Šta je novo?

Cities: Skylines

Samo da napomenem da igra radi na intel hd grafici iako zvanicno pise "does not support Intel Integrated Graphics Cards", pogledati masinu iz potpisa. Da napomenem da neko ko je navikao na 60fps igranje nek ne pokusava.
Ko nije zahtevan sto se tice fluidnosti, neka isproba.
Cenim da je fps negde izmedju 15 i 20 frejma na najnizim podesavanjima u 1280x800, zauzece procesora je oko 25-30% stavio dedicated kolicinu memorije ili 32 ili 512mb i sistem (w7x64) uvek nagura po task manageru do 4gb, virtuelna memorija je na system managed i to na ssd-u.
Mislim da igra vredi para, plus svidja mi se kako su urdili zum, izgleda prelepo na najgorim podesavanjima :)
 
Poslednja izmena:
Procitah da postoji bag da parkovi smanjuju commercial demand. Au, to je bas onako pozamasan bag, primetio sam i da je kod mene commercial demand skoro nepostojeci ali nisam to uopste povezivao sa brojem parkova.
 
Vec ima mod koji resava taj problem.
 
Hvala, počeo sam upravo novi Let's Play, ovaj je pod nazivom Road to 1 Million, hard mode. Pokušaću da koristeći hard mode (25 % sve skuplje, sporije se razvijaju zgrade), dođem do grada sa milion stanovnika.
Ovo je prvi video koji ću vam linkovati, a možete i uraditi bookmark playliste(https://www.youtube.com/playlist?lis...n90KEH7oOvW11g)
 
Sto je grafika ovako siva i bezbojna. Bas izgleda depresivno
 
To ti grad Pancevo. Sala na stranu, bio je neki color correction koji mi vise prija ako se duze igra
 
Prelepost
4jZvqLy.jpg
 
@brutost To je tvoj grad? Fantasticno izgleda. Koja je to mapa?
 
Mene bas to odbija da je probam, totalno sumorno i bezivotno deluje. Moze li neki skrin gde je malo lepse?
 
Moj skrinshot je iz visine plus iz industrijske oblasti. Igra uopste nije po bojama sumorna i depresivna, plus imate kolor filtere pa mozete da namestite kako vam god odgovara.
Igra je odlicna ja sam vec spucao 30 sati. Mod scena odlicna, izdavac slusa korisnike da zakrpi propuste, igra za sad ima jako svetlu buducnost. (modovi sa steama sabijaju, sve sto ti treba tamo moze da se nadje)
 
Ja ne znam kako ova igra moze da izgleda bezivotno. Grafika je predobra, pogotovo kad se razvije grad pa tu nastane haos od zgrada i saobracaja... Cak je i engine jako dobar.
 
Nervira me sto nema undo opcije ili bar da pomjeram nakon sto nesto postavim :) Ima opcija da strusim to ali valjda pare dobijam nazad samo ako srusim u narednih nekoliko sekundi?
 



Ne znam kako da povećam residential demand, sve deluje ok osim što je zdravlje na 75% iz nekog razloga. Screenshot pokazuje da nisu sve zgrade maksimalno "zdrave" iako su u bilizini i bolnica i klinika.

 
^Jel si probao sa spustanjem poreza na residental?Ako nisi stavljao,stavljaj parkove i te stvari. Broj stanovnika ti se isto povecavanje levelovanjem zgrada. Sve zgrade u igri ti se lvl zavisno od toga koliko stvari im grad nudi (prevoz,parkovi,pokrivenost policijom,bolnicom,vatrogascima itd).
 
Pa dobro, igra se dete. :D

Nakucao sam 11h u igri do sad. :) Praktično je nemoguće otići u minus, stalno imam preko 10k zarade, ukupno više od 4 mil, a da pri tom baš i nisam pazio preterano.
Malo je repetativno, s obzirom da nema previše objekara u igri, tako da jedva čekam da izađe da krenu modovi... I dalje je mnogo zabavno, kapiram i da će mi trebati dosta vremena da popunim celu mapu.
Ahaha, ja ne da sam konstantno u minusu nego sam uzeo i ona dva kredita i 60k pred banrot :D Sta god da uradim s taksama i budzetom, konstantno tonem :D Dajte neki savjet kako da punim kasu :)
 
Spustio sam porez na 7% ali nisam primetio neki efekat, ispod toga ne mogu jer odoh u crveno. Izgleda da su se kuće ipak popunile vremenom pa se sad pojavio 1 pixel residential demand yayyy

@Bitrate, ni na hard mode budžet nije problem, nisam morao da uzimam zajmove. Ne znam na šta trošiš tol'ke pare, stavi neki screenshot budžeta možda.
 
Nisam pratio uopste one residential demand-ove. Sad je sve ok :)
 
Mene je sisanje budzeta spasilo. Recimo skolstvo samo moze dosta para da ustedi :d
 
Kako ode sve u q kad se upale one dve polise za vodu i struju sunce ti jbm :D
 
Ostavljam vam link jednog save fajla(steam workshop) na kome se nalazi moj novi dizajn za puteve. Odnosi se na autoput i upotrebu on off rampi za pravljenje gradova koji neće imati problema sa saobraćajnim gužvama.
 
Nazad
Vrh Dno