Šta je novo?

iGo - Android

Ima li neka novija iGO navigacija Nextgen ili primo da su govorne komande na srpskom? I ako je moguce ko je upuceniji da mi pusti na pm gde bih mogao malo vise da potrazim, treba mi hitno :S
 
Govorne komande? Misliš na jezik kojim se izdaju uputstva? Pa svaki iGO može da koristi bilo koji svetski voice.
 
Q1.2017 HERE trenutno zadnji sadržaji ...

nbB0gmt3.png
 
Poslednja izmena:
Ja ne shvatam šta rade ovi *****i sa legalnom app?!!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Stede novac, sta drugo? Sve te mape kostaju, to je jedini razlog zasto su im mape zastarele.
 
Pa sramota, srozaše ugled jedne extra aplikacije i to načisto :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@vkozomar naravno da znam, ali ne bave se piraterijom svi kao mi sa ovog područja! +je glupo da pored legalno plaćene aplikacije ja moram da stavljam piratsku zbog poznatih razloga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jel ima neko najnovije navteq mape, poi i ostalo za igo primo? Kolega vozi kamion a mape iz 2013.
 
Za njega su dobre bilo koje mape, recimo neke iz kraja 2016. ... :d
 
Našao je čovek HERE Q1.2017 sadržaje [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Šumadinac, hvala na linku, ali bilo mi je hitno pa sam stavio prvo što sam našao, HERE 2016. Kad se vrati sa puta idu te 2017.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Polako, mape izlaze kvartalno ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Instalirao sam najnoviju verziju NextGen, od 10. aprila na externu sd karticu. Telefon je z3, rutovan i navigacija radi odlično.

Problem je u tome što neće da snimi podešavanja. Svaki put kad je pokrenem, kao da je prvi put. Probao sam u sys.txt da upišem u [folders] putanju ka folderu iGo, ali bez uspeha.

Ako je dozvola za pisanje na externu sd problem, rešenje bi mi bilo i fajl sa podešavanjima i uputstvo gde da ga stavim, pa ću ostalo rešiti ručno.
 
Drugar, softver je cca 50-ak MB.
Instaliraj ga lepo u internoj, sve mape i prateći fajl prebaci na eksternu karticu, upiši par linija u sys i to je to.

Na eksternoj kartici se kreira folder ADDONS, u njemu folder CONTENT koji sadrži kompletnu strukturu (DEM, map, poi, phoeneme...) koja je nepromenljiva.
U internoj memoriji je ista struktura u content folderu, ali samo basemap.fbl, lang&voice i speedcams ostaju tu.

U sys, pod sekcijom
[folders]
treba da ti budu aktivne linije (da nemaju ; na početku reda)
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/xxxx-zzzz/addons"

gde je xxxx-zzzz ime tvoje kartice kako je sistem vidi. Proveri tačan naziv X-Plorer om, ili TTC-om, ili sl.
 
Poslednja izmena:
Pardon, moja greška. Nisam lepo napisao. Aplikacija i jeste na internoj, a sve ostalo je na eksternoj sd kartici. Jedino što folder na eksternoj nije addons, nego iGo. Verzija je pioneer AvicSync i ima i svoj folder u system particiji.

Da li ima smisla da taj folder u system definišem kao data folder u sys.txt?
 
Poslednja izmena:
Napisao sam ti precizno uputstvo kako sve da podesiš. Drugačije NE funkcioniše :)

Data folder je folder iGO-a, i to je samo onaj koji je u ovom slučaju u sistemskoj memoriji (data_folder_name="iGO_Avic").
Na eksternu ide isključivo addons.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK ne ljuti se što upadam, mislim da nazirem šta je stvarni problem...

Pardon, moja greška. Nisam lepo napisao. Aplikacija i jeste na internoj, a sve ostalo je na eksternoj sd kartici...

Na putanji: Settings/Storage ti imaš mogućnost biranja default write disk-a? ...ili je tvoj fstab takvu izmenu imao direktnim editovanjem (od tvoje strane ili od strane onoga koji je kuvao ROM)?

- ako sam u pravu onda je na tvom OS konvertovana uloga interne sa eksternom memorijom. To sistem zna i o tome "informiše" sve aplikacije koje instaliraš - ALI iGO na to ne obraća pažnju, on se ponaša kao da je difoltno stanje nepromenjeno ...odnosno, on smatra da je na particiji bez prava pisanja.

- ti možeš da pratiš iGO-ovu logiku pa da i ti konvertuješ mesto na kome će biti data folder sa mestom na kome će biti sadržaji, ILI...

-... možeš da promeniš default write disk, ALI SVEJEDNO...

-... moraš raditi clean install što podrazumeva preimenovanje ili brisanje foldera "save", brisanje fajlova "device.nng" gde god se nalazili (license folder, root svih particija, download folder...), pa tek zatim deinstaliranje i ponovno instaliranje iGO-a i to tako da proces instalacije započinješ baš sa one particije na koju želiš da igo bude instaliran ...a za sve to vreme, nigde na uređaju ne treba da postoji duplikat tog iGO foldera. Dakle, ako ti je sdcard služila kao medij za prenošenje, ukloni je tokom instalacije ...ako je to bio USB stick, ukloni ga, ako je medij bio download folder, preimenuj ili izbriši izvorni igo folder...


...kad ponovno čitam i meni deluje zbunjujuće pa zato ponavljam bitno

- ako iGO, zbog promena flegova u fstab, "misli" da je na particiji bez prava pisanja, proprati njegovu logiku i učini da ja iGO u pravu.

...i ako sam "ubo" i ako nisam, sve što je Boki pisao i dalje važi.
 
Hm... Aj da probam redom. Prvo, @BokiPK - probaću da promenim ime foldera u addons i ubacim ta dva reda u sys.txt, najmanji problem. @Mapkc - Na settings/storage nemam mogućnost biranja default write diska i AFAIK default write disk nije promenjen, tj i dalje je to interna memorija. Sa druge strane, moguće je da je izvor problema to što postoji još neki iGo folder negde. Pre instalacije ove verzije, probao sam da instaliram moj stari NextGen, ali on nije hteo da radi. Deinstalirao sam ga, zatim iz SD Maid pokrenuo corpse finder, u nadi da će on da pronađe ostatke, ali nije ništa našao. Kada sam juče tražio folder u kom se nalazi iGo na internoj memoriji, jedva sam ga našao. Nije bilo nijednog foldera koji sadrži reči iGo, ili nng. Ono što postoji nalazi se u com.jp.pioneer.avicsync... Jedini iGo folder je u root SD kartice, onaj koji sam ja napravio.

Međutim, instalaciju novog iGo sam pokrenuo sa SD kartice direktno, a nije mi palo na pamet da to može da napravi problem.

Probaću da instaliram iGo sa interne memorije, a prethodno ću da pobrišem sve što ima veze sa sadašnjom instalacijom. Javljam šta sam napravio.

Hvala na savetima!

EDIT: Mali apdejt, pošto danas imam dosta obaveza pa neću stići verovatno više da isprobavam. Ova moja verzija "insistira" da se folder sa sadržajem zove iGo. Ako ga nema, pri prvom pokretanju, kada treba da završi instalaciju daje poruku da folder iGo nije pronađen i da nije moguće završiti instalaciju. I u uputstvima za instaliranje piše samo da folder sa sadržajem treba da se zove iGo. Probao sam i da instaliram sa interne memorije, ali ništa se nije promenilo. I dalje sve radi, ali podešavanja ne pamti. Sys.txt se nalazi samo u iGo folderu i nigde više, tako da promena ne bi imala funkciju, jer aplikacija ne bi mogla ni da pronađe sys.txt.

U svakom slučaju, pokušaću kasnije možda i sa nekom drugom verzijom mada mi ova baš odgovara jer je brža i "čistija" od klasičnog NextGen.
 
Poslednja izmena:
Javi mi se na PM posle vikenda, ako ne budeš rešio problem.
 
Obavezan sadržaj iGO navigacije ?

Dobio sam novi Android mobitel i mislim instalirati navigaciju iGO primo te me zanima koji folderi su obavezni (u glavnom folderu iGO) bez kojih navigacija ne može raditi.
Jedan kolega mi kaže da ima puno stvari koje su nepotrebne i zauzimaju prostor u memoriji mobitela
 
Pošto nijedan pokušaj da iGo "nateram" da podešavanja snima i na eksternu karticu nije uspeo, na kraju sam pri instalaciji napravio iGo folder na internoj, a na eksternoj samo addons, uz naravno onaj jedan red u sys.txt koji upućuje program na njega. Sada sve radi, s tim što je osnovni deo sadržaja na internoj kartici (glas, foneme, data.zip i još nekoliko malih fajlova). Sve mape su addons na eksternoj i to radi bez ikakvih problema. Naravno, save folder je takođe sada na internoj memoriji.

Hvala puno na pomoći!
 
Instalirajte FolderMount i zaboravite na eksterne i interne kartice sa iGO-om i drugim aplikacijama.
 
Čemu to služi, da li time mogu da prebacim mape od iGO na externu karticu
 
Poslednja izmena:
Sve je Boki objasnio oko instalacije, samo treba da se čita.
Imate i slikovno objašnjenje na gpspower forumu...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja imam među prvim verzijama iGo nextgena koji mi je @Sumadinac poslao, i samo mijenjam mape kad izađu nove i radi Extra. Ove nove verzije ne znam sta mogu da donesu radikalno što stara nema, ono što dobro radi ne treba mijenjati :) ako kome treba mogu da mu proslijedim link dje imam oko 14 zemalja ubacenih.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Čemu to služi, da li time mogu da prebacim mape od iGO na externu karticu

Da, tako radi. Preciznije: Instaliraš iGO na internu karticu sa (dovoljno je) jednom mapom, startuješ, podesiš. Izađeš, startuješ FolderMount i zadaš da taj iGO folder prebaci na eksternu karticu i da ga "mount-uje". Zatim ostale mape kopiraš direktno u iGO folder na eksternoj kartici. Posle toga, mape i ostale fajlove brišeš i dodaješ u iGO folder na eksternoj kartici.
 
Imam instaliran iGO nextgen Israel v9.18.27.676280 i koristim pongo skin.
Želeo bih da uključim u upozorenjima o prekoračenju brzine (zvučno i vizuelno) da tip upozorenje ne bude samo zvučno (bip) već i glas ali ne TTS već nature voice kako je radilo na prethom igo primo 2.4 koji sam nekada koristio koji je upozoravao (ograničenje 50 km v čas.. -sa ruskim akcentom) U audio folderu/speedcam_en imam ova wav upozorenja 50.wav.. 60wav..ali rade samo kod kamera za merenje brzine a ne i na putu gde se vidi znak o ograničenju i čuje bip.
U sis. text piše:
sound
dev-buffer_size=200
sound_effect_unmute_delay=100000000000
log_sound_effect_muting=0
android_ muting_device=0
media_config=config/devices/media_android.xml
announce_ restricted_roads=1
announce_roundabaut_turn_dir=1

warning
is_spoken=1
speedcam_warning=1
speedcam_enabled=1
enable_speedcam_updates=1
say_camera_speed_limit=1
overspeed_minspeech_repeat_delay=1
speecam_continous_approach_beep_when_tonal=0
warn_distances=”130:1000,90:790,70:690,50:590,30:540”

Da li treba nešto promeniti u sys tekstu ili i skinu ili se to ne može izmeniti?
 
Danas sam prvi put instalirao iGo NextGen Izrael 9.18.27.681657 i u njemu imam Here_2017.Q1 mape. Imam u računaru i TomTom 2016.12.Q4 mape koje bih hteo da stavim da rade zajedno sa Here mapama, odnosno da ih menjam po potrebi(negde su bolje Here, negde TT mape). Da li se i TT mape kopiraju u content/map folder i da li treba još nešto uraditi ili podesiti?
 
Nazad
Vrh Dno