Šta je novo?

iGo - Android

@Famagusta ti nemas problem sa sys.txt vec verovatno sa data.zip. onaj koji tebi treba je tezak oko 150MB odnosno otvorivsi ga, u ui_android treba da vidis najmanje folder 800_480.
 
Pregazio sam ga sinoc sa iGO NextGen v9.19.1.484935
Pa malo cu testirati sad kad sam vec namestio...
 
Uopšte nije tako prosto. Problem je veličina ekrana, odnosno pixel density stavka, a kod NextGen-a je čak i malo komplexnije, jer se menjanjem odgovarajućih parametara menja veličina fontova, prikaza.... Tematika za dobro proučavanje.
Preporuka za materiju: link
Inače, za navedenu rezoluciju, perfektno radi ovaj Primo
EI II 1280x720

@Danilo Pantelić: Odakle ti ideja da nema sys fajla kod NG? Ima ga kod svakog Primo-a, samo imaš verzije aplikacija koje ga same prave, i one koje koriste postojeći.
 
Poslednja izmena:
Sta je bolje da se stavi: stara verzija iGO (ona za indiju je valjda poslednja) ili ova nova generacija?
Koje su prednosti i mane obe?

Treba za Srbiju uglavnom. I koje su mape najbolje za nasu zemlju? Koliko sam razumeo stara verzija moze da ima sve mape, a nova ne.
 
Stara može here & tomtom & contrast, nova (NextGen) here & tomtom (2014.06) ...

NextGen ima ispeglan interfejs, lepo radi i nema cimanja oko sys.txt fajla.
 
Poslednja izmena:
Nema cimanja?? Itekako ima, zavisno od uređaja do uređaja.

A znaš li šta predstavlja recimo stavka "dpi" u sekciji:
[rawdisplay]
driver="gles_2_0_android"
screen_xy="auto"
dpi=xyz

Manji ekran > veći dpi = sve je krupnije , slova, ikone...
Veći ekran > manji dpi = sve je sitnije , slova ikone...

ldpi .... 120 dpi
mdpi ... 160 dpi
hdpi ... 240 dpi
xhdpi ... 320 dpi
xxhdpi ...480 dpi

Vrednosti mogu biti i veće, zavisno od (oprostite mnogo na izrazu) "ćoravosti" korisnika i rezolucije/veličine ekrana.
 
Poslednja izmena:
Meni Here, nekome tomtom - u principu najbolje je imati mapchanger i menjati prema potrebi/lokaciji :)
 
Који произвођач је за USA мапе? И шта је сад актуелно за источну Европу? Јел и даље Телеатлас или су Неre и то преузеле?
 
Ima li neko NextGen ili link u pp, treba mi za Mate 7? Hvala unapred
 
Najbolje da procitas pravila.
 
Jel može za Core I8262 malo da se ubrza hvatanje fix-a? Da se nešto čačne u onom sys.txt pa da se suzi isbor satelita, tako sam nešto čitao samo se ne sećam gde i da li vredi to nešto u mom slučaju...
Prešao sam sa N95 gde je trebala čitava večnost da uhvati fix pa mi je ovaj Samsung došao malo kao olakšanje, ali i tu retko kad uhvati brzo. Obično mnogo čekam i to ubija u pojam, jako je frustrirajuće. Pa onda hvatam telefon ovako i onako... ne znam ni gde mu je gps prijemnik u kom delu... joj samo muke s tim gps-om.
 
Drugari ima li ko ideju sto se ovo desava i kako resiti?!
U pitanju je onaj nextgen igo na note 4 telefonu. Isti sam koristio i na sony z5c i radio je sasvim normalno :(

5476bcf3b8c99bedd39d25c844ed7602.jpg


d93c89a81d99e25cb02bf56c328b443c.jpg
 
Poslednja izmena:
E pa to je stara boljka stare verzije igo navigacije (primo) sa svim uređajima koji imaju QHD rezoluciju...
Rešenje je instalacija nove verzije - NextGen verzije ;)
 
Dodaj u sys.txt:
[2d]
use_flat3d=1
 
Ne pomaže to...
Onda ne rade alternativne rute :)
Arimi mi je baš odgovorio da nema rešenja za to kod primo verzije.

NextGen i radi sve ;)
 
Poslednja izmena:
Drugačije si pisao na jednom drugom forumu nekoliko meseci ranije.
A treba mu odgovarajući data.zip, Diimka skin 2.2 arine38 i odgovarajući sys.
 
Poslednja izmena:
Pisao tamo kada sam ubacio u sys kod sa prethodne strane pa nije bilo tih linija...
Međutim onda provalim da ne rade alternativne rute :D
Pisao sam baš o tome u ovoj temi...

Posle pitam Rusa i reče mi da je to poznata mana primo verzije - ima/imao i on telefon sa QHD rezolucijom...
Ukratko pređe se na NextGen i sve radi bez čačkanja sys fajl i ubacivanja skinova, data fajla ...

Ispeglan je interfejs i lepi radi NextGen.
 
Poslednja izmena:
А шта је са лиценцама у Некстген? Убацио сам најновију мапу БиХ Here 2015.q2 и је види је. На старом iGO (Israel) иста ради без проблема.

Да сам одговорим, убацио сам неке три лиценце које су биле заједно са мапама и прорадило је. Како, зашто, не знам. Јасно ми је да не раде нигде али на старом iGO да а на NextGen не, то ми није јасно.
 
Poslednja izmena:
Haha koliko suvisnog truda umesto da si kliknuo na multiquote.
 
I šta je pisac hteo da kaže?
Pošto igrom slučaja baš imam isti telefon kao Proday i sve radi savršeno ;)

Kod NextGen verzije nema problema sa uređajima koji imaju QHD rezoluciju (G3, G4, Note 4... ) , kao što je to bio slučaj sa Primo verzijom...

Nastavi da slikaš i pratiš :D
 
Poslednja izmena:
Kod NextGen verzije nema problema sa uređajima koji imaju QHD rezoluciju (G3, G4, Note 4... ) , kao što je to bio slučaj sa Primo verzijom...
Pošto sam nabavio G4 baš sam došao da pitam da li je bolje da stavim iGO Primo koji sam do sada koristio ili taj neki NextGen koji još nisam ni vidio kako izgleda i radi. Kad je u pitanju iGO Primo imam neki v9.6.7.235654 i kod njega sam inače morao u sys.txt da podešavam rezoluciju, da li bi tako nešto radilo i na G4 i njegovoj QHD rezoluciji ako pravilno podesim sys.txt? Pošto taj iGO NexGen ne znam gdje da nabavim. Mogu li se mape držati na SD kartici?
 
Imam instaliran iGO NextGen, rade mape cele Evrope. Radi teren, DEM. Meni ne rade 3D zgrade, a i ne fale mi. Na drugom mobilnu imam Primo, tamo radi sve.
Ti izaberi, šta god izabereš nećeš pogrešiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno