Anniversary... :D
Firmware revision number: 02177.00000.15184.36003
Radio software version: 20c9.00072.0001
Svidja mi se. Jako mi se svidja sto nema vise sms delivery report vec samo ispod poruke pise delivered. To je doslo sa ovim novim updateom od sinoc...
Jako, jako su radili da nasminkaju Windows. Ovaj Windows je toliko lep da nikako nije dosadan. Mozda ali samo mozda radi malo sporije sto je logicno. Jedino je primetno da je sporiji pri otvarranju Messengera i Fb. Messenger je sada prelep inace. Baterija i dalje odlicna. evo sad je na 60% u 16h.
Mislim da sam pametno postupio sto sam sacekao sa Win 10....
Hvala svima. Da nije vas ne bih ni presao na Win 10, da budem iskren.

Edit- Prosto ne mogu da verujem da 640XL kosta toliko koliko kosta. Nisam ovakav rad Win 10 ocekivao.
 
Poslednja izmena:
Izvadio sam mu bateriju i sve je ok. :D
Mislio sam da se javim uvece da prodje dan.
Sve je okej. Jedino mi smeta sto ne moze messanger da se stavi u glance screen. Nema opcije messengera. I ne svidja mi se kako je odradjena galerija za slike... Ovamo imam samo Camera Roll i Saved Pictures... U Win 8 je bilo u posebnom folderu za Viber, WhatsApp ali dobro. To kazem da ne ispadne da hvalim Win 10 a imam ga manje od 24h.
Inace, odmah sam updatovao sinoc pa mi kazite je l to Anniversary... :D
Firmware revision number: 02177.00000.15184.36003
Radio software version: 20c9.00072.0001
Svidja mi se. Jako mi se svidja sto nema vise sms delivery report vec samo ispod poruke pise delivered. To je doslo sa ovim novim updateom od sinoc...
Jako, jako su radili da nasminkaju Windows. Ovaj Windows je toliko lep da nikako nije dosadan. Mozda ali samo mozda radi malo sporije sto je logicno. Jedino je primetno da je sporiji pri otvarranju Messengera i Fb. Messenger je sada prelep inace. Baterija i dalje odlicna. evo sad je na 60% u 16h.
Mislim da sam pametno postupio sto sam sacekao sa Win 10....
Hvala svima. Da nije vas ne bih ni presao na Win 10, da budem iskren.

Edit- Prosto ne mogu da verujem da 640XL kosta toliko koliko kosta. Nisam ovakav rad Win 10 ocekivao.
Drago mi je da ti se dopada.
Zvanicna verzija je 14393.448
Od lepih stvari je i pametna tastatura na win10,mozes i to da podesis,ako vec nisi...
 
Nazad
Vrh Dno