Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Meni je lumia 550 bila zakljucana (obe), za 640 nisam siguran, nisam probao
 
Recite mi, nakon hard reseta nakon sto instaliram win10, sve se brise sa telefona (mislim na fotografije, snimke), dok na memorijskoj sve ostaje? i bitno je da ne vucem neke bekapove sa win 8.1, to sam procitao u windows 10 temi?
 
Poslednja izmena:
Tako je, tj. imas opciju da biras da li da se brise sve sa kartice ili da karticu ne diras. Ti je onda sad neces dirati. I proveri da li su tvoji kontakti sinhronizovani na people.live.com, uloguj se svojim nalogom koji koristis i na telefonu. I jeste, radis hard reset bez povlacenja backupa.
 
Da prvo instaliram ostale update-e nakon sto instalira win10 pa onda hard reset ili da prvo odradim hard reset pa onda ostali update ako ima da ih instaliram?

Ja sam vec na windowsu 10 jer imam lumia 550, ovo za burazera instaliram. Kada uzmem njegov telefon u ruke, ne mogu toliko brzo da radim na njegovom kao na svom, sada sam skroz navikao na interfejs windows-a 10, a i svidja mi se opcija korekcije kada kucam, moj burazer cesto ne gleda kako kuca pa ga mrzi da prepravlja, pa ga ja stalno grdim kako je nepismen :smash:. Zato ovo i radim :d. Inace, da li sada sa najsvezijom verzijom windowsa 10 nema bagova kao sto je ranije bilo?
 
Verovatno ces i morati odmah nakon nadogradnje da uradis hard reset jer je vrlo verovatno da neces imati tastaturu. Tako da uradis hard resed odmah cim predjes na 10, pa vidis azuriranje za sistem, predjes na Redstone verziju .67, i onda sve rucno.

Ima bubica, mada trebalo bi da nije strasno. To je sad ta prva zvanicna verzija Redstone-a. Po neka sitnica, mada mozes pogledati u windows phone 10 temi... Ima nekog nesto oko wifi-ja da zeza...
 
Evo, instalirao sam Windows 10 i radi tastatura od samog pocetka :D, tako da ne moram HR? Sad je prijavio i preko 36 aplikacija za update, a i skida update za windows 10.

EDIT: nazalost, mora HR, preuzme Update za .67 ali posle kada krene da priprema instalaciju, telefon se restartuje. Sad radim HR, pa cu javiti kasnije kako sam prosao. uglavnom, izbacivao je kresku sa kodom 0x80246007
 
Poslednja izmena:
Ja presao na Xiaomi MI4c pa je 640DS na oglasu za 80e ako nekog interesuje :D
Inace radio sam hard reset i sve je proslo ok na .67 verziji i izasao iz Insidera jos ranije da buduci vlasnik ne bi morao da se cima sa vracanjem na 8.1 ako zeli da bude na stable.
 
Ja presao na Xiaomi MI4c pa je 640DS na oglasu za 80e ako nekog interesuje :D
Inace radio sam hard reset i sve je proslo ok na .67 verziji i izasao iz Insidera jos ranije da buduci vlasnik ne bi morao da se cima sa vracanjem na 8.1 ako zeli da bude na stable.
Hajde mi reci neku podoznaku modela (ako postoji) kako bih znao koji da kupim, a na koji 100% može w10m. Jer, pročitah negde, da postoji isto mi4 koji ga ne podržava. Može i link do konkretnog modela.

Sent from mTalk
 
Znaci furate win10 na xiaomi? Prenesite nam vasa iskustva :)

Sent from mTalk
 
Postoji tema vezana za relaciju xiaomi-win10 u korisničkim opisima ako se ne varam. Neogeo je opisao proceduru i preneo iskustvo.
 
Da,neogeo je pre par meseci izneo iskustva iz prve ruke,pogledajte njegove postove
 
Mislim da MI4 moze, za MI4c nisam siguran jer sam na Androidu, neophodan mi je za posao, na primer ona glupost sa fiksnom IP adresom sto ne moze na Win, tako neke sitnice i poneke aplikacije koje tamo nema. Inace stavio CM 13.1 i prezadovoljan, kao da imam Nexus, cist android bez gluposti. Moracu da potrazim da li moze i kako se stavlja Win10 jer verujem da ce raditi extra na ovom modelu s obzirom da ima Snapdragon 808 i 2GB RAM-a. Pa kad budem imao vremena da se igram da probam. U svakom slucaju MI4 ima vise romova ko voli da se igra bolje da uzme njega ali ima slabiji hardver od MI4c.
 
Win10 ne može da se postavi na MI4c, samo na MI4 i to isključivo na MI4 lte..

Sent from my Moto G using Tapatalk
 
Wtf. Ostavio sinoć na punjenju 640ds i jutros našao ugašenu. Nije hteo da se uključi dok nisam izvadio i vratio bateriju. Posle toga radi normalno.
 
Pozdrav, presao sam neki dan na wm10 na svojoj lumii 640 lte.. Za sad sve radi ok.. Ali imam par problema/pitanja za vas koji duze koristite w10.. Viber, vidim da je neki nov i poprilicno bolji interfejs od onog na 8.1, ali problem mi je sledeci sto slike koje mi neko posalje nemam u "Fotografijama".. Skontao sam fazon da udjes u sliku pa ima opcija kao sacuvaj al to mi je bas komplikovano.. Da li postoji neka opcija da se slike automatski cuvaju? A drug problem je sa senzorom pokreta, prilikom instalacije aplikacije Runtastic me, dobijem obavestenje kako tracking na ovom telefonu nije moguc.. U opcijama/dodaci pise da imam jednu aplikaciju koja prikuplja podatke ali u aplikaciji se nista ne desava, a na 8.1 je radilo bez problema.. Da li imate neke predloge?
 
Na viber u moraš svaku da sačuvaš ručno, do prethodnog ažuriranja je čuvao sam!

Sent from 640
 
Za slike u Vajberu, to je sad tako, i koliko znam nema opcije da se slike cuvaju u galeriju odmah.

Za drugo pitanje, ako ti ovde niko ne odgovori, mozes postaviti opet pitanje u temi windows 10 mobile aplikacije.
 
Au to je bas bezveze.. Bas sam bio navikao na onakav vajber.. A WA salje slike punog formata pa to bas zna da potraje ako je net los :/ Izgleda da cu se dok to ne srede vratiti na bluetooth, u svakom slucaju hvala vam
 
Mozes ti da sacuvas primljene slike na Viberu, samo treba da posebno odaberes opciju da se ta i ta slika sacuva, i to je to. I ja mislim da je ovako bolje - da primljene slike na Viberu budu odvojene od slika koje vidim u Photos. Mada jeste u bluetooth OK opcija po meni, i ja ga namerno i koristim jer se tako ne smanjuje slika i jer ne zavisim od neta. :)
 
Ovako treba mi savet imam OneDrive i dropbox,prvi ima 5gb drugi 2gb na oba upaljeno da upload slika i videa. E problem je sto OneDrive to ne radi samo Dropbox,šta je rešenje,pretpostavljam da je neki sukob u pitanju. Pretpostavljam da je neko imao slična iskustva pa možda zna rešenje. Hvala unapred

Sent from mTalk
 
Pozdrav svima. Imala sam win 10 na Lumiji 640 xl, pa sam se vratila na win 8. Sada se ponovo premisljam da vratim win 10. Moze li mi neko reci koja da li mi je pametno to da radim i kakav je postupak, radim li sve isto kao i prosli put?
 
Pozdrav svima. Imala sam win 10 na Lumiji 640 xl, pa sam se vratila na win 8. Sada se ponovo premisljam da vratim win 10. Moze li mi neko reci koja da li mi je pametno to da radim i kakav je postupak, radim li sve isto kao i prosli put?

Ides na update is skines 10,miskim da vise nije potrebno da budes insader,isparvice me ako gresim.Mislim da su zvanicni pustili anniversary build


Settings > Update & security > Phone update > Check for updates. Note that availability may vary by manufacturer, model, country or region, mobile operator or service provider, hardware limitations and other factors.
Read more at https://blogs.windows.com/windowsex...ws-10-anniversary-update/#DgSkqmUs0jDk65mg.99
 
Poslednja izmena:
Ides na update is skines 10,miskim da vise nije potrebno da budes insader,isparvice me ako gresim.Mislim da su zvanicni pustili anniversary build


Settings > Update & security > Phone update > Check for updates. Note that availability may vary by manufacturer, model, country or region, mobile operator or service provider, hardware limitations and other factors.
Read more at https://blogs.windows.com/windowsex...ws-10-anniversary-update/#DgSkqmUs0jDk65mg.99
Znaci sad vise ne mora da ko je na 8.1 instalira w10 preko aplikacije upgrade advisor?
 
Znaci sad vise ne mora da ko je na 8.1 instalira w10 preko aplikacije upgrade advisor?
Mislim da je on to pogrešno razumeo. A i piše tamo "depending on mobile operator"... Što je onda ono što smo i mi znali.

Rekao bi da treba još uvek update advisor, check for updates, hard rest kad se stavi 10, check for updates još jednom, i onda sve namestiti ručno kad se sve aplikacije ažuriraju. Dakle, ne povlači se backup.
 
Mislim da je on to pogrešno razumeo. A i piše tamo "depending on mobile operator"... Što je onda ono što smo i mi znali.

Rekao bi da treba još uvek update advisor, check for updates, hard rest kad se stavi 10, check for updates još jednom, i onda sve namestiti ručno kad se sve aplikacije ažuriraju. Dakle, ne povlači se backup.

Da to sam zaboravio ne povlaci se backap nikako,nekako je o tome pisano toliko puta pa sam zaboravio da na pomenem.Ali mislim da sam procitao post korisnika na win novosti forumu da nije insajder i da je regularnim putem dobio update.Ali svakako bih uradi sve kako je gari napisao.:)

I da ne otvaram novi post pa cu opet ovde pitam evo dva dana dana cesljam forume OneDrive i autoupload slika ima li neko slican problem da nece da uplouduje.Da li je resenje brisanje Dropbox-a sa telefona?Imam dosta fotografija i ponestaje prostora na Box-u.

Resio problem sa OneDriv-om
 
Poslednja izmena:
Ja nisam siguran kako to funkcionise sa Dropbox-om...

Sto se OneDrive-a tice, jel si tamo u podesavanjima u Photos omogucio Camera Upload? I rekao bih da je to podesavanje vezano samo za OneDrive, a da se za Dropbox podesava u samoj Dropbox aplikaciji, jel tako?

I ako ti je Camera Upload omogucen, mozes otici u OneDrive, pa da vidis u meniju (gore levo u cosku ga otvaras) Progress. I onda pogledas deo Camera, pa vidis da li je uploadovanje necega u toku... Tu bi video i ako je ranije probao nesto da podigne, a nije uspeo, i imao bi valjda opciju retry, ili tako nesto.

Jos, vezano za OneDrive, ima posebno da se odabere opcija da dozvolis podizanje slika i kad nisi na wifi-ju, ali koliko sam ostale razumeo - tada se slike umanjuju. Meni takva opcija svakako ne bi odgovarala - i da je umanjuje, i da je ne umanjuje. :) Zao mi da izgubim kvalitet, a zao mi i megabajta. :p
 
Ja nisam siguran kako to funkcionise sa Dropbox-om...

Sto se OneDrive-a tice, jel si tamo u podesavanjima u Photos omogucio Camera Upload? I rekao bih da je to podesavanje vezano samo za OneDrive, a da se za Dropbox podesava u samoj Dropbox aplikaciji, jel tako?

I ako ti je Camera Upload omogucen, mozes otici u OneDrive, pa da vidis u meniju (gore levo u cosku ga otvaras) Progress. I onda pogledas deo Camera, pa vidis da li je uploadovanje necega u toku... Tu bi video i ako je ranije probao nesto da podigne, a nije uspeo, i imao bi valjda opciju retry, ili tako nesto.

Jos, vezano za OneDrive, ima posebno da se odabere opcija da dozvolis podizanje slika i kad nisi na wifi-ju, ali koliko sam ostale razumeo - tada se slike umanjuju. Meni takva opcija svakako ne bi odgovarala - i da je umanjuje, i da je ne umanjuje. :) Zao mi da izgubim kvalitet, a zao mi i megabajta. :p


To za upload preko wi-fi i preko data znam ubije kvalitet kad ostaviš da podiže preko data tako da i ja kao i ti koristim opciju preko wi-fi isključivo. A moj problem sam rešio jednostavnim unlink pa link. Verovatno je problem napravio novi build. Važno je da sad radi [emoji4]

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno