Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Лумиа 640хл осетно брже ради на 14393.82 али су опет зезнули нешто око батерије и не држи како би требало. Надам се да ће то исправити у скпорије време.

Sent from mTalk
 
Лумиа 640хл осетно брже ради на 14393.82 али су опет зезнули нешто око батерије и не држи како би требало. Надам се да ће то исправити у скпорије време.

Sent from mTalk

To je na TS buildu?
 
E, sada mi objasni ovo:
menjao sam moju L640 lte za L640 xl ds... kada sam je startovao na njoj je već bio win10, to je ok. Nisam povukao bekap, ali osim imenika ništa nisam dobio kao što je bilo na prethodnom (ovde prvenstveno mislim na desktop). U suštini i nije mi to neki problem da se malo zanimam i čeprkam po davno zaboravljenim opcijama, ali se pitam, da li sam mogao da odradim bekap posle logovanja s obzirom da je win10 već instaliran?
Ako sam dobro razumeo situaciju, da, mogao si, ali ako nisi ranije koristi Windows 10 Mobile, odnosno ako si taj backup napravio na 8.1, povlačenje backup-a bi moglo da napravi probleme. Ali ako je backup napravljen na Windows 10 Mobile, onda si mogao - i to baš nakon prijavljivanja.

Bitno je samo da backup sa 10 ide na 10, a backup sa 8.1 na 8.1.
 
Nisu li promenili backup sistem za Redstone i rekli da neće raditi sa starijim? Bilo je više puta pominjano za Insajdere.
 
Nisu li promenili backup sistem za Redstone i rekli da neće raditi sa starijim? Bilo je više puta pominjano za Insajdere.

Jeste, jedino sto pretpostavljam da sad vise niko nece povlaciti backup sa Redstone-a na Threshold 2. :)
 
Mala pomoć...odradio sam HR na novom telefonu (na kome je već instaliran win 10) i povukao bekap sa mog naloga. Sve ok, samo što nemam Cortanu i nemam opciju za otključavanje ekrana putem PIN-a. Unesem ja PIN i opcijama ...ali kada bi trebalo da otključam telefon...nema brojne tastature da unesem PIN...jednostavno, prevučem prstom preko ekrana i telefon je otključan. Dakle???
Da, što se tiče regionalnog podešavanja, sve je na ENG (US)...i Cortane nema pa nema :) Pobegla jadna i ona od mene :)
 
Poslednja izmena:
Mala pomoć...odradio sam HR na novom telefonu (na kome je već instaliran win 10) i povukao bekap sa mog naloga. Sve ok, samo što nemam Cortanu i nemam opciju za otključavanje ekrana putem PIN-a. Unesem ja PIN i opcijama ...ali kada bi trebalo da otključam telefon...nema brojne tastature da unesem PIN...jednostavno, prevučem prstom preko ekrana i telefon je otključan. Dakle???
Da, što se tiče regionalnog podešavanja, sve je na ENG (US)...i Cortane nema pa nema :) Pobegla jadna i ona od mene :)
Settings\ Accounts\ Sign in options
I pod Require sign in odabereš every time ili šta ti već odgovara. Nadam se da je to samo.
 
Settings\ Accounts\ Sign in options
I pod Require sign in odabereš every time ili šta ti već odgovara. Nadam se da je to samo.

Rešeno....a tu sam opciju juče isključio :)
Ajde sada u vezi Cortane...gde se ona izgubila? Ja znam da iz Srbije svi beže...ali baš i ona :)
 
Poslednja izmena:
Rešeno....a tu sam opciju juče isključio :)
Ajde sada u vezi Cortane...gde se ona izgubila? Ja znam da iz Srbije svi beže...ali baš i ona :)
Ona pogotovo, ne veže je nostalgija. :) Probaj na lupu samo da ideš, pod da vidiš šta ti nudi, i da li ti se pojavljuje. Ima na Windows Novosti tekst o tome kako namestiti Cortanu. Ja ne mogu mnogo toga korisnog da kažem jer je meni odmah proradila. :) (Telefon na engleskom, region Srbija)
 
Ona pogotovo, ne veže je nostalgija. :) Probaj na lupu samo da ideš, pod da vidiš šta ti nudi, i da li ti se pojavljuje. Ima na Windows Novosti tekst o tome kako namestiti Cortanu. Ja ne mogu mnogo toga korisnog da kažem jer je meni odmah proradila. :) (Telefon na engleskom, region Srbija)

Evo kako je kod mene...i ništa!

wp_ss_20160819_0001.png

wp_ss_20160819_0002.png

Edit: samo da proverim sve opcije, da je negde slučajno nisam isključio kao pozadinski program itd
 
Poslednja izmena:
Hehe, super. :)
 
Tipično žensko...samo daj neke dozvole i gotovo!

