Šta je novo?

iGo - Android

Hehe, možda je malo specifično, ali... :) Ovo mi je zatrebalo par puta u prethodnih 2-3 nedelje, kad sam prešao više od 5.000 km po EU, ali po nekim malim, lokalnim putevima, gde im granice često nisu označene, ili su slabo označene (a meni je bilo bitno gde su). Onda sam često na ekranu jedva primećivao gde je granica, jer je linija bila teško uočljiva (naravno, to je ok, jer obično to nije mnogo važan podatak većini korisnika, pa bolje da ne odvlači pažnju od puteva).

E, sad... Hvala na odgovoru, ali odmah sledi početničko potpitanje :) Kako da znam koju šemu uopšte koristim? Nisam ni znao da postoje te šeme, tako da verovatno koristim neku default, možda "minimal.zip"?
 
Poslednja izmena:
Za lecenje i slicno obratite se nekom medicinskom forumu.
po 1050. put. Moderatori nisu botovi, to sto napisete lecenje umesto crackovanje i slicno ne znaci da je dozvoljeno.

Hvala
 
Mislim da si bio pregrub u brisanju postova, da je bilo dovoljno obrisati deo zelvelovog posta u kome se nalazi parce koda koje bi se moglo razumeti kao reverzinzinjering a da sve ostalo prezivi jer pomaze u razumevanju rada aplikacije. Posebno ne vidim nista zlocudno u mojim smernicama @wwwz oko intervencije na prikazu boje drzavnih granica. Pa ako se slazes s tim vrati postove koji jesu edukativni a u kojima se ne podrzava razbijanje aplikacije. :)

EDIT: mislim, to je isto kao kad bi mi zabranio da koristim dark temu za bench :)

@wwwz destinacija je iGO/content/sheme ...tu nadjes .zip, otvoris ga, editujes color.ini u delu koji se tice drzavne granice, crvena boja je -1 , 255,0,0 0 ...a saznaces koju semu koristis u ovom trenutku iduci na podesavanja karte pa boje karte danju/nocu.
 
Poslednja izmena:
Ok, videću tu :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da si bio pregrub u brisanju postova, da je bilo dovoljno obrisati deo zelvelovog posta u kome se nalazi parce koda koje bi se moglo razumeti kao reverzinzinjering a da sve ostalo prezivi jer pomaze u razumevanju rada aplikacije. Posebno ne vidim nista zlocudno u mojim smernicama @wwwz oko intervencije na prikazu boje drzavnih granica. Pa ako se slazes s tim vrati postove koji jesu edukativni a u kojima se ne podrzava razbijanje aplikacije. :)

EDIT: mislim, to je isto kao kad bi mi zabranio da koristim dark temu za bench :)

@wwwz destinacija je iGO/content/sheme ...tu nadjes .zip, otvoris ga, editujes color.ini u delu koji se tice drzavne granice, crvena boja je -1 , 255,0,0 0 ...a saznaces koju semu koristis u ovom trenutku iduci na podesavanja karte pa boje karte danju/nocu.


Takodje mi nismo sobarice da cistimo delove. Pravila su jako jasna i ako 99.9% ljudi moze da ih se drzi, sto ne bi mogli i ostali?
 
Mogu i treba svi da se pridrzavaju pravila. Zato i cudi sto dozvoljavate da stradaju i postovi ili delovi postova koji nisu u suprotnosti sa pravilnikom. Mislim zamisli da tebi neko obrise post ili deo posta u (ne secam se naziva teme u ovom trenutku pa cu koristiti asocijativan izraz) "skolici za web programiranje" ...a ti od njega nemas nikakvu korist, samo te je stajao truda a korist moze imati samo citalac. Osecao bi se lose sigurno. Eto zato sam trazio vracanje postova. Inace poznat mi je osecaj koji imas kad za nekim ides i cistis sta je zasr'o i iz tog ugla te razumem ...pa cu se pomiriti sa sudbinom i ako mi ne izadjes u susret. :D
 
Instalirao sam iGO na neki telefon, sve to radi. Danas probam prema Mrcajevcima kada sam vec isao i nigde ne pokazuje tacno ogranicenje brzine. Na 99% puta pokazuje 50 km/h samo na par mesta 80 kao sto i jeste. Neka stara navigacija sa starim iGO je skoro u metar pokazivala tacno ogranicenja.
Interesuje me gde je ogranicenje upisano, na mapi ili nekom drugom fajlu i sta je razlog pogresnog prikaza? Mapa je Contrastova iz 2014. godine.

