Šta je novo?

Cities: Skylines

perafilozof

Slavan
Učlanjen(a)
06.03.2013
Poruke
2,705
Poena
275
Moja oprema  
Steam
perablenta
Pristup internetu
  1. Optički internet
Novi city simulator, dolazi nam od developera koji su napravili Cities in Motion a izdavač je Paradox Interactive.

Official page: https://www.paradoxplaza.com/cities-skylines

"Cities: Skylines
Cities: Skylines is a modern take on the classic city simulation. The game introduces new game play elements to realize the thrill and hardships of creating and maintaining a real city whilst expanding on some well-established tropes of the city building experience. From the makers of the Cities in Motion franchise, the game boasts a fully realized transport system. It also includes the ability to mod the game to suit your play style as a fine counter balance to the layered and challenging simulation. You’re only limited by your imagination, so take control and reach for the sky!

Main features:

Multi-tiered and challenging simulation: Constructing your city from the ground up is easy to learn, but hard to master. Playing as the mayor of your city you’ll be faced with balancing essential requirements such as education, water, electricity, police, fire fighting, healthcare and much more along with your citys real economy system. Citizens within your city react fluidly, with gravitas and with an air of authenticity to a multitude of game play scenarios.
Extensive local traffic simulation: Colossal Orders extensive experience developing the Cities in Motion series is fully utilized in fully fleshed out and well-crafted transport systems.
Districts and Policies: Be more than just an administrator from city hall. Designating parts of your city as a district results in the application of policies which results in you rising to the status of Mayor for your own city.
Extensive modding support: Build or improve on existing maps and structures. You can then import them into the game, share them as well as download the creations of other city builders on the Steam workshop.
"

Sakupio sam većinu informacija i potrudio se da ih predstavim u što sažetijoj formi. Malo sam se odvikao od pravljenja videa, ako imate neke komentare, preporuke slobodno napišite:
 
Bice igra super
 
Igra deluje super, ali ipak to je Paradox... CiM baš i nisu bile sjajne igre.
 
Paradox je poznat po sjajnim grand strategijama bas me interesuje kako ce ovo da ispadne na kraju posto je ipak drugacije.
 
Kad rekoh Paradox, mislio sam na Colossal Order koji iza sebe ima samo Cities in Motion igre koje su bile prosečnog kvaliteta.
 
Pero kako ti se cini igra u odnosu na Simcity 2013? Da li je igra sve sto je Simcity trebao da bude?
 
Poslednja izmena:
Pero kako ti se cini igra u odnosu na Simcity 2013? Da li je igra sve sto je Simcity trebao da bude?

Igra je definitvno uradila dobro sve što je SimCity 2013 uradio loše.

Sada... da li je uradio sve što treba da bude naspednik SimCity4 to je već bolje pitanje. Definitivno su na pravom putu. Jedino što sam do sada zapazio da je loše, ali što je takođe već polu popravljeno jer su već objavili patch notes, je:
Ponašanje automobila na autoputevima,
prilično opušten, lak sistem dobijanja novca u igri, moraš BAŠ da se potrudiš da bankrotiraš(ali postoji hard mode 25% sve skuplje + još neka otežanja), i
što igra pravi previše "stvari" u industriji ili bolje rečeno prebrzo i na puteve šalje previše kamiona sa isporukama. Bar se meni čini tako za sada.

Sa druge strane imaš neverovatno dobar district tool i polices, map editor, modovanje igre, ogromnu veličinu mapa sa još dodatnim mogućnostima modovanja, otovren gameplay mode(gde je sve otključano i beskonačno novca).

I da na kraju ne bude bolja igra od SimCity 4, definitivno nije izašlja bolja u poslednjih 12 godina.
 
E jedino sto me za sad nervira su svi ovi ljudi koji vec igraju igru dok mi ostali moramo da cekamo haha. Izgleda da cu je uzeti jos samo da vidim da li cu ici sa regular ili deluxe verzijom. Hvala na odgovoru.
 
Počeo da igram i moram priznati da sam veoma pozitivno iznenađen. Igra defintivno razbija i samo čekam kad će da iskoči nešto što je jako loše, ali za sad, hvala bogu, se to nije desilo.
Kao što reče Pera, bukvalno sve što je SimCity zeznuo je ispravio plus je dodao gomilu stvari koje smo tražili... Jeste lagano, ali ne toliko kao Cities XXL. Koncept sa otvaranjem susednih placeva je zanimljiv, moram da priznam da sam se cimnuo na početku. :)
Toliko za sad, odoh da igram. :D
 
Kako igrate igru? Tj gde ste je nasli? Ja sinoc trazio narodnjaka i nema nista
 
Izlazi zvanicno 10-og marta, ovo su verovatno kopije koje su poslate za review.
 
Bože mili sačuvaj kakvi nobovi dobiju da igraju igru ranije i da pokazuju opštoj javnosti svoje izvale:
VyctX2C.jpg
 

Prilozi

  • VyctX2Cl.jpg
    VyctX2Cl.jpg
    70 KB · Pregleda: 133
Pa dobro, igra se dete. :D

Nakucao sam 11h u igri do sad. :) Praktično je nemoguće otići u minus, stalno imam preko 10k zarade, ukupno više od 4 mil, a da pri tom baš i nisam pazio preterano.
Malo je repetativno, s obzirom da nema previše objekara u igri, tako da jedva čekam da izađe da krenu modovi... I dalje je mnogo zabavno, kapiram i da će mi trebati dosta vremena da popunim celu mapu.
 
Ako hoce ko da prodje jeftinije: 21.89$ standard i 29.19$ deluxe
link
 
Bože mili sačuvaj kakvi nobovi dobiju da igraju igru ranije i da pokazuju opštoj javnosti svoje izvale:
Pogledajte prilog 164550

Da se jos igre dobijaju po "znanju" i da jos to i neko gleda. Danas dobijas preview kopije na osnovu brojki na svom kanalu bio to youtube ili twitch. Mene su ovog puta izostavili, ali je preordered ;) Ionako prvo radim Dreamfall Book 2 posto u isto vreme izlaze. Valjda ce me drzati bar 10-ak sati ova igra.
 
Evo jedan lep review ako se neko dvoumi

 
Stigla u prodavnicu :)
 
Nateraste me da kupim :).
 
Nazad
Vrh Dno