Šta je novo?

iGo - Android

Hvala, salenjak! I ja imam taj LG i nisam uspeo da namestim da normalno upisuje na SD karticu (ali sam uzeo svoju instalaciju iGo sa starog Androida 2.36, gde mi je sve bilo podešeno, pa sam samo prekopirao).

Probaću ovo tvoje uskoro :)
 
Probaj i iGo Basarsoft 9.6.29.404739, radi odlicno(radila na HTC SV, sada radi na Note 3).

Samo da potvrdim da ova turska verzija (doduse, stavio sam noviju od pomenute) radi bez potrebe za pocetnim podesavanjem sys.txt - preporuka za ove koji imaju problema sa instalacijom.
 
Koja je poslednja verzija koja može na android 4.1.2 ?
Za onu 9.6.29.483387 vidim piše da nije kompatibilna... I šta uopšte znači ono "Israel"?
Meni naravno treba poslednja (ili verzija koja najbolje radi) na engleskom, a od mapa mi treba Srbija, Makedonija i Grčka.
 
Koja je poslednja verzija koja može na android 4.1.2 ?
Za onu 9.6.29.483387 vidim piše da nije kompatibilna... I šta uopšte znači ono "Israel"?
Meni naravno treba poslednja (ili verzija koja najbolje radi) na engleskom, a od mapa mi treba Srbija, Makedonija i Grčka.
Kako vidis da ta verzija nije kompatibilna sa 4.1.2? Naravno da jeste i naravno da je ona najbolji izbor obzirom da je poslednja. Israel znaci da je sa tog playstore-a, a engleski je defaultni jezik u svim verzijama.
 
Svakome sa playstore Srbija ce pisati da nema kompatibilnih uredjaja sto samo potvrdjuje da se radi o ogranicenju playstore-a a ne same aplikacije. Da si procitao info do kraja video bi da aplikacija radi na svim verzijama androida od verzije 1.6 na dalje.
 
Ma otkud znam, na ovom linku mi piše "this app is incompatible with your device"
Postoje dve mogućnosti kada se takvo obaveštenje pojavi na Google Playu:
1. Tvoj telefon/tablet i ta app zaista nisu kompatibilne (pri kraju opisa svake app piše koji Android zahteva)
2. Ako vidiš da su tvoj Android i ta app zapravo kompatibilni, a ipak piše to što piše, onda to znači da ta app jednostavno ne sme da se skine/kupi u Srbiji. Ako je free app, onda možeš da skineš .APK (to je ono što je setup.exe u Windowsu ;) ) pomoću nekog "apk downloader" sajta ili APKmirror-a i sličnih sajtova.

Što se tiče iGo-a, on se, na žalost, ne instalira baš kao većina Android aplikacija. Moraš prvo negde da nađeš sam APK fajl i potrebne mape, pa da ih onda "ručno" instaliraš. Isti postupak se ponavlja kod svakog ažuriranja (aplikacije i/ili mapa).
 
Samo apdejtovanje mapa i instalacija igo aplikacije je jako prosta. Treba samo naci odgovarajuću verziju igo-a po mogućstvu za univerzalne rezolucije. Imaš dosta naših foruma u kojima je detaljno opisano način instalacije. Ja trenutno koristim na LG g2 clouyg2 3.2 verziju igo Turkey 9.6.29.431282 i radi odlično.
 
Nije komplikovanije u odnosu na druge popularne navigacije ako se instalira legalno iz prodavnice. Problem je sto ne moze legalno u Srbiji.
 
Ne samo u Srbiji - ne može legalno skoro nigde u svetu ;) Ali, nebitno, ostaje činjenica da je u Srbiji (i skoro svim drugim zemljama) znatno komplikovanija instalacija i apdejtovanje nego za druge navigacije, free i ne-free :)
 
Sve u svemu, obrni okreni, ja i dalje ne mogu da namestim da mi je content folder na spoljašnjoj kartici. Što god ja pis'o u sys.txt fajl, iGo vidi samo mape iz originalnog iGo/content foldera. Za sada se snalazim tako što mape što mi trebaju za sledeće putovanje, prebacim sa ext na int memoriju. Ali treba da idem do Poljske, voleo bih da je sve na jednom mestu bez cut/copy/paste/move varijatni.

Kod mene u sys piše sledeće:
[folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO"
has_secondary_root=0
;android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/ext_iGo /storage/sdcard1/ext_iGo/content"

Ova putanja za ext_iGo je baš onako kako je vidim u telefonskim file managerima. Napravio sam i ka content folderu, i ka njegovom sadržaju, (za svaki slučaj) ali kontam da to nema veze. (Predpostavljam da je ovo razdvajanje razmacima da se napišu različite moguće putanje. Jel?)

Ovo has_secondary_root=0, jel' treba da je 1 ili nula (jer viđao sam i jedno i drugo po tutorijalima kojekude).
I još jedno pitanjce, kada menjam sys.txt, računaru, pa save, ima opcija da taj sys.txt bude ANSI, Unicode ili UTF-8. Ima li to veze sa nečim?

Gde grešim?!? I da li to našto Sony (Xperia Z1 compact) zayebava sa pravima pristupa kartici? Verzija Androida je 5.0.2
 
Eh da, još mi jedna sitnica nije jasna. Da li sys može da se menja i posle instalacije (recimo, sada mi neko nađe grešku u sys i ispravi je, da li će proraditi što nije radilo) ili mora pre instalacije da se sve u sys podesi?
 
Poslednja izmena:
@ NShappy
Sys.txt mozes mijenjati i poslije instalacije ako imas dodati neke od opcija koje poboljsavaju rad navigacije.

Sto se tice same instalacije odn. kombinacije interna-externa memorija probaj uradi ovako -

podeli osnovu na internoj, a content ostatak na eksternoj

interna mora da ima data.zip, license folder, sys.txt
content mora da ima global_cfg, lang, voice

na eksternu ide content ostatak

sys.txt

[folders]
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/iGO_EXT"

na eksternoj napravi iGO_EXT i unutra kopiraj content sa ostatkom fajlova(building, car, dem, map....itd)
 
[folders]
data="/storage/emulated/0/igo"
sdcardpath="/storage/emulated/0/igo"

Пробај 'вако или 1 уместо 0
 
@NShappy
A sto celu aplikaciju ne stavis na karticu?
 
@ NShappy
Sys.txt mozes mijenjati i poslije instalacije ako imas dodati neke od opcija koje poboljsavaju rad navigacije.

Sto se tice same instalacije odn. kombinacije interna-externa memorija probaj uradi ovako -

podeli osnovu na internoj, a content ostatak na eksternoj

interna mora da ima data.zip, license folder, sys.txt
content mora da ima global_cfg, lang, voice

na eksternu ide content ostatak

sys.txt

[folders]
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/iGO_EXT"

na eksternoj napravi iGO_EXT i unutra kopiraj content sa ostatkom fajlova(building, car, dem, map....itd)

Pa tako sam i uradio. I ne vidi karticu. Dakle, samo mogu da sumnjam na sys, ili neke Sony-jeve zavrzlame sa pravima pristupa kartici.



[folders]
data="/storage/emulated/0/igo"
sdcardpath="/storage/emulated/0/igo"

Пробај 'вако или 1 уместо 0

Ova putanja nije ni nalik onoj kako se kod mene vodi kartica. Svi file manageri je prijavljuju kao: /storage/sdcard1/...



@NShappy
A sto celu aplikaciju ne stavis na karticu?

Tada imam problem da aplikacija ne pamti ni jedno podešenje, te se svakim pokretanjem mora ponovo podešavati ono, jezik, jedinice i slično. A i neće da pamti moje podatke, niti zadnju lokaciju.
Dalja prednost interne memorije u odnosu na karticu je daleko veća brzina rada aplikacije kada se nalazi na internoj memoriji, a samo velike .data da vuče sa kartice. Sony Xperia inače ima vrlo brzu tu internu memoriju, daleko bržu od sdkartice.
 
Nisam rutovan...
 
...igo.... sys.txt

U root interne memorije kopiraj sve, a u content/map i poi samo Srbiju recimo...
Na externoj kartici napravi u root addons/content/komplet sadržaj

Ako ti je ispravno da ti je putanja do externe kartice "storage/sdcard1" (dobro proveri, neki telefoni dele internu memoriju telefona na internal i sd card li sdcard1 pa je malo zbunjujuće)... proveri da li u liniji [folders] imaš:

[folders]
linked_root_list="/storage/sdcard1/iGO .......... ako nema ubaci

i završi sa ovim

has_secondary_root=0
android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/addons"
content = "/storage/sdcard1/addons/content"
 
Poslednja izmena:
NShappy nisi uradio kao sto ti je napisao senn a on je napisao bas onako kako treba. ";" simbol gasi tu liniju teksta a ti si to zadrzao ...znaci uradi bas kao sto je senn napisao.
Ako si vec imao neuspelu instalaciju onda obavezno idi na novi clean install koji sam ja objasnio tekstom u postu 20 i slikom u postu 49.
 
Neće pa neće....

Kada ubacim i ovaj boldovani red (s' time da sam addons zamenuo sa ext_iGo kako sam ja nazvao folder na externoj gde je content):
android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/addons"
content = "/storage/sdcard1/addons/content"

aplikacija neće da se podigne uz poruku global_cfg not found. Ali dotični global postoji na internoj (probao sam da napravim kopiju istog global_cfg foldera i na externoj, opet neće...)

Doduše, prvi put vidim da se posle android_secondary_root_path= .... dodaje još nešto, ovo content= ... nisam do sada sretao kao savet.
Čim ubacim content= bilo šta, aplikacija se ne startuje uz poruku: global_cfg not found (iako je global_cfg na svom mestu, u content interne)

U svakom slučaju, kod mene u sys sada stoji:
[folders]
linked_root_list= "/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO /storage/sdcard1/ext_iGo /storage/sdcard1/ext_iGo/content"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path= "/storage/sdcard1/ext_iGo /storage/sdcard1/ext_iGo/content"

...ali kada startujem iGo, nema ni jedne druge mape sem ovih na intenroj. Na internoj memoriji je sve sem mapa i POI od Srbije.
Na externoj su u root, na mestu ext_iGo/content/map sve ostale mape, u /POI svi pojiji a u /building svi ti zgrada fajlovi osim Srbije. Ali iGo to ne vidi.
 
Putanja iz zadnje linije teksta ne postoji u stvarnosti pa je sasvim prirodno sto si naisao na tu gresku.

Kao sto sam ti rekao, ispostuj sennov savet i bice sve ok.

Znaci ne kao sto je tvoja zadnja linija teksta nego:

android_secondary_root_path="/storage/sdcard1/ext_iGo"

...ostalo si dobro uradio.
 
Ura! Konačno radi sve. Vide se sve mape. Biće da sam kao ovu "...secondary_root_path..." uneo dve adrese, a sme samo jedna.

Bilo kako bilo, sada radi. Hvala svima na učešću i pomoći.
 
Super. :)

@salenjak ...sad mogu da kazem - radi i tvoj nacin ali je malo jednostavnije objasniti ovo sto smo prvo poceli a takodje smo spominjanjem novih nacina cinili da oni koji ovo prvi put rade budu jos zbunjeniji.
 
Pa jeste, ima mnogo zbrkanih objašnjenja kojekude, pa kada se od svega napravi mešano jelo, dobijemo papazjaniju kroz koju je teško plivati, pogotovo onima što pasivno prepisuju sys detalje, bez da kontaju šta tačno rade.
 
Kako bi bilo lepo da se pojavi legalni iGo na Google Playu, pa da može lepo i jednostavno da se instalira. Iskreno, mislim da bi se i proizvođač solidno namlatio para, samo moraju da požure dok Here još nije dovoljno "pro" i dok Google Maps ne dobiju offline način rada krajem ove godine.
 
Cela iGo priča je čudna jer taj softver nigde nema legalno da se nabavi (sem u Izraelu, za Izrael :trust: ?!? ) a očigledno je da ga neko razvija i s' vremena na vreme izbacuje cele komplete update-ovanih mapa, što od Here-a što od drugih, koje opet nema nigde da se kupe ako ih neko želi legalno.

Dakle stvar je jasna. To je CIA napravila da bi nas pratila i špijunirala. :D :D :d :d
 
Nazad
Vrh Dno