Šta je novo?

Cities: Skylines

Nem pojma, imam puno sati u igri i nikada mi se nije desio takav bug...

...riding on 720p...
 
Da nije to ona fora kao u Serious Samu neuništivi pink škorpion?
 
Pa ako je neko igrao ovu igru, to si ti :)
Da li si imao takav slucaj?

...riding on 720p...
 
To je to.


Kako mi se čini, cijev od vode mora biti povezana sa odvodom? Tako su bar sugerisali ovom što je okačio ovu sliku na stranom forumu.


Twilight [has Cities: Skylines] 15 Jul, 2016 @ 12:12pm

it looks like the green pipes are not connected to your blue lines (the graph of your sewage pipes seems to be segmented). The outflowing pipes (greenish, dirty stream) shoud be the same as the inflow pipes (blue, fresh stream), thats why the game always places two of them side by side while laying down your pipes.

regards

Last edited by Twilight; 15 Jul, 2016 @ 3:19pm
#3


Lethal [has Cities: Skylines] 15 Jul, 2016 @ 12:15pm

Originally posted by Twilight:
it looks like the green pipes are not connected to your blue lines (the graph of your sewage pipes seems to be segmente). The outflowing pipes shoud be the same as the inflow pipes, thats why the game always places to of them side by side while laying down your pipes.

regards


oh I see, thanks!

When I last played this I could swear that you had to keep them seperate
 

Prilozi

  • 111.jpg
    111.jpg
    251.2 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
E ovo se zove slučaj: Rođače guraš kocku u otvor za krug.

Cevi nisu odvojene za vodu i kanalizaciju, tj. ne treba ti da ih razdvajaš. Cevi su ujednom iste, paralelne. Ne treba ti dva odvojena sistema za kanalizaciju i vodu. Sve spojiš u jednu mrežu.

Pa ako je neko igrao ovu igru, to si ti :)
Da li si imao takav slucaj?

Vala baš. Ma slika rešila misteriju.
 
Poslednja izmena:


Pa što ne reče da si ti napravio ovaj odličan video? Sad sam testirao ovu tvoju taktiku i sve je išlo bez problema. Mnogo brže, ekonomičnije i jednostavnije.

Ovaj video trebaš postaviti u uvodnom postu, da svi koji žele ovo da igraju ne traže dalje.
 
Dobio sam po "ušima" što sam postavljao moje YT klipove pa sam batalio kako ne bih dobio ban od jednog moderatora kome je bilo dovoljno da jedan član napiše kako mu se ne sviđa što sam postavio moj video.

A uz to, napisao si da ne stojiš najbolje sa engleskim, a svi moji klipovi su na engleskom. Mada, kad razmislim neke je dovoljno gledati, nije neophodno slušati.
 
Poslednja izmena:
Pa ne baš toliko loše da ne razumijem o čemu pričaš. :) Osim toga, kao što i sam kažeš, dovoljno je samo gledati.

Što se postavljanja videa tiče, mislim da više novim igračima pomogne jedan ovako kvalitetno urađen video, nego 20 stranica šuplje priče, pa ti sugerišem da ga postaviš u uvodnom postu, a moderator ako ima obraza, nek te banuje. :D

I još jedno pitanje:

Na koji način procjenjuješ šta u kojem momentu treba da gradiš? Prevashodno mislim na stambene objekte, prodavnice i industrijska postrojenja. I generalno, na šta posebno treba obraćati pažnju kako bi igrač mogao planirati sljedeći korak?

Nikada nisam igrao nijednu sličnu igru, pa bi mi svaki savjet dobrodošao. Hvala.
 
Što se novih zona tiče, RCI&O, tj. stanovi, prodavnice, industrija i kancelarije(koje kasnije otključavaš), pratiš vrlo jednostavan krug.

Na početku igre praviš kuće, kad se stanovništvo doseli, praviš im radnje da imaju da kupuju, oko 15-20% radnji u odnosu na kuće. Da bi te radnje imale šta da prodaju, a stanovnici gde da rade, jer radnje imaju malo radnih mesta praviš industriju, oko 30% u odnosu na kuće. Specializovanu ako imaš resurse na mapi za nju, i generičku, običnu, za koju ne moraš da postaviš opštinu(district) i da je obeležavaš sa alatom da bi se tamo gradilo recimo na šumi, šumska industija. Kad imaš manjak radnika ponovo gradiš kuće/zgrade. I tako u krug. Iako će ti igra pokazivati večno da ti treba još i još prodavnica, nemoj da praviš više od toga da ti pokazatelj RCI, ovaj srednji plavi, C bude oko 50% pun.

To bi bilo jednostavno da nema sistema nadogradnje zgrada koji se događa kako ti se stanovništvo obrazuje a ti dodaješ zgrade koje daju pozitivne efekte, tj. osnovne servise(medicina, policija, vatrogasci, škole, parkovi, pogrebne usluge). Kada zgrade imaju dobar pristup svemu i stanovništvo je više obrazovano stanovi/kuće se nadograđuju sa 1 nivoa na 2,3,4,5. A radnje, industrija(nespecializovana, jer specijalizovana nema nivoe), i kancelarije rastu sa 1 na 2 i 3 nivo.

Što je viši nivo zgrade to više mesta za stanovništvo ima. Kuće/zgrade imaju više mesta za porodice, radnje, kancelarije i industrija više radnih mesta. Zbog ovoga je dobra ideja malo ostaviti prostora i ne popunjavati sve zone jer se balans stalno menja. A time se menja % zaposlenih. Do nekih 7,8% nezaposlenosti ćeš moći da dobiješ nove stanovnike. Sa 9% nezaposlenosti već prestaju da se doseljavaju.

Kad pređeš na high density R i C, tj. zgrade velikog kapaciteta za porodice i radnje onda opet igra menja balans pa moraš još manje prodavnica da imaš, 5-10% u odnosu na zgrade sa porodicama. A umesto Industrije praviš kancelarije jer ti nije u interesu da praviš u industriji više proizvoda nego što ti je tvojim radnja potrebno.

Ako si skapirao, probaj, pa ako nešto krene po zlu ti piši. I da, slika je 1000 reči. Lakše je pronaći problem ako staviš sliku.

Srećno!
 
Poslao sam ti privatnu poruku, međutim nisam siguran da je otišla, pošto je ne vidim u folderu poslanih poruka. Nema veze, uglavnom imam problem sa odvozom smeća, jer mi samo 1/15 kamiona radi, ponekad 2-3.
U međuvremenu se pojavili lopovi, a nemam para da sagradim policijsku stanicu. Prije toga sam napravio osnovnu školu i dom zdravlja.

Ima li neki redoslijed koji objekti su prioritet za izgradnju ili to zavisi od toga kako se razvija grad?

EDIT: Riješio sam smeće. Na jednom mjestu mi bila jednosmjerna ulica, pa nisu mogli kamioni da priđu jednom dijelu naselja, a neće kroz zabranu da idu. :D

Policijsku stanicu izgradio. Sad imam 1200 stanovnika i svi zadovoljni. :)
 
Poslednja izmena:
E šta me snađe. Nakon zemljotresa poplavilo mi više od pola grada i sve se kuće porušile. Naravno, ubrzo nakon toga sam bankrotirao.

A taman sredio saobraćaj i pustio tramvaj u rad.

Sad sve jovo-nanovo. :D
 
Igranje sa prirodnim katastrofama je delom zanimljivo, ali opet zahteva da budeš mazohista.
 
Za sve novopečene gradonačelnike koju su nam se pridružili u 2021 godini nakon besplatne kopije od EPIC stora imam jedan video koji pokazuje kako početi na praznoj mapi i vrlo brzo izgraditi profitabilan, balansiran i ispravno dizajniran grad.

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno