Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Koja je fora sa oznakama ovih EKEN kamera?
Što je manji broj u oznaci HxR, kamera je bolja?

Da li ove kamere mogu da rade real time streaming preko lokalne WiFi mreže?
Predpostavljam da nije problem da budu povezane na stalni izvor napajanja i da rade 12h brz prekida?
 
Nemam vise tu kameru, ali streaming preko wifi ne moze, moze da radi kao web kamera preko usb.
Taj wifi sto ona ima je samo za kacenje preko aplikacije.
 
Nemam vise tu kameru, ali streaming preko wifi ne moze, moze da radi kao web kamera preko usb.
Taj wifi sto ona ima je samo za kacenje preko aplikacije.

tacno ali nema audio ko webcam inace batmax zamenska drzi duze od orig ja sam 4 zamenske i dupli punjac uzeo za 20e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potrebno mi je da organizujem lokalni streaming sa 8 staticnih kamera. Mogli bi da uzmemo neki jeftin komplet za video nadzor, ali ako uzmem ove kamere, imam za šta da ih upotrebim i nakon tih 4-5 dana upotrebe.
Ekran prikazuje 2 kamere udaljene 3-5 metara i dve kamere udaljene maks 10 metara. I tako dva kompleta. Jeste blizu, ali ne bih se usudio da sve vučem preko USB.
 
tacno ali nema audio ko webcam inace batmax zamenska drzi duze od orig ja sam 4 zamenske i dupli punjac uzeo za 20e


Sent from my iPhone using Tapatalk

Audio mi nije potreban. I da ga ima, isključio bih ga, da ne troši protok.
 
bilo je dosta primedbi da se eken kamere prilicno greju tokom rada, tako da ne znam koliko je to bitno za taj scenario....
 
Potrebno mi je da organizujem lokalni streaming sa 8 staticnih kamera. Mogli bi da uzmemo neki jeftin komplet za video nadzor, ali ako uzmem ove kamere, imam za šta da ih upotrebim i nakon tih 4-5 dana upotrebe.
Ekran prikazuje 2 kamere udaljene 3-5 metara i dve kamere udaljene maks 10 metara. I tako dva kompleta. Jeste blizu, ali ne bih se usudio da sve vučem preko USB.
Ma jok, ne može Eken kamera za tu namenu. Moraćete neko drugo rešenje naći.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ceo Google kako od Hero 2018 napraviti 5 Black ali nigde ne mogu da nađem original firmware da je vratim na 2018 da bi je reklamirao. Ima li ko gde link a da nije na njihovom sajtu ? Hvala.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Jesi uspeo da nađeš firmware? Na GoPro sajtu kaže da kliknem na "manually update camera" ali tog linka nema?!
 
Ma jok, ne može Eken kamera za tu namenu. Moraćete neko drugo rešenje naći.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Da li bilo koje "akcione" kamere mogu da se uklope u live stream ili je je problem samo EKEN.

Što se grejanja tiče, nije problem, ako neće da riknu is a :D
Dogadjaj je na jesen u skromno zagrejanom prostoru.
 
Koliko ja znam, sve te eken kamerice i njihovi klonovi su svi na isti fazon, i na svima wifi radi samo za komunikaciju sa aplikacijom preko koje mozes da podesavas i prenosis fajlove, a tebi treba da se spoji na racunar.

jedino kada bi neko napisao aplikaciju, fabricki ne moze.
 
koliko znam yi kamere serije 4 mogu da rade live streaming, sve ovo ostalo do 100 evra mislim da je kao što bakara kaže...
 
@outlaw

Da bi se skinuo firmware, traži serijal number, ne bi ga kucao baš zbog garancije.

Uopšte ne znam da li će priznati garanciju za ulazak vode u nju, kako da dokažem da nije bilo ni dva metra na koliko je pustila, plus mi bilo žao da je gledam u Turskoj kako se voda šeta u njoj i neće da se osuši a voda je slana, napraviće neku štetu i ja je otvorim malo napred, voda izađe, kamerica se osuši, proradi prednji displej i radi sada sve normalno ali ipak zbog slane vode bi je trebalo skroz otvoriti i očistiti pa zatvoriti, ako oni ne priznaju garanciju, ja ću to uraditi čim pre, šta ću.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Isteklo za edit. U međuvremenu registrujem i skinem firmware od 2018 i neće da radi. [emoji848]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Mrtva skroz posle update ili...? A pre toga je radila koliko toliko normalno? Svakako ti nju cim si otvarao ne znam kako ce ti uvaziti garanciju...

Jesi probao da flesnes ponovo onaj od 5 black?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
ako se zakacis za kameru preko wifi njenog na racunaru radi na vlc a ovo je ip adresa.
1d41ac7f10730df5e5c81699e17ac147.jpg


Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
@Ultimo

Nije brikovana, samo je ostala zaglavljen na firmveru od petice. Ne mogu da je vratim na Hero 2018 da bi probao da ostvarim garanciju ali probaću i ovako, ako ne žele da je ispoštuju, videću koliko će tražiti da je otvore i očiste i zatvore ponovo ili ću eventualno sam da je otvorim, isperem i zatvorim.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li koristi neko one podvodne filtere? Zanima me da li je bolje da ga montiram pre zarona napolju, ili kada zaronim, kapiram možda je bolje pod vodom, zbog eventualnih mehurića...?!
Ostanu mehurići zarobljeni kod ovog mog filtra s Alija. Do 20 m dubine nisu hteli da izađu. Kada sam skinuo i ponovo namestio filter pod vodom, sve je bilo u redu. Još jedna napomena. Filter je od neke mekane plastike. Jednom sam malo gurnuo neku školjku pod vodom i ostale su dve ogrebotine. Međutim, na snimku se ne primećuju.
 
ako se zakacis za kameru preko wifi njenog na racunaru radi na vlc a ovo je ip adresa.
1d41ac7f10730df5e5c81699e17ac147.jpg


Sent from my ATU-L21 using Tapatalk

Misliš da bih mogao da otvorim 4 VLC playera na računaru i tako guram 4 real-time kamere?
Imam dva ekrana, pa bih stavio i dva računara.
 
moras da imas toliko wifi kartica ali nema sanse sve 4 odjednom jer sve imaju istu ip vec samo jednu na vlc

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Ok, definitivno ostajem bez ovih kamerica i nabavljamo neki jeftini sistem za video nadzor :(
 
koji je trenutno best buy gimbal? mislim na neki all round koji može da nosi i telefon i akcionu kamericu? pošto su amaterske potrebe u pitanju naglasak je na best buy...nešto što se pokazalo kao dobro a ne košta đavo i po...kineski sajtovi, evropske radnje, kp, šta god...
 
Poslednja izmena:
Hvala. To mi je trebalo ali sam se snašao uz malo mnogo rizika. Skinuo zvanični downgrade koji nije hteo da prođe, krenem u hakovan upgrade, prilikom prvog restarta rizikujem, izvadim bateriju, format kartice, stavim originalni firmware i sve prođe uredno. Inače GoPro je ozbiljna firma, kontaktirao sam ih putem live chat - a i dogovorio zamenu kamere nakon što sam im objasnio da je kamera pustila vodu unutra na samo dva metra dubine. U toku je proces zamene preko njihovog predstavništva u Holandiji pomoću UPS kurirske službe. Za sada sve ide kako treba, šaljem im samo kameru bez dodatne opreme, javljam kako bude išlo dalje. UPS bi trebao da uradi izvoz - uvoz da ne bi imao troškove carine i poštarine. Javim kako je sve prošlo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Skoro sam kupio gopro hero7 white i oduševljen sam kvalitetom slike.
Može da snima u 1440 rezoluciji što je 4:3 I 1080 što je 16:9.
Ja više volim 16:9 pa sam namestio na 1080.
Jedna stvar mi smeta je što se na snimku horizont(u ovom slučaju more) savija kao da smo na maloj planeti

Pokušaću da nakacim fotku ali je net u GR uzasan
 
Nazad
Vrh Dno