Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Druze,svrha mog prvobitnog pitanja je kako radi windows platforma,ima li bagova,moze li da radi na osnovnim aplikacijama,neki minimum..Odjednom ste skocili pri pomenu da imam u planu uzeti Lumiju,kao da sam vas ubo u oko..Iskustva sa koriscenjem su podeljena,kao i pre nekoliko godina kad su Lumije bile aktuelne.Nekom se dopao windows nekom ne,i tad su kao i sad bili likovi koji su ostrasceno pljuvali po toj platformi jer kao siromasan market..Ja sam u to vreme koristio 640xl i bio prezadovoljan..Sad me je zanimalo kako radi windows,i ok,dobio sam odgovor koji sam zeleo..Ta nokia 3310 je 7000din,tako da si citao video bi da je budzet 30e.Opusti se,nemoj upadati u diskusiju samo da bi nesto napisao i skupljao broj napisanih poruka ispod avatara..[emoji6]

Sent...

Napisao ti je iz najbolje namere, kao i ja, i ja sam koristio dva Windows telefona, bila mi je super platforma jer je bila drugacija, ali surova realnost je da je tesko djubre.. Uzeo si telefon sa 8.1 koji je jos mrtviji od Win 10, sa 512 rama.. nemoj posle da kukas ako uopste ne radi Viber ili se pali 20 sek :) I ok 30e je stvarno smesno pa i da ne radi uopste nista, ali za 50, 60 moze fin Android da se uzme koji bi bio upotrebljiviji 12 puta..
 
Poslednja izmena:
Da sam hteo android postavio bi pitanje u android temi..Previse pametujete i nabijate mi na nos (cast izuzetcima),zasto ovo zasto ono,pa eto tako,hocu da uzmem lumiju.Znam ja vrlo dobro koliko kostaju polovnjaci,i da moze da se kupi za 60-70e solidan android.Kupujem majci telefon,jedva pristala i na ovu lumiju.Sta njoj treba vise,zena starija,razgovori,poruke,viber,malo yt..Uvek se nadju neki pametnjakovici koji pocnu da pametuju kao da je neko glup pa ne zna da je u danasnje vreme bolji android od windowsa,ali za neke minimalne potrebe moze i lumija 630 da zavrsi posao..Bolje to da uzmem nego onu kinesku nokiju 3310 repliku sto kosta 2000 din,kao sto sam i uzeo pre nedelju dana i brze bolje vratio jer pola stvari nije radilo.Nema vibraciju,distorzija u razgovoru,ne moze da se promeni melodija za poruke jer ima samo jedna koja traje dugo 10 sek..I zato se odlucim za ovu lumiju,svakako ce bolje sluziti..

Sent...
 
Meni samo nije jasno, ako si već odlučio da ga uzmeš i svestan si kako radi, zašto si uopšte išta pitao... Deluje mi kao da ti je samo trebao neko da čisto potvrdi tvoju već donetu odluku. Drugi razlog ne vidim pošto reaguješ kako reaguješ kada ti neko kaže suprotno od onoga šta si očekivao da pročitaš.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja jos ludji sto ista pisem...
 
Trebao mi je neko ko ce potvrditi dali telefon radi na nekom low segmentu,sto su mi i odgovorili da radi,to mi je i trebalo..Ali mi nije jasno svih drugih koji pametuju kako je windows katastrofa i nabijaju mi na nos zasto kupujem lumiju..Umesto prostih odgovora tipa radice telwfon ali sporije,ili nece raditi uopste,blokirao totalno windows,vi otvarate citavu diskusiju i samo se smenjujete,kao da ja ne znam da je bolji android od windowsa,ali za potrebe koje mama ima i kako su mi pojedinci ovde rekli,lumija 630 ce biti sasvim odgovarajuce..[emoji6]
Meni samo nije jasno, ako si već odlučio da ga uzmeš i svestan si kako radi, zašto si uopšte išta pitao... Deluje mi kao da ti je samo trebao neko da čisto potvrdi tvoju već donetu odluku. Drugi razlog ne vidim pošto reaguješ kako reaguješ kada ti neko kaže suprotno od onoga šta si očekivao da pročitaš.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sent...
 
Pa to je to... Dobio si odgovore i izabrao si one koji odgovaraju tvojoj već donetoj odluci. No, kako god. Pokušaš da pomogneš i onda još bivaš isprozivan.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je to,dobio sam odgovore koji su me zanimali a oni su,da telefon odradjuje posao za nezahtevan nivo..Vi ste me vise u tom "savetovanju" izprozivali zasto kupujem lumiju,tipa losa je,bolje android za 60e,a to nije ni bilo pitanje sa moje strane sa pocetka konverzacije da bi tako reagovali..Hvala jos jednom..[emoji3]

Sent...
 
To je to,dobio sam odgovore koji su me zanimali a oni su,da telefon odradjuje posao za nezahtevan nivo..Vi ste me vise u tom "savetovanju" izprozivali zasto kupujem lumiju,tipa losa je,bolje android za 60e,a to nije ni bilo pitanje sa moje strane sa pocetka konverzacije da bi tako reagovali..Hvala jos jednom..[emoji3]

Sent...

evo ja mogu dati kazem, imam 620.720 w 8.1 lumia 735 w10 koristim trenutno od skoro izgubio facebook i instagram ( ja ne volim i netrebami ali zbog nekih razloga moram i koristim preko web browser), messenger radi . viber radi na bez problema lumiu 620 (512mb) 8.1 bez video poziva , whatsapp radi sa video poziv na oba w8.1 i w10, moja preporuka w10 nikako w8.1 daleko bolje i brze radi ,
za te novce i osnovne potrebe lumia ima daleko bolji ekran na direktnom suncu i ogrebotine bez zastite stakla. ako nesto treba pitaj
 
Koliko dobar post :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Druze,svrha mog prvobitnog pitanja je kako radi windows platforma,ima li bagova,moze li da radi na osnovnim aplikacijama,neki minimum..Odjednom ste skocili pri pomenu da imam u planu uzeti Lumiju,kao da sam vas ubo u oko..Iskustva sa koriscenjem su podeljena,kao i pre nekoliko godina kad su Lumije bile aktuelne.Nekom se dopao windows nekom ne,i tad su kao i sad bili likovi koji su ostrasceno pljuvali po toj platformi jer kao siromasan market..Ja sam u to vreme koristio 640xl i bio prezadovoljan..Sad me je zanimalo kako radi windows,i ok,dobio sam odgovor koji sam zeleo..Ta nokia 3310 je 7000din,tako da si citao video bi da je budzet 30e.Opusti se,nemoj upadati u diskusiju samo da bi nesto napisao i skupljao broj napisanih poruka ispod avatara..[emoji6]

Sent...
Opušten sam ja sasvim, a dovoljno sam mator da ne skupljam postove i lajkove niti me to zanima u zivotu.


Radice ta lumia verovatno kako-tako, hteo sam da te postedim muka koje sam ja prosao, al' ok, tvoje pare tvoja odluka.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
evo ja mogu dati kazem, imam 620.720 w 8.1 lumia 735 w10 koristim trenutno od skoro izgubio facebook i instagram ( ja ne volim i netrebami ali zbog nekih razloga moram i koristim preko web browser), messenger radi . viber radi na bez problema lumiu 620 (512mb) 8.1 bez video poziva , whatsapp radi sa video poziv na oba w8.1 i w10, moja preporuka w10 nikako w8.1 daleko bolje i brze radi ,
za te novce i osnovne potrebe lumia ima daleko bolji ekran na direktnom suncu i ogrebotine bez zastite stakla. ako nesto treba pitaj
Hvala ti,iz tvog opisa sve sto mi treba za majku na lumiji radi.Kao sto si naveo za viber,pozivi i poruke,po nekad yt,to je ok..Da sam hteo da ulozim vise u kupovinu uzeo bi zasigurno neki xiaomi polovni,ovako mami ne treba nista bolje od ove lumije..Ubacicu win10,na tvoju preporuku..Sta mislis kako ce raditi na lumiji 630,sobzirom da ima 512mb rama,bolje od win 8.1?

Sent...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti,iz tvog opisa sve sto mi treba za majku na lumiji radi.Kao sto si naveo za viber,pozivi i poruke,po nekad yt,to je ok..Da sam hteo da ulozim vise u kupovinu uzeo bi zasigurno neki xiaomi polovni,ovako mami ne treba nista bolje od ove lumije..Ubacicu win10,na tvoju preporuku..Sta mislis kako ce raditi na lumiji 630,sobzirom da ima 512mb rama,bolje od win 8.1?

Sent...

ne win 10 nikako, ja moju L 735 vracam na win8.1 i ako ima 1gb, kuckam sa fona pa????
 
Koliko će još Viber uopšte raditi na 8.1? Sad tek videh da ni na Win 10 nije apdejtovan od februara 2017.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koliko dobar post :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

ibViwP1.gif
 
Samo da javim,stigla mi je Lumia 630.Radi lepo,nema stucanja u radu samog telefona,sto se tice aplikacija koje su majci (telefon je za nju) potrebne a to su viber i yt,aplikacija Viber radi korektno,ne kao na androidu munjevito ali radi sasvim ok,uopste nije kao sto je predstavljeno da mu treba 5-7 sek da se otvori.Aplikacija YT je bagovita i koci,alternativa gledanje YT preko broswera.Here Maps i Drive radi kao "Svajcarac" tacno i precizno (isprobao)..Sve u svemu,za 2500 din koliko sam platio telefon radi odlicno,plus sto je i lepo ocuvan..
 
Ja sam kevi dao moju staru L830 sa W8.1
Nije joj radio FB, zezalo je jos nesto i ja odradim upgrade na W10.. veeelika greska... Nije mogao da podigne sistem, a kamoli da radi normalno.
Kupim joj Xiaomi za 100e, a L830 vratim.na W8.1 i poklonim ga koleginici za sina od 8-9 godina.
Tako da klinac ima vrhunski telefon i da ne zna :)

Zena mi koristi L640 na W8.1 i ne planira ikada da predje na W10.
 
Samo da javim,stigla mi je Lumia 630.Radi lepo,nema stucanja u radu samog telefona,sto se tice aplikacija koje su majci (telefon je za nju) potrebne a to su viber i yt,aplikacija Viber radi korektno,ne kao na androidu munjevito ali radi sasvim ok,uopste nije kao sto je predstavljeno da mu treba 5-7 sek da se otvori.Aplikacija YT je bagovita i koci,alternativa gledanje YT preko broswera.Here Maps i Drive radi kao "Svajcarac" tacno i precizno (isprobao)..Sve u svemu,za 2500 din koliko sam platio telefon radi odlicno,plus sto je i lepo ocuvan..

Ja imam i tu Lumiu 630 pored Lumie 735 i mogu reći da ta 630 radi bez greške ali bez velikih očekivanja jer nema aplikacija kao što ih ima na androidu i ako ti je to važno da ti ekran bude načičkan sa puno raznih aplikacija onda treba da znaš da njih nema ali opet za šta ti treba radiće odlično i bićeš zadovoljan. Lumia 630 dolazi sa win 8.1 verzijom koja je stabilna i dobro radi ja sam vratio na tu verziju OS na L735 iako ima nadogradnja na 10ku i zadovljan sam kako radi. Fejsbuk i instagram aplikacije ne rade i koristim ih preko Explorera. Viber radi ali još bolje radi WhatsApp.
 
Poslednja izmena:
Ja imam i tu Lumiu 630 pored Lumie 735 i mogu reći da ta 630 radi bez greške ali bez velikih očekivanja jer nema aplikacija kao što ih ima na androidu i ako ti je to važno da ti ekran bude načičkan sa puno raznih aplikacija onda treba da znaš da njih nema ali opet za šta ti treba radiće odlično i bićeš zadovoljan. Lumia 630 dolazi sa win 8.1 verzijom koja je stabilna i dobro radi ja sam vratio na tu verziju OS na L735 iako ima nadogradnja na 10ku i zadovljan sam kako radi. Fejsbuk i instagram aplikacije ne rade i koristim ih preko Explorera. Viber radi ali još bolje radi WhatsApp.

WhatsApp ima stalno azuriranje
 
Како се намешта да мелодија звона буде нека од песама односно музика? Нисам нашао опцију "постави као мелодију звона, поруке".

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
 
Da li uopšte postoji i dalje neki brouzer koji radi na ovom telefonu i koji?
 
Meni radi interni IE. Ne koristim brauzere na telefonu, ali sad probah za tebe i radi. Pokrenuo se, otvorio msn stranu. Radi.
 
dok sam koristio wp uvek mi je "fabricki" tj default browser radio najbolje. sta to imaju ti drugi sto nema ovaj koji vec stize uz wp?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne kazem da je bolji, ali otvara neke strane koje edge nece npr: twiter ili neke stranice sa menijima.
takodje ima dark mode.
 
Jer imao neko ovaj biser lumia 640xl obe sim kartice pokazuje nema usluge kartice ubacene u drugi telefon i obe rade bez problema.Imei ima telefon na oba slota proverio sam.Stoje mi rezervni brojevi u njemu jer baterija drzi 4 dana u standby
 
Jer imao neko ovaj biser lumia 640xl obe sim kartice pokazuje nema usluge kartice ubacene u drugi telefon i obe rade bez problema.Imei ima telefon na oba slota proverio sam.Stoje mi rezervni brojevi u njemu jer baterija drzi 4 dana u standby
Popravljeno ako se nekom desi hard reset i odma sve radi izgleda je softverski zabagovao.
 
Nazad
Vrh Dno