Šta je novo?

iGo - Android

Kako u Igo Primo "okrenem" rutu naopačke, tj. da idem po istoj ruti samo u suprotnom smjeru?
 
Poslednja izmena:
Da li je problem ako se mešaju različita "godišta" mapa? Npr. ako su neke mape 2014.Q2, a neke 2014.Q4?

Ili je bolje sačekati da izađu sve Q4, pa ih onda ubaciti sve zajedno?
 
Mislim da nije problem mešati ih, znači različite mape po starosti od jednog proizvodjača.
Prostije je možda sačekati par dana da se ostatak pojavi (Istočna Evorpa...:D), pa sve odjednom ubaciti.
 
Vec dugo koristim igo pod androidom pa me zanima da li mogu da ubacim here ili neke druge mape?sada imam contrastovu mapu iz 2012.
 
Mozes i Here i TomTom.
 
A i ovu Serbia_Contrast_2014.12_150218.fbl pa biraj šta ti se više sviđa ...
 
Ako imam mape od razlicitih izdavaca da li ce biti spojene kako treba zbog rutiranja?
 
Jedini pravi odgovor na to pitanje je: probaj pa ces videti. Bilo je slucajeva da se mape razlicitih proizvodjaca ne slazu, ali to je vise izuzetak nego pravilo.

Pozdrav
 
Koje ili cije mape dolaze fabricki s igo navigacijom?
 
Meni je ova mapa za nasu zemlju, zaista extra i radi dobro. Sve nekako osim nje, nemaju kucne brojeve, dok ova ima
 
A sada i ja da se žalim...

Šta bi mogao biti problem kada nakon instalacije, jedinu informaciju koju dobijam je: "Nažalost, aplikacija iGo je prestala sa radom."

Telefon je Sony Xperia Z1 compact, Android 5.0.2, iGo je 9.6.29.357899

Probao i na internu memoriju, i na externu SD karticu, i neće.

Na Sony-ju, ima 8gb interne memorije, i imam karticu od 32gb. Kada čačkam u ES File Exploreru, vidim da se ova interna vodi kao /storage/emulated/0/, a sd kartica kao: storage/sdcard1/
...ako to ima veze s' bilo čime. Uputstvo iz posta 20, ne uspevam naći za brisanje sve delove koje Marksista spominje. Recimo, ne nalazim device.nng fajl, u licence folredu ima .lic ali i .lyc falova, a folder save pojma nemam gde je.
 
Imao sam takav problem ranije, najjednostavnije resenje je bilo da instaliram drugu verziju iGo-a. Probaj i ti tako, barem ces znati da li ti je ta verzija ispravna?
 
Probao sam već sa dve. Ajde, videću da uvijam treću.
 
instaliraj zadnju igo Primo verziju 9.6.29.483387 ...
 
Probaj i iGo Basarsoft 9.6.29.404739, radi odlicno(radila na HTC SV, sada radi na Note 3).
 
Ajde da mi nešto razjasnite. Koji od foldera može ostati stari, a šta mora biti novo sa novom verzijom ajgoa?

Dakle, ako nađem negde iGo određene verzije, da li je potrebno skidati sve što se nudi (dakle, kompletnu struktutu foldera, sve sa licence folderom, i data.zip) ili je dovoljan samo .apk i sys.txt?!?

Ok, znam da content/map ne mora da se skine, on je i najveći, ali da li je dovoljan samo .apk i sys.txt, a ostalo da ostane ono što već imamo (i što je radilo na KK ranije), ili i neki delovi content-a moraju novi?
 
Poslednja izmena:
Dosta puta sam miksao folder/e, ali uvek je samo content ostajao sa naravno mapama/pqi koje su u tom trenutku bile nove. Ostale sam stavljao one koju su bili skinuti zajedno sa apk fajlom.
 
Probaj i iGo Basarsoft 9.6.29.404739, radi odlicno(radila na HTC SV, sada radi na Note 3).

Hm! Uspelo je sa ovim basarsoft-om, s' tim da želim da mi content folder bude na kartici, sledeći uputstva iz posta 20. Ali, nema ga nigde sys.txt fajl?!? :trust: Da li su promenom verzije ajgoJa, promenuli nešto u samom softveru? Gde su mu sada defnisane putanje?

Da, želeo bih da je softver na internoj memoriji, jer je tako instalisan softver mnogo brži u radu. A probao sam i kompletan iGo da stavim na eksternu karticu, javljao je kod pokretanja da fale neke putanje, i program je odbijao da zapamti setings-e, ono jezik, i ostala podešenja je tražio ponovo sa svakim pokretanjem, plus što je prelazio u demo mod i bla.bla.bla. radio je ne baš ispravno.
 
Poslednja izmena:
Ovaj Basarsoft je kod mene na tabletu resio sve problem koje sam imao ranije sa gasenjem programa ili odbijanjem da startuje. Onaj problem gde pri svakom startovanju trazi da se sve podesava iz pocetka sam resio tako sto sam Save folder prekopirao sa telefona a inace ga u ovoj instalaciji nije bilo.

Sada imam potpuno nov i neobican problem. Cim sam instalirao Basarsoft verziju trenutnu poziciju mi oznacava vrlo mala i tesko vidiljiva tacka. Koju god ikonu da stavim uvek je na mapi vidljiva samo ta tacka, ne prihvata promenu na bilo koji drugi auto. Zna li neko u cemu je problem i sta da radim?
 
Eliminisao sam mogucnost da ti nedostaju fajlovi u foledru "iGO/content/car" jer spominjes da si birao ikonice a da one svejedno nisu prikazane pa zato smatram da najverovatnije u "ux" folderu imas visak i to nesto poput "carsize..."
...po mom misljenju, nevezano za to da li preferirate stock ili skinovanu aplikaciju, u tom folderu nema potrebe za icim sem eventualno za "iqs.zip". Takodje, folder "branding" zadrzavate samo ako bas preferirate Basarsoft (ili vec neki drugi) boot logo u odnosu na stock.

@NShappy ...post 20 imas pretocen u video koji se nalazi u postu 49, a to je verovatno bolje jer eliminise mogucnost loseg razumevanja zbog eventualno lose formulisanih recenica u postu 20.

Inace, toplo ti preporucujem verziju koju sam i koristio u tom videu a koju ti predlaze i Danilo. Zato sto je ona jos uvek najnovija, zato sto ona sigurno radi i na Art i na Dalvik i zato sto provereno radi i na Lollipopu.

Znam da si ti korisnik koji se ne zadovoljava samo time sto nesto radi vec da zelis da znas i kako i zasto nesto radi pa cu pokusati da objasnim par stvari koje su ti izgleda trenutno nejasne. Naime, po netu se mogu naci .apk koje tokom instalacije kreiraju sys.txt (korisne za noobove i prvo instaliranje) i .apk koje tokom instalacije ne kreiraju sys.txt (za upgrade i malo vicnije korisnike koji vec imaju sys.txt odnosno umeju sebi da ga prilagode). Mislim da si ti instalirao ovaj drugi .apk i da zato nemas sys.txt i mogucnost finih podesavanja ...znaci skines neki s neta i prilagodis ga sebi. Takodje dok si imao problema sa instaliranjem nisi nalazio "device.nng" ni u rutu interne memorije ni u "license" folderu ...taj fajl je "licna karta" tvoje instalacije i biva kreirana tek po zavrsenoj instalaciji (program moze i da radi i da ne radi a da taj fajl postoji ali on sprecava novu ispravljenu instalaciju i zato ga brisemo kod novih pokusaja). Folder "save" takodje prvi put biva kreiran kod prve instalacije koja i ne mora biti uspesna pa, posto sadrzava evenetualno losa podesavanja, za svaki slucaj brisemo i njega pre ponovne probe. Posto ovaj folder menja svoj sadrzaj u zavisnosti od nasih zelja, on naravno zahteva permisiju za upisivanje, a koju nema na kitkat i ponekom lollipopu ...e zato on mora biti na internoj memoriji kako ne bismo kod svakog startovanja aplikacije morali ponovno da radimo podesavanja. I ti si dobro primetio - cak i da nema ovog ogranicenja pisanja po eksternoj kartici, sasvim je opravdano osnov aplikacije drzati na internoj memoriji a GIS podatke, one glomazne, na eksternoj memoriji jer ce aplikacija raditi i brze. Jos nesto bih dodao zarad boljeg razumevanja rada aplikacije a opet pomoci ce shvatanju zasto onom folderu na eksternoj memoriji menjamo naziv u npr. ext_iGO - elem, iGO jos od vremena izbacivanja amigo aplikacije radi skeniranje (svih) storage prostora u potrazi za iGO folderom sto ume da bude korisno ali ume i da stvori probleme. Posto su problemi bili cesce ispoljavani na netu (od povrsnih korisnika uglavnom) nego benefiti, onda su ljudi koji savetuju precutno prestali da pisu o benefitima i u svojim savetima govorili o preimenovanju tog drugog foldera kako ne bi dolazilo do konflikata izmedju dupliranih fajlova. Naravno do tih konflikata ne mora doci ali je teze ljudima objasniti kako treba podesiti sys.txt u jednom slucaju a kako u drugom, pa onda eto i ja u tom videu iz posta 49 koristim ono lakse za sebe, preimenovanje foldera jer na taj nacin izbegavam nova pitanja ljudi koji se nedovoljno sami trude. Da, kad sam vec kod skeniranja igo foldera od strane aplikacije bilo bi dobro da ukazem na princip po kome je iGO aplikacija sposobna da, nezavisno od formalnog naziva fajla, zakljuci starost fajlova i da koristi UVEK NAJNOVIJI FAJL ...ovo pravilo ce primeniti npr. i za mape Srbije od Contrasta - ako ih u folderu "map" ima nekoliko generacija ona ce izabrati najnoviju, dok ce u scenariju da u tom istom folderu postoji jos mladja npr. Here mapa koristiti nju a ne contrast. Znaci, ako zelimo drukcije ponasanje aplikacije to joj moramo i reci kroz sys.txt (ili upotrebom mapchangera, themechangera, ui_mapchangera...). iGO stvarno mnogo nudi (najvise), stvarno je najbolji ...istina, mozda od nas trazi i malo vise angazmana nego sto to traze druge aplikacije ali ko god nije lenj savladace ga i drzati ga kao osnovnu navi aplikaciju.

