Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Probaj soft reset, moglo bi da ga otrezni. Volume down + power button, pa onda.
 
Probavam odmah sada....:)....mada je pre par dana bio i hard restart...pa nista...:O
 
Poslednja izmena:
Mozes probati da onemogucis automatsko azuriranje aplikacija u Prodavnici. Koliko sam ukapirao, moze da bude problematicno kad vec postoji neki proces vezano za azuriranje. Mislim, tako je i na kompu...
 
Ja sam imao slican problem pa sam ga resio tako sto sam kad udjem u aplikaciju windows insider prvo uklonio onaj svoj microsoft nalog pa ga posle opet dodao i onda je pocelo azuriranje.
 
Ja sam imao slican problem pa sam ga resio tako sto sam kad udjem u aplikaciju windows insider prvo uklonio onaj svoj microsoft nalog pa ga posle opet dodao i onda je pocelo azuriranje.

e druze uspeva sa ovim odjavljivanjem naloga pa ponovnom prijavom naloga....evo azurira sada na 10.o.14393.105.....sta kazete za ovaj...:)
 
Super, drago mi je da si uspeo. :) Po komentarima ljudi, rekao bih da je taj .105 skroz dobar, kao i .67, a deluje mi da cemo i mi sad dobiti taj .105 za oko nedelju dana, ako ne i sad u utorak. Na Threshold 2 su nam tako jednom mesecno davali nove verzije ko je na redovnom kanalu, pa pretpostavljam da ce tako nastaviti i na Redstone.
 
e druze uspeva sa ovim odjavljivanjem naloga pa ponovnom prijavom naloga....evo azurira sada na 10.o.14393.105.....sta kazete za ovaj...:)
I ja sam tako kao ti,pokusao ko zna koliko puta i nista ,pitao na forumu,niko ne zna i na kraju ,rekoh,hajde da ovaj nalog uklonim pa ga ponovo vratim,kad ono,radi.
 
...opet isto,kada instalira,prekine i napise opet --neke datoteke ispravki nedostaju ili postoji problem sa njima. pokusacemo ponovo da preuzmemo ispravku. kod greske (0x80073712):mad:
 
Probaj da opet uklonis nalog pa iskljucis fon,onda unesi ponovo nalog pa pokusaj opet,valjda ces uspeti .
 
A mozda da proba i bez unosenja naloga, mozda samo da ga ukloni, pa da proba da azurira na redovan kanal.
 
Ja sam posle nekog zvanicnog builda imao taj problem,mozda AU,koliko sam ga razumeo ne moze ni na redovan ni na insider.
 
Ja sam imao taj problem kad sam bio na Release Preview na buildu .2xx na Threshold 2, posle sam uspeo da azuriram sistem kad je zvanicni kanal prestigao taj build na kome sam ja bio.
 
pa da,ne mogu nikako da ga azuriram....za sada odustajem....nemam vremena vise za to...ali probacu prvom prilikom pa se javim....
 
e drugari meni jednostavno nece ni preko insider release da azurira windows...probao sam ali kaze Sory,we cannot configure your device because it is currently preparing an update. Please install the update(Settings-phone update) and then try agin. A kada probam to,kaye mi da nije skinuo sve podatke ili da je greska pri instalaciji i da pokusam ponovo....pocinje da me nervira...:)

Ja sam dva puta prelazio na wm10, i svaki put sam imao problema.. I definitivno posle svakog neuspesnog azuriranja primetio sam da mi neke aplikacije ne rade(npr. u kameri nije hteo da mi snima) i svaki put sam preko WDRT vratio telefon skroz na pocetak i tako instalirao 10ku.. Probaj tako, mozda uspe.. Kontakte, slike,klipove i muziku(ako su na memorijskoj kartici) ne gubis svakako, a na forumu kazu da kad se prelazi da se krene od pocetka tj da ne vracas nikakav bekap. Ja sam tako uradio i lepo mi radi win10
e sad aplikacije su malo druga prica, bar ove koje ja koristim

Edit: imam jedno pitanje, juce mi se par puta desilo da prilikom ulaska u kontakt slucajno stisnem pozvati preko aplikacije viber, sobzirom da je to odma ispod "redovnog" zvanja, da li to moze da se ukloni a da se naravno ne gubi kontakt na viber-u?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Ljudi smorio me win8, pa ako neko moze da napise ili napravi detaljan tutorijal kako preci na w10. u pitanju je 640DS. znacilo bi dosta nama koji se slabije bavimo telefonima.
 
SOUTH da li tvoj telefon radi bez nekih vecih bagova od prelaska na w10? Pitam zato sto mnogi obicno zapate po jedan/dva problema sa kojima ne mogu da se izbore. Hvala ti na brzom odgovoru.
Epa sad iskustva su razlicita ,po meni je sistem dosta nestabilniji u odnosu na 8.1 ,messenger,viber,novi facebook su katastrofalne aplikacije i cesto pucaju ,al je sam sistem dosta funkcionalniji i lepse izgleda.Kod mene sve ostalo lepo funkcionise recimo 3,4 dana i onda mu se desi neki bug ,recimo messenger ne moze da se pokrene i tel se sam od sebe restartuje i onda ponovo radi dobro 3,4 dana ,pa jovo nanovo .
Edit: Zaboravih da ti kazem ,sad kad sam devojci instalirao wm10 na l535 posle apdejta nestala je tastatura pa sam morao da radim hard reset ,tako da nemoj da stavljas pin zastitu ako radis apdejt,i ta verzija koja ce se instalirati je stara ,posle ces imati ja mislim jos jedan ili dva apdejta .

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
jbt. pa sta rade ovi u Microsoftu......nije realno da ne mogu da spakuju sve kako treba.
 
Pozdrav svima.
Ljudi smorio me win8, pa ako neko moze da napise ili napravi detaljan tutorijal kako preci na w10. u pitanju je 640DS. znacilo bi dosta nama koji se slabije bavimo telefonima.

Poslušaj kako je napisao SOUTH instaliraj Upgrade Advisor aplikaciju i pusti da se apdejtuje sistem, možda ti ne budeš imao taj problem sa tastaturom ali nakon apdejta na 10ku nikako nemoj (ni pod tačkom razno) da uradiš bekap 8.1 podataka jer to nije dobro može loše da utiče na rad telefona. Obavezno podesi telefon iz početka i dok to budeš uradio on će se već apdejtovati (pojedine sistemske aplikacije) nakon toga uradi Hard Reset i onda uradiš apdejt na noviju verziju windowsa.

Ukoliko imaš ubačenu SD karticu možda ćeš trebati ponovo da je formatiraš, ukoliko imaš nekih bitnih podataka na SD kartici bilo bi dobro da ih sačuvaš pre nego što je formatiraš. Trebaće neko vreme da prođe da se sve aplikacije ažuriraju ne treba da te to brine posle nekog vremena kada sve legne na svoje mesto trebalo bi da bude OK. Ja imam dobro iskustvo sa apdejtom na 10 ali takođe neko drugi ima problema.

SOUTH je u pravu kada kaže da portovane aplikacije FB, Instagram, Viber, Watsup (sam ja dodao i koji nije portovan) ne rade kako treba. Kod mene osim FB koji se teško učitava sve ostalo radi korektno i nemam pritužbe na rad, Viber je imao problem sa notifikacijama ostajale su pinovane za til. Svakako da je 10ka osveženje u odnosu na 8.1 i ima daleko više mogućnosti. Ukoliko imaš pitanja samo piši ...
 
Poslednja izmena:
Watsapp nije portovan i radi najbolje od svih ,ne ubacuj mi reci u post :D

Sent from mTalk
 
Watsapp nije portovan i radi najbolje od svih ,ne ubacuj mi reci u post :D

Sent from mTalk

Okej :D ja sam greškom samoinicijativno dodao WP obzirom da ljudi pišu i o njemu, mada ja nemam nikakavih problema ;)
 
Poslednja izmena:
Poslušaj kako je napisao SOUTH instaliraj Upgrade Advisor aplikaciju i pusti da se apdejtuje sistem, možda ti ne budeš imao taj problem sa tastaturom ali nakon apdejta na 10ku nikako nemoj (ni pod tačkom razno) da uradiš bekap 8.1 podataka jer to nije dobro može loše da utiče na rad telefona. Obavezno podesi telefon iz početka i dok to budeš uradio on će se već apdejtovati (pojedine sistemske aplikacije) nakon toga uradi Hard Reset i onda uradiš apdejt na noviju verziju windowsa.

Ukoliko imaš ubačenu SD karticu možda ćeš trebati ponovo da je formatiraš, ukoliko imaš nekih bitnih podataka na SD kartici bilo bi dobro da ih sačuvaš pre nego što je formatiraš. Trebaće neko vreme da prođe da se sve aplikacije ažuriraju ne treba da te to brine posle nekog vremena kada sve legne na svoje mesto trebalo bi da bude OK. Ja imam dobro iskustvo sa apdejtom na 10 ali takođe neko drugi ima problema.

SOUTH je u pravu kada kaže da portovane aplikacije FB, Instagram, Viber, Watsup (sam ja dodao i koji nije portovan) ne rade kako treba. Kod mene osim FB koji se teško učitava sve ostalo radi korektno i nemam pritužbe na rad, Viber je imao problem sa notifikacijama ostajale su pinovane za til. Svakako da je 10ka osveženje u odnosu na 8.1 i ima daleko više mogućnosti. Ukoliko imaš pitanja samo piši ...

zahvaljujem..... nego dal update zeza sim karticu ako je u telefonu?
 
Mislio sam da posle prelaska sa jednog Samsung Android telefona (zaboravio sam već i koja mu beše oznaka, znam da je koštao cca 100€ po izlasku), na Windows Phone nikada neću poželeti drugi mob, drugi sistem.

Preko godinu dana koristim 640 DS, koju sam prvo preko Insajdera "unapredio" u verziju 10, a kasnije i preko Upgrade Advisora. Sve je radilo ok, uz gluposti poput pločica na kojima stoji zaglavljena notifikacija i sl. Kako su izbacivali nadogradnje za sistem, sve sam redovno ažuriorao, kako sistem, tako i sve aplikacije (a nema ih puno). Mogu da kažem da sam prosečan korisnik, koji koristi pozive, sms, Skype, WhatsApp, Viber (jako retko) i možda po koju drugu app. Volim ponekad i da fotografišem, pa sam kvalitetom fotki zadovoljan (nisam preterano zahtevan).

Međutim, osećaj brzine rada sistema koji sam imao na 8.1 do dana današnjeg nije ponovljen na verziji 10 sistema (iako sam na poslednjoj verziji). Istina, novi sistem, veći hw zahtevi, ali opet... Ne znam gde je počelo, ali su neke od aplikacija, a najviše skajp, počele da rade lošije. Npr. skajp iskustvo je sada užasno, u smislu da se skajp sam od sebe logout-uje, prebacuje na drugi nalog koji imam, sam od sebe puca, poruke ne odlaze, ili odlaze sa debelim zakašnjenjem, isto tako i dolazne.

WhatsApp i dalje ima Resuming... tekst prilikom pokretanja, nekako mi se čini da je ranije radilo brže. Pošto sam u inostranstvu, za audio i video komunikaciju je jedino moguće koristiti Skajp, koji se, imam često osećaj, raspada dok ulazim u njega, biram kontakt i klikćem na dugme za zvanje (koje je *****ski pozicionirano u sam vrh, gore desno, pa jedva uspevam da ga dohvatim (nemam male šake)). Koliko puta samo skajp npr. ne zvoni, ne stižu obaveštenja. Isto je i sa WhatsAppom i Viberom. Sve dok ne uđem u njih, ne vidim gomilu propuštenih poziva, poruka i sl.

Sve je radilo kako treba, ali sa novijim verzijama sistema i aplikacija, sve generalno radi sve lošije i tromije, umesto da bude baš suprotno od toga. Iako sam i za suprugu i sestru obezbedio 550-ke, ubeđujući i njih i sebe da od toga "nema bolje za te pare", i slušajući kako i njima zna često da zabaguju (tačnije, nekada ne mogu da se jave, prekinu vezu i sl., ali to je tekst za drugu temu o 550-kama), poželim da promenim Lumiu, i njima njihove, na bilo šta što će da radi normalno. Pod normalno, ako to nije previše podrazumevam poruke, obaveštenja, aplikacije, generalno iskustvo korišćenja telefona na normalnom nivou.

Iz očaja ponovo gledam šta je aktuelno na Android tržištu, a da ne košta previše. Prvi put i kada sam razmišljao o Lumijama, bilo je upravo to što za isti iznos € daju daleko stabilniji, pouzdaniji mob, koji je "neuništiv". Sada, nakon preko 1 godine korišćenja 640-ke, sve manje sam ubeđen da će ista duže poživeti kod mene. I nije mali broj aplikacija presudan (ima ih dovoljno za moje potrebe), niti da sa telefonom ne mogu da uradim nešto, što bih možda mogao sa Android ili iOS telefonom, prostom, sada vidim da ni to osnovno, prosečno, ugodno korišćenje telefona (bez frustracija, restarta i sl.) više nije moguće sa Lumijom (a ni 550-kama koje sam pomenuo).

Ne znam u kom pravcu ide Windows Phone brod, ali od zagovornika Lumia telefona i sistema koji garantuje najbolje iskustvo za uložen novac, došao sam do toga da sada nikome ne bih preporučio da uzme ovaj telefon (550-ke takođe, jer se pokazalo da su slabašne).

Restart (i soft restart) sam radio u proteklih 10 dana barem 10x. To je nešto što ne želim ni sebi, niti bilo kome. To nije Lumia iskustvo kog se sećam. Voleo bih da grešim, ali mislim da je stvar sa WP "foobar". Daj bože da naprave čudo od sistema, i da nastave priču na SP-u. Ma koliko da sam voleo i uživao u korišćenju ovog telefona, vremenom ostaje sve gorči ukus u ustima. Ne znam da li bi famozni hard reset promenio išta na bolje, jer prosto same aplikacije rade tako kako rade (da li zato što su portovane sa Androida ili iOS-a, ili su to sada ove nove UWP aplikacije), a svaka nova verzija baš tog skajpa radi sve lošije (kao da radi na staklenim nogama).

Bio sam zaljubljenik u Lumia telefone, pobegao od Androida, a sada lutam, ne znam gde ću. Ako neko ima predlog za resenje ovoga, neka piše (ako je hard reset u pitanju, onda će pre dobiti noge, jer mi se ne mili da sve instaliram ispočetka, podešavam i sl.). Pre bih prešao na Android (ili iOS), nego se upustio u instalaciju svega, da bih na kraju došao na isto. Samo ću reći: šteta. Stvarno nisam mogao da zamislim da će WP prestati da mi se sviđa, i da će prestati da bude funkcionalan kao nekad. MS-u kapa dole, kao i ostalim dev-ovima aplikacija za WP, koji su se potrudili da imamo ovako kvalitetno iskustvo.

Toliko od mene :)
 
Mislio sam da posle prelaska sa jednog Samsung Android telefona (zaboravio sam već i koja mu beše oznaka, znam da je koštao cca 100€ po izlasku), na Windows Phone nikada neću poželeti drugi mob, drugi sistem.

Preko godinu dana koristim 640 DS, koju sam prvo preko Insajdera "unapredio" u verziju 10, a kasnije i preko Upgrade Advisora. Sve je radilo ok, uz gluposti poput pločica na kojima stoji zaglavljena notifikacija i sl. Kako su izbacivali nadogradnje za sistem, sve sam redovno ažuriorao, kako sistem, tako i sve aplikacije (a nema ih puno). Mogu da kažem da sam prosečan korisnik, koji koristi pozive, sms, Skype, WhatsApp, Viber (jako retko) i možda po koju drugu app. Volim ponekad i da fotografišem, pa sam kvalitetom fotki zadovoljan (nisam preterano zahtevan).

Međutim, osećaj brzine rada sistema koji sam imao na 8.1 do dana današnjeg nije ponovljen na verziji 10 sistema (iako sam na poslednjoj verziji). Istina, novi sistem, veći hw zahtevi, ali opet... Ne znam gde je počelo, ali su neke od aplikacija, a najviše skajp, počele da rade lošije. Npr. skajp iskustvo je sada užasno, u smislu da se skajp sam od sebe logout-uje, prebacuje na drugi nalog koji imam, sam od sebe puca, poruke ne odlaze, ili odlaze sa debelim zakašnjenjem, isto tako i dolazne.

WhatsApp i dalje ima Resuming... tekst prilikom pokretanja, nekako mi se čini da je ranije radilo brže. Pošto sam u inostranstvu, za audio i video komunikaciju je jedino moguće koristiti Skajp, koji se, imam često osećaj, raspada dok ulazim u njega, biram kontakt i klikćem na dugme za zvanje (koje je *****ski pozicionirano u sam vrh, gore desno, pa jedva uspevam da ga dohvatim (nemam male šake)). Koliko puta samo skajp npr. ne zvoni, ne stižu obaveštenja. Isto je i sa WhatsAppom i Viberom. Sve dok ne uđem u njih, ne vidim gomilu propuštenih poziva, poruka i sl.

Sve je radilo kako treba, ali sa novijim verzijama sistema i aplikacija, sve generalno radi sve lošije i tromije, umesto da bude baš suprotno od toga. Iako sam i za suprugu i sestru obezbedio 550-ke, ubeđujući i njih i sebe da od toga "nema bolje za te pare", i slušajući kako i njima zna često da zabaguju (tačnije, nekada ne mogu da se jave, prekinu vezu i sl., ali to je tekst za drugu temu o 550-kama), poželim da promenim Lumiu, i njima njihove, na bilo šta što će da radi normalno. Pod normalno, ako to nije previše podrazumevam poruke, obaveštenja, aplikacije, generalno iskustvo korišćenja telefona na normalnom nivou.

Iz očaja ponovo gledam šta je aktuelno na Android tržištu, a da ne košta previše. Prvi put i kada sam razmišljao o Lumijama, bilo je upravo to što za isti iznos € daju daleko stabilniji, pouzdaniji mob, koji je "neuništiv". Sada, nakon preko 1 godine korišćenja 640-ke, sve manje sam ubeđen da će ista duže poživeti kod mene. I nije mali broj aplikacija presudan (ima ih dovoljno za moje potrebe), niti da sa telefonom ne mogu da uradim nešto, što bih možda mogao sa Android ili iOS telefonom, prostom, sada vidim da ni to osnovno, prosečno, ugodno korišćenje telefona (bez frustracija, restarta i sl.) više nije moguće sa Lumijom (a ni 550-kama koje sam pomenuo).

Ne znam u kom pravcu ide Windows Phone brod, ali od zagovornika Lumia telefona i sistema koji garantuje najbolje iskustvo za uložen novac, došao sam do toga da sada nikome ne bih preporučio da uzme ovaj telefon (550-ke takođe, jer se pokazalo da su slabašne).

Restart (i soft restart) sam radio u proteklih 10 dana barem 10x. To je nešto što ne želim ni sebi, niti bilo kome. To nije Lumia iskustvo kog se sećam. Voleo bih da grešim, ali mislim da je stvar sa WP "foobar". Daj bože da naprave čudo od sistema, i da nastave priču na SP-u. Ma koliko da sam voleo i uživao u korišćenju ovog telefona, vremenom ostaje sve gorči ukus u ustima. Ne znam da li bi famozni hard reset promenio išta na bolje, jer prosto same aplikacije rade tako kako rade (da li zato što su portovane sa Androida ili iOS-a, ili su to sada ove nove UWP aplikacije), a svaka nova verzija baš tog skajpa radi sve lošije (kao da radi na staklenim nogama).

Bio sam zaljubljenik u Lumia telefone, pobegao od Androida, a sada lutam, ne znam gde ću. Ako neko ima predlog za resenje ovoga, neka piše (ako je hard reset u pitanju, onda će pre dobiti noge, jer mi se ne mili da sve instaliram ispočetka, podešavam i sl.). Pre bih prešao na Android (ili iOS), nego se upustio u instalaciju svega, da bih na kraju došao na isto. Samo ću reći: šteta. Stvarno nisam mogao da zamislim da će WP prestati da mi se sviđa, i da će prestati da bude funkcionalan kao nekad. MS-u kapa dole, kao i ostalim dev-ovima aplikacija za WP, koji su se potrudili da imamo ovako kvalitetno iskustvo.

Toliko od mene :)

Zao mi je sto si se razocarao u Windows 10 mobile.Jer koliko sam shvatio,prelaskom na njega krenuli su i problemi.Ja da sam u tvojoj siuaciji odradio bi Hard Restart.A ako zeli slicno fluidno iskustvo ,mislim da ces to jedino zagarantovano dobiti sa iPhone-om i iOS.Ali kosta.Ali svakao su sitemi po fluidnosti i dizajnu slicni.To je moje misljenje,ima jos ljudi koji mogu da ti preporuce neki Android,ali ni sam ne znam kojih bi Android fon sad pazario da sam u slicnoj situaciji.Da i koliki ti je budzet za fon.Verujem da ima brdo Android korisnika koji ce ti preporuciti dobar fon.:)
 
A ti si dragi kolega po svemu sudeci potpuno neobavesten sta moze da se desi naivno uradio upgrade i sad kmecis sto nesto ne radi kako si ti zamislio...

Ja do sada sa L640 XL DS W10M nakon godnu dana ni jednom nisam uradio HR ponudjene nadogreadnje sam pirhvatio i to je to

Istina iskusio samo dve stvari koje me tu i tamo zbunjuju uglavnom zato sto ne znam uzrok i to su:
1. Nakon promene velicine prikaza fonta na ekranu neophodan je update odredjenog broja aplikacija.
2. Povremeno nestanu slicice sa Peole zive plocice pa se nakon nekog vremena vrate (vremenski period jutro-podne ili podne vece) jednostavno pokazuje prazne kruzice.
Iskreno bih vise voleo da nisu kruzici nego kvadratici da budu u skladu sa plocicama i nadam se da ce kad tad da vrate kvadratice.

I dalje tvrdim da je L640 XL daleko upotrebljiviji uredjaj nego bilo koji android telefon iz tok cenovnog razreda na oglasima za 15000 dinara.
 
^Naprotiv, bio sam dobro obavešen šta može da se očekuje prelaskom na W10M, ali sam izgleda pogrešno očekivao da će vremenom telefon raditi bolje, stabilnije. Jeste fluidan, ali šta vredi kad se dešava ono što sam napisao u svom dugačkom postu, da se ne ponavljam. Slažem se, za uloženi novac je tada predstavljao odličnu kupovinu, i da, novi sistem je doneo drugačije iskustvo. Bio sam zadovoljan u početku i smatrao da ima dosta prostora za poboljšanja.
Umesto da svakim novih upgrade-om koji puste, svakim novim update-om aplikacija sve radi samo bolje i brže, meni telefono često postaje neupotrebljiv (a koristim ga za poslovne svrhe).

Drago mi je da ima puno pozitivnih primera, kao npr. kod tebe gde HR nije rađen ni jednom. I ja sam bio u grupi onih koji su presli sa 8.1 na W10M, vratili se ponovo na 8.1 jer tada W10M nije bio upotrebljiv, ali kada su pustili preko UA W10M za sve, prosto sam se ponovo priključio. Kao što je i kolega kjager primetio, ovako negativno iskustvo nastaje nakon prelaska na W10M. Mislio sam da će iskustvo biti barem na nivou 8.1, ili bolje. Izgleda da to nije slučaj, makar kod mene, pa stoga sve više smatram da za možda isti novac postoji neka alternativa (ili silno grešim?).

Ostaje mi samo da se vratim na 8.1, pa da imam opet ono dobro iskustvo, ali avaj. Skajp gase za tu platformu do kraja godine (ako sam dobro razumeo, skajp više neće raditi na 8.1 telefonima posle NG), tako da ni to nije rešenje. Ko zna sa čime nas još obraduju.

Daću mu šansu još neko vreme, srećom sam vrlo strpljiv (ovo mi je ranije baš trebalo za Android iskustvo, nisam mislio da će mi trebati i ovde).

Da, i ne bih rekao da "kmečim", nego prosto iznosim svoje iskustvo.
Poz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno