Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Rumunsko trziste je ispred nas bar 50 godina po svemu i prometu i manjem uticaju domacih lopovskih tajkuna
 
Ja sam je pazario prosle nedelje za 175 € (xl) u Logic shopu u Bgd. Super telefon.
 
Ovaj telefon ima zaista odličnu bateriju; danas sam putovao po zapadnoj Srbiji, signal je bio često jako loš (uvek stoji na automatski izbor vrste signala), bila uključena navigacija oko ~3h, oko 80min razgovora, par poslatih mejlova i chat poruka.
Juče kasno popodne napunjena, jutros bila na 90%, sada na 18%.
 
Poslednja izmena:
I taj sto ga prodaje za 150e, i on ce da zaradi na njemu, a zamisli tek ovi?
Evo primer, gledao sam jedan Q&Q sat da kupim(najpopularnija online prodavnica kod nas), cena 4300din.Odem u podzemni, taj isti sat, 2god garancije, kosta 2700din?!Pa vi sad vidite...
 
Zaboravili ste da Madjari vracaju 20+% porez, tako da vas telefon prakticno izadje oko 120 eur.
 
Pa dobro, biće jefitniji kad dodje u ponudu kod operatera.
 
Ako ikada dodje...Ja osedeh cekajuci ga. A sto je najgore ako mu nabiju neku cenu, necu ga ni kupiti.
 
Za 170€ l640xl? Vise nego povoljna cena. Koliko gledam nema ga nigde ispod 200€
 
Meni je interesantan samo zbog jake baterije.
Inače potrebe za perverznim uredjajima liječim kombinacijom SE K750 i dobar tablet, tako da ako bude precjenjen eto ideje u kom pravcu da razmišljaš.
 
NETWORK Technology
GSM / HSPA
LAUNCH Announced 2015, January
Status Available. Released 2015, February
BODY Dimensions 118.9 x 65.5 x 11.6 mm (4.68 x 2.58 x 0.46 in)
Weight 136.3 g (4.80 oz)
SIM Micro-SIM
DISPLAY Type Capacitive touchscreen, 16M colors
Size 4.0 inches (~58.5% screen-to-body ratio)
Resolution 480 x 800 pixels (~233 ppi pixel density)
Multitouch Yes
PLATFORM OS Microsoft Windows Phone 8.1
Chipset Qualcomm MSM8212 Snapdragon 200
CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPU Adreno 302
MEMORY Card slot microSD, up to 128 GB
Internal 8 GB, 1 GB RAM
CAMERA Primary 5 MP, 2592 х 1944 pixels
Features Geo-tagging
Video 480p@30fps
Secondary VGA, 480p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth v4.0, A2DP
GPS A-GPS, GLONASS
Radio FM radio with RDS
USB microUSB v2.0
FEATURES Sensors Accelerometer, proximity
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
Java No
- MP3/WAV/AAC player
- MP4/H.264 player
- OneDrive (30 GB cloud storage)
- Document viewer
- Video/photo editor
BATTERY Li-Ion 1560 mAh battery
Stand-by Up to 528 h (2G) / Up to 528 h (3G)
Talk time Up to 21 h (2G) / Up to 12 h (3G)
Music play Up to 61 h
MISC Colors Black, White, Green, Orange
znam da nije mesto za lumiu 532 , ali neznam gde daje postavim , ako nije problem da neko protumaci dali vredi ovaj telefon nesto , hvala svima na odgovor
 
Vec duze vreme planiram da isprobam WP i to bas ovaj model ali sam iz raznih razloga to bas otegao. Resio sam da to bez odlaganja obavim ove nedelje.
Imam samo jos par pitanja :D
1. Zna li neko koliko dugo mogu da ocekujem da ce 1gm rama raditi posao, s obzirom na najavljeni win 10 itd?
2. Posto se ne razumem toliko u hardver, mozete li mi objasniti na konkretnom primeru kakva je Lumia 640 u odnosu na, na primer Android Huawei G630, koji je tu negde sa cenom, dobro malo jeftiniji?
3. Ovo mozda bude smesno, ali me zanima. ;) Kada vec budem kupovao, naravno da cu uzeti iz oglasa jer su nasi u prodavnicama stvarno bezobrazni. E sad, interesuje me da li je ova zena Vera iz Subotice koja sada prodaje na KP ista ona koju hvalite po forumu samo je promenila ime?

Hvala puno unapred,

Pozz
 
512mb radi posao na win 10 bez problema, 1GB ce biti dovoljan u sledecih bar 5 godina, nije ovo krs od androida koji stenje i sa 2gb
 
ne slažem se. 1gb ram na win 10 će biti kao 512mb sada na 8.1 tj. MUČENJE. totalno drndanje u smislu: jao vidi mi imamo aplikacije, hihi ali ti ne možeš da ih instaliraš jer si slepac koji je odabrao telefon sa manje ram-a, utata. lol, rofl!!!111oneeleven+one

daklem ne zanosite se time da će 1gb ram-a biti dovoljno za narednih 10 godina. ja bih voleo da nije tako, ali g*vna od programera koji ne mogu da nauče optimizaciju se ne slažu.

iskreno ja da se pitam 1gb rama je i previše za ono što današnji telefoni rade s obzirom na to šta su operativni sistemi za kompjutere radili pre 10 godina sa 1gb ram-a. prosto sramota da se ne mogu napraviti aplikacije za je*eni telefon koje ne zahtevaju toliko rama, a nekad je 1gb ram-a bilo dovoljno za jedan half-life 2, far cry, doom 3, navedi u produžetku šta hoćeš.

treba sad svi ovi mobiln programerčići g*vnari da se pošalju na kurs kod sonija koji je znao da drmne limit od 4mb vram za ps2 i da igre samo piče.

koji qrac 2, 3 i 90gb rama na telefonu. aj u tri lepe, organizujte se i naučite da pravite aplikacije više.
 
Poslednja izmena:
Kakve to veze ima jel si ti probao win10 preview na telefonima sa 512MB? nije ovo krsvel android koji zdere ram u prazno....
jednostavno sistem se pravi po HW-i kao i sto apple radi tako sad i M$, dok android KRPI guz o tur

To znaci da ce win10 radid sasvim pristojno i na 512Mb kod manje zahtevnih korisnika, bice jedino aplikacije koje ce zahtevat vise ram-a
 
Poslednja izmena:
to znači da koristim win 8.1 sa 2gb rama koji ne radi kako treba, a i da sam developer preview sa 2gb rama koji opet ne radi kako treba, i tu svi treba debelo da se zamisle...

molim te reci koji od narednih telefona koristiš: 1520, 930, 1020, pa zaključuješ to
 
Poslednja izmena:
to znači da koristim win 8.1 sa 2gb rama koji ne radi kako treba, a i da sam developer preview sa 2gb rama koji opet ne radi kako treba, i tu svi treba debelo da se zamisle...

molim te reci šta ti koristiš

Promasio si temu ovde pricamo WP 10 a ne o windows-u, isti nemaju skoro nista zajednicko osim metro aplikacija :)
 
To znaci da ce win10 radid sasvim pristojno i na 512Mb kod manje zahtevnih korisnika, bice jedino aplikacije koje ce zahtevat vise ram-a
obrazloži. ti ovde pišeš win10. misliš o win10 za pc? on će raditi sasvim pristojno sa 512mb ram?



ja samo povlačim paralelu između ram (štagod) zahtevnosti pc os-ova nekad (koji god da su) i mobile os-ova danas (koji god da su).
 
Poslednja izmena:
Telefon je telefon, pojedine aplikacije mozda budu zahtevnije ali sistem kao sistem ako valja ne... za mene android definitivno ne valja (optimizacija pre svega, blotware, stabilnost) i vecina vas zato misli da je 1GB vec danas malo
 
pročitaj opet moj post gore. odnosi se na bilo koji os današnjice. ne samo na android/wp dilemu
 
ah da, pc obavlja mnogo više funkcija nego telefon, pa mu je potreban jači hardver -.-
 
može apple da se slika sa 1gb u iphone6 dokle god taj iphone 6 ne bude mogao da otvori xy full browser tabova i da ih ne učitava ponovo kad switchujem između njih. a to će se desiti? nikad, jer ip nema full desktop browser koji učitava flash, čuda, itd... daklem, 1gb ram-a nije dovoljno, niti će biti dokle god se gospoda programeri ne opamete da ga ne arče kao da je budžet srbije.
 
Ma kupis onda kad izadje ubuntu +4GB ram-a phone pa na njega vrstis neko djubre da te svi vide :p

Mi ostali cemo do tada a i dalje koristiti telefone za komunikaciju :)
 
govoriš čoveku koji koristi telefon prvenstveno za komunikaciju (i slikanje) i kritikuje pravac kojim se sve kreće.

šta mi uopšte izvodimo u 4 ujutru?
 
Jel' se meni cini ili ne ovaj strana otisla u WGaF? (Who Gives a Fudge?)
 
Nazad
Vrh Dno