Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Treba mi mala pomoć. Kako da napravim rezervnu kopiju kontakata na SD kartici, ili jos bolje na kompu? Win 8.1 , lumia 640.

Razmišljam da predjem na Win 10, pa čisto da sam siguran. Takođe, da li posle nadogradnje treba nesto raditi? Reset?

Unapred hvala.
 
Imas bas app za to, contacts + sms backup win 8.1 app.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba mi mala pomoć. Kako da napravim rezervnu kopiju kontakata na SD kartici, ili jos bolje na kompu? Win 8.1 , lumia 640.

Razmišljam da predjem na Win 10, pa čisto da sam siguran. Takođe, da li posle nadogradnje treba nesto raditi? Reset?

Unapred hvala.

Ako koristiš outlook nalog i nisi isključio sinhronizaciju, kontakte, slike i sms imaš već u oblaku, dodatna kopija ti nije potrebna. Kada se ponovo uloguješ na taj nalog sve je tu.

Za prelazak na W10 bolje sačekaj još neki dan jer se očekuje nova nadogradnja, čisto da ne bi dva puta radio hard reset.
 
Može i da se uloguje na people.live.com , pa tamo ali vidi kontakte da telefona, onda je miran. (Valjda nisam pogrešio adresu, trebalo bi da nisam.)
 
Hvala svima na odgovorima.

Skinuo sam neku aplikaciju koja mi je sve kontakte prebacila u excel tabelu, koju odmah dobijem na mail. Sacekacu jos koji dan za nadogradnju, nezuri mi se nigde sa desetkom.

Znaci ako sam dobro razumeo, posle nadogradnje odradi se i hard reset?
 
Hvala svima na odgovorima.

Skinuo sam neku aplikaciju koja mi je sve kontakte prebacila u excel tabelu, koju odmah dobijem na mail. Sacekacu jos koji dan za nadogradnju, nezuri mi se nigde sa desetkom.

Znaci ako sam dobro razumeo, posle nadogradnje odradi se i hard reset?


Da obavezno uradiš hr i ponovo sve podesiš ne povlačiš bekap 8.1
 
Blokira mi tel kada dodjem do phone update, nekome se jos desava?

Edit: Morao raditi restart, nesto bio zabagovao

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Kakvo je sad stanje sto se tice Win 10?
Ja sam ga jos pre nekoliko meseci instalirao i ubrzo vratio na 8 jer mi je bio mob malo sporiji i baterija je drasticno manje trajala pa cisto da pitam da li se nesto poboljsalo...
 
Koji telefon imaš? Problem sa baterijom su sredili. Pojedini modeli imaju problem sa BT i Wi-Fi konekcijom na RS1, što je jedan od razloga što još zvanično nije pušten. Ja nemam nikakvih problemana L640 kada je OS u pitanju.
 
Prezadovoljni sam korisnik Lumie 640 XL DS vec skoro godinu dana. :) Cak ce i moj mladji brat da je kupi uskoro a on je Android fan.
Znam da mi je mnogo bilo krivo jer Win 10 vizuelno izgledno maestralno prelepo ali mi je baterija bila skoro pa duplo kraca. I kontakti mi se nisu vracali iako to nije problem jer imam sve brojeve zapisane u jednoj svesci. Doduse, nisam uradio hard reset.
Zbog baterije sam opet vratio na Win 8 i nije mi se svidjalo kako su sredili galeriju slika, totalno iskomplikovali. I slova su nekako bila previse sitna...
Nadam se da je sada bolje jer, ponavljam, Win 10 je na oko zaista prelep, nema sta. :)
 
Poslednja izmena:
Meni jedino što se Redstone brže troše megabajti, ali je sve ostalo sad kao na 8.1 meni na l532. Valjda će i to sa megabajtima biti bolje kad izađem sa insajdera - kad bude Redstone na zvaničnom kanalu. Ovo mi u potrošnji podataka stoji određena količina megabajta uz stavku sistem. Mada ni to je nešto ne pogađa, samo držim više upaljen WiFi.
 
Prezadovoljni sam korisnik Lumie 640 XL DS vec skoro godinu dana. :) Cak ce i moj mladji brat da je kupi uskoro a on je Android fan.
Znam da mi je mnogo bilo krivo jer Win 10 vizuelno izgledno maestralno prelepo ali mi je baterija bila skoro pa duplo kraca. I kontakti mi se nisu vracali iako to nije problem jer imam sve brojeve zapisane u jednoj svesci. Doduse, nisam uradio hard reset.
Zbog baterije sam opet vratio na Win 8 i nije mi se svidjalo kako su sredili galeriju slika, totalno iskomplikovali. I slova su nekako bila previse sitna...
Nadam se da je sada bolje jer, ponavljam, Win 10 je na oko zaista prelep, nema sta. :)

Kada prelaziš sa 8-ce na desetku hard reset je maltene obavezan. Skoro nikad upgrade ne prođe bez problema. Ja sam radio HR i kad sam prešao sa TH2 na RS1 insajder, ovaj zadnji i malo bolje radi fon.

Kontakte i SMS poruke povlači bez problema sa MS naloga. Ostala podešavanja ne vraćaj. MS je promenio bekap format čak i između TH2 i RS1. Znači, aplikacije ispočetka.
 
Sustina je sto je na Win 8 brz skoro kao iPhone. Zaista ne mogu da mu nadjem manu, ima sve sto mi treba.
Hvala na informacijama, ilidan. :)
 
Brzina i stabilnost su i dalje na strani WP8.1. Ništa iznenađujuće jer je WP8.1 jednostavniji sistem koji je MS dobro ispleglao po tom pitanju. Međutim, i W10M se dobro drži obzirom na svoju kompleksnost.
 
Koristim sluzbeni 640 DS vec godinu dana i radi odlicno. Hocu da kupim zeni privatno pa nasao ga u Logicshop za 15.600rsd ali kazu garancija 1god. Malo mi cudno pa dal neko kupovao i ima iskustvo snjima?
 
Zaobidji to. Samo 2 godine garancije i cao. Te polufirmice sto nude na hardware i na software nisu ni za sta.
 
Ima li nego problema sa Glance Screen podešavanjima pod Extras? Meni to puca i ne mogu ništa da podesim.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
 
Poslednja izmena:
E, da. Zaboravio sam da pitam. :D
Je l i dalje u Win 10 onaj, po mom misljenju, veliki bug a to je da sve ostaje u backgroundu dok se ne drzi back dugme pa iz svega izadjemo na X, tj. teramo dole?
To me je uzasno iritiralo.
 
E, da. Zaboravio sam da pitam. :D
Je l i dalje u Win 10 onaj, po mom misljenju, veliki bug a to je da sve ostaje u backgroundu dok se ne drzi back dugme pa iz svega izadjemo na X, tj. teramo dole?
To me je uzasno iritiralo.

Ako sam te dobro razumeo, to nije bag, tako windows 10 mobile aplikacije funkcionisu (tj. univerzalne aplikacije). I mislim da je to dobro, kad ides na back, on ostaje ukljucen u pozadini, a ako hoces da ga bas ugasis, ugasis ga brzo i jesnostavno kao sto si opisao. Cak su i neke aplikacije na 8.1 tako funkcionisale, kao recimo skype.
 
Ima li nego problema sa Glance Screen podešavanjima pod Extras? Meni to puca i ne mogu ništa da podesim.

Sent from mTalk on L640 DS 10.0.14393 Release Preview
Ta podešavanja su prebačena u Personalization>Glance Screen.
 
Problem je što nisu sve opcije prabačene.

Zanemari ovo. Većina opcija je prebačena na drugim mestima.
 
Poslednja izmena:
Здраво, да ли неко зна како у именику да се упишу бројеви код којих су само прва (позивни за мрежу) три броја различита, а остатак је исти. На пример 064123456 и 069123456 не могу оба да се прикажу у именику него само један. Хвала.

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
 
Здраво, да ли неко зна како у именику да се упишу бројеви код којих су само прва (позивни за мрежу) три броја различита, а остатак је исти. На пример 064123456 и 069123456 не могу оба да се прикажу у именику него само један. Хвала.

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
Nikako. Ne znam da li su popravili u redstone buildu. Ali, se brojevi vide kad ih biras iz speed diala.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Ova moja Lumia ide na servis u ponedeljak. U gornjem levom uglu ekrana pojavilo se žutilo\mrlja. Sve je funkcionalno, ali ide na servis dok je u garanciji.
 
Ја мислим да је то проблем само код лумије 640 xl , ја сам до сада имао три 640 xl и на једној је било исто при врху. Нема ту помоћи, мора замена екрана јер се лепак све више шири како пролази време.

Sent from Redmi Note 3 Pro preko tapatalk-a
 
Imam Iumia 640 Dual Sim,no problem je Glance screen settings udje u pomenuta ali cim pokusam nesto da promenim ekran se samo zacrni I jos jedan problem funkkcija da stavim telefon na sto Ili samo pokrujem senzor da bih aktivirao silent kad me neko zove ili vise ne postoji ili Sam ja puko. Anybody got a solution. Anybody have the same problem's?
 
Ne radi ni kod mene taj senzor kada okrenem ekran na podlogu

Sent from mTalk
 
A bas sam koristio tu funkciju...steta valjda ce je vrate mnogo je prakticna...
 
Nazad
Vrh Dno