:d
 
Posle ovog update izbrisao mi se ceo imenik, ima neko ideju da li moze da se vrati nekaako?
 
Idi na people.live.com, i vidi da li ih imas tamo kad se ulogujes u svoj nalog. Ako su tamo, tj. ako ti je sve to sinhronizovano, a skoro sigurno jeste, onda bi trebao samo da mozda samo malo sacekas, pa da ti se imenik ponovo sinhronizuje.

Cisto jos da dodam, ali ne verujem da ce ti ovo zatrebati... Ako se nesto i obrisalo kojim slucajem, imas tamo opciju Restore deleted contacts. Mozes i za svaki slucaj da napravis backup u people.live.com, pa da mozes da vratis sve nazad ako budes hteo. Ides na Export for Outlook 2010 i 2013... Posle tako kontakti mogu da se vrate. No, verovatno sam ovaj pasus suvisno napisao, verovatno treba samo da ti se sinhronizuje People na telefonu, a mozes probati i soft reset...
 
Ma jok tamo stoji we didnt find anything to show here. Problem je sto danas je polako pocelo da se gubi, drug mi poslao poruku i stojao samo broj i to mi bilo vec cudno ali reko ajde pogubilo se, i stojalo mi je u pozivima i porukama imena kojima sam pisao, posle mi je stigla druga poruka i opet samo broj i udjem bezveze da pogledam imenik i nema nicega, i posle toga se definitivno izgubili svi, sada u proukama stoje brojevi nema vise imena nikog.
 
Znaci, ni u obrisanim kontaktima nema nista (na people.live.com )?

Mozda su ti kontakti na nekom drugom nalogu, kao recimo na gmail-u, ili tako nesto?
 
Ma jok tamo stoji we didnt find anything to show here. Problem je sto danas je polako pocelo da se gubi, drug mi poslao poruku i stojao samo broj i to mi bilo vec cudno ali reko ajde pogubilo se, i stojalo mi je u pozivima i porukama imena kojima sam pisao, posle mi je stigla druga poruka i opet samo broj i udjem bezveze da pogledam imenik i nema nicega, i posle toga se definitivno izgubili svi, sada u proukama stoje brojevi nema vise imena nikog.

https://support.microsoft.com/en-us.../recover-missing-contacts-after-phone-upgrade

If you upgraded to Windows 10 Mobile and are missing contacts, email, or calendar items, make sure your phone is updated, and re-add your Microsoft account.

On Start, swipe over to the All apps list, and then select Settings > Update & security > Phone update.
Select Check for updates and follow the instructions to update your phone.
Go back to Settings, and select Accounts > Your email and accounts.
Under Email, calendar, and contacts, select Add an account. Add your main Microsoft account email address again.

Your contacts should now be restored.
A pretpostavljam da ona prva dva mozes i da preskocis.



Neko je jos ima slican problem sa nekim starijim buildom izgleda...
http://forums.windowscentral.com/wi...-preview/351604-windows-10-lost-contacts.html
On je uspeo na neki nacin tamo da nadje neko resenje.
 
Nece ni kada ga dodam opet, ali ne bi trebalo da je na gmail-u jer ja kada sam uzeo fon jedina 2 akaunta sto sam dodao su sto sam napravio za microsoft ali nisam @live nego sam napravio @mts.rs i za FB akaunt. Cudi me samo sto kada udjem i kucam brojeve on prepozna samo ta par broja sto sam zvao ali cak i na njih kada kliknem na ono sa strane kao info izbaci couldnt find that contact.
 
Imam pitanjce-da li su lumije iz vip-a zakljucane?:) kupila bih mami 640, a ona ima mts br...:)

Sent from mTalk
 
Nece ni kada ga dodam opet, ali ne bi trebalo da je na gmail-u jer ja kada sam uzeo fon jedina 2 akaunta sto sam dodao su sto sam napravio za microsoft ali nisam @live nego sam napravio @mts.rs i za FB akaunt. Cudi me samo sto kada udjem i kucam brojeve on prepozna samo ta par broja sto sam zvao ali cak i na njih kada kliknem na ono sa strane kao info izbaci couldnt find that contact.
Hmm, a možda imaš sačuvane te kontakte u Skype-u, Viber-u, ili tako negde?

Ne znam, ima još opcija da se uradi soft reset, pa ako to ne pomogne onda hard reset, jedino što nisam siguran da bi tako vratio kontakte... Mislim, pre svega, nadam se da su ti ti kontakti tu negde, bilo u telefonu pa ih ne pokazuje, bilo u oblaku... Ako su u oblaku, to je super, onda hard reset sigurno pomaže, ali to izgleda ne znaš.

A jel si pravio ranije backup? Valjda on u tom backupu ipak čuva i kontakte (kako backup nije neophodan za sinhronizaciju kontakata).

U krajnjem slučaju, nadam se da imaš kod sebe neki svoj stari telefon da većinom brojeva iz imenika...

Samo ne bih ja da te sad zeznem nekim svojim savetom, pa da te nagovorim da uradiš nešto čime bi izgubio šansu da vratiš kontakte, a da je ti bilo moguće. Možda možeš i da postaviš pitanje na Microsoft Support, a možda ima i ovde neko ko bi znao.

I da, ono kad ideš na people.live.com , ulogovao si se s tim @mts.rs nalogom?
 
Poslednja izmena:
E fora sa viberom je bila kada sam usao na njega izbacio je sve kontakte i umesto da tada uzmem da prekucavam brojeve ja sam izasao i kao ajde posle cu, ali drugi put kada sam usao vise nije bilo nijednog. A backup nisam pravio nikada, jer ne znam zasto ja nisam kontakte na kartici upisao kao sto radim uvek. A kada sam uzeo micro karticu pre toga sam zapisao lepo brojeve i samo prekucao. Da sa mts nalogom sam se ulogovao i nema nijednog broja i isao da vratim obrisane ali pise da ima 0 obrisanih i da nema sta da vrati. Neces da me zeznes savetom ja sam ti zahvalan puno sto pokusavas da mi pomognes, ako bas nista ne uspe uradicu hard reset samo da prebacim sve u kompu.
 
Mada, sto se tice tih raznih naloga, vremenom sam digao ruke od tih "sitnig gluposti"... Tako nama na dodeli neke stipendije dali neke mejlove, i posle dve godine ugasili naloge. (Sto su se onda prsili uopste...) Imali smo samo opciju da preusmerimo mejlove poslate na tu adresu na neku "normalnu" adresu (odnosno @outlook.com na primer, ili @gmail.com).

Ako budes radio hard reset, probaj prvo sa tim @mts.rs, ali onda bih posle ja na tvom mestu napravio @outlook.com nalog, uradio jos jedan hard reset, i onda se vezao samo za njega. Imam utisak da je tako sigurnije i posto je to Microsoftov mejl koji koristis na njigovom OS-u, a i posto su izgleda ti nalozi trajniji, imaju bolje mogucnosti, i slicno... Lako je moguce da je i ovaj problem nastao zbog tog @mts.rs, omogucili su to ljudima, ali izgleda da on tebi tako bas nista nije sinhronizovao sto bi ti inace islo automatski.

Da, i ako iskopas svoj neki stari telefon, to bi bilo super, sve samo prekopiras preko bluetootha...
 
Imam pitanjce-da li su lumije iz vip-a zakljucane?:) kupila bih mami 640, a ona ima mts br...:)

Sent from mTalk

Niko ne odgovara, mada nadam se da i dalje vazi ono da se Windows telefoni ne zakljucavaju... Ja nisam upucen u to da li je neko ipak poce da zakljucava, i kazem samo na osnovu onoga cega se secam da su pisali ostali na ovom forumu. :)
 
A i to je problem, stari fon prodao tako da one brojeve koje ne znam napamet teskoo da mogu da vratim, ali probacu nesto i napravicu outlook.com posle hard reseta, pa valjda nece da se desi tako nesto vise. Hvala jos jednom na pomoci.
 
A i to je problem, stari fon prodao tako da one brojeve koje ne znam napamet teskoo da mogu da vratim, ali probacu nesto i napravicu outlook.com posle hard reseta, pa valjda nece da se desi tako nesto vise. Hvala jos jednom na pomoci.

Nema na cemu. I nece se desiti onda ponovo, posle kad se ulogujes sa tim nalogom na people.live.com videces te unesene kontakte online, i to su kontakti koji ti se stalno sinhronizuju s telefonom u nekim odredjenim intervalima.
 
Moja ni jedna lumia iz ViPa nije zaključana!

Što se kontakata tiče, kad ih ubaciš ponovo, otvori nalog na @live.com i miran si. Tu ti je povezan i outlook i sve ostalo.
Ja imam.sinhronizaciju kontakata i na live i na gmail i nikad problem nisam imao, samo me pita sa kog naloga hoću da povučem.kontakte i to je to.
Isto tako sa tog naloga povuče i sadržaj za kalendar i sve što treba.
Preko @live i @gmail se logujem na sve aplikacije, na neke i automatski.

Sent from 640
 
Hvalaaa :) i vip rece na fejsu da ne zakljucavaju uopste telefone, pa eto, ako nekome zatreba info :)

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno