Šta je novo?

Cities: Skylines

Fantasticno! Hvala na radu! Ja krecem novu seriju na YouTube, vec sam i ime smislio "Building a Better Belgrade" (BBB). Samo da se otarasim faxa sa vrata i krecem u izgradnju i snimanje!
 
Kul, bas me zanima da vidim kako ce da ispadne. Mogu da ti budem specijalni gost u prvoj epizodi, dobar mi je engleski, honestly. :beat:
 
Kul, bas me zanima da vidim kako ce da ispadne. Mogu da ti budem specijalni gost u prvoj epizodi, dobar mi je engleski, honestly. :beat:

Naravno, to bi bilo sjajno. Posalji mi neki kontakt na PM, steam, skype, whatever.
 
Ako kolega dozvoli. Pitacu.
 
Kako se inace ubaca ovo posto meni steam automatski instalira sve
 
U svetlu skorasnjih desavanja, ja bojkotujem Workshop tako da ne zelim svoju mapu tamo da postavljam. Ako neko zeli dalje da distribuira moju mapu preko nekih sajtova/foruma/blogova i sl. nemam nista protiv ako me uredno kreditujete.

Mapu, tj. .crp fajl instaliras tako sto ga prekopiras u C:\Users\TvojUser\AppData\Local\Colossal Order\Cities_Skylines\Maps.
 
U svetlu skorasnjih desavanja, ja bojkotujem Workshop tako da ne zelim svoju mapu tamo da postavljam. Ako neko zeli dalje da distribuira moju mapu preko nekih sajtova/foruma/blogova i sl. nemam nista protiv ako me uredno kreditujete.

Mapu, tj. .crp fajl instaliras tako sto ga prekopiras u C:\Users\TvojUser\AppData\Local\Colossal Order\Cities_Skylines\Maps.

Hvala
 
Ako ste zainteresovani da podelite svoj grad sa ostatkom sveta i zelite da vaš grad bude prikazan na mom YouTube kanalu pogledajte ovaj video za uputstva i objašnjenje.

 
Pero, kakva je igra sto se bag-ova i nelogicnosti tice? Mislim, da li moze da se normalno igra ili moraju neke "forice" da se rade kako bi sve normalno funkcionisalo? (tipa kao onaj problem sa saobracajem u Sim CIty-ju)
 
Pa saobraćaj je i ovde najveći problem ili bolje rečeno izazov :d
 
Ma okej ali da nema nelogicnosti tipa da nece da idu ulicom jer je za 3 metra pomerena dalje od one druge koja je zakrcena non stop.
 
Jedini problem je skretanje na autoputu.

Vozila umesto da preteknu onog ispred, ili se "uvezu" iza njega. Stanu u njihovoj traci, postave se da skrenu, upale migavca, pa cekaju da ih neko pusti da pređu u drugu traku. Tako zaustavljaju čitav saobracaj.

To se delom ispegla jer vozila i animirani gradjani imaju limit na nekih 65,000. Tako da kada napraviš dovoljno veliki grad razredi se sabraćaj. Takodje, mozeš da izgradnjom paralelnih autoputeva povecaš broj traka dovoljno da nema puno saobraćaja na svakom pa ne mogu da naprave gužvu.

U svakom slučaju, 3 koplja ispred onog đubreta koje neću ni da imenujem.
 
Poslednja izmena:
igrao sam pre sity xl(2012), ali me je bag kada napravim veci grad mnogo nervirao, igra nije mogla da koristi vise jezgara pa je to sve kocilo.. Sada bih opet poceo ali ne znam da li je ova igra bolja od cities xxl(2015), posto sam gledao da zauzima samo 1,5gb to mi je jako bilo cudno.
 
Ne meri se kvalitet kvantitetom :)

Takva je igra, nema puna assets, tako da nema sta da zauzima puno prostora. Al zato se mnozi samo tako, save file posle par sati igre i 100,000 stanovnika je 20+mb.

Modova i asseta napravljenih od fanova sad ima 39,000+.

Patch uskoro donosi tunele i zgrade kao u evropi, zid do zida.

XXL je samo kopija stare igre, pogledaj reviews.
 
Znaci obradovao si me sa ovom vescu za patch samo tako uvek mi je falila opcija sa zgradama zid do zida a i tuneli su logican update.
 
Pitanje za gledaoce:
šta mislite o ovom logu i channel baneru
OfTs2fJ.jpg

Koji od ova 3 intro tipa vam se najviše sviđa:

 
Poslednja izmena:
Skinuo juce igru, oduševljen sam :) Mislio sam da sam igrao samo pola sata, a ono već prošlo tri sata :D Sve sam skontao, samo još da rešim problem sa saobraćajem, sve ode do djavola iako imam 6 lane road :)
 
Zbog AI-a kakav je ništa preko 2,3 trake im ne pomaže. Samo više puteva i više opcija. Ne koriste više traka nego se svi nagomilaju u jednu, dve.
 
Zbog AI-a kakav je ništa preko 2,3 trake im ne pomaže. Samo više puteva i više opcija. Ne koriste više traka nego se svi nagomilaju u jednu, dve.

Koriste sve tri trake highway-a, dok kroz grad imam nekoliko 6 lane puteva, i koristim metro, autobuse, kruzne tokove i obilaznice da bi olaksao izvoz za naftnu i rudarsku industriju :) Imam mozda dva cvorista u gradu koja izgledaju kao Kneza Milos po pitanju kuzve :D
 
Ima li svrhe (i kako?) podizati vrednost zemljišta u industrijskim zonama? Isuviše često i obilno mi ostaju napuštene zgrade. Dobro ih pokrijem putnom mrežom, javnim službama, pa čak i prugom.
 
Ima li svrhe (i kako?) podizati vrednost zemljišta u industrijskim zonama? Isuviše često i obilno mi ostaju napuštene zgrade. Dobro ih pokrijem putnom mrežom, javnim službama, pa čak i prugom.

Idustriji ne treba land value. Offices isto.
 
Poslednja izmena:
Stiugao je patch 1.10.

https://forum.paradoxplaza.com/foru...ontent-update-1-1-0-is-live-on-retail.856707/
"Important note for users with modded games: Please use "--noWorkshop" and "--disableMods" as launch options when running 1.1.0 for the first time to ensure there are no conflicts. Several of your favorite mods will need to be updated before working properly with this version."

"So what are you getting today?
Over 50 European style buildings
Wall-to-wall buildings enabling players to build those European streets and neighbourhoods
Three new starter maps
Tunnels, one of the community’s most requested features
A number of Asset Editor additions including the ability to import custom vehicles
A multitude of smaller cosmetic additions and bug fixes."

aLZ9YCz.jpg

gBImI3z.jpg
 
Ne svidja mi se to da bi imao evropsle zgrade(wall-to-wall) moras da igras posebnu mapu sa temom za euro buildings. Ove tri sto su onu ubacili su uzas. Cekamo da izbace euro mape.

Jos jedna stvar koja mi smeta kod svih igara ovog tipa je nemogucnost sredjivanja obala.
 
Ja sam došao do 115k stanovnika i tu sam već par sati, skinuo sam igru sa pb pa nzn dokle se može igrat i ima li jos misija pošto mi ništa ne traži
 
Ja sam došao do 115k stanovnika i tu sam već par sati, skinuo sam igru sa pb pa nzn dokle se može igrat i ima li jos misija pošto mi ništa ne traži

Nisu to misije, nego jednostavno otključava se po malo da se novi igrač lakše snađe. Sve je ostavljeno na lični izbor i kreativnost. Sand box potpuni.
 
Uf što me nerviraju samo što koriste 2 trake Džaba koliko god se trudio :)
 
Nazad
Vrh Dno