I jos jedna stvar, na 300 metara od kuce umesto da me vodi pravo pokazuje kruzenje od kilometar ili dva. Sa starom navigacijom se to nikada nije desilo.
Da li je do same verzije programa ili nesto drugo?
 
Probaj da vratiš na factory default igo,mozda je čačkano nešto u podešavanjima za rutiranje. Što se tiče samog ograničenja brzine, mislim da je to ili upisano u samu kartu ili možda u programu onaj kao info o zemljama.

uploadfromtaptalk1435433126117.png
 
Ogranicenje brzine mi i nije toliko bitno, ne koristim cesto navigaciju ali ako vec moze bilo bi dobro da radi :).

Resetovao sam na fabricka podesavanja pa cu videti kako se ponasa. Sad sam se setio, posto sam sam ubacivao mape da nisam ubacio i one varijante "EasternEurope..." za brzu, kratku, ekonomicnu i laku rutu. Da li to moze da pravi problem ili ne? Koliko znam te mape nisu obavezne.
 
I ogranicenje brzine i rutiranje je vezano za mape, eventualno ako je nesto ubagovan program pa da ti prijavljuje 50Km/h svuda. HNR (za brzu, ekonomicnu i laku rutu) bi trebalo da ubacujes, nije neophodno, ali dobro dodje. Moguce da bi HNR resio problem sa rutiranjem, mada, moguce i da je lose ucrtano. Takodje, probaj i neke druge mape, meni se TomTom cini najboljim za Srbiju.
 
Ogranicenje brzine mi i nije toliko bitno, ne koristim cesto navigaciju ali ako vec moze bilo bi dobro da radi :).

Resetovao sam na fabricka podesavanja pa cu videti kako se ponasa. Sad sam se setio, posto sam sam ubacivao mape da nisam ubacio i one varijante "EasternEurope..." za brzu, kratku, ekonomicnu i laku rutu. Da li to moze da pravi problem ili ne? Koliko znam te mape nisu obavezne.
Probaj bez hnr fajlova pa probaj. Meni je za sada najbolja contrast 2014.12
 
To sto pricam jeste i bilo bez hnr fajlova a mapa jeste Contrastova 2014.12. Ubacicu hnr fajlove pa cu videti kako se ponasa.
 
Samo zadnji sadržaji iz Q4.2014 paketa :)
Building može iz Q3.2014...
Ima i torrent pa se skida lagano ~5.3 GB.

global_cfg isto zadnji skini i uživaj ;)
 
Mogu i treba svi da se pridrzavaju pravila. Zato i cudi sto dozvoljavate da stradaju i postovi ili delovi postova koji nisu u suprotnosti sa pravilnikom. Mislim zamisli da tebi neko obrise post ili deo posta u (ne secam se naziva teme u ovom trenutku pa cu koristiti asocijativan izraz) "skolici za web programiranje" ...a ti od njega nemas nikakvu korist, samo te je stajao truda a korist moze imati samo citalac. Osecao bi se lose sigurno. Eto zato sam trazio vracanje postova. Inace poznat mi je osecaj koji imas kad za nekim ides i cistis sta je zasr'o i iz tog ugla te razumem ...pa cu se pomiriti sa sudbinom i ako mi ne izadjes u susret. :D
Lakse je meni da editujes 20 30 50 postova deo po deo, nego 50 ljudi koji su ih napisali da procitaju pravila i postuju ista u svom jednom postu ?
Nije naravno.

Sve mogu da razumem i da upozorim bez kazne i slicno.

Ali kad vidim JEL MOZE NA PM, JEL IMA NEKO LEK

To me iznervira jer time ispada da su moderatori botovi sa iq-om 50-60 i ako se napise lek oni nece provaliti o cemu se radi.
Ili na pm... pa ako je zabranjeno zabranjeno je trazenej bez obzira dal je na pm ili mail ili dropbox...
 
Poslednja izmena:
Uf, tu je izgleda bilo i postova koje ja nisam video ...tih sa trazenjem na PM. Nista, u pravu ste onda skroz ...ti weasel samo ostani takav kakav si, bas takav treba da bude dobar staffer. Pravican i blag gde god je moguce a pravican i ostar gde ne moze drukcije.
Jos kad bi samo malo "izšlifov'o" onog "logicara" i onog "biciklistu"...i-haaajj, nigde vam kraja ne bi bilo :D
 
Kako u suprotnom smeru? Istu rutu ti izbaci od jedne do duge tačke i od druge do prve.
 
Poslednja izmena:
Ako u podesavanjima odlucis da ruta ne bude obrisana po stizanju na cilj samo se vratis istim putem.
 
Ja umirem od znatizelje da procitam sta je smisao tog pitanja, jer ne mogu da ga dokucim.
 
^^ Na velikim saobraćajnim petljama i autoputevima se sasvim drugačije navigira od tačke 1 do tačke 2 nego od 2 do 1.

Alexa, napravi novu rutu gde će to ono što je sada odredište biti polazište.
 
Ako u podesavanjima odlucis da ruta ne bude obrisana po stizanju na cilj samo se vratis istim putem.
A sto misliš da će da te vrati drugim putem od te krajnje do početne tačke? Normalno je da ako si negde imao jednosmernu ulicu sigurno neće tom istom da te vrati :)
 
Poslednja izmena:
Treba da naučite da bolje formulišete rečenice, najjednostavnije pitanje ste zakomplikovali :D
 
Da se razumemo, za mene je ovo pitanje samo po sebi besmisleno. Pretpostavio sam da je zainteresovanome za odgovor bilo dovoljno da s vremena na vreme baci pogled na trasu kojom je i dosao a da ce za ostalo pratiti stvarnu saobracajnu sliku i znake. Da mu nije potrebna i glasovna navigacija za vracanje putem kojim je vec prosao a u takvoj situaciji moj predlog nije los.

Posto sada pretpostavljam da je potrebna i glasovna navigacija ("vodjenje za uvo"), onda evo - kad si vec na prvobitnom cilju onda ga obrises u UREDJIVANJU RUTE, a kao novi cilj postavis prethodni start point ...ako je potrebno iz menija VISE uradis i optimizaciju rute.
 
^^ Na velikim saobraćajnim petljama i autoputevima se sasvim drugačije navigira od tačke 1 do tačke 2 nego od 2 do 1.

Alexa, napravi novu rutu gde će to ono što je sada odredište biti polazište.
Ali ako je njegova ruta malo kompleksnija onda bi samo bespotrebno trosio vreme prepravljajuci i sve medjutacke tokom ponovnog kreiranja rute. Zamislimo da mu je start Novi Sad a cilj Beograd, da vozi turisticku turu sa temom "obilazak Srpskih manastira do 18. Veka" ...jedino ovakva pretpostavka i opravdava pitanje a onda je dovoljno u povratku izmeniti samo ciljnu tacku uz eventualno optimizovanje rute.
 
Poslednja izmena:
Svako može da koristi šta hoće :)

Ukratko MapChanger koji radi sa 4 izvora za iGO Primo Android navigaciju!

HR [HERE mape] - zadnja verzija mapa 2014.Q4
TT [TomTom mape] - zadnja verzija mapa 2015.03
TM [TopMap] - lokalni provajderi
OT [OTHER - drugi provajderi] - zadnja verzija za Srbiju Contrast_2014.12_150218


1.png
2.png
 
moze neko da mi da link za neki dobar Igo..posto sam skinuo puno verzija i pise kao da mi nedostaje neki fajl i ne mogu da pokrenem..? ne znam sta je u pitanju..???
 
Da li neko zna rešenje za instalaciju na sd card. Onaj problem kad ne može da kreira save dir na externoj kartici, pa pri svakom pokretanju treba konfigurisati, a i nema history, itd. Uzeo sam klincima LG Spirit LTE telefone, LP 5.0.1, nisu rutovani, na internoj radi normalno, ali malo je mesta tamo...
Našao i probao neka rešenja sa modifikovanjem sys.txt da se u [folders] doda putanja u dir addons na sd kartici, ali neće pa neće. Tako da, ako neko zna kako se to može odraditi, molim za uputstvo. Hvala.
 
Okači ovde tvoj sys.txt i proveri kako ti se zove sd, da li sdmmc ili nekako drugačije.
 
Poslednja izmena:
Ma znam, ali evo uspeo sam. Par sati sam se zajebavao sa ovim, isprobavao redom varijante, ali nije baš najbolje objašnjeno u tom uputstvu koje sam našao, a izgleda ovako:


Ali, nije ok, ne treba move nego copy i sa ispravnim putanjama i nazivima eksterne kartice šljaka. Naravno glavni deo programa od nekih 300-500 MB instalira sa interne i ostaje tamo.



Samo je trebalo ovo crveno dodati ili izmeniti u odnosu na original sys.

Na eksternoj kartici kreirati dir Addons/Content/ ... i sve unutra mape poi building ... sta već treba.
 
Nazad
Vrh Dno