Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

OK. Hvala vam. Probaću sa oba servisa.

Ovo random resetovanje je postalo nepodnošljivo. Sve više sam siguran da nema veze sa softverom, već da je neki hardverski kvar. A bolje mi je da ga dam na servis nego da ga razbijem o zid ili pod.

Samo mi je bitno da dobijem drugi uređaj, jer je telefon službeni i stalno mi treba za pozive.
 
I ja imam problem sa povremenim restartovanjem tel bez nekog pravila. Planiram da mu uradim hard reset da vidim hoce li da se resi ovaj problem.

Dok je bio na 8.1 ovaj problem nisam imao vec sa desetkom zato mislim da je problem softverski.
 
Vi koji imate problem sa povremenim restartovanjem telefon iz cista mira, proverite:

- da li baterija lezi "knap" ili lezi labavo (resenje ubaciti komad papirica da bi se utegla baterija) :p
- da li vam stoji dobro sim kartica (izvaditi i ponovo ugurati) :p

p.s.- ono sa baterijom sam imao ja na mojoj staroj l620... papiric resio problem :d btw na njoj je tada bio 8 pa 8.1

Srećno! :eyebrows:
 
I Boris Ložač je koristio papirić u L520.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala za predloge. Probaću. Mnogo nervira...

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Probao sa podmetanjem papirića pod bateriju koja je i pre toga stajala relativno čvrsto (hbš telefon kome treba podmetati papirić pod bateriju, nisam to radio od Nokie 6110!).

Opet se restartovao. Random. Bez pravila. Uglavnom u spavanju, gotovo nikad u upotrebi.

Jutros sam se "žrtvovao" za jedan Hard reset, sad se sve vratilo, pa da vidimo da li je ipak bilo softversko s...nje ili ne.
 
Probao sa podmetanjem papirića pod bateriju koja je i pre toga stajala relativno čvrsto (hbš telefon kome treba podmetati papirić pod bateriju, nisam to radio od Nokie 6110!).

Opet se restartovao. Random. Bez pravila. Uglavnom u spavanju, gotovo nikad u upotrebi.

Jutros sam se "žrtvovao" za jedan Hard reset, sad se sve vratilo, pa da vidimo da li je ipak bilo softversko s...nje ili ne.

Ma ta prica sa papiricem deluje urbana legenda...
Ovo mi deluje logicno samo u slucaju da se poklopac baterije drasticno deformisao...

Ne vezano za marku i model telefona silikonski stiker (da ga tako nazovem) koji se nalazi na unutrasnjoj strani poklopca na mestu gde dodje baterija zavrsava posao...
 
Ni posle hard reseta nisu prestali restarti. Ovo je postalo stvarno nepodnošljivo.

Nisam više načisto da li je u pitanju SW ili HW problem. Sve mi se čini da ću ga poslati na reklamaciju (još je u garanciji). Samo, treba mi zamena i tu sam u problemu.

Valjda serviseri daju nešto zamensko...

Ima li još korisnika L640DS kojima se telefon sam od sebe bez vidljivog razloga restartuje po nekoliko puta na dan?
 
Ni meni se nije nikad restartovao ,koristio sam ga 6 meseci a taj problem nemaju ni dvoje poznanika,ne bi to trebalo da se desava.U pitanju je L640xl dual sim.
 
krastavac, obojica pominjete XL. Moj je "običan".

Stvarno mi nije jasno.

Iskreno, ne mislim da je do baterije ili toga kako ona naleže, pošto vidim da im je sistem da pinovi na telefonu "ulaze" delimično u bateriju i osiguravaju kontakte.

Probao sam sa skinutim poklopcem da mrdam bateriju i da isprovociram restart - neće.

A onda se na stolu, u spavanju, bez ikakvog uticaja sa strane restartuje sam od sebe.

Gremlini? Poltergajst? Demoni?
 
krastavac, obojica pominjete XL. Moj je "običan".

Stvarno mi nije jasno.

Iskreno, ne mislim da je do baterije ili toga kako ona naleže, pošto vidim da im je sistem da pinovi na telefonu "ulaze" delimično u bateriju i osiguravaju kontakte.

Probao sam sa skinutim poklopcem da mrdam bateriju i da isprovociram restart - neće.

A onda se na stolu, u spavanju, bez ikakvog uticaja sa strane restartuje sam od sebe.

Gremlini? Poltergajst? Demoni?

Bezi sto dalje od tog "stola" vidis da tu stvarno ima tih sto si nabrojao...
 
Bila mi smesna jedna baba kad je rekla "rade" mi na telefon(crnu magiju) ,kad ,ono nije bas za smejanje ,sve je moguce ;) ;)
 
Vidim ja da će uskoro da osvane oglas: Skidam crnu magiju sa windows telefona, na daljinu, cena povoljna.


Smileys are overrated
 
Ma bas ce da se ovajde od win telefona,malo ih ima,vece pare bi uzeli skidajuci magiju sa androida ;)
 
Ako telefon posle HR pokazuje iste simptome, greške, ovog tipa, onda je za servis. Ovako se samo nerviraš, a ovde dobijaš odgovore tipa papirići i sl.
Nemoj da se nadaš zamenskom telefonu jer toga nema u bilo kom ozbiljnom servisu, osim ako nisi kupio telefon kod operatera i tamo prijavio i kvar. Nije ti to iphone da dobiješ reciklirani telefon ;)
tapatalk by L640
 
Hvala za odgovor. Telefon je uzet od operatera, preko firme i koristi se kao službeni. Zato mi treba zamena. Moj KAM mi je rekao da mi mogu dati neki zamenski, ali da bi to bio neki dumb, koji trenutno imaju na stanju.

Rešavao bih problem dok je telefon u garanciji, pa makar i po cenu da mi daju neki lom.
 
Naravno to moze da bude i hardverski problem.

Ali i moja L550 je skoro 10 meseci radila nestabilno, bagovito i uz (pre)cesta restartovanja na svim buildovima/mnogo HR-a, sve zbog loseg softvera. Takodje su me neki ovde ubedjivali da je hardver u pitanju, naravno nista od toga.

Od nedavno radi drasticno bolje, stabilnije i bez random restartovanja.

Za pocetak odradi sva dostupna apdejtovanja uz HR.
Pre toga proveri kako naleze baterija.
Onda testiraj fon nekoliko dana, najbolje bez micro sd kartice, cisto da eliminises mogucnost da pravi probleme.

Mozes i da pokrenes neku iole zahtevniju igru na bar 20-ak minuta, cisto da se proveri cipset i stabilnost.

Srecno, nadam se da ce apdejt i HR resiti to posto W10m nikada nije radio ovako dobro i stabilno kao u poslednje vreme, bar na L550 koja sada radi prilicno dobro za low-end standarde.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Jesi ti na w10 ili na 8.1?
Da li koristiš dve SIM kartice?
Imas li mem. karticu?
Ako si na W10, probaj da se vratiš na 8.1. Ako imaš dve kartice, izvadi jednu, drugu i ostale kombinacije. Ako imaš mem. karticu, što rekoše, izvadi.
Probaj ove kombinacije, ako te ne mrzi. Ako te mrzi, servis.
 
Meni je 640 LTE pod Win10m radio užasno nestabilno. Svaki dan po koji restart. 550 je isto do ovih zadnjih buildova imala povremene restarte... Ne verujem da je hardver u pitanju jer na 640 je to bila česta pojava na svim ranijim bildovima.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Meni 640ds radio odlično, nikakvih problema nije bilo.

Ne sećam se da se nekad resetovao. Mozda zavisi od serije. Moj je bio iz njemačke [emoji3]
Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iako je DS, imam samo jednu karticu i nemam micro SD karticu.

Telefon je na WM10, fast insider. HR urađen posle poslednjeg ažuriranja.

Možda je osećaj subjektivan, ali kao ("KAO") da su se restarti proredili nakon HR, mada ne mogu da budem 100% siguran.

1-2 restarta dnevno mogu da tolerišem, ono što je bilo ranije je bilo stvarno užasno.
 
Definitivnoa nije u redu, ja imam 640lte, probao sam sve moguce buildove, nikad se nije restartovala.

Sent from mTalk
 
@m@c...

1. Nemoj da budeš insajder ako nisi spreman da trpiš gluposti. ;)
2. Nemoj da šalješ tel. na servis sa insajder verzijiom, jer je instaliraš na sopstvenu odgovornost, bla, bla...
3. Vrati se na regularnu verziju .189, moraš preko WPRT na w8.1 pa onda na W10. Prvo se odjavi sa insajdera i bez podizanja backupa.
4. Ako ti posle toga odradi i jedan sumljivi restart u ponedeljak ga nosi u servis.

Jer ako nastaviš ovako i dalje ćemo ovde čitati nečije doživanjaje od pre "šest meseci". ;)
 
Zbog mogućih problema ja i nisam bio nikad u insajder programu, sva sreća pa da me ne zanima ... verovatno da bih i ja onda imao problema, bugove i reatare ....
 
jocic10, hvala za predlog. Bio sam i u i van insider programa. Bio sam i na .189 AU buildu. Nije bilo apsolutno nikakve razlike.

Na insider sam se vratio pre oko dve nedelje sa očekivanjem da će se stvari popraviti, ali nisu.
 
Na insider sam se vratio pre oko dve nedelje sa očekivanjem da će se stvari popraviti, ali nisu.

Da li si probao da se vratiš na w8.1 pa onda da proveriš hoće li biti tih restarta ako se oni budu pojavljivali i na toj verziji onda definitivno nešto nije uredu sa telefonom, jer 8.1 je stabilna verzija kod koje ne bi trebalo da ima tih problema.
 
Nisam to probao, ali je predlog zanimljiv.

Videću ako nađem vreme da se time bavim. Ili, ako se stabilizuje rad.

Da n'ureknem, danas nije bilo problema.

Što neko predloži - igrice slabo igram, ali sam dao klincu da igra subway surfers. Ubio je bateriju i sve je bilo ok.
 
Vec treci put bez meni znanog razloga nestaju fotografije kontakta u People app...

Na netu trazim razlog ovog sranja i ne nalazim nikakav smisleni odgovor niti resenje...
Nekako u isto vreme su nestali i na laptopu, znaci vidi se samo kruzic sa inicijalima kontakta...

Prethodna dva puta su se same vratile nakon par sati ALI ovaj put su izgleda otisle u nepovrat...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno