Šta je novo?

iGo - Android

Instalirao sam Igo 9.6.29.427562 veziju. Lepo radi , osim sto mi iz nekog razloga u toku voznje zacrni ekran, izbaci mi samo brzinu kojom se krecem i glas me navodi...
gde da nadjem skinove za 1920x1080 rez.
 
Lepo radi , osim sto mi iz nekog razloga u toku voznje zacrni ekran
I to se zove "lepo radi"?

***

@ Danilo Pantelić: samo da ti se zahvalim za pomoć oko instalacije iGo-a na Samsung Galaxy Ace Plus :) Iako je telefon hardverski veoma slab (single core, 512MB, mali ekran), uz tvoje savete je iGO lepo sređen i sada radi bez problema. Nema kočenja, nema zaglavljivanja, ništa (jedini problem je što se dešava da se GPS signal povremeno izgubi, ali se vrati vrlo brzo, nakon max. 3-5 sekundi).

U svakom slučaju, mnogo bolje radi u odnosu na par starih verzija, gde se sve kočilo i bagovalo. Ova nova radi lepo :)
 
@borab ti samostalno odlucujes da li zelis ili ne zelis da koristis screen saver - ako ti vec smeta, pa iskljuci ga :D

@wwwz problem sa slabim signalom nije iGO-related
 
U okviru iGO postoji screensaver?

Inače, znam da problem sa slabim signalom nije vezan za iGO, verovatno je do slabog/lošeg GPS čipa u tom telefonu.
 
Uslovno receno. Ne postoji na stock aplikaciji ali zavisno od koristenog skina, screen saver se moze ukljuciti ili ne, podesiti vidljivi info elementi a takodje, on je nacin na koji je implementirana HUD mogucnost u iGO.

Malopre sam zaboravio da ti primetim - nije verzija koju trenutno koristis otklonila bagove i kocenjavec je to uradio Danilo pravilnim podesavanjem. Da je on, ili neko drugi ko zna, instalirao i podesavao te prethodne verzije, ni tada ne bi bilo problema ...sto opet znaci da ni problemi koje si imao sa prethodnim verzijama nisu iGO vec wwwz-related [emoji14]
 
To je moguće. Međutim, problemi koji su se javljali, a oko kojih mi je Danilo pomogao, su "vizuelni" (vezani za nisku rezoluciju ekrana). Osim toga, tih odsečenih dugmića i delova UIa, sadašnji iGO je radio kako treba.

Oni koje smo probali ranije imali su isti problem, ali uz to se telefon sve vreme skroz blokirao, kočio i slično. Moguće je da bi to neko znao da "popravi", šta ja znam :)
 
Danilo je, siguran sam, usput resio i ostale probĺeme koje si imao a da ti samo toga nisi svestan. Ako ti znaci da dokazem da sam u pravu nudim ti da zakacis fon na PC i pustis me na teamviewer da "pripremim teren" za instaliranje tih starih verzija. Ako tada te stare verzije ne budu radile u skladu sa mogucnostima tvog hardvera, prihvatam da svaki svoj buduci post na Benchu zapocinjem sa "ja sam magarac, ja sam magarac..."

...eto toliko sam siguran da je greska bila u tebi a ne u verzijama pa ti odluci da li treba da i dokazujem da jesam u pravu. ;)
 
Ne, ne, ne... Apsolutno ti verujem! Ne želim čak ni da razmišljaš o tome da počinješ svoje postove na taj način ;)

A gde je bila greška, iskreno, nije mi mnogo bitno, jer taj telefon i ne koristimo za navigaciju. iGO je instaliran samo "onako", da se nađe ako slučajno zatreba (do sada nikada nije zatrebao ;) )
 
@borab ti samostalno odlucujes da li zelis ili ne zelis da koristis screen saver - ako ti vec smeta, pa iskljuci ga :D

@wwwz problem sa slabim signalom nije iGO-related

Screensaver je bio na Off-u .
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Igo 9.6.29.427562 veziju. Lepo radi , osim sto mi iz nekog razloga u toku voznje zacrni ekran, izbaci mi samo brzinu kojom se krecem i glas me navodi...
gde da nadjem skinove za 1920x1080 rez.

Kakvi crni skinovi i ostale džidža bidže, samo čista navigacija - počev od ikonice, data.zip i poslednjeg apk fajla ...
Uz pravilo podešen sys.txt sve radi super :)

@ Danilo Pantelić: samo da ti se zahvalim za pomoć oko instalacije iGo-a na Samsung Galaxy Ace Plus :) Iako je telefon hardverski veoma slab (single core, 512MB, mali ekran), uz tvoje savete je iGO lepo sređen i sada radi bez problema. Nema kočenja, nema zaglavljivanja, ništa (jedini problem je što se dešava da se GPS signal povremeno izgubi, ali se vrati vrlo brzo, nakon max. 3-5 sekundi).

U svakom slučaju, mnogo bolje radi u odnosu na par starih verzija, gde se sve kočilo i bagovalo. Ova nova radi lepo :)

nema tu nikakve pameti - samo dobra instalacija, malo izmeniš konfiguracioni fajl prema tvom uređaju i to je to ...
Za GPS imaš ovu aplikaciju - https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=en
Stavi Republic of Serbia kako bi hvatao najbliže satelite :)

Ako je sve lepo podešeno može se eksperimentisati sa ovim redom u sys.txt fajlu :

[debug]
max_memory=264000000

Dodeli se više memorije aplikaciji i sve radi bombona :)
 
Poslednja izmena:
Pitanje u vezo ovog u postu 20 http://forum.benchmark.rs/showthread.php?349902-iGo-Android&p=4142298&viewfull=1#post4142298

Dakle, imam uspesno instaliran iGO na internoj memoriji telefona (S5) i sve sada radi samo nisam sve mape ubacio...

Da bi "prebacio deo tovara" na memorisku karticu da li ja sada trebam da deinstaliram iGO i sve pobrisem, folder iGO i sta jos, pa onda nanovo da instaliram po predlozenj proceduri iz posta 20?

1. Sta je tacno "force close"? Mislis da iGO ugasim na "ono" dugme u softveru za gasenje?
2. Pod " brisanje data" tacno mislis sta? Gde, cime, kako, kojih data?
3. Deinstaliranje ok, to uradim softverom iz telefona ali ostane iGO folder koji obrisem nekim menadzerom i sta onda? Da li bi u stvari sad trebalo brisati neke "data", koje, gde, kako?
4. Sta je u fajlu "device.nng" (koji vidim u internoj memoriji)? Je li on napravljen samo za iGO i hoce li njegovim brisanjem nesto drugo biti pokarabudzeno?
5. Zar folder "license", zatim brisanje svega ostalog sto nema ekstenziju ".lic" a nalazi se u folderu "license" i na kraju brisanje foldera "save" nece biti uradjeno brisanjem iGO foldera menadzerom nakon deinstaliranja?

Ako tako to sve deinstaliram i obrisem da li:
6. Da napravim dva foldera, 1. iGO u internu memoriju, a 2. u dodatnu memoriju pod imenom ext_iGO ?
7. Da sve sem content kopiram u iGO a sam content folder kao najveci da stavim u ext_iGO ?
8. Da prepravim sys ovim textrom iz posta 20 tako da zamenim celokupnu liniju [folders] onom linijom sto je postovana.
9. onda pokrenem instalaciju i nadam se da je sve u redu...

Dakle ne moze se kasnije dodati ext_iGO i prepraviti sys?

Nemojte da se cudite i smejete, ja sam neuk po ovom pitanju, samo licno iskustvo i usvajanje necijeg tutorijala je nacin da nesto uradim, zato ovakva pitanja ...
"Strah" da ucinim nesto naopako i stosta drugo totalno pokvarim je sveprisutan pa moram da proveravam po "100 puta"...
 
Poslednja izmena:
U kolima sam a ti si postavio puno pitanja na koja licno mislim da sam dao jasna uputstva. Posto sam svestan da moje i tvoje vidjenje preciznog i dobrog uputstva ne moraju da se podudaraju potrudicu se da budem sto odredjeniji i da pisanje propratim i skrinsotima ali tek posle zasluzenog odmora. :)
 
Jesi stig'o kuci, odmorio se od odmaranja tokom vikenda...? :d
Izvini mor'o sam. :D

Inace radi iGO fino i ovako sa memorije telefona...
 
Poslednja izmena:
...i kako sad ja tebi da objasnim da mi je kilometarski post koji sam pravio sat vremena upravo izvetrio?
Ne, nema sanse da ga opet pisem!

Probacu da napravim video. Ali stvarno mi nije jasno sta u uputstvu iz posta #20 nije jasno :(
 
:(
Desavalo mi se nekoliko puta da takvi tekstovi, cak vazne stvari van foruma odu u puffff ...

Sad nesto malo gledam o Samsungu S6, tamo NEMA slota za prosirenje memorije... sto imas interno imas, ali biras i dodatno placas, da li ces 32, 64 ili 128GB...
http://www.benchmark.rs/artikal/test_samsung_galaxy_s6_i_s6_edge-3831
Tako da cu ja (za sada) iGO ostaviti na internoj i samo mapre dodavati ako treba ...

A steta za text.
 
Hvala...
 
Da li se nekome dešava sa najnovijim iGo-om da se zvuk povremeno utiša potpuno? Mislim na glas (Nevena ;) ), koja povremeno ode u potpuni mute?

Kad se to desi, odem u podešavanja i tamo vidim da je "voice" prebačen na "mute". Kad "odmutiram", glas normalno radi.

Da li je nešto do telefona ili je neki bug u iGO?
 
Ima nešto gde se pominje "volume" ;)

1RKdNjx.png
 
...bas to i treba da obrises. ;)
EDIT: ...a ne bi pogresio ako obrises i sve ostalo sem iqs.
 
Poslednja izmena:
Ok, će probam to :)

Ako ti nije cimanje, objasni (baš ukratko) šta sam to obrisao (u stvari, muvnuću ga u neki drugi folder, za svaki slučaj).
 
Ux folder sadrzi stvari kojima modujes stock aplikaciju ...a to rade i skinovi. Jasno ti je onda da su bili nemirni i potukli se. Po mom misljenju i nacinu koriscenja, samo iqs zasluzuje da ostane. On brine o inteligentnoj brzoj pretrazi sto jeste korisna stvar.
 
Ne mogu nikako da nateram iGo da mi radi na Lg G2, isti onaj koji mi je radio na Lg L9. Kaze: User interface resolution [1080x1701] is not supported or compatibile skin can not be found. U onaj data.zip sam ubacio ini za G2 i opet nece. Treba li nesto da se budzi sys.txt ili treba ini sa podesavanjima za G2 da preimenujem u default?
 
Nazad
Vrh Dno