Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

MaliAbner,
Da i sam nemam 640 XL LTE, možda bih ti i poverovao, ali pošto ga imam - moram reći da to što pričaš nije istina.
Win10 radi očajno na ovom telefonu zbog (moja predpostavka) nedostatka radne memorije (malo mu je 1GB).
Jedino pristojno radi u samom meniju ali čim probaš neku aplikaciju, kreću usporenja, zaglavljivanja, štucanja i druge besmislice od kojih ti dođe da ga tresneš o zemlju.
 
Poslednja izmena:
Isti slucaj i sa L550, kombinacija neoptimizacije/beta softvera i cinjenice da je 1Gb danas malo cak i za win smartfone.



Sent from my D6503
 
Imam 640 DS više od godinu dana. Fabrički W8.1, nijednom nisam prešao na W10. Bilo je sitnih gluposti povremeno, ali su i one uglavnom vremenom prestale ili se proredile (npr, da se Glance ugasi i telefon više ne reaguje na pritiskanje, nego mora na dugme da se aktivira). Ja sam izuzetno zadovoljan. Skajp ima taj problem da mi stigne obaveštenje za novu poruku, a kad otvorim program nje tamo još (dugo) nema. I koliko sam shvatio, posle svakog gašenja telefona Skajp mora da se pokrene bar jednom (može posle da se zatvori) da bi primao poruke i kada nije pokrenut. Viber, WA, FB, Twitter, Instagram i slične servise ne koristim. DS funkcionalnost radi odlično, mada bi meni lično odgovaralo da su neke stvari drugačije organizovane (npr, jedna istorija poruka i poziva za oba broja i da automatski pozivi i poruke idu preko "lokalne" kartice, ako je već druga u romingu). Odlično funkcioniše i nekorišćenje Interneta u romingu, kao i offline mape (meni veoma bitno kada sam u romingu). Mali je izbor programa i praktično svaki ima neku manu, ali telefon kao telefon, sa W8.1, meni radi odlično. Probao sam nekoliko Android uređaja u poslednje vreme, silom prilika (testirao igricu) i definitivno mi Windows više leži, a telefon sa istim ili slabijim hardverom radi primetno bolje. U radnji sam probao malo L650, ali nisam pokretao programe, pa ne bih da poredim (deluje mi isto, a lepše). Haha, sad se setih da pre par dana nisam uspeo da se javim na jednom Android telefonu. :) Zvoni, prikazana noname slika i ispod "treperi" dugme za javljanje, ali koliko god ga pritiskao ništa se ne dešava. Onda mi rekoše da ne treba da pritiskam, nego da ga kliznem u stranu? Windows lepo napiše prvo da treba kliznuti na gore, pa onda samo klik na "Answer". Sve jasno.

Kao najveću manu telefona istakao bih kameru. U idealnom slučaju slike su sasvim zadovoljavajuće. Ipak, u većini slučajeva su suviše svetle i potrebna im je neka dorada. Čak bih rekao da mu smeta ako svetla ima previše i pogotovo ako izvor svetla (sunce) nije tačno iza mene. Uvek sam ljubomoran kada mi prijateljica pošalje slike sa svog Samsung telefona i koje su uvek prosto savršene. Ali, onda se setim i da je njen telefon bio triput skuplji. Dakle, za ove pare i za nekog običnog korisnika, ja mislim da je L640 fantastičan telefon. Jednostavan, jasan, "fluidan".
 
Pre kilometarskog teksta prebao si da procitas da mislimo na w10m koji je od starta pa do danas u beta fazi :)
I da, w10m ne radi primetno bolje od androida na istom hardveru, vise cak ne radi ni egal kada su slabiji uredjaji u pitanju.

A WP8.1 radi solidno cak i na prastaroj L520 pa ne vidim zasto ne bi na L640, to je zastareo ali stabilan OS. Zato i jesi zadovoljan kako radi.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Kilometarski? Vreme ti je za širi monitor, šta da ti kažem. Preneo sam svoje iskustvo, posle više od godinu dana korišćenja, možda nekome bude korisno.
A možda ti nisi pročitao da je craba napisao:
"poželim da promenim Lumiu, i njima njihove, na bilo šta što će da radi normalno"

Možda mu nije bila namera, ali svojim tekstom je rekao da ne valja telefon zato što ima problema sa operativnim sistemom koji nije čak ni u beta fazi, nego u stanju "stalnog razvoja", dok zvanična objava kasni već skoro godinu dana. Evo, moja preporuka jeste da vrati W8.1, a sa desetkom da pokuša ponovo tek kada bude zvanično objavljena. Što se tiče L550 one definitivno i na papiru deluju slabo za bilo koji OS. Nedavno sam probao i nju u radnji i vidi se trzanje već prilikom skrolovanja start ekrana i liste programa. Sad, možda je to, za tako slab telefon, normalno sa bilo kojom platformom, ne znam.
 
Pre kilometarskog teksta prebao si da procitas da mislimo na w10m koji je od starta pa do danas u beta fazi :)
I da, w10m ne radi primetno bolje od androida na istom hardveru, vise cak ne radi ni egal kada su slabiji uredjaji u pitanju.

A WP8.1 radi solidno cak i na prastaroj L520 pa ne vidim zasto ne bi na L640, to je zastareo ali stabilan OS. Zato i jesi zadovoljan kako radi.

Sent from my D6503

Hmm, pa ne znam na koje aparate konkrento mislis, ali radi sasvim ok. Imam evo skoro godinu dana 640xl, bilo je nekih bagova, nije da nije, problem sa app nemam jer nisam zahtevan na tom polju toliko ali ako bih ga poredio sa 5x nexusom koji imam skoro pola godine rekao bih da je price/performance ratio na strani lumie lagano! nexus radi nesto fluidnije ali ne toliko fluidnije koliko je vise kostao... Tako da je sve to relativno...
 
Ocigledno da je "relativno" :d

Sent from my D6503
 
Hmm, pa ne znam na koje aparate konkrento mislis, ali radi sasvim ok. Imam evo skoro godinu dana 640xl, bilo je nekih bagova, nije da nije, problem sa app nemam jer nisam zahtevan na tom polju toliko ali ako bih ga poredio sa 5x nexusom koji imam skoro pola godine rekao bih da je price/performance ratio na strani lumie lagano! nexus radi nesto fluidnije ali ne toliko fluidnije koliko je vise kostao... Tako da je sve to relativno...

Da se mi nesto razumemo Nexus 5X je na oglasima oko 250E za te pare vec moze da se nadje L950...
Iskreno to poredjenje ipak nije posteno necemo porediti klase koje se ne mogu porediti, te da bi izbegli "ringispil" kako se L640 XL moze na oglasima naci za 130E nadjite neki andorid koji je te cene i koji moze da se meri sa L640 XL...

Kod "robotara" me najvise odusevljava mantra koju stalno ponavljaju a to je da programi na WP i/ili W10M ne rade kako treba i za to kao krunski dokaz navode da nisu iste kao na androidu...
 
Evo ja ću kao korisnik oba sistema istovremeno da potvrdim da većina app radi na W10m lošije nego na Androidu. Ili su sporije i nestabilnije, ili imaju manje funkcija.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Upravo tako. To se zna odavno..

Sent from my D6503
 
Da se mi nesto razumemo Nexus 5X je na oglasima oko 250E za te pare vec moze da se nadje L950...
Iskreno to poredjenje ipak nije posteno necemo porediti klase koje se ne mogu porediti, te da bi izbegli "ringispil" kako se L640 XL moze na oglasima naci za 130E nadjite neki andorid koji je te cene i koji moze da se meri sa L640 XL...

Kod "robotara" me najvise odusevljava mantra koju stalno ponavljaju a to je da programi na WP i/ili W10M ne rade kako treba i za to kao krunski dokaz navode da nisu iste kao na androidu...

Prenosim iskustvo, ne bih da ulazim u ove bespotrebne, suplje rasprave/diskusije... U kom pravcu nastavljas diskusiju meni zaista nije jasno jer sam bio konkretan... Svako ko cita ovu temu valjda zna cene aparata a da poredim telefon koji nemam sa onim koji imam nije moguce...

App-ovi i ne rade podjednako pouzdano kao na androidu... pojedini.
 
Isti slucaj i sa L550, kombinacija neoptimizacije/beta softvera i cinjenice da je 1Gb danas malo cak i za win smartfone.

Sent from my D6503

Dragi kolega molim te da svoje frustracije u vezi sa L550 izneses u temi o tom telefonu.
 
Ne vrdaj.
A ko je frustriran dovoljno govori cinjenica da je wp/w10m korisnika sve manje (od ionako mizernog broja), oce to valjda kad sve radi tako "savrseno" ;)

Sent from my D6503
 
Prenosim iskustvo, ne bih da ulazim u ove bespotrebne, suplje rasprave/diskusije... U kom pravcu nastavljas diskusiju meni zaista nije jasno jer sam bio konkretan... Svako ko cita ovu temu valjda zna cene aparata a da poredim telefon koji nemam sa onim koji imam nije moguce...

App-ovi i ne rade podjednako pouzdano kao na androidu... pojedini.

Pa evo prosto cu ti reci na koju stranu ide "bespotrebne, suplje rasprave/diskusije" zena ima Lenovo S60 telefon koji je nesto skuplji od L640 XL i gle cuda taj telefon je ostao na andoridu v5.1 a koji je trenutno aktuelan android na trzistu v7.xx.
Takodje koristi Nexus 7 (2012) tablet koji je dobio poslednji update na v5.1 i koji sa njim prosto nije bio upotrebljiv pa je sistem vracen na 4.44.

Ja sam veise nego prijatno iznenadjen da moja L640 XL ima poslednju veziju OS-a i gle cuda ona je ipak funkcionalna na ovom telefonu.
Takodje moram da primetim da prilikom prvog startovanja pojedinih programa ima cekanja dve tri sekunde ali kad su programi jednom pokrenuti prelazak izmedju njih nije uopste problematican toliko da bi trebalo pljuvati po sistemu.
Upravo sam na mom primerku L640 XL potegao deset programa izmedju ostalih i te ozloglasene kojima za Boga ne stizu "notifikacije" u vidu s;ha ima, BiBer, Skype, kameru, TCMD, Edge, Tucan reader (jedan od najsporijih programa za citanje knjiga), vremensku prognozu domacu i ovu sto stize us OS i Groove Music... i sve radi kako treba tap tamo tap vamo...
Na zalost ili srecu FB apsolutno ne koristim, instagram i vrapcica ne podnosim tako da njih nisam probao...

Ponekad citajuci postove u ovoj i ostalim temama o WP imam utisak da ste svi presli sa iP7 na najjeftinije lumije pa Vam kod njih nista ne valja.

Pa me sve me to podseca na:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Great_Expectations
 
Nesto si lose protumacio... Ja sam apsolutno zadovoljan lumiom...
 
Drug,sestra i njena drugarica,svi imaju l640xl dual sim win10 ,nemaju ni JEDNU zamerku na rad telefona.A nisam je imao ni ja dok sam koristio taj model.fantastican telefon u odnosu na cenu.Svakom bih ga preporucio ko zeli nesto odlicno za malo novca.Koriste ga od pocetka godine,cim je postojala mogucnost,prebacio sam im sa 8.1 na 10 pomocu aplikacije upgrade advisor.
 
+1 za nezadovoljne korisnike win 10 mobile sistema :( sem kamere, retko cim sam zadovoljan. a da je bolje radio 8.1 nego 10, to stoji.

Sent from mTalk
 
+1 za nezadovoljne korisnike win 10 mobile sistema :( sem kamere, retko cim sam zadovoljan. a da je bolje radio 8.1 nego 10, to stoji.

Sent from mTalk
Vredi probati ovaj poslednji build, ako nisi apdejtuj, sve do sada je bio ocaj a taj poslednji zvanicni je dosta stabilniji mada i dalje ima bagova ali na srecu (i za sada) uglavnom manjih.

Sent from my D6503
 
build .189 je na telefonu

imate moje kuknjave i patnje na windows 10 temi. ukratko pločice za kalendar i mail ne rade, nije hteo da otvori outlook app i photos app, par puta izbaci iz neke app iz čista mira, ostale aplikacije otvara osetno sporije od androida, razlivaju se boje tj. pojavljuje se ona belina kad se pritiska ekran itd. itd.

jedina stvar vredna pomena je perfect music aplikacija koja je odična.
 
Kod mene sinoc skinuo 14393.221

Nesto sam se pogubio sa ovim buildovima, ovo je valjda rs1?
 
Meni jutros došao 10.0.14936.1000 na fast insider (dupliram post iz teme o build-ovima).
 
ja se izvinjavam što upadam u temu ovako, ali vi win fanboyovi češće posećujete ovde nego oglase:
Microsoft Lumia 640XL DS Simfree star mesec dana. uzet od prodavca sa KP (Vera), pouzdan, trenutno 550 pozitivne ocene, kod nje garancija 24 meseca, mislim da je Madjarska. Telefon naravno kao nov, bez ikakvih tragova korišćenja. od prvog dana silikon i tempered glass, kutija, punjač, klasika. Ne njemu Win10 zadnji.
+32GB memorijska+licencirana proshot+hdr aplikacija za kameru.
pa ako je neko zainteresovan, telefon je kao nov. još jednom izvinjenje moderatorima i molim da moj post ne brišu. hvala najlepše
 
Poslednja izmena:
U kartama vidim da idu poeni.

:d
 
Ko je ovlašćeni servis za ovaj telefon u Srbiji? I kako postupaju u slučaju reklamacije? Da li daju zamenski telefon ili ne?

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam uzeo u VIPu i piše da je gigatron ovlašćeni.

Sent from 640
 
Nazad
Vrh Dno