Šta je novo?

Cities: Skylines

Moj prvi tutorial / Let's learn to play video. Ako ste zainteresovani možete postati subscriber na mom YouTube kanalu, nema potrebe da spamuje temu za svaki video, zar ne?

 
Odigrao sam nešto malo i sada još više žalim pare i vreme provedeno uz nov SimCity.

Nisam još iskusio problem sa saobraćajem na koji se dosta ljudi žali ali verujem da to nije ništa što jedan patch ne može da popravi.
 
Kako sam se ismejao kad sam video:
854U3FO.jpg
 
Da li neko igra ovo na laptopu sa AMD grafičkom? Dešava mi se povremeno da u toku igre ili odmah na glavnom meniju krene neki lajtšou, samo iskaču teksture različitih boja. Grafička je 8870m, 2gb. Imam poslednje, Omega drajvere. Ne dešava se često, par puta do sada mi je ovako zabagovala igra. Danas ću je instalirati i na desktopu, možda je ipak do same igre.
 
Ako imaš integrisanu i diskretnu u laptopu moraš preko driver programa da namestiš da igra koristi samo diskretnu. Čitao sam da ljudi imaju problema kad imaju dva GPU.
 
Kad nešto napraviš kako treba...
"STOCKHOLM – March 12, 2015 – Paradox Interactive and Colossal Order, currently gaming’s proudest parents, have today revealed that Cities: Skylines, the critically and commercially acclaimed city simulation game for PC,
Mac and Linux, has sold an incredible 250,000 copies, including pre-orders, in its first 24 hours on sale, shattering sales records for every previous game in the Paradox catalogue released within the same period of time."

I treba da se lepo proda!
 
Baš mi je drago i nadam se da će ih ohrabriti da poboljšavaju igru... Iz više intervjua sam shvatio koliko su imali veliku želju da stigne do ove tačke, CiM igre su im bile zagrevanje za ovo.
 
Odlična igra. Već sam stukao više sati na svoj prvi grad :)
 

Prilozi

  • 2015-03-12_00001.jpg
    2015-03-12_00001.jpg
    996.1 KB · Pregleda: 166
  • 2015-03-12_00002.jpg
    2015-03-12_00002.jpg
    724.7 KB · Pregleda: 164
Odlicna ideja da se mogu deliti objekti kreirani u editoru. Ko bi pravi ona ukljucenja, sume i cuda?!

Tip: ako hocete pravi kruzni tok (bez semafora), sam kruzni tok pretvorite u auto-put

Mene je iznenadilo sto bilo sta iz Paradoxa radi odmah po ukljucenju. Ima manjih mana, ali svakako je zabavna.
 
Ako imaš integrisanu i diskretnu u laptopu moraš preko driver programa da namestiš da igra koristi samo diskretnu. Čitao sam da ljudi imaju problema kad imaju dva GPU.

Da, imao sam taj problem dok je radila samo intelova grafika ali i nakon prebacivanja na diskretnu par puta mi je zabola igra tako.

Nego jedno pitanje. Koji je "domet" dalekovoda za struju?
 
izgradim solidno velik grad, ali krene da mi opadaju prihodi. Kad podignem poreze, krene talas nezadovoljstva. Kad smanjim odvajanje na komunalne usluge, krene da opada kvalitet zivota u gradu. Sta je najbitnije kod ostvarivanja profita ?
 
Da imaš što više RCI zona koje će porezima da pokrivaju troškove na utilties i services. Verovatno je stvar u tome što ti većina zgrada nisu bile na maximumu potencijalnih ukućana. Pogledaj po mapi da li su ti sve kuće pune. I naravno koristi pregled za vodu i struju da vidš koliko ti treba a koliko imaš i podesiš budžet da bude malo iznad žutog dela prikaza na baru.

Ili si možda preterao sa polisama ?
 
U minus nisam još otišao, imam baš dosta keša, ali nikako da prebacim 80.000 stanovnika, samo se motam od 70k-80k...
 
Nisi jedini, baš često čitam kako se ljudi zaglavljuju na 50,70k. Ali, mislim da nije to bug niti problem, nego je namerno napravljeno da se polako razvijaš. Jer ima ljudi koji su na 100k+ tako da sigurno može da se pređe.
 
Prešao sam taman tu barijeru, sad sam na oko 95.000. :)

Obratite pažnju na mapu Two Rivers. ;)
 
Izveštaj od developera o napretku i daljim planovima posle prve nedelje:
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?844893-PSA-Official-Progress-Update
"Other, misc, news / things
We sold 500k+ copies!
We'll be looking for at least one support agent (paid position) from the Cities community this week - more info on this later
There are several competitions going on in the subreddit, check the top bar for more info and prizes!"
 
Vidim i da im je i saobracaj naveden kao nesto na cemu ce raditi. Nadam se da to znaci unapredjivanje AI, da ne bira uvek najkracu vec u tom trenutku najbrzu rutu. Dzabe meni obilaznice koje sam napravio kada se svi nabijaju u jednu ulicu a ove ostale skoro da zvrje prazne.
 
I da, ako niste znali možete sami da napraviti šumarsku industriju gde god želite, samo treba da postavite veliki broj drveća na tom mestu.
 
Zaludeo sam se ovim sada za vikend i igra je extra. Meni je ovo najbolje sto sam igrao u poslednjih par godina :) Dogurao sam do 70k sa stanovnistvom ali sam imao problem sa smecem i guzvom na ulicama pa sam poceo ponovo.
 
Zaludeo sam se ovim sada za vikend i igra je extra. Meni je ovo najbolje sto sam igrao u poslednjih par godina :) Dogurao sam do 70k sa stanovnistvom ali sam imao problem sa smecem i guzvom na ulicama pa sam poceo ponovo.

Isto ! Iz tog razloga mi se svidja igra, uglavnom pauziram pa potrosim sve pare do kraja da izgradim sto vise prostora medjutim ovde te igra kazni ako zuris, pogotovo ako predjes broj populacije previse pre nego sto dobijes za build turbine i ostale stvari koje su dosta bolje i drasticno isplativije na kraju igre.
 
Mora plako da se gradi jer igra malo drugačije funkcioniše što se RCI-a tiče. Nije kao SimCity gde koliko izgradiš i zoniraš očas posla će toliko novih stanovnika i doći. Ovde igra diktira tempo a ne igrač.

I da početak baš ne oprašta. Moj prvi grad je umalo propao dok sam prešao u zeleni prihod a ja još bio ubeđen kako sam jeftino počeo.

Smeće je stvarno poroble. Ja na 15,000 stanovnika imam 4 deponije, budžet za gradsku čistoću na 125% i 4 sagorevača smeća. I opet se gomila i opet narod kuka po nekad.

Pazite da kada praznite deponiju da se spaljuje smeće onda su kamioni zauzeti tim poslom i ne idu da sakupljaju novo smeće.
 
Poslednja izmena:
Bas sam to primetio, sa praznjenjem deponija. Koliko sam uspeo da skontam sagorevaci smeca rade isti posao kao deponije pa cim postanu dostupni za gradnju postaju daleko isplatljiviji od deponija. Kao i groblje i krematorijumi, mada groblja lepse izgledaju koliko god ovo zvucalo morbidno :).

Koliko se isplati imati buseve u gradu kada metro postane dostupan? U mom gradu ostali mi busevi, nisam ih sklanjao ali imam i metro. Otprilike isti broj ljudi koristi i autobuse i metro. Na primer moj brat je kod sebe potpuno uklonio buseve, ima samo metro i bas je dobro resio guzvu u gradu. Autobusi znaju da se na stanicama parkiraju poprecno pa blokiraju celu traku.
 
Koliko se isplati imati buseve u gradu kada metro postane dostupan?

Ne bih znao da ti kazem. Još uvek nisam postigao tačku kritične mase u nekom prostoru sa velikim brojem stanovnika na malo površine. Sada popunjavam moj kružni grad na veličini jednog polja pa ću videti da li će mi trebati autobusi.
 
Dajte neke ss-ove vasih gradova :)
 
Nazad
Vrh Dno