Šta je novo?

Cities: Skylines

Mislim da ti je najbolje da nastaviš kako si počeo. Manje ćeš glavobolja imati. Sledeći put samo pokreni mapu bez evrposkog paketa modela.

Industrija ima dve grupe. Opšta(generic) i specijalistička. U mom gradu koji ide ka milion stanovnika je samo opšta industrija.

Opšta industrija proizvodi Goods, tj. potrošačke predmete, koje pravi od Products, tj. prerađevina(koje su napravljene od drveta, nafte, rude i hrane). Te potrošačke predmete prodaju radnje(commercial zones).

Specijalistička industrija(drvna, naftna, rudarska i agrarna) koja nije napravljena direktno na resursima(bojama na mapi) proizvodi te četiri vrste prerađevina, Products. Dok, specijalistička industrija koja je napravljena direktno na resursima proizvodi sirovine(raw products, njih nema ni na jednom overview).

Opšta industrija se pravi tako što se samo zonira I bilo gde. Dok da bi napravio specijalističku, moraš da zoniraš I, staviš preko toga okrug(district) i klikneš na okrug sa vrstom industrije koju želiš da se tu razvije. Da li će proizvoditi prerađevine ili sirovine zavisi od toga da li si je zonirao na resursu ili ne.

Razlog iz koga te specijalističke indsutrije kod mene nema je što ja uvozim iz regiona sve prerađevine, kako ne bih morao da trošim zgrade na drugu industriju osim opšte. Opšta mi dodaje radna mesta, porez i obezbeđuje potrošačke predmete, goods za C. Što je bolja opcija nego da se goods uvoze, jer tu može biti problema.

A zbog ograničenja na zgrade za zone, oko 48,000-49,000 ne bih ni mogao da postavim specijalističku industriju a da stignem do milion stanovnika. Istoršio bih zgrade koje mi trebaju za zone.
 
Hvala na objasnjenju.
Pitanjce: kako mislis nema raw ni na jednom overview-u?

...A3...
 
Nema na čemu, uvek zadovoljstvo pisati o ovoj igri.

Mislim na to da, možeš preko onih overview-a (posebnih filtera za pregled grada) pratiš kombije koji uvoze/izvoze/raznose goods, oni su roze boje, i ove što uvoze/izvoze/razvoze products(zeleni, plavi, tamno ljubičasti i narandžasti). Ali, ove što uzimaju raw products, iz zgrada koje ih crpe iz zemlje, ne možeš da vidiš na posebnom filteru, nego se utapaju u prerađevine(products).

Isto tako se brojčano utapaju u njih kad gledaš koliko products-a izvoziš/uvoziš.
 
Razmem.
Napravih jake grane industrije sa jakim izvozom i strefi me bug u igri, gde se vozovi zaglavljuju van mape.
Toliko izvozim da susedni gradovi ne mogu da obrade toliku kolicinu vozova, iako uopste nemam prevoz putnika, samo materijali. Industrija i komercijala u velikim gubitcima zbog toga.
Inace se puno ljudi zale na to koliko vidim i nema resenja... :(

...A3...
 
Nisam se sa time sretao, jer retko imam šta da izvozim. Moraš da nađeš gde je plafon za vozove i da ne ideš preko toga. Zaposli stanovnike u kancelarijama.
 
Pero, pola grada mi kancelarije :)
Tacnije bile, sklonio deo da imam gde stanove graditi, posto gazim preko 250k stanovnika.
Svakako moram gasiti i skloniti deo industrije, nisam znao do nedavno da mozes imati samo 9 sektora na mapi pa imam nesretan raspored svega....
Mozda ima mod koji dozvoljava vise, moram proveriti :)

...A3...
 
Bedrock prešao 700,000 ljudi, bez problema još uvek. Pola novog dela izgrađeno. Imate li neki predlog za ime novog distrikta?

 
Dorcol
 
Zemun bre... :)

...A3...
 
Vaši predlozi su prihvaćeni a grad je dostigao 850,000 stanovnika!

vPSwNUn.jpg
 
Još malo i ovom dugom i teškom putu će biti kraj, 918,000 od večeras! Imate li još neki predlog za oblasti? Ponestaje mi naziva!

918k Cims.jpg
 
Gornje Brijanje? :p
 
U velikom sam problemu. Došlo je do toga da neće da se naseljavaju novi stanovnici u najnovije zgrade. Dođe vrlo mali broj u odnosu na kako je do sada to bilo. Ne znam šta je tačno problem već sam pokušao dosta rešenja koje sam sam smislio ili našao na internetu.

Postoji R demand, sagrade se zgrade ali se Cims-i ne useljavaju.

Ima te li neku ideju? Možete videti kako to izgleda na sledećem snimku: https://www.youtube.com/watch?v=j1z_j0Jn4Ww
 
Sta kaze stats mod, da nisi udario u plafon sa necim pa se zato ne naseljavaju?

...A3...
 
Sta kaze stats mod, da nisi udario u plafon sa necim pa se zato ne naseljavaju?

...A3...

Udario sam u plafon nekoliko stvari još ranije dok je sve radilo, jedina novost je path units. Oko 262,000 je maksimum. Ali, nigde nisam uspeo da nađem šta je to tačno.
 
Dame i gospodo, jedna reč : Yabadabadoo!!!

1,000,013 stanovnika. Tačno 101 epizoda let's play-a. Konačno završen Bedrock.

 
Svaka cast,ovo bas prelepo izgleda!Mogu zamisliti koliko je vremena,planiranja i truda ulozeno!Kapa dole!:Klanjanje
 
Hvala. Utrošeno je oko 400-500 sati. A let's play je zaključno sa poslednjom epizodom dugačak 101 epizodu.
 
Pozdrav!

Skinuo sam ovu igru i djeluje mi super. Međutim, nikada nisam igrao nijednu igru ovog tipa, znači apsolutni početnik. Uspio sam da napravim nekoliko stambenih blokova, ali već problemi jer nema struje i vode. :D

Ima li neki tutorijal na našem jeziku, jer nisam tako dobar sa engleskim, da mogu da pohvatam šta i kako treba da se radi?
 
Струју преноси свака зграда. А производе, на почетку ветрењаче. Да би струја стигла од ветерењаче до зграда мораш да поставиш мрежу тј. стубове металне, нацртани су у одељку за грађење електро зграда. Тако повежеш потрошача са произвођачем.

Ако су остале зграде далеко од прве коју повежеш неће добити струју аутоматски. Имаш преглед који ти покуазује где има струје као плаво. Кликнеш на левој страни екрана на иконицу грома.

Што се воде тиче потпуно исто, само што имаш и довод воде и одвод канализације. Воду напајаш из реке, језера окенана са пумпама или са брда и пољана са торњевима за воду. Цеви су ти уједно и вода и канализација. Исто тако имаш кад кликнеш на цеви преглед где цев даје воду где не. Мораш да имаш одвод канализације као одводна станица, али не у исту реку, језеро где ти је и довод. Тј. ако је река онда пуму за свежу воду стављаш узводно а пумпу за канализацију низводно.

За туториал на српском још нисам чуо. Можда неким чудом има, ал сумљам. Сигурно има на почетку ове теме пар постова о томе како се игра игра.
 
Hvala ti. Skontao sam kako urediti struju, vodu i kanalizaciju. Igra djeluje baš moćno.

Javim se opet kad malo podignem naselje. :)
 
Ipak nisam skontao vodu i kanalizaciju. Cijev ide pored kuće, ali ipak pokazuje da nemaju vode. Povezane sve cijevi na glavnu pumpu i one druge na odvod. Sve povezano sa strujom.
 
A da li kolektor i crpna stanica imaju struje?
 
Jel se isplati uzimati Industries dlc ili Parklife? Kao bundle sam uzeo samu igru i After Dark dlc, kasnije sam dodao i Mass Transit, pomocu njega sam resio neke probleme koje sam imao sa gustinom saobracaja.
 
Jel imaš dovoljno kapaciteta?
 
Jel imaš dovoljno kapaciteta?

Kada pustim vodu, sve je OK, međutim nakon kraćeg vremena pojavi se iznad nekih kuća da nema dovoljno vode. Iako u prozoru za vodu piše da pumpa radi punim kapacitetom. Isti je slučaj i sa kanalizacijom.

Pokušao sam da napravim screenshot, ali ne može.
 
Dodaj jos pumpi i odvodne stanice

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno