Šta je novo?

Cities: Skylines

Uveli su ciklus dan/noć, izgleda lepo osim ove izmaglice koja me nervira - ponekad manje ponekad više u zavisnosti od toga "koliko ima sati" i ugla posmatranja.
 

Prilozi

  • SkylinesSunset9.jpg
    SkylinesSunset9.jpg
    226.4 KB · Pregleda: 140
  • SkylinesMoon.jpg
    SkylinesMoon.jpg
    201.7 KB · Pregleda: 133
Poslednja izmena:


In Snowfall, the difficulty heats up when the city cools down, thanks to a new in-game temperature reading that will have residents bundling up for warmth when the weather outside is frightful. Cosmetic weather, composed of rain and fog, will be added to Cities: Skylines as part of a free update, along with other features to be announced soon. Players who own Snowfall will get to face new challenges such as ensuring that their city infrastructure can handle seasonal heating demands – and, when the snow starts falling, that the roads can stay clear. New snowplow services will be required to prevent traffic from freezing in place, while new all-weather trams and expanded public transit options can help residents and visitors alike get around town – and visit the new winter parks and landmarks available in Snowfall.

Snowfall will include:

- Now is the Winter of This Content: Rain and fog for existing maps, plus a new “Winter” map theme with snow and all of its challenges
- The Streetcars You Desire: Expanded public transportation options, including easier management of existing lines – and Trams, a new system demanded by fans
- World Warmth, Too: Cold weather increases demands for electricity, unless new water-based heat systems are in place
- Plowers to the People: Build a snowplow depot to keep traffic flowing during winter weather, and employ new road maintenance systems to keep your streets in shape
- New Chirps: #yeahthereare

Snowfall at last brings weather systems to Skylines. Cosmetic rain and fog will be released as a free update and appear on existing maps to make your citizens' lives that little bit less pleasant.

If you buy the full expansion, you'll be expected to handle the misery yourself. On winter-themed maps, cities will have to be heated as the cold sets in, transport infrastructure will be expected to handle the ice, and you'll want snow ploughs to keep traffic moving. Hopefully winter parks and new landmarks will ease the winter misery.

There's no word on price yet, but the After Dark expansion costs $15/£11, so I'd expect something similar.

:banana:
 
E, baš super... Mom saobraćaju bi baš dobro došli nanosi snega na putevima! :D

Nadam se da su lepo poboljšali menadžment linija javnog prevoza. Tu sam počeo da se gubim.
 
Naravno. Zbog jako jednostavne implementacije modova i asseta.
 
Definitivno, osim odlicnih modova, tu je i cinjenica da kad god izbace apdejt, ubace nesto novo, a i ubace stvar iz DLCa. Ja bih uzeo da sam na tvom mestu.
 
Posle duzeg vremena i ja se vratih ovoj igri, doduse na unazadjenom racunaru pa sam morao da smanjim podesavanja na minimalno. After dark me odusevljaja, prelepo izgleda, sad jos sa ovim novim dodatkom za par dana, tesko meni ako se ponovo navucem, ima da popadam kolokvijume. :D
Evo skroman pocetak.
Screenshot 3.jpg
 
Kod tebe u gradu k'o kod nas, nije ni mrak a već uključeno ulično osvetljenje :)

Prelep screen btw!
 
Hahahahah to mi nije palo na pamet, doduse tu je jutro, al' mu dodje na isto, i tu i ovde drze upaljena svetla kad svane. :D
 
Dodatak izuva koliko lepo izgleda. Steta sto imam los racunar pa ne mogu da pojacam do kraja podesavanja, iovako sam sve smanjio na najmanje i dalje mi lose radi.
Bxyo78g.png

owpI11j.png

ytFf7Cj.png
 
Igra je na ogromnom popustu na Steamu, kosta manje od 10 evra.
 
Lepe slicice. :) DLC-ovi za sneg i mrak su oko 5-6e sada, na snizenju takodje.
 
Da osvežimo temu:

Najnoviji DLC:

Universities, colleges and the campus life are an integral part of any large city. They elevate the education to new heights, bring in exchange students, toga parties and also open up the possibilities to organize the school's own varsity sports team. With Campus you can create various types of campus areas of any shape and size using the Campus Area tool. After painting the campus area, you can choose the campus type - Trade School, Liberal Arts College and University - by placing the campus Administration Building. Campus areas will level up in reputation when specific requirements are fulfilled. Reaching new reputation levels unlocks a selection of buildings to further expand and customize your campus areas.

Campus areas educate young adults into highly educated citizens. Each campus type is unique and visually distinct from each other. Campus types also provide different types of city-wide bonuses through Unique Faculties.

Campus expansion also includes varsity sports and museums. After you have set up the beginnings of your campus, it is time to consider how the school will be represented in the world of varsity sports. Build a varsity sports arena inside your campus and customize your own team and help them to great success in home and away matches. Perhaps your team will be victorious and you'll be awarded with a trophy after the varsity season is over? Also, what is a city without a few museums? With Campus expansion you'll be able to build unique museums that work in conjunction with the different campuses and provide an additional boost to your city for it to flourish like never before. There will also be some nice free content coming alongside Campus expansion and you can read more about it and the different features of the Campus expansion in the upcoming Dev Diaries.

Campus expansion will be available in stores 21st of May. To help the wait, stay tuned in for more Dev Diaries where we take a closer look at the new features.

Trailer:
 
Ja sam se ubacio ponovo u igru, i bome trebalo mi je par pokušaja da napravim na početku grad koji nije odmah u dugu.

Ako se neko nađe u istom problemu, ili unapred zna da je zarđao, snimio sam jedan video podsetnik za početak pravljenja grada.

 
Za one koji još igraju i prave gradove, a imaju nekada problem sa saobraćajem, startovao sam čitavu seriju videa na ovu temu. Prvi se bavi vozilima, njihovim izvorima, načinima ponašanja i ograničenjima unutar igre. Slede i ostale teme vezane za saobraćaj koje će vam pomoći da nemate gužbe, da servisi mogu da obavljaju poslove po gradu i da industrija i radnje dobiju na vreme proizvode.

 
Dobro da si okacio, skroz sam zaboravio da imam ovu odlicnu igru :)
Btw odlicni klipovi

...über rimini 7
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu! I hvala!

Nemoj da se zalećeš na DLCove, osim na nekoj 75%-90% rasprodaji. Jer su minimalno vredni, a sa tehničke strane besprekorno može da se igra bez njih.
 
Lepo su sredili igru, igram je ponovo vec par nedelja zahvaljujuci Peri :)
Ali bez traffic manager moda je patnja, najbolji mod za igru definitivno.

...über rimini 7
 
Lepo su sredili igru, igram je ponovo vec par nedelja zahvaljujuci Peri :)
Hvala! Free tip: Ako ti previše oscilira prihod od komercijalnog sektora, isključiš night and day u opcijama i odmah imaš konstantan prihod, ali nema više noći.

Ali bez traffic manager moda je patnja, najbolji mod za igru definitivno.


Perafilozof to the rescue!
Može i bez traffic managera, samo što je "malčice" komplikovanije i traži inovativna rešenja. Sabio sam sve u jedan video, a i napisao jedan deo, ne stižem da ispišem do kraja. Steam guide možete naći ovde: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1831101257
A evo i videa:
 
Moze bez moda naravno, ranije sam igrao bez tj vanilu, tek sada prvi put probao traffic mod i meni je igra tako mnogo lepsa, mikro menadzment svake raskrsnice mi je gust :)

...über rimini 7
 
Posle čitavog meseca rada na gradu Bedrock, uz korišćenje Zonning Toolset moda (https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=592076973), grad je perfektno sređen sa maksimalnim iskorišćenjem blokova zona i postavljanjem 4x4 i 3x4 zgrada.
Bedrock 2.jpg

Uz to priprema za dodavanje novih zona i proširenje grada uz teraforming brda i dolina i podizanje litica oko reka i mora. Pored još mnogo promena i unapređenja koje opširnije možete videti ovde:
 
578,000 stanovnika! Novi rekord za grad Bedrock!
 
Lepo napredujes, pogledao zadnji klip.
Nije mi jasno zasto mi stambene i komercijal zgrade ne napreduju.
Gledam tvoje i druge klipove, svi imate skyscraper-e a meni iako je zgrada full zadovoljna ostane na 5-6 spratova. Ne mogu da provalim zasto...

...A3...
 
Hvala! Nadam se samo da me neka ograničenja u igri ne zaustave.

Da ne igraš slučajno sa evropskim modelima? One zgrade što izgledaju kao da su iz Pariza?

8765f609789991721ae9c5a10af0cfd9.jpg
 
Da, imam te zgrade. Ali nisam nista ubacivao od assets-a?

Edit: aha, automatski imam ubacen i ukljucen eu paket u assets-ima. Nisam ni gledao assets...
Kada ga iskljucim, napravi mi haos sa skolama, klinikama itd tj ostanu prazna mesta + original zahteva vecu povrsinu koja se nikako ne uklapa u trenutni koncept i imam drastican pad svega... novi izazov za resiti :)

Edit 2: zaboravih pitati - u milionskom gradu si redjao red industrije pa komercijale itd tj random si stavljao poziciju industrije. Zar nije bitno da industriju postavljas na bojom oznacena mesta za rude, agro itd?


...A3...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno