Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Viber radi bez problema,i video pozivi odlicno rade na njemu.Verzija je 6.61
WhatsApp ubija kako radi,u smislu kvaliteta i stabilnosti,video poziv odlican.
Skype bez konkurencije kako radi,i video poziv,sagovornik se cuje kao da je pored mene.
Cak i dugorocni razgovori,tipa preko sat i po,bez ikakvih problema,nema prekida konekcije,kvalitet videa konstantan.
Imao sam malo poremecen rad telefona,pa sam ga resetovao na fabricko stanje.Od tada radi ispravno.
Problemi su bili da je baterija pocela da traje 22h,posle punjenja,uredjaj se sporo puni(kad prikljucim punjac)
Kod fotografije cim se uslika ne moze da prikaze foto po 15-20 sec pise zavrsna obrada,to sad uradi za 2 sec.Ima jos svasta nesto,da ne idem u detalje.
Prestao je bio i Skype da radi i telefon se bas dosta grejao.Mape da kazem neupotrebljive,odnosno navigacija.
Posle resetovanja radi bas dobro,totalno drugi telefon.Mape sada nadju svaku adresu.
Ne zelim da ga menjam dok god bude radio a imam ga skoro 2 godine.Kamera je stvarno vrh.
Tako da ono sto mi treba,to imam i radi.Koristim i android,ali ne menjam ovu lumia640xl ds dok god daje znake zivota.
 
Poslednja izmena:
Resetuj ga na fabricko i moj je blesavio i sve ok inace ja imam 2 rezervne baterije jer imao sam jos jedan kome je bila crkla ploca pa mi ostalo od njega obicno lude kad predje lifetimer na 200 do 300 sati ##634# pa proveri.
Pozdrav
 
Divan telefon, dizajn mi je savršen, mislim da i dalje nisam video lepši telefon. Dopada mi se posebno plava vaijanta.
Imao sam ga god i po. Najvše me privukla veličina ekrana koju tek danas imaju neki moderni telefoni.
 
Resetuj ga na fabricko i moj je blesavio i sve ok inace ja imam 2 rezervne baterije jer imao sam jos jedan kome je bila crkla ploca pa mi ostalo od njega obicno lude kad predje lifetimer na 200 do 300 sati ##634# pa proveri.
Pozdrav

moja lumia 735 kupljena nova mislim kraj 2014, prva baterija bez i jednog kvara
lifetimerwp_ss_20180817_0001.png
mislis hard reset ili na fabricko
 
Viber radi bez problema,i video pozivi odlicno rade na njemu.Verzija je 6.61
WhatsApp ubija kako radi,u smislu kvaliteta i stabilnosti,video poziv odlican.
Skype bez konkurencije kako radi,i video poziv,sagovornik se cuje kao da je pored mene.
Cak i dugorocni razgovori,tipa preko sat i po,bez ikakvih problema,nema prekida konekcije,kvalitet videa konstantan.
Imao sam malo poremecen rad telefona,pa sam ga resetovao na fabricko stanje.Od tada radi ispravno.
Problemi su bili da je baterija pocela da traje 22h,posle punjenja,uredjaj se sporo puni(kad prikljucim punjac)
Kod fotografije cim se uslika ne moze da prikaze foto po 15-20 sec pise zavrsna obrada,to sad uradi za 2 sec.Ima jos svasta nesto,da ne idem u detalje.
Prestao je bio i Skype da radi i telefon se bas dosta grejao.Mape da kazem neupotrebljive,odnosno navigacija.
Posle resetovanja radi bas dobro,totalno drugi telefon.Mape sada nadju svaku adresu.
Ne zelim da ga menjam dok god bude radio a imam ga skoro 2 godine.Kamera je stvarno vrh.
Tako da ono sto mi treba,to imam i radi.Koristim i android,ali ne menjam ovu lumia640xl ds dok god daje znake zivota.

i kod mene nesto ovih dana brljavi kad zakacim fon izbaci uređaj se sporo puni
 
Жена је данас добила овај телефон, пре тога је имала андроид који се покварио. Сад ме занима како пребацити телефонски именик са Google налога на овај телефон?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Жена је данас добила овај телефон, пре тога је имала андроид који се покварио. Сад ме занима како пребацити телефонски именик са Google налога на овај телефон?

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
Samo se uloguj na taj Google nalog, u podešavanjima, i izaberi šta hoćeš da sinhronizuješ.
 
Ljudi jedno pitanje,kako radi Windows,dali je stabilan,ima li bagova,itd?
Gledam na oglasima da uzmem za majku Lumia 530 ili 630,videcu,ali me interesuje kakva je situacija danas sa Windows platformom..Pre 2god sam koristio 640xl,i radilo je odlicno,posle toga sam negde procitao da su prestali sa podrskom i sad nisam u toku kako radi telefon sa ovom platformom..
 
Kratak odgovor, nemoj.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
^ Šta je on rekao. :d

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za 20e koliko vrede ti telefoni, bolje da se napiješ pa da te majka izgrdi nego da joj daš neku Lumiju.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Preteravate,tri posta a ni u jednom mi niste odgovorili na moje pitanje..Zasto nemoj,sta toliko ne valja,ne moze da funkcionise telefon??Moze li da radi za osnovne potrebe i aplikacije,da moze zena da se javi,posalje sms,viber??Bolje da nista niste napisali nego ovo sprdanje a posebno od strane moderatora..Interesuje me dali Windows platforma radi korektno za osnovne potrebe kao pre neku godinu kad su Lumije bile aktuelne..
 
moj cale koristi lumiju 550, pozivi svaki dan, par sms mesecno, par viber poziva nedeljno(po nekad mu ne zvoni viber). radi mu ok, nista osim toga ne koristi.

ja pored ovog s8 imam i lumiju 830, koristim na njoj twitter, fb(malo baguje), WA(kasne poruke), po neki poziv i sms, malo surfa, fm radio(moras da trazis app na storu), po neki podcast preslusam(cesto kresuje aplikacija kad trazim nove podcaste).. moze da se koristi za neke najosnovnije potrebe bez velikih ocekivanja.

Sent from Galaxy S8
 
@pajica123,kako ti radi viber i yt na toj 830?I treba mi to osnovno koriscenje telefona,neki put da se posalju slike i poruke preko vibera,neki put isto da se pogleda neki klip na yt,obicni pozivi i sms,mislim da ce te potrebe Lumija 630 izaci u susret,sta ti mislis?

Sent...
 
Sve to radi, pogotovo za osnovno koriscenje. Da sam na tvom mestu, ne bih razmisljao. U toj cenovnoj kategoriji ne postoji android koji radi tako tecno, kao bilo koja lumia sa 1gb rama. Ja imam Lumiu 525, Lumiu 435 i Lumiu 950xl i sve rade savrseno glatko.
Imam i par androida sa 1gb rama koji jednostavno umiru kad se startuje neka igra ili viber. Zena ima neki samsung sa 1gb (star 2 god), ogavno radi. Odradio hard reset, menjao romove, zabadava. Par puta je htela da ga zavari u zid :D
Osnovne / neobavezne stvari, bez problema bilo koja lumia sa 1gb rama.
 
Ova lumija 630 ima 512 mb,nema 1gb..[emoji852][emoji852],mada mislim da ce kevi odgovarati jer bi koristila osnovno,sto sam naveo u gornjem postu..viber,malo neki klip na yt,poziv,poruke,i to je to..Samo me zanimalo dali i dalje radi platforma vez bagova sobzirom na podrsku..

Sent...
 
Još jedno ne :D

Koliko god da mi se windows na lumiji svidjao i dobro je zamisljen, toliko je sve to lose radilo da sam jedva čekao da je prodam. Ajde pozivi i sms će raditi, ali već viber je bio očajan (treba mu 10+ sek da se otvori, nije išlo glatko ni slanje slika). Sumnjam da se nešto promenilo na bolje za ovih godinu dana.
 
@pajica123,kako ti radi viber i yt na toj 830?I treba mi to osnovno koriscenje telefona,neki put da se posalju slike i poruke preko vibera,neki put isto da se pogleda neki klip na yt,obicni pozivi i sms,mislim da ce te potrebe Lumija 630 izaci u susret,sta ti mislis?

Sent...
viber radi ok, yt radi odlicno preko myTube aplikacije. gledaj bolje neki uredjaj sa 1gb rama. neke aplikacije nisu podrzane na uredjajima sa 512mb rama.

Sent from Galaxy S8
 
Još jedno ne :D

Koliko god da mi se windows na lumiji svidjao i dobro je zamisljen, toliko je sve to lose radilo da sam jedva čekao da je prodam. Ajde pozivi i sms će raditi, ali već viber je bio očajan (treba mu 10+ sek da se otvori, nije išlo glatko ni slanje slika). Sumnjam da se nešto promenilo na bolje za ovih godinu dana.

ali koliko para toliko i muzike, sta se moze ocekivati za 20-40e? i ja sam bio nezadovoljan L830 kada sam je koristio kao glavni telefon. sad pored s8, koristim je kao "drugi" telefon i te neke najosnovnije stvari mogu da se koroste sigurno bolje nego na nekom polovnom izdrndanom androidu koji bi mogao kupiti za 20-40e.

viber mi se pokrene za 7 sekundi :)

Sent from Galaxy S8
 
Poslednja izmena:
Nigde nije pomenuo koliki je budžet. Za 50-70e moze da nadje neki redmi note 2 ili 3, sa 2/16gb, ima ih po oglasima.
 
Bukvalno, ako je budzet 20e za telefon onda.. Cuj Lumia radi tecno, radi skrolovanje gore dole po homescreenu, bice mucenje za bilo sta iole 'ozbiljnije', ja sam caletu poklonio 550, to je pakao koliko se ceka sta god da kliknes..
 
Evo ja još imam moju Lumiju 550. Ono nema ni T od tečnog. Viber otvara po pola minute (da ne spominjem da ne obaveštava za poruke i pozive), kameru pali skoro 20s, po prekidanju poziva zabode pa se možda seti da se vrne na home screen... O internet browsingu ne vredi ni razmišljati.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma da,to je budzet,nekih 30e..Narucio sam 630,videcemo kako ce raditi,nadam se da ce za osnovnu upotrebu biti dobra..Sta ce kevi bolji ili skuplji fon,htela da joj uzmem obican neki sa tipkovnicama kao sto je imala predhodni,ja reko ajde bolje i ovo nego tako neko njesra..Opet se nadam da ce viber raditi,malo neki yt,pozivi,poruke,ne mogu da verujem da je toliko lose iako ce mob imati 512mb.

Sent...
 
Ne znam radi li uopste vise Viber na Windows phone 8.0(8.1).. Za YT ces morati da juris neke alternativne aplikacije koje ko zna kad su update-ovali i rade li uopste, mozda ce moci preko browsera YT..
 
Bolje da si joj uzeo novu nokiu 3310. Ne kapiram zasto ljudi postave pitanje, dobiju odgovore koji im se ne svidjaju i onda urade po svom. Koja je onda svrha pitanja na forumu kad si već odlucio sta da uzmes?

Srecno sa lumijom [emoji4]

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Druze,svrha mog prvobitnog pitanja je kako radi windows platforma,ima li bagova,moze li da radi na osnovnim aplikacijama,neki minimum..Odjednom ste skocili pri pomenu da imam u planu uzeti Lumiju,kao da sam vas ubo u oko..Iskustva sa koriscenjem su podeljena,kao i pre nekoliko godina kad su Lumije bile aktuelne.Nekom se dopao windows nekom ne,i tad su kao i sad bili likovi koji su ostrasceno pljuvali po toj platformi jer kao siromasan market..Ja sam u to vreme koristio 640xl i bio prezadovoljan..Sad me je zanimalo kako radi windows,i ok,dobio sam odgovor koji sam zeleo..Ta nokia 3310 je 7000din,tako da si citao video bi da je budzet 30e.Opusti se,nemoj upadati u diskusiju samo da bi nesto napisao i skupljao broj napisanih poruka ispod avatara..[emoji6]

Sent...
 
Ma da,to je budzet,nekih 30e..Narucio sam 630,videcemo kako ce raditi,nadam se da ce za osnovnu upotrebu biti dobra..Sta ce kevi bolji ili skuplji fon,htela da joj uzmem obican neki sa tipkovnicama kao sto je imala predhodni,ja reko ajde bolje i ovo nego tako neko njesra..Opet se nadam da ce viber raditi,malo neki yt,pozivi,poruke,ne mogu da verujem da je toliko lose iako ce mob imati 512mb.

Sent...
Комшија може само W10, све испод тога је само позиви и СМС, можда whatsapp, viber не може. Ако ти се уклапа у буџет...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Bio sam i ja prezadovoljan skoro 3 godine i 4 telefona (Lumia 520, 630, 640 i 550), ali više se nije moglo. Ja ti pišem iz ličnog iskustva kao neko ko je zaista voleo tu platformu i ko je veoma razočaran time što je propala, a ne zato što mi se baca hejt. Zato još uvek i imam Lumiju 550, a negde u šteku mi je još uvek i 520, ali njoj mislim da je već baterija odapela skroz. Ne znam koliko još aplikacija uopšte ima podršku za WP 8.1.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno