Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

w10 za sada pozitivno deluje. 95% stvari sam vec podesio. Ostalo je par problemcica: nakon sto sam importovao kontakte sa sim kartice - oni su se pojavili na plocici people, e onda sam uvezao gmail i outlook pa je on imao duple kontakte u people (to sam sredio lako podesivsi da gleda iskljucivo na gmail). Problem je sto sada imam duple kontakte na viberu a tu vec nema nekih opcija za promenu???? da li je neko imao slicnu situaciju?
 
Nema potrebe da iste kontakte čuvaš na više mesta, naročito ne na sim kartici. U osobama (people) poveži iste kontakte u jedan, bilo da su sa outlooka, gmaila, Skypa, FB...
 
Nema potrebe da iste kontakte čuvaš na više mesta, naročito ne na sim kartici. U osobama (people) poveži iste kontakte u jedan, bilo da su sa outlooka, gmaila, Skypa, FB...

odem u filter contacts i podesim da prikzuje samo sa gmail. onda mi bude ok u peoples ali dupli kontakti na viberu.
 
ja imam L640 i na slow indsideru sam, dok drug ima L640XL i OS Build je 10586.107 mozete li mi reci koji je zadnji oficijalni build? Nece da mu se apdejtuje telefon pa je ostavio meni da probam sa vracanjem na fabricka podesavanja i instalacijom iz pocetka da podignem na zadnji OS build
 
Zanimljiv problem sa mojom L640 XL DS...
Fitbit i Monumetn browser ne mogu da se nadograde iako prodavnica nudi nadogradnju...
Samo se vrte oko pocetka i na kraju izbace neku gresku...
I na kraju ponude "pogledati gresku" koja ne nudi nikakve informacije.
 
probaj odabrati da se instalira aplikacija na internu memoriju pa je naknadno prebaci na sd, ili je deinstall pa instaliraj na internu pa prebaci na sd, to se i meni desavalo i tako sam rjesavao problem
 
poštovani forumaši, koju opciju birate kada koristite HOTSPOT režim (3G ili 3G ONLY)? Inače mi je sim kartica 064.
p.s. na 2G neće nikako .
 
Zanimljiv problem sa mojom L640 XL DS...
Fitbit i Monumetn browser ne mogu da se nadograde iako prodavnica nudi nadogradnju...
Samo se vrte oko pocetka i na kraju izbace neku gresku...
I na kraju ponude "pogledati gresku" koja ne nudi nikakve informacije.


Proveri da nisu na sd kartici, pa ih prebaci u internu memoriju telefona ako jesu.
 
Meni je na 3G only uvek super radio. Doduše taj sim slot mi je bio samo za net i uvek je bio 3g only.
 
Imam nokiu 640xl,kako da namestim kad me neko zove da mogu odma da se javim,bez otkljucavanja ekrana?
 
Po meni dobijes jako lijep i vizuelno usminkan os, mnogo ljepsi od w8.1
Imas vise opcija na statusnoj traci,na poruke i vuber poruke mozes direktno odg kroz statusnu traku bez da ulazis u apl itd itd. S druge strane dok je w8.1 bio podrzan bio je stabilniji i nije imao gresaka. Jedno god dana sam koristio l640xl na 8.1i bio prezadovoljan, dakle one apl koje sam imao radile su 100% a posebno bi tu izdvojio here navigaciju. Sada cujem da se povlace apl sa 8.1 tako da ces biti primoran na w10.
I onaj prvi dojam ce ti se svidjeti 100% sve to jako lijepo izgleda,ali onda dolaze sitne greske,u vidu losije navigacije sporijeg ucitavanja odr apl...


Sent from mTalk
 
Prebacio na win 10,al nemogu da nadjem internet explorer,kako da idem na internet?
 
Telefon mi se svako vece u 23 azurira,iako sam stavuio azuriranje iskljuceno ,prvo idu dva zupcanika,jedno 20 min,a onda jos toliko migrira?podatke,kako da to iskljucim?
 
mozes izmeniti vreme azuriranja u settings/update & security/phone update/change active hours
Presao si sa 8-ice na 10ku koja ima 3 revizije pa updatuje redom.
Mozes ga ubrzati, tako sto kada zavrsi kliknes check for update, pa odma trazi sledecu, ne ceka sledeci dan.
 
Po meni dobijes jako lijep i vizuelno usminkan os, mnogo ljepsi od w8.1
Imas vise opcija na statusnoj traci,na poruke i vuber poruke mozes direktno odg kroz statusnu traku bez da ulazis u apl itd itd. S druge strane dok je w8.1 bio podrzan bio je stabilniji i nije imao gresaka. Jedno god dana sam koristio l640xl na 8.1i bio prezadovoljan, dakle one apl koje sam imao radile su 100% a posebno bi tu izdvojio here navigaciju. Sada cujem da se povlace apl sa 8.1 tako da ces biti primoran na w10.
I onaj prvi dojam ce ti se svidjeti 100% sve to jako lijepo izgleda,ali onda dolaze sitne greske,u vidu losije navigacije sporijeg ucitavanja odr apl...


Sent from mTalk

Na sve to da dodamo i mnogo kraće trajanje baterije i daleko sporiji odziv samog sistema... nažalost, ukoliko se i dalje budeš držao Windows telefona neminovno ćeš morati sve to da prihvatiš, jer polako ali sigurno svi programi gase podršku za W8.1.
 
Na sve to da dodamo i mnogo kraće trajanje baterije i daleko sporiji odziv samog sistema... nažalost, ukoliko se i dalje budeš držao Windows telefona neminovno ćeš morati sve to da prihvatiš, jer polako ali sigurno svi programi gase podršku za W8.1.

Meni je na pocetku kada sam presao na 10 bat crpilo vec na pola dana, pa sam negdje procitao da ga vratim na fabr,i kako sam to uradio nemam problema, baterija drzi do navece normala,iako mi je u opcijama i wifi,mobilna mreza i gps non-stop ukljuceni.
A u pravu si 100% da ako mislis ostati na win.phoneu moras biti spreman na mnoge odstupke,meni najvise nedostaje d3go i hbogo koje sam regularno koristio na androidu a sada nemam podrsku. FB i instagram mogu oprostiti sporiji odziv,i mogu prihvatiti jer to cackam kada imam vremena,pa i ne zurim. Smeta mi i to sto pojedine apk nisu modernizovane kao na androidu,konkretno mislim na sofascore(def najbolja apk koja je cini mi se najavila ukidanje podrske na win).
O poz stvarima koje su po meni bolje nego na androidu je mytube i mtalk koji su mi dosta jednostavniji od youtubea i tapatalka (moje subjektivno misljenje) i sami izgled plocica koje sam zavolio od prvog paljenja moba. Jos kod mene na 640xl nudi 4 plocice u nizu pa to sve lijepo sortiram. Zive plocice su super stvar.
Jednostavno moras voljeti dr da bi se odlucio za win.phone. A da bi rijesio problem d3go i hbogo planiram uzeti nokiu6 kao dr mob,a primarni da obnovim sa lumiom 950.
 
Ljudi, da li je neko uparivao neke bluetooth slusalice sa Lumiom 640? Merkam neke JBL bluetooth sluske (E45BT je tacan model), i nasao sam ih po sasvim ok ceni na oglasima, ali je roba neotvarana i prodavac ne zeli da ih otvara da bi se to proveravalo, i moram da priznam, razumem ga u potpunosti.

Ok, imaju slusalice i opciju da se slusa preko kabla, ali nije mi fora da kupujem bluetooth slusalice da ih koristim uz kabl do sledeceg telefona.
 
Jel ima na tel 640xl,led lampica za propustene pozive i poruke?
 
Nestali mi svi kontakti u telefonu ,a kad udjem na outlook svi su tu ?

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno