Šta je novo?

iGo - Android

Staviš zadnju verziju sa 3 izvora mapa (here+tomtom+contrast) i ne možeš ništa da pokvariš i da hoćeš :)
 
Staviš zadnju verziju sa 3 izvora mapa (here+tomtom+contrast) i ne možeš ništa da pokvariš i da hoćeš :)
Nisam bas najbolje razumeo, ovo sto ja imam sada je 2014.Q4 HERE Europe Maps, tu je cela evropa, zar nije dovoljno?
Malo me to buni sa mapama (citav zivot sam koristio samo garmin).
 
Pa možeš i to samo, ali imaš mogućnost da imaš 3 izvora mapa u okviru jedne navigacije...
Pošto celu Evropu imaš ubačenu ostavi tako jer bi navigacija bila teška ako dodaš i TomTom & Contrast mapu :)

Izašle 2015.Q1 here mape

54265e783452ec17a91470975aca73a3.jpg
 
Poslednja izmena:
...radi ko zmaj... :)

Super!

Dali se novi apk (483387) nesto puno razlikuje od ovog (iGO_Primo_9.6.29.367542)?
Dali mogu sada da vratim warnings i speedcam?
Sutra treba da predjem preko 1000km, neznam dali je uopste pametno da nesto cackam pred put sada kad sve radi...

- Ja sam pobornik apdejtovanja aplikacija ali takodje razumem i pristup "ne cackaj ako radi". Sam odluci o tome.
- Da, kao sto su kolege vec rekle, slobodno vracas deo sys.txt od [warnings] pa na dalje ...to sam samo privremeno izbacio da eliminisem gremline iz price.

...i voleo bih da mi verujes da te nisam ja reportovao a da sam cak i sam kaznjen za jedan od tih postova upucenih tebi ranije na temi.

EDIT: ...kako ne bi ispalo da sam te naranio ribom umesto da te naucim da pecas ne bi trebalo da izostavim da kazem da je bilo dovoljno ukloniti tacka-zarez ispred linije "navigation_audio_stream=4" a da ostale intervencije nisu bile u vezi sa samim problemom koji si imao.
 
Poslednja izmena:
Ja na to gledam kao prirodnu selekciju :)

135895b28a1b035d4c627a868ad3db06.jpg


Tako nešto...

Copy-paste jednom u 3 meseca, ako to ne znaš da uradiš kupiš navigaciju :D
 
A i sta to moze toliko bitno da se promeni za 3 meseca da "stare" mape nece moci da te odvedu tamo gde si posao ;)? Znam ljude koji koriste mape iz 2013. godine pa im se nije desilo da ne stignu tamo gde su krenuli.
 
Sto se mapa tice, ipak treba staviti najnovije. Ove nedelje sam isao u Sabac, Here Q3 2013 nisu imale ulicu u najstrozem centru grada, na drugom telefonu Q1 2014 jesu. Sasvim slucajno sam proveravao, posto taj deo grada poznajem, ali mi palo na pamet da pogledam.
Sto se same aplikacije tice, tu nije neophodno tako cesto azuriranje.
 
Onaj ko ne ume ili nece da ispostuje tih par pravila svakako treba da koristi neku drugu prostiju navi aplikaciju. Kao alternativu ja radije predlazem HereMaps jer je Sygic sklon da vodi na "cilj" i onda kad ne zna gde je cilj, dakle na neku samo njemu logicnu tacku.
Android telefon posedujem tek par dana...nije me zanimao a ni sad me nesto preterano zanima.
Ne treba mi ni navigacija ali idem na more u Grcku pa reko nek ima, mozda mi zatreba. Od razlicitih ljudi koji imaju vise godina android telefon sam dobio iGO i upustvo kako da se instalira tj. prebaci to to sto sam ti dao u memoriju telefona ,instaliraj apk i to je to. Jedan od njih je probao vise puta da mi instalira iGO a ima isti telefon kao i ja i nije uspeo.
Da li oni znaju kako se koristi android i iGo nemam pojma ali s obzirom da imaju smart telefone duze od mene kapiram da znaju vise od mene.

Iako nemam pojma oko Androida skapirao sam da je Nokija kupila Sygic i da su sada aktuelne HereMaps ALI verzija sa plejstora nije kompatibilna sa mojim uredjajem i ne mogu je instalirati te sam iz tog razloga isao na stariju verziju koju sam nasao a to je Sygic.
Nisam mnogo pametan ali nisam ni *****.
 
Odakle im oni podaci o kamerama i radarima po gradu, to nema veze sa zivotom? Pisti gde god stigne a najvise tamo gde nikada nije bilo a ni sada nema ni kamera ni radara :smash:.
 
skapirao sam da je Nokija kupila Sygic i da su sada aktuelne HereMaps
Loše si skapirao ;) Nokija je nedavno najavila da će prodati svoje HERE mape. Sygic je nezavisna firma, a u svojim navigacijama koristi TomTom mape.

@ Zare: ma, i ja ću apdejtovati samo mape, ipak volim da su najnovije. A iGo ću apdejtovati nekada kasnije.
 
Kako me počinju nervirati... Sto ne izbace na market app po nekoj ceni i da se više ne....
Nije baš najjasnije šta rade ovako...
 
Odakle im oni podaci o kamerama i radarima po gradu, to nema veze sa zivotom? Pisti gde god stigne a najvise tamo gde nikada nije bilo a ni sada nema ni kamera ni radara :smash:.
Po mom iskustvu u GR, Igo ima vrlo tačnu poziciju saobraćajnih kamera. Ovde ne koristim navigaciju pa ne znam, ali u GR mi je baš značila ta informacija.
 
Ček, ove aplikacije na play store-u se naplaćuju, a uprkos tome mogu da se koriste samo 30 dana? :/ Ko je ovde lud?
 
Ova italijanska je besmislena, ova indonezanska je besplatna.
 
Em ispeglan, em ne izgleda kao da je iz '95. Ruku na srce, najbitnija je funkcionalnost, koja kod IGO nikad nije bila osporavana, ali nije lose sto su se konacno setili da ga upristoje i vizualno, a da to ne utice na performanse.
 
Još samo da "oprave" kako bi radilo i za našu zemlju :)
Za sada Mađarska, Italija, Rusija, Indonezija, Nemačka...
 
Interesuje me jel koristi ko ovu contrastovu mapu iz decembra 2014 god, kako se pokazala u odnosu na here q1 2015...prvenstveno mislim za Srbiju?!
 
Po meni je za Srbiju Here mapa najgora, pogotovo za sve juzno od Beograda. Tu Contrast-ovu nisam probao, ali su mi i starije bile bolje od ovih poslednjih Here mapa. Ja koristim poslednju TomTom mapu, mislim da je najbolja.
 
Glas i jezik,Srpski?Stara verzija radi na NexGen?Koji .dem koristiš za Srbiju?Meni nešto slabo prikazuje topografiju.
 
Jezik - Srpski Latinica/Ćirilica
Glas - Srpski Nevena/Toma, Engleski Samanta TTS

Europe_83_CGIAR_Premium_2006.06_090323.dem za topografiju :)


Nema više cimanja sa sys.txt fajlom, a i rade uređaji sa QHD rezolucijom (i pre su radili, ali su imali one vertikalne linije po mapi).
Sada je sve to sređeno, interfejs je mnogo bolji i sve glatko radi ...
 
Poslednja izmena:
Jezik i tastaturu je odradio BraonPas, nema problema.
Međutim, još uvek se licence serviraju na kašičicu, tako da rade samo određena izdanja mapa, čak ne pokrivaju ni sve regione, funkcioniše poneki ftr, poneke kamere, itd...
Sačekao bih da se sve ispegla i bude dostupno u kompletu, a dotle ako je neko baš voljan neka experimentiše.
 
Poslednja izmena:
Rade HERE Q1.2015 & TomTom mape mape što je najbitnije :)
nema licence za FTR, a to mi ne treba ...
 
Rade TT 2014.06, novije ne. Ne rade ni lokalni provajderi, što je bitno velikom broju korisnika iz regiona, recimo. Ne rade ni Here 2k15.q1 svuda, neće u GB, npr, ni Portugaliji... Kao da su licence selektivne po oblastima, a ne samo po izdanjima mapa.
Uzgred, zahvalnice BraonPsu i za naporan rad na "lečenju" NextGen-a.:beer:
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima ideju kako da ovaj sys.txt prilagodim za ovaj fon...?
[device]
type="android"
;devtype_fallback_to_model=1

[android]
fullscreen=1
tablet=0
;has_physical_home_button=1
;check_for_dead_links=1
;select audio stream
; 0-STREAM_VOICE_CALL, 1-STREAM_SYSTEM, 2-STREAM_RING, 3-STREAM_MUSIC, 4-STREAM_ALARM, 5-STREAM_NOTIFICATION
navigation_audio_stream=4
;create_sdcard_dir=1
;check_folders_after_rebuild=0
upside_down_bug=1

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"
;driver="gdi"
;highres=1
;screen_xy="800_480:1196x670/720x1134" ;
;screen_xy="800_480:1196x720/720x1184:fullscreen" ;

[project]
;name="igo9_android_basarnavigation"
name="igo9_android"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
;this should be in android igo9 config:
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"

[map_update_checker]
enabled=0

[3d]
usepolyfarroads=0
use_all_building_textures = 1
fade_distance_for_car = 0
fade_distance_for_guidance_arrow = 0
fade_overlap_tolerance = 0


[poi]
featured_provider="netlocalsearch.naviextras.googl e"
picturepoi_has_mypicturepoi=1
picturepoi_scan="/mnt/sdcard/DCIM"

[poi.netlocalsearch.naviextras]
services="google"

[network]
available=1

[http]
enabled=1

[tmc.src.http]
enabled=1

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest/2/boot"

[activation_manager]
activate_google_naviextras=0
activate_online_speedcam=0
activate_community_speedcam=0
activate_http_traffic=0

[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=3
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
servers[1].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-russia/0/"
servers[2].url="http://tmchttp0.naviextras.com/nng-igo-tmc-primo/0/"

[other]
demo_enabled=0

[interface]
vga=1
show_glonass=1
skin="ui_android"
capture_to_jpeg=1
extra_settings=1
save_checksum=0
maxzoom2d=6000000

[debug]
imei="000000000000000"
skip_eula=0
screenshotsavecameraini=0
screenshotfilename="android_linked_root/captures/img_%02d.jpg"
experimental_features=1
show_networkservices=1
show_junction_view=1
show_lane_info=1

[feature]
back_exit=1
back_button=1
tmc_event_coloring=1
signpost_coloring=1
contact_poi=0

[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/mnt/sdcard/addons"

[sound]
csv_voice_enabled=1
ding_muted=1
;dev_channels=2
Nekako mi se ne prikazuje ok kada pokrenem igo...
Screenshot_2015-08-30-21-17-12.png
Kao da je slika malo odsecena, kao da nije u full screen modu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno