Šta je novo?

iGo - Android

Evo ubacih mapchanger i TomTom_2017.12 i da , tomtom normalno indeksira . Jos da proverim na ulici da li moze da parira HERE koji je fenomenalan , a tako ga upropastili sa ovom nebulozom . Steta .

Hvala na sugestiji :wave:
 
Koristim igo navigation 9.18.27.

Kada mi neki drugi program ponudi software za navigaciju kada na pr. kliknem na adresu, sistem mi ne ponudi igo medju ostalim programima za navigaciju. Moze li se to omoguciti/nabudziti?
ce653e5d3893108d034ec50247f09bb2.jpg
 
Može, ako instaliraš legalan...
 
Moze i uz posredovanje Send To Navigation app.

Astal da blista bejbi!
 
Ne funkcioniše uvek.
 
Ako misliš na original - nikako.
 
Aha, gledaš garminove POI. Šta će ti :) I ne možeš da ih ubaciš, nemaš u šta.
Ali, ako si skinuo korisničke poi koje su u kml formatu, njih smeštaš u
CONTENT\USERDATA\POI\
 
Uff pa igo nextgen je 9.19.1.484935...
Najstarija i najsporija verzija a ujedno zavisna od licenci. Menjaj to da se preporodis.
Izdvojicu ti verzije koje nemaju problem sa licencama poredjane po kvalitetu na osnovu svog ličnog mišljenja ali koje nimalo ne odudara od mišljenja većine dobro obavestenih:

1. NextGen_Israel_9.18.27.687519
2. iGO_PAL_9.18.27.719974
3. AVICSYNC_9.18.28.696728



Астал да блиста бејби!
 
Nema, ali zato ima godinu ipo dana stare mape :(

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Kako kome :)
Samo koristiti piratsku verziju kad već oni neće da ubace nove mape...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Najstarija i najsporija verzija a ujedno zavisna od licenci. Menjaj to da se preporodis.
Izdvojicu ti verzije koje nemaju problem sa licencama poredjane po kvalitetu na osnovu svog ličnog mišljenja ali koje nimalo ne odudara od mišljenja većine dobro obavestenih:

1. NextGen_Israel_9.18.27.687519
2. iGO_PAL_9.18.27.719974
3. AVICSYNC_9.18.28.696728


Астал да блиста бејби!

Malo sam zbunjen, kako je "9.19.1." stariji od "9.18.27." ?
Ne kazem da nije, ne znam, vec pitam?

Ja imam tu iGO NextGen v9.19.1.484935 (24. oktobar 2015) i instalirala se odlicno, nisam imao prilike da je probam, mada se unutra sve vidi (mape pokazuju ulice)...
Sta tacno znaci "zavisna od licenci"?

-------------

Za sve:

Treba li da menjam verziju ili ne, ima li koristi od promene i kolike?
 
Poslednja izmena:
:)
Zavisno od toga koji izdavač je kakvim tempom izbacivao verzije, tako i brojevi idu. Moguće je da su 2015-e oni objavili 15 verzija, a ostali samo jednu.
Zavisna od licenci - ako nemaš adekvatnu licencu, ne mođeš npr da vidiš POI za Mauritaniju.
Banalizujem, ali shvatićeš poentu.

Ako tebi dotična radi stabilno, i zadovoljava sve tvoje navigacione potrebe - ne pipaj :D

P.S. "mape pokazuju ulice" - joj. Nhf.
Sve mape pokazuju ulice. Pitanje je da li softver "vidi" sve mape na ruti kojom ćeš da se krećeš. Da li vidi prateće korisne i beskorisne podatke - fda, fpa, fjw(v)...itd.
 
Poslednja izmena:
Malo sam zbunjen, kako je "9.19.1." stariji od "9.18.27." ?
Ne kazem da nije, ne znam, vec pitam?

Ja imam tu iGO NextGen v9.19.1.484935 (24. oktobar 2015) i instalirala se odlicno, nisam imao prilike da je probam, mada se unutra sve vidi (mape pokazuju ulice)...
Sta tacno znaci "zavisna od licenci"?

-------------

Za sve:

Treba li da menjam verziju ili ne, ima li koristi od promene i kolike?

Zamislimo da su verzije 9.19.x one verzije koje su brend autokompanija, da su verzije 9.18.28.x brend proizvođača specifičnih navi uređaja a da su verzije 9.18.27.x standardne verzije odnosno verzije za regionalna tržišta.
Sasvim je tačno da je prvopomenuta verzija (iCarNav) koju I ti imaš upravo ona koju smo prvi put imali priliku da probamo i mi koji smo van Rusije, Indonezija i Italije, da jeste uslovljena imanjem licenci i da je najsporija. Da je najsporija ces uvideti ako joj das zadatak da ti izračuna rutu od Beograda do Vladivostoka npr. ...ona će to računati možda i 5 minuta dok će isti zadatak AVICSYNC izračunati za 5-10sec.

Više je načina da se dođe do zaključaka koje sam ja sublimisao u prethodnom postu i mi zaljubljenici u iGO navigacije smo to i uradili na specijalizovanim forumima a tvoje je da ili poverujes u te zaključke ili da samostalno radiš upoređ3nja. Ja sigurno neću pisati cele elaborate na zadatu temu kako bih svakog pojedinca ponaosob uveravao u istinitost svojih tvrdnji - uzmi ili ostavi ;)

Астал да блиста бејби!
 
Pretpostavljam, da je izašlo još nekoliko verzija IGo next gen. Koja je trenutno najnovija a da radi dobro? I sto to donosi novo u odnosu na ovu koju koristim? Jeste da me ova služi samo tako ali eto možda je vrijeme da je promijenim ako ima nečeg novog, a da to vrijedi prelaza.
b5a00b9eaf5a012965e0236c0a260f35.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Naravno da vredi prelaziti na drugu verziju jer je i ta tvoja kao i prethodno pomenuta iCarNav uslovljena imanjem licenci.
Ako uopste citas vec napisane postove onda si procitao i predlog verzija kojima je pametno uraditi zamenu. Puni pandan verziji koju vec koristis je onaj pod rednim brojem 3 ...isto kao i tvoja verzija, jeste najbrzi u radu ali jeste i najsiromasniji opcijama u odnosu na ostale (EDIT: predlozene) a takodje nije pogodan za rezolucije vece od fullhd. ...Ali ne insistira na licencama za standardne sadrzaje kao sto to radi tvoja verzija.

Kako da znate koja je verzija najnovija?
- posmatrajte samo broj koji se nalazi iza poslednje tacke u broju verzije.


Astal da blista bejbi!
 
Poslednja izmena:
Polako
Ako čoveku radi odlično, vidi novi sadržaj (sa licencama), i zadovoljava njegove potrebe - zašto menjati.
Da je izverziran korisnik, isprobao bi do sada 15 varijanti, uvideo prednosti i mane, i sam odlučio bez da pita ovde.
I njegov paket je sa dodacima. Da sve podesi kako je navikao, izgubiće dane.
 
Poslednja izmena:
Polako
Ako čoveku radi odlično, vidi novi sadržaj (sa licencama), i zadovoljava njegove potrebe - zašto menjati.
Zato sto postoji to Ako i zato sto bas neverzirani korisnici postavljaju isuvise pitanja ...a kada postoji problem licenci eto razloga za jos nepotrebnih pitanja. ;)

...a univerzalni odgovor u vezi opravdanosti azuriranja softvera je - ako si u trendu kao sto su oni koji poznaju materiju onda povecavas verovatnocu za brze resavanje eventualnih problema. ...jer, ko bi mu sad pomogao oko nekog problema na staroj "MotoNav" verziji npr.?


Astal da blista bejbi!
 
Drugar...
Njegov prvi post nije bio - imam problem/ne vidi mi/ne radi... :)
I, citiram..."mape pokazuju ulice" ...:)

P.S. Na mom PNA je Primo 2.0. Misliš da imam neki problem/nešto ne fukcioniše kako ne valja/ne vodi me gde treba/izdao me ikada?
 
Poslednja izmena:
Boki ti si jedan od onih koji poznaju iGO u detalje i uopšte ne želim da se sad nas dvojica nadmudrujemo oko banalnosti kakva je - update, da ili ne?
Imamo različit stav po tom pitanju i ja lično posle ovog posta više ne bih produžavao argumentujuci svoj stav.
Njegov Pongo skin je star već 2 godine a ja pamtim svaku pojedinu promenu koja se desila na tom i svim drugim skinovima u medjuvremenu i jednostavno ne prihvatam tvrdnju da je Pongo npr. blejao 2 godine ...pa seti se samo toga da je i nama u Srbiji izašao u susret rešenjem merenja prosečne Vučićeve brzine na autoputu. Ma toliko je promena na bolje da je iluzorno negirati ih.
Ali dobro, ako ti smatraš da su dostignuća od pre 2 godine vršna te da ih ne treba nadogradjivati ja ti u ovom ciklusu vise neću oponirati ali ces mi dozvoliti da zadržim svoj sasvim suprotan stav. :)

U vezi winCE uređaja, napustio sam taj OS još 2010-11. ali sasvim slučajno po budzacima imam jos jedan i to baš sa 2.0 PRIMO ...postavio bih ti kolokvijalno pitanje - ako mu ubaciš sve (njemu vidljive) Here GIS sadržaje, hoće li moći da se uključi? Mislim na onaj bag sa više od (beše) stotinjak fajlova.

Астал да блиста бејби!
 
Oki, razumemo se uglavnom. Ja naproiv želim da izbegnem njegovu gomilu novih pitanja ako ipak bude rešio da se apdejtuje :d

Primo ne vidi fjw fajlove (nije pitanje da li mi trebaju, koristim TT mape), npr. Nisam pretrpavao. Licencu imam jednu jedinu. Speecdam fajlove samo one koji mi (opet) trebaju.
A i šta god da sam isprobavao, jer sam sve isprobavao kod sebe, nikada nije zaglavio. Navedi konkretno koje želiš, probaću.
 
Da se nadovezem. Ugl hvala na odg iako se to moglo malo blaze reci. Nismo svi vrsni poznavaoci IGo navigacije. Ja znam da promijenim mape što mi je i najbitnije da uvijek imam nove i bitno mi je da navigacija radi. Do sada sa ovom nisam imao nikakvih problema, radila je super i dalje radi tako. Ali stara je već 2 god. I sig je izašla neka bolja, i moje je pitanje bilo krajnje jasno.
@karl svaka čast na poznavanju materije, poštujem to, ali ako ti je problem da pomognes onda bolje nemoj ni komentarisati i koristiti forum. Ima ovdje mnogo gorih koji ne znaju skoro ništa, pa su ljudi došli da nauče. Niko se nije naučen rodio. Hvala na "pomoći" sam cu se već snaći, jer dragom kolegi je muka da napiše 2,3 nove verzije koje su dobre (a ja bi ih našao i skinuo), a nije mu muuka da napiše roman nepotrebne priče.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Izvinjavam se na malom off-u, ne znam da li postoji mozda tema koja je odgovarajuca za moje pitanje.
Dakle kao sto @karl kaze, Primo je zastareo sistem, ne moze da pokrene novije verzije IGO navigacije, sto je istina. Posedujem neku Blueberry navigaciju sa WinCE, sluzi, ali bih ipak voleo noviji softver. Ne bih da kupujem drugi uredjaj, vec bih mozda iskoristio moj Samsung S8+ da me sluzi kao navigacija na putu do, mora recimo. Dakle ne putujem mnogo, navigacija mi nije cesto potrebna, ali volim da je imam, dosta mi pomaze oko snalazenja.
Moje pitanje glasi, koliko je pametno koristiti jedan takav telefon da se koristi kao navigacija, u smislu da na telefonu treba da bude aktivan displej xy sati + pretpostavljam da navigacija jede bateriju, znaci trebalo bi i nekoliko puta i dopunjavati autopunjacem sam telefon.
Da sumiram, koliko stetno moze biti po telefon (bateriju, displej) ako se koristi kao navigacija, odnosno da li je preporucljivo ipak uzimati zaseban uredjaj za tu namenu?
 
To cu ti ja odma odgovoriti. Nemoj to da radiš. Posebno ljeti kad budeš koristio navigaciju ima tel da ti se uzari na suncu, tu odma baterija strada plus ćes možda dobiti i burn in. Moj ti je savjet kupi neki tablet ili neki stariji tel do 150e. Ja npr koristim za navigaciju Sony Z2.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A ja moram da se nadovežem
- ako ćeš da menjaš softver samo zato što bi voleo - nemoj.
Koristim isti 4.3" navi, kahm, 13god, i ne pada mi na pamet da ga zamenim, pored 5 mobilnih i tableta. Čak i ako bude crkao, samo ću nabaviti veći isto WinCE bazirani.
- ako hoćeš da se igraš. čačkaš, isprobavaš i eksperimentišeš, ili imaš ozbiljnu potrebu za tim (taxi, kamion, trgovački putnik, prevoz uopšte...), onda uzmi jedan tablet od 7-8" (ili poveći mobilni što jeftiniji i jači), spremi se na dane i dane zanimacije.
I budi spreman i da naučiš mnogo toga.
Ili da platiš.
 
Poslednja izmena:
Bokijev stav je relevantan a moj je opet suprotan ali verujem i dalje relevantan.

Naime, recimo bas Arimi, verovatno covek koji parcijalno najvise ucestvuje u poboljsavanju iGO iskustva, redovno za navigaciju koristi S8.
Ja licno sam iz malo drukcije price, vrtim djevrek za pare a posto u radu imam praznog hoda za mene je sasvim logicno da cu, posto gledam i filmove, koristiti tablet sto vecih ali ne prevelikih dimenzija.
Ali ako izbacim svoje radno vreme iz jednacine i ako posmatram samo ono vreme u koje vozim privatno kao i vecina vas onda ne vidim da bi (potencijalno moj) s8 puno trpeo bilo po mrazu bilo po vrelini.

Scenariji su:
- krace gradske voznje u kojima je potrebno da radi displej ...ali u kolima i inace rade bilo klima bilo grejanje zbog mene samoga a s obzirom da su voznje kratke i uredjaj ce biti kratko izlozen jakom suncu.
- duge medjugradske i medjudrzavne voznje u kojima najveci deo vremena nije neophodno da radi displej vec samo glasovno navodjenje iz ladovine ...po potrebi, na par minuta ukljucim displej pa ponovo glas iz ladovine.

- moj tablet je bas Samsungov i ima odlicnu zastitu od pregrevanja baterije - gasi se kad god ga zaboravis neladjenog a direktno izlozenog suncu (iako sam pazio ipak mi se to desilo mozda 5x za 3,5 godine) ...na bateriju to nije ostavilo nikakvog traga - i dan danas joj je SOT vise od 5 sati.

Dakle, moj prvi izbor je tablet ali ne bih ni trepnuo kod odluke da koristim samo bilo koji fon, pa i S8.

Astal da blista bejbi!
 
Hvala svima na savetima i sugestijama. Stajace mi IGO na S8 i koristicu ga po potrebi za medju(gradsku) voznju, ali ipak ne bih da toliko mucim telefon na duzim relacijama, pogotovo na putovanju od x sati.
Inace stavio sam Igo NextGen na telefon i softver je stvarno brutalan sa opcijama i mogucnostima, zbog toga sam najvise pozeleo tako nesto i na putovanju ka moru, ali dobro, radice i Primo posao, morace, naravno uz najsvezije mape.
 
Ako putujes X sati, verovatno ides autoputem, gde ti nije potrebno da svaki cas gledas u ekran. Ja poslednjih par godina koristim iskljucivo telefon za navigaciju (često i 5-6 sati po suncu do bez prekida, non-stop na auto punjaču) (nisu fensi telefoni od 500+evra) i nikad im ništa nije falilo. Kontam da bi skuplji telefon trebalo da bude i kvalitetniji ::)
 
Nazad
Vrh Dno