Šta je novo?

iGo - Android

Pitanje. Jel neko imao kad problem sa crnim ekranom, Basarsoft verzija igo primo, nisam još uspeo da rešim, ali nešto je čini mi se vezano oko zvuka glasovnog navođenja, totalno crn ekran, ali i dalje osetljiv na dodir,... Kod ulaznih podešavanja se pojavi na podešavanju glasa... posle i u još nekim delovima softvera.
 
@ salenjak: Pogledaj postove #12 i #13 u ovom topiku, možda ti pomognu.
 
Pitanje. Jel neko imao kad problem sa crnim ekranom, Basarsoft verzija igo primo, nisam još uspeo da rešim, ali nešto je čini mi se vezano oko zvuka glasovnog navođenja, totalno crn ekran, ali i dalje osetljiv na dodir,... Kod ulaznih podešavanja se pojavi na podešavanju glasa... posle i u još nekim delovima softvera.
Hmmm, specificno.
Dakle ne javlja se povremeno i bilo gde
Nego UVEK i samo na odredjenim delovima menija?
I ti sem instalacije i tog editovanja sys.txt zarad koriscenja contenta sa eksterne kartice nisi vrsio druge intervencije u konfiguracionim fajlovima?

EDIT: da, u tom addons folderu na eksternoj kartici nemas fajlova koji su duplirani sa onima na internoj memoriji?
 
Poslednja izmena:
Ma kod mene na G2, kako abdejtovao na 5.0.2 android sam primetio, ali nisam obraćao pažnju pošto koristim neku mio navigaciju koju sam modifikovao da radi igo primo. Ali, danas sam jednom drugaru (LG L70 4.4.2) instalirao istu verziju i kad dođe podešavanje jezika navođenja, zacrni se ekran. Onda sam malo njakao task menadžer, pa nazad i dobijem sliku. Posle sam primetio da kod recimo simulacije, svaki put kad ide ton navođenja, zacrni se ekran kad treba da priča, pa se vrati, itd... Ništa sutra ću malo čačkati, da vidim hoću li skontati nešto, ako već niko nije imao takav problem. Ako u opcijama yvuka isključim samo prvi (navođenje) onda ide normalno, ostali zvukovi rade, mislim, totalno ...
Sećam se kod starih verzija je bilo ono sa dcim, al tamo je skroz izbacivao, a bilo je i ono sound fixed, not fixed, itd...
 
Poslednja izmena:
Ne znam, iz ovog zadnjeg opisa bih ti sugerisao da se odreknes TTS voices ako su ti slucajno ukljuceni, da proveris da li u sys.txt pod sound imas csv_voices_enabled=1 i ako ti je u sys.txt ukljucen neki memory management da ga iskljucis.
 
Ništa, deinstalirao i obrisao sve, sklopio sve ispočetka, istu verziju, evo za sada radi normalno na mom G2,... sad još samo da probam i na ovom L70 kad mi donese drugar. Inače, negde sam pročitao info, da za ovaj problem (od kk pa nadalje) sa sd karticom, ima neki apk na gplay SD fix, ako to šljaka, onda je olakšanje za ove koji se manje kontaju u prilagođavanje sys.txt fajla. Jel neko to gledao?
 
To radi samo na rutovanim aparatima a ovo sto smo do sad opisivali i na nerutovanim.

...a taj tvoj problem je izgleda bio posledica nebrisanja starog save foldera pre instalacije na novom aparatu.
 
Ma jok, save nikad ne kopiram, ne radim ovo od juče. Kažem, ovo sam do sada video samo na 2 telefona, da li je slučajnost ne znam, ali oba su lg. Treba imati vremena, pa lepo sve proučiti i naučiti, koja linija šta radi, koji fajlove trebaju koji ne, itd, itd... A vremena uvek fali.
 
Evo sredio sam i taj drugi telefon. Išao ispočetka, sklapao sve novo. Nisam pratio metodu koju ste objašnjavali (kao jednostavniju), kad budem imao vremena propratiću i to.
Kod ovoga šta sam radio, problem je bio što sam ranije kreirao addons/content folder na karticu pre nego je doneo telefon, pa kod instalacije ako je nešto upisano u content folder, nije bilo u "forsiranom" content-u posle modifikovanja sys.txt. Potpuno sam zaboravio na to. Čim sam kopirao originalni content sa interne memorije na sd, sve radi normalno.
 
Instalirao sam onaj gja utility mapchanger ali mi ne radi tj nema ničega kad pokrenem. Sad šta nisam dobro uradio? Pretpostvaljam da ne vidi mape i da ih nisam dobro ubacio. Instalirao sam poslednji iGo sa mapom Srbije (ne znam ni kojom, ništa mi nije jasno). Ako sam dobro shvatio tt je tomtom, ot je contrast? A tm navteq/here?
U map_tt folderu su već bile mape Srbije (fbl, fsp i ftr) ali i u map folderu su došle here mape pa ne kapiram koje iGo koristi kad ga pokrenem. Uglavnom to radi (Srbija) ali ništa drugo. A treba mi još Makedonija i Grčka, skinuo sam poslednje mape, tomtom, contrast i here i ubacio odgovarajuće fajlove u pripadajuće map i poi foldere ali changer to ništa ne vidi. Šta ne valja?
 
U svakom map folderu treba da imas i fajl "map.ch" ...taj fajl je u stvari obican tekstualni fajl koji u svom prvom redu bez proreda ima naziv foldera u kome se nalazi. Inace tt je tomtom/teleatlas, tm je topmap (sto podrazumeva i contrast), hr je here/navteq.
One mape koje se trenutno nalaze u folderu map su one koje su u trenutnoj upotrebi. Gjakutility u stvari samo preimenuje foldere po potrebi ...one mape koje si izabrao dobijaju naziv map a prethodnima se vraca naziv foldera iscitan iz njegovog fajla map.ch.
 
Radi sad, samo putanja nije bila dobra u map changeru. Ali i dalje se nešto ne poklapa, kad izaberem HR imam samo Srbiju a za ostale vidi i Grčku i Makedoniju. Videću sutra šta je, spava mi se sad
 
Ako su ti u instalaciji i odgovarajuci fajlovi building, poi, speedcam, i naravno Nevena, onda ti ne treba nista vise.
 
Jel ta Nevena bila i na garminu? :) Zvuči mi dosta slično
 
Pa sve osim Nevene u istoimenim folderima, a Nevenu naravno u Voice (sam fajl se zove drugacije). Ne secam se da li je na Garminu bila Nevena, davno sam ga koristio.
 
Ma gdi da gu skinem, znam gdi da gu turim... [emoji23]
 
Ma kakav Garmin mutavi i Nevena. :D
Nikad ni jedna navigacija sem iGO-a nije imala tako dobro ispeglan i divan glas kao sto je Nevenin.

Na temi su vec spominjane aktuelne verzije aplikacije i mapa pa oni koji ne citaju temu ne treba ni da postavljaju pitanja. Dodatni razlog da se ne raspitujete gde to sve naci jesu i pravila foruma koja ste takodje bili duzni da procitate i postujete.

Zbog takvih vasih nekorektnih postova onda nadrljaju i korisni postovi ...a nemojte misliti da ima bas toliko dokonih ljudi da ce sve pisati iznova i iznova. Zato budite fer.
 
iGo kresuje po izlasku iz tunela. Susreo se neko i kako resiti?
 
Ma kakvi. Mozda imas neko lose podesavanje u sys.txt vezano bas za tunele.
 
iGo kresuje po izlasku iz tunela. Susreo se neko i kako resiti?

Probaj ovo dodati u sys.txt i varijantisi.
Mozda pomogne.

[navigation]
use_duration_for_tunnel=1 ;when it is not visible in the tunnel satellites, cars, map moves with an average speed of entry into it

[feature]
tunnel_guidance=1 ;0 - off. maintenance on the tunnel, 1 - on. keeping the tunnel
 
@senn
Primenio. Simulacija prosla. Ne znam gde sad u Beogradu da nadjem tunel :D

@marxista
Moguce, ali ja nista nisam dirao.

BTW.
koristio sam iGo jer mi Sygic nije nalazio Ikeu. Ko da ja znam u kom je gradu, a 'nadji u blizini' na daljini od 120km nije radilo.
iGo me skrenuo sa autoputa (cini mi se kod Perveze), okrenuo na kruznom toku i vratio nazad na autoput. Malo smo se svadjali :D Brljao je iGo i po Lefkadi. Pretpostavljam zbog (lose odradjenih) duplih punih linija. Salje me desno par kilometara da se okrenem, da bih isao levo od mesta odakle sam posao. Valjda kreator mape nije video isprekidanu na tim prilkjucima sa placeva. Ipak treba imati neku orijentaciju u prostoru bez obzira na navigaciju...
 
@ bmibmc
...Primenio. Simulacija prosla. Ne znam gde sad u Beogradu da nadjem tunel...

Npr. beogradska obilaznica - nekoliko tunela!
Srecno!
 
Kratak. Kod kratkih radi kako treba.

@senn
Tako je! Hvala ;)
 
Nazad
Vrh Dno