Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Sad sam i to proverio... Sa slušalicama od Galaxy S4, Lumia 640 radi odlično (smanjenje/pojačanje tona, pauza, odgovor na poziv)
 
SUper je to, jos kad bi S4 dobro radio sa slusalicama od S4 :D (ozbiljno, koliko slabo rade komande za muziku, ja sam zamalo bacio sve telefone i uzeo Xperiu opet! Koliko to bolje radi na njima je stvarno cudo - tako i treba da radi!)
 
Ja ih baš retko koristim, ali nisam imao problema, mozda i zato sto sam vrlo nezahtevan po tom pitanju :) Sad, model je 9506, ali ne verujem da tu ima neke bitne razlike.




Nego sad se setih, imam mali problem sa L640 i bluetooth slusalicom (Nokia BH-217). Ton u slusalici je suvise tih, iako je na telefonu na max. Na S4 se mnogo glasnije cuje. Na samoj slusalici nema opcije za pojacanje tona. Takođe na Nokia E71 se glasnije čulo.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam napisao u temi za vip, od sutra ima na pakete u ponudi 640 lte.
 
Uz smart 700 je 10500 din, a uz smart 1000 1800 din.
 
Isplati se uz smart 1000. Uz sm700 mislim da je puno. Na 2000 pretplate je 1600 din doplata. Nije lose ali su mogli i za dinar da daju. Ovo je lte verzija koja je malo skuplja od 3g
 
Kao sto sam i rekao, a neki ubedjivali da ce biti za 'dinar' na paketima od oko 1000, 1200 din mesecno :). Vise od 10.000.. Videcemo sta Telenor kaze.
 
Kao sto sam i rekao, a neki ubedjivali da ce biti za 'dinar' na paketima od oko 1000, 1200 din mesecno :). Vise od 10.000.. Videcemo sta Telenor kaze.

Ja sam rekao da će kod telenora biti 1 din u paketu od 1495 dinara optimistično a 3000 realno. Tako sam uzeo lumiu 630 za dinar u paketu od 1495.

Ovaj Vip ne mogu da pohvatam, mts i telenor pakete znam .

Inače ovaj lte model je skuplji sigurno 20 e , tako da otud i malo veća cena . Ipak je skupo dosta, vidim sada ovaj smart 700 košta 1600 din i telefon je skoro 10 000 , to previše. Bar duplo manje treba da bude. Možda su inače telefoni skupi u Vipu , nisam u toku.

Edit : Sada sam pogledao malo cene drugih aparata. Vip je skup .
 
Poslednja izmena:
"Cena uređaja bez ugovorne obaveze
CENA
30.000 RSD"

Ma ja. 160 evra kod ljudi iz kraja.
 
Standard za vip. Vodafon i u nemačkoj ima sulude ideje, recimo cena L830 bez ugovorne obaveze je 530€ iako telefon može da se kupi za 260€ u slobodnoj prodaji.
 
Lumia 520 se bas dugo nalazi u ponudi,2 godine. A Lumia 630 1 godinu. Sasvim dovoljno. Postoje i lumia 532 i 430 ,435 mozda ubace njih umesto ovih modela + 640
 
Sinoc su bile i 520 i 630. Danas vise nisu. A juce je VIP uvrstio 640LTE. Dakle previse bi bilo da bi bila slucajnost.
 
Verovatno ubacuju,nisu skoro. Lumia 435 moze biti zamena za dumb telefone,4 incha,radi fino uz 1gb rama,jedino kamera ocajna.Mada ne treba svakom kamera na telefonu. Za 1din bombona telefon.
 
Danas je tačno nedelju dana kako koristim L640.
Čitanjem ovog foruma našao sam par meni izuzetno važnih aplikacija (npr. MetroMail). Nadam se da će sa WIN10 da isplegaju i poprave mnoge sitne propuste (i besmisleno glupe nedostatke) koji sada postoje, da sistem donekle otvore i time omoguće developerima da naprave svrsishodnije i kvalitetnije aplikacije. Ukoliko se to desi, onda zaista ne vidim razlog kupovine android telefona od 300+eur, kada jedan WP telefon, 2-3 puta jeftiniji, radi često i fluidnije i brže, sa manje bagova, ne greje se i ima duže trajanje baterije. Jeftin android telefon nisam nikada ni kupovao baš iz razloga što bih tek onda imao problem sa lošim radom istog i stalnim zakucavanjima. L640 koristim kao službeni telefon, mogu da kažem da se i izgledom lepo uklapa u tu ulogu :)
Nisam radio nikakve bench testove, ne znam kako pokreće igre i sl., ali za zahtevnu poslovnu upotrebu predstavlja sasvim dobro rešenje, neuporedivo bolje od bilo kod androida u tom cenovnom rangu. Zbog nedostataka u Win8.1 ne mogu da kažem da je odlično rešenje.
Uporedo sa L640 koristim i Galaxy GT-I9506 (u tom telefonu je moj privatni broj). Daleko od toga da sa tim telefonom nisam zadovoljan, ali za uređaj plaćen 350eur i očekivanja su vrlo visoka. Lumia 640, za cenu ~150eur, me je oduševio.
 
[YOUTUBE]ZRk3Rdp9ZsQ[/YOUTUBE]
 
Mislim da su operateri precenili L640.
Dajte jos utisaka za nju,imam mesec dana jos do isteka ugovora...pa da vidim koji fon da uzmem.
 
Sto se hardvera tice on je najbolji ubedljivo u toj nekoj srednjoj kategoriji, ovi drugi telefoni iz ponude ne mogu da mu pridju.
E sad software...To je druga prica.Ako si probao windows i ako ti odgovara, nema sta da razmisljas...
 
Pa što se cene tiče i l630 je na početku bila skuplja da bi kasnije spustili cenu. Tako da je za očekivati visoku cenu možda sačekati još neko vreme.
 
Gle stvarno, i MTS spustio cene L630... prvi put to vidim :)

Operateri, nazalost, nista ne "cene". Jedino sto su cenili je iPhone, i vidi se koliko su za njega realnije cene od svih ostalih telefona. Ali njih je Telekom uvozio, a ne ostali uvoznici, koji onda lupe cene :)
TS/TN/VIP samo uzmu telefone iz prodavnice, po boljim cenama, ali na to obracunaju kamatu kao da se uzima kredit, i dodje na istu cenu - onda umesto 50% popusta, taj deo tarife ide za telefon.
 
Ne znam sto ste svi odmah zapeli za L640 i XL model.... Mislim da je najpametnije da se saceka 2, 3 meseca i onda ga kupiti jer ce sigurno jos pasti cena mada je cena i sada jako primamljiva i prihvatljiva.
Ja tek za 3 meseca uzimam L640 XL. Moja L720 sjajno vrsi posao ali zelim veci ekran i giga rama zbog Win 10.
 
Imam L520 18 meseci. Vec polako merkam ili 640 ili 735 ... Cena za kes je smesna naspram android dvojnika u smislu hardware konfiguracije, o samom sistemu da ne pricam. Medjutim ono sto mi smeta i evidentno je da operateri preteruju sa cenama. Mislim da odgovor lezi u tome sto windows telefoni rade fluidno i posle 4 godine. Pa pogledajte kad je L520 izasla... radi... da vidim android u toj klasi kome mozete instalirati vise od 2 app a da rukovanje njim ne ide po principu, stisnem ekran, pa odem da upalim ringlu i stavim kafu... pa kad udje u app voda prokuvala...itd :) Ne ide im u prilog da jeftino daju jeftin telefon koji ce da nadzivi ugovornu obavezu skoro duplo. Objasnite mi cenu od 30.000din za telefon u vip-u ? A cena u slobodnoj prodaji jedva 20.000?! O L735 da ne pricamo, 41.000 ... Ha ha ha! Ali neka... Samo cekam cenu 640XL, posto sam gledao poredjenja sa odredjenim samsung modelima koji kostaju poprilicno... Bice " Prenesi i prodaj bubreg" a razlike u komponentama nema sem veceg ekrana i kamere mozda.
 
Javlja mi ortak da kod njega u Temisvaru L640 LTE oko 150€...
 
Pa eto...A iz iste fabrike ga dobijaju, a razlika OGROMNA!Stvarno sramota...
 
Nazad
Vrh Dno