P.s. odgovorio bih i ranije ali sam za neke staffere bio mnogo gundiav pa me stavljali par puta na "mute" :D
 
Eliminisao sam mogucnost da ti nedostaju fajlovi u foledru "iGO/content/car" jer spominjes da si birao ikonice a da one svejedno nisu prikazane pa zato smatram da najverovatnije u "ux" folderu imas visak i to nesto poput "carsize..."
...po mom misljenju, nevezano za to da li preferirate stock ili skinovanu aplikaciju, u tom folderu nema potrebe za icim sem eventualno za "iqs.zip". Takodje, folder "branding" zadrzavate samo ako bas preferirate Basarsoft (ili vec neki drugi) boot logo u odnosu na stock.
U pravu si, u UX folderu je bio folder "Carsize". Obrisao sam ga i sada je velicina ikone normalna.
Hvala puno.
 
...ok, ali i dalje imam par pitanja.

1. Ako imam verziju koja ne pravi sys.txt fajl, da li je za nju uopšte moguće uneti izmene tipa "mape na ext_card a sam softver na internal", ili je potrebno naći verziju koja pravi sys.txt.
1a. Neki zaključak iz tvog posta je, svaka aplikacija će čitati sys.txt ako postoji, bilo da ga je sama kreirala (ako je aplikacija tog tipa), bilo da smo ga mi dodali (ako ga aplikacija ne pravi sama, čitaće neki sys koji dodamo). Jel sam dobro skont'o?

2. Ni ovo mi nije kristalno jasno, da li se sys.txt sme menjati nakon instalacije, ili iskjlučivo pre? (Ok, mogu da probam jedno pa drugo, ali bolje da učimo na tuđim greškama, no na svojim, jel... :p )

3. Sis teixte sadrži i brojne druge linije koje se ne odnose samo na lokacije foldera. Za brojne it-code nepismene, te linije su špansko selo. Kako da znamo koji sys smemo dodati na našu instalaciju a da ne ubaguje nešto drugo?
 
Ukratko. iGo radi bez sys.txt fajla, medjutim standardna podesavanja su onda jako losa. Npr. ne pamti pozicije satelita pa mu treba mnogo da ih nadje po paljenju svaki put i brdo drugih. Svaki iGo ce citati sys.txt fajl ako ga ima i mozes ga dodati i posle instalacije. Naravno ako podesis da softver bude na telefonu, a mape na kartici, mora tako i da bude, on sam nece prebaciti mape sa telefona na karticu, to moras sam. Sys.txt mozes da menjas kad hoces i nova setovanja ce biti primenjena po paljenju aplikacije. U samom sys.txt fajlu postoji brdo opcija, primer nekih imas ovde. Na poznatim lokacijama gde se iGo nabavlja su i sys.txt fajlovi korektni, bar ja nikad nisam naleteo na nesto lose. U svakom slucaju, mozemo sys.txt da postavimo i ovde.
 
Da da, ok, mnogo jasnije.

Aj' dajte neki lepi sys za ovaj Basarsoft. U principu, meni treba samo da promenim putanju za content folder, da bude na spoljašnjoj kartici.
 
Evo u prilogu moj sys.txt. To sam skinuo zajedno sa aplikacijom i dobro radi. Za aplikaciju na telefonu, a mape na kartici potrebno je da izmenis deo [folders], detaljno je marxista objasnio ovde.
 

Prilozi

  • sys.txt
    15 KB · Pregleda: 234
Nazad
Vrh Dno