Šta je novo?

iGo - Android

Ps
Meni je program i mape na SD kartici.
 
Rade i ti sadržaji...

screenshot2015-11-29-17-.png
 
Mogu li istovremeno da rade na telefonu iGO primo i iGO NextGen?

Ja sam instalirao obe i imam dva foldera, jedan je iGO Primo sa njegovim sadržajem a drugi je iGO_NextGen sa njegovim sadržajem, kad pokrenem NextGen on radi ali kad pokrenem Primo kaže "please insert your igo sd card".
 
Trebalo bi da može, mada ja ne držim više jer mi Primo verzija ne treba (od kako se pojavila IGO NextGen navigacija) ...
 
Jel može ovaj nextgen da pravi rute tapkanjem direktno na mapi i da dodava MEĐUtačke. Ja ne mogu da nadjem?
 
Jel može ovaj nextgen da pravi rute tapkanjem direktno na mapi i da dodava MEĐUtačke. Ja ne mogu da nadjem?
Kod kreiranja rute kao polazna tacka uvijek se uzima zadnja odn. trenutna lokacija.
Za odrediste se moze zadati direktno klikom na mapi.
Kada se ruta na taj nacin kreira klik na mapi na mjesto koje zelimo odabrati kao meduodrediste pa dole desno na na simbol ^ i dobije se mogucnost -Odabrati kao meduodrediste.
A meduodredista se mogu odabrati i kada je ruta kreirana na ovaj nacin -
- Krenite - pa na - Meni - i otvara se "ponuda" u kojoj se moze dodati meduodrediste iz adresa, favorita, koordinata itd.
 
Poslednja izmena:
iGO Primo mi nije radio kako bih želio kada sam kreirao ta međuodredišta, kreiram dužu lokaciju ali ne onakvu kakvu on predloži i onda moram da sam izaberem gradove kroz koje planiram proći (međuosredišta) ali on napravi rutu da kad dođem u grad koji je međuodredište on me vodi negdje na neko mjesto u gradu pa tek onda me vodi da idem dalje, umjesto da me samo na najbrži način provede kroz grad da nastavim dalje (kako radi kad sam napravi rutu kroz neki grad). Nadam se da me razumijete. Kako radi NextGen po ovom pitanju? Ako radi na isti način koji je pametan način da dobijem ono što želim, znači da me ne voza po međuodredištu?
 
Poslednja izmena:
I mene to nervira. Radi na isti nacin. Mozda jos gore. Mnogo je lakse na primo napraviti ta medju odredista. Ja se vratio na primo.
Najlaksi nacin je da izaberes kao medjuodrediste neku tacku na putu posle tog grada kroz koji samo prolazis.
Malo je smaranje kad pravis rutu ali to je jedini nacin da te ne voza kroz sam centar.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima...
Nisam duuuugo svracao bas u nameri da se ne akam sa novim i jos novijim verzijama navigacija... kad imam sta da vidim, bas se ponovilo, osim iGO primo ima i taj iGO NextGen ... masala.

Koji je bolji od tih za moj Samsung S5 i bratov Samsung S5 mini?
Na mom telefonu (S5) dobro radi iGO Primo 9.6.29.483387, treba li prelaziti na ovu najnoviju verziju NextGen ili jos noviju iGO Primo koja je izasla u novembru?
Sta na bratov S5 Mini?

Kako se tacno zove iGO NextGen da znam sta tacno da trazim...?

Imam jedno jos vaznije pitanje...
Imam i klasicnu navigaciju "Prestigio GeoVision 5500" u nju sam ubacio na sd karticu sve sa promenom putanje u shel fajlu neku verziju iGo-Primo 2.4-9.6.13 Complete ali ima problemcic sto kad se pokrene navigacija (pritisne dugme gps na ekranu) i pocne da podize softver u jednom trenutku izbaci neki prozorcic sa porukom (ne pamtim tacno sta) i moram da pritisnem ok dugmence prozora da bi nastavilo se podizanje... brat prijavio da mu (barem jednom sto se ja secam) nije radila navigacije, nesto ga zeza (ne znam sta), zabagovala, zaglavila sta li, da li je pritisnuo ok ne znam, al nije toliko netalentovan da ne zna da treba ok pritisnuti...

Voleo bi zameniti taj softver sa sd kartice, tu iGo-Primo 2.4-9.6.13 Complete verziju sa nekom drugom koja radi na klasicnim navigacijama.
Da li je isti softver na navigaciji i telefonu?

Kako se tacno zove ta neka verzija iGO primo ili NextGen koja bi mogla raditi na "Prestigio GeoVision 5500" a da je bolja i novija od iGo-Primo 2.4-9.6.13 Complete ?

Ajde Deki, marxista, Boki, dajte neki savet, predlog, uputite mene polu upucenog.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Kod Samsunga, ako ti dobro rade tekući programi, ne diraj :) Stavljaj samo ažurne mape po želji, svež global_cfg i brzinske kamere. Ako si sklon experimentisanju, i pri tome i spretan sa ovim stvarima, izvolte čačkaj, niko ti ne brani :p Inače, provereno dobro funkcionišu još verzije ExplayInfinity (I i II), novije traže malo više podešavanja.

Što se tiče Prestigio-a, savršeno radi bilo koja verzija WinCE Primo-a a njemu. I 2.0 i 2.4. Neznam zašto si ubacivao (ti ili neko drugi) softver na karticu, njegova memorija je dovoljna i za kompletan program, najveći DEM i sve potrebne i nepotrebne mape. Ako se dobro sećam on beše 800x480.
Evo ti poslednja stabilna verzija Primo-a za taj uređaj, link. Ubaci mape po želji, global_cfg, DEM i speedcams, jezik i tastatura su srpski.
 
Poslednja izmena:
Mozete li mi reci koji fajl da promenim u Igo da bi ga prilagodio rezoluciji G3, 1440 x 2560, posto sam do sada imao tel sa hd rez i koristio turkey 9.6.29.431282 Hvala.
 
Мислим да само iGO NextGen добро ради на тој резолуцији.
 
Nextgen je mama za tu rez...sa starijim verzijama se ne vredi vise igrati.
 
Stvarno je dobra NextGen, nema nikakvog petljanja sa rezolucijama, sve radi iz prve.
 
A jel postoji taj NextGen za win ce i rezoluciju 480x272,treba mi za auto navi?
Ako ima moze na pp zadnja verzija :)
I jel se isto ubacuje kao i stariji iGO-i Primo i sl.?
 
Сумњам да ти је андроид та навигација
 
Poslednja izmena:
A jel postoji taj NextGen za win ce i rezoluciju 480x272,treba mi za auto navi?
Ako ima moze na pp zadnja verzija :)
I jel se isto ubacuje kao i stariji iGO-i Primo i sl.?

Ljudi probao par verzija ove navi i svaki put mi trazi 15 min satelite i ne nadje,dajte neki dobar link
 
Ja sam pre nekoliko dana ubacio iGO na WinC, dao bratu da proseta Milojku (nasa navigacija od milja) do svog stana, nekih 150-200m i ni njemu nije nasla satelite u toj setnji. Istina bila je u automobilskom modu, ne i u pesackom, ali sto bi joj to smetalo da barem satelite i svoju lokaciju nadje...
Brat me nervira, samo trazi da vratim orginalni softver, legalan, sa veoma starim mapama (fuj), mozda su iz 2010.g. u najboljem slucaju...
S ovim cu se izgleda morati ja jos igrati...
------------------
Bratu sam na Samsung S5 mini ubacio iGO NextGen.
Pokusao na sd karticu ali nece da radi.
Stavio na internu memoriju i 40% evropskih mapa, sve radi.
Zasto nije htelo sa sd kartice da radi?
Sta uraditi da se content folder sa mapama i svim ostalim dodatcima prebaci na sd karticu?
 
Poslednja izmena:
Da li postoji mogucnost da se u iGO NextGen ugasi stalno preracunavanje rute? :trust: Da jednom kad izracuna da se drzi nje, eventualno ako ja negde skrenem pogresno pa preracuna ponovo. On svaki put kad ukucam neku rutu u toku voznje vise puta preracunava ili kad stanem na semafor i izbacuje svaki put drugu rutu do odredista. Mnogo je iritantno postalo.
 
Izbacuje drugu rutu ili te pita da li hoces nekom drugom rutom?
 
Ne, nego u toku voznje, a cesto kad stanem na semafor samo preracuna drugu rutu odjednom od te tacke. Kao da sam omanuo neko skretanje ili zalutao, a drzao se prvobitnog puta, nista ne pita. To mi se nikad nije desavalo sa starim iGO.
 
Ja sam pre nekoliko dana ubacio iGO na WinC, dao bratu da proseta Milojku (nasa navigacija od milja) do svog stana, nekih 150-200m i ni njemu nije nasla satelite u toj setnji. Istina bila je u automobilskom modu, ne i u pesackom, ali sto bi joj to smetalo da barem satelite i svoju lokaciju nadje...

Automatska detekcija GPS prijemnika nekada prođe bezbolno, nekada neće. U tom slučaju moraš da mu ručno definišeš port i baud rate, upisivanjem nazivnih vrednosti u sys.txt, za Prestigio je najčešće:
[gps]
port=7
baud=57600
 
Imaš to u settings/navigation view/offer real time alternative routes.
Ta mi je opcija ugasena. Da li treba da je upalim i nece mi vise non stop racunati nove rute u toku voznje ili ne?

Juce sam opet koristio navigaciju i stalno mi u toku voznju kao i kad stanem na semaforu i dalje mi preracuna novu rutu. Bas je iritantno, ne znam zbog cega se ne pridrzava te prve rute sto preracuna, nego stalno racuna nove u toku voznje...
 
Mozda to da su izasle Q3 2015 HERE mape?
 
Nazad
Vrh Dno