Šta je novo?

Alcatel OneTouch Idol 3 (4.7" i 5.5")

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
Alcatel-IDOL-3-images.jpg


Alcatel's new flagship smartphones have high-end features, low-end prices
[Hands-On] Alcatel OneTouch Idol 3 - An Affordable Lollipop Phone You Might Actually Want, In Two Sizes



 
Alkatel napravio lepsi mobilni od Samsunga i HTC-a :p
 
Linija ista pop c7, c9 jako dopadljiva sa malim izmenama , samo mi nije jasno zašto skrnave ekran onscreen komandama, a ne senzorima kao na pomenutim c7,c9.
 
Bas lep dizajn telefona!

Steta sto ovaj 4.7" nema 2gb rama inace bi to bio moj sledeci telefon.
 
Ima li iko predstavu kada ce kod nas? Rekli su da je cena manjeg 200$ a veceg 250$, samo se plasim da ovi nasi ne preteraju sa cenom ali nadam se da 5,5-incni nece preko 300e. Planiram da ga uzmem, nisam jos naisao na ozbiljniji review, samo hands on klpovi od 2-3 minuta i to je to, ali po meni najlepsi telefon do sada napravljen. A i baterija bi trebalo da odradi lep posao, pre par meseci sam koristio Idol X koji izvlaci dan bez problema, doduse ima 0,5" manji ekran ali zato i skoro 1000mAh slabiju bateriju, mislim da je ovih 2910mAh prava mera za ovakav telefon.
Ako nekoga zanimaju detaljnije specifikacije :
5,5" - http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_3_(5_5)-7081.php
4,7" - http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_3_(4_7)-7080.php
Kao sto je pois0n pomenuo, steta sto manji nema 2GB RAM-a, kao i FullHD rezoluciju.
 
Biće početkom maja, ako ga operatori na vreme uvezu. Cene otprilike kao što je Danilo naveo.
Inače model 4,7" će doći sa 1,5GB memorije.

Pošto se radi o telefonu koji se može koristiti "kako god se okrene" ne mogu se integrisati senzori, takva je ideja. Postoje stereo JBL zvučnici i dva mikrofona (jedan aktivan a drugi za nautralisanje šuma) pa kako se okrene tako se koristi (može se isključiti ova opcija). Ekran je "sertified by Technicolor" ako vam to nešto znači.

Možete pitati sve što vas zanima.
 
Mali OT, meni je za oko zapao skoro najavljeni Hero 2+, sa "preinstaliranim" CM12...
 
"I just purchased the Idol 3 (5.5) for a low $199 USD directly from Alcatel's website."

Ako rade dostavu i u SR, vrh kupovina. Tu moze da se poruci, akcija do 21.4.
 
Poslednja izmena:
Za 200$ verovatno nema boljeg telefona na trzistu.
 
U zadnje vreme baš intezivno razmišljam koji model telefona da pazarim, inače koristim još uvek alcatel 997, nekako mi ova njihova tura modela od pre dve godine nikako nije zapala za oko. Bio sam se zagrejao za idol x ali pošto je izašao malo posle mog, kome je sada treća godina od tada, tako da je i on otpao. Ovi C modeli su mi totalno slabi. Sad gledam ovo i mogu reći da mi se jako dopada. Inače, nisam bio pretender na flagship modele, preferirao sam tu neku srednju nižu klasu, jer sam smatrao da je sve preko 200-250 evra za telefon bačena para za mene. E sad, za ove tri godine, apetiti su se povećali tako da sad već idem ka toj nekoj gornjoj srednjoj klasi telefona i mislim da bi ovo bio pravi izbor, ako mu cena bude pristojna. Inače sam razmišljao da preko oglasa uzmem g2 kao zamenu za sadašnji 997 (g3 mi već probija budzet a i preglomazno mi deluje, iako imam ruke za telefon od 5,5 inča), ali sad već razmišljam o ovom većem alcatelu. Ono što sada posle tri godine korišćenja, tražim su fluidnost u radu, dobru kameru i dobar zvuk preko slušalica, sveo ostalo su mi sitnice, tako da mislim da ovaj model sve to ima.
 
Preorder im traje do sutra sutra uvece, ja sam isao na "add this to cart" ili sta je vec pisalo, i dole ima kalkulator troskova. Trazi ZIP kod da izracuna troskove i dostavu, ja sam uneo ZIP kod mog grada (14000-Valjevo) i izbacilo mi je 0$.
Ima li neko nekakve informacije da li ce dostava stvarno biti 0$, plasi me da me ne oderu na carini...
 
Preorder im traje do sutra sutra uvece, ja sam isao na "add this to cart" ili sta je vec pisalo, i dole ima kalkulator troskova. Trazi ZIP kod da izracuna troskove i dostavu, ja sam uneo ZIP kod mog grada (14000-Valjevo) i izbacilo mi je 0$.
Ima li neko nekakve informacije da li ce dostava stvarno biti 0$, plasi me da me ne oderu na carini...
Taj ZIP se odnosi na USA only. I bice free dostava u tu drzavu u USA.
 
Malopre sam video da je za USA... Nisam ni video daje US Store, dzabe se nadah...:mad:
Nadam se da kod nas veci nece ici preko 300e..
 
Samo da mu cena ne predje 300e kod nas i definitivno best buy :D
 
Odlican telefon. Steta sto ima s615 u sebi ali sta je tu je. I ne svidja mi se sto je 5.5 incha.

Hands on 12min,inace ovo nije retail pakovanje.

[YOUTUBE]k4Hei8sID_o[/YOUTUBE]

Pohvalio bih stereo zvucnike koji su napred i skoro neprimetni.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam video izlazi 21. maja...
Slazem se za procesor, nije najbolji ali ce valjda odraditi posao. Hvala za video!
 
Detroit Borg review




i poređenje sa Moto G

 
i erica ga je testirala :)

 
Ima ga u mts-u, cena telefona preko boks paketa 36.600 dinara na rate... Razmišljam da li da ga uzmem tako, mada mi se ne daje naplata 3g dve godine ili da ga keširam preko oglasa.
 
Poslednja izmena:
Jel neko kupio da kaze svoje utiske ,ja ga uzeo preko telekoma /box4/,ali nema ga u poslovnici ,i nikako da stigne.
 
I mene zanima ali ovaj manji model
 
Ma gledao sam ga u VIPu i to detaljno, odgledao sve rivjue i isčito brdo testova.Ali malo ili ni malo nema komentara iz prve ruke, što je i logično jer se tek pojavio.
Na prvu ruku deluje fantastično za pare koje se nudi ali jedinu informaciju koju nemam a mnogo mi znači je autonomija baterije. Na testovima je u principu hvale ali to uvek uzimam sa rezervom.
S obzirom da se Idol 2 nije proslavio nešto, mišljenja sam da je ovaj uređaj pun pogodak.

Ovaj veći model mi je prevelik ali uživo deluje baš dobro.
 
Ma gledao sam ga u VIPu i to detaljno, odgledao sve rivjue i isčito brdo testova.Ali malo ili ni malo nema komentara iz prve ruke, što je i logično jer se tek pojavio.
Na prvu ruku deluje fantastično za pare koje se nudi ali jedinu informaciju koju nemam a mnogo mi znači je autonomija baterije. Na testovima je u principu hvale ali to uvek uzimam sa rezervom.
S obzirom da se Idol 2 nije proslavio nešto, mišljenja sam da je ovaj uređaj pun pogodak.

Ovaj veći model mi je prevelik ali uživo deluje baš dobro.
Baterija traje dan i po (34-36 sati), prema mojim potrebama možda nešto duže nego kod prethodnih mojih telefona. Stalno uključeni u pozadini Whatsapp, Viber, hangouts, 2 mail klijenta, Foursquare i sl. Osvetljenje na trećinu, upaljen 4G, Wi-Fi, BT non stop. Razgovori oko 45min dnevno. Pričam za 5,5" model.

Inače 5,5" radi tečnije nego 4,7" zbog procesora sa 8 jezgara i nešto više memorije.
 
Poslednja izmena:
Meni je pre dve nedelje crkao Alcatel idol X posle 1 I 9 meseci besprekornog koriscenja pa posto je bio pod garancijom u Vip-u, razmisljam da uzmem Idol 3 4.7 ( jer se samo taj prodaje u vip-u:mad:) ili Samsung Grand Prime. Kakva su vasa misljenja moze li jedan savet koji je bolji I za koji da se odlucim? Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno