Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Taj 3-way će malo da sačeka. Po čemu se razlikuje od običnih selfie pa je oko x3 cijena?
 
Jedino zbog uglova, možeš da ga namestiš u sto položaja kako hoćeš :)
 
Pozdrav svima.. Ima li neko preporuku za dodatne 2-3 baterije sa punjačem za hero 7 black? I je li neko odskora naručivao iz Kine, a obzirom na covid, je li isporuka traje nesto duže?
Vidim da domaći preprodavci su toliko bezobrazni sa cijenama, više se volim strpiti nego plaćati dvostruko.

Inače, naručio sam novu hero 7 black, pa bi i koji savjet dobrodošao, oko programa, aksesoara, s obzirom da sam novi korisnik Gopro-a.

Koristicu je uglavnom za pecanje, skijanje I ponekad neko putovanje s porodicom.

Prethodno sam imao Xiaomi Yi 2k ali nisam je nešto posebno koristio, poklonio malom rođaku.

Evo jedan video sa skijanja

https://youtu.be/zt80MoM24jo


Savjeti su dobrodošli [emoji4]



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Da li je neko na Hero2018 uradio update firmware na 2.70?
Već je prebačena na Hero5, panmi android aplikacija stalno nudi taj update
 
Verovatno može ali jel se dobija nešto ? Ako ne, ne bi ja tu ništa dir'o. Dobili smo dovoljno. :)

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Ni ja ne diram ništa :)
 
ђузњпњ, јеси ли то узео гопро 7 на акцији за 30к дин? имао си исто ту и батерије са пуњачем по веома ниској цени, и јос са пуњачем, било је доста јефтиније него на КП

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
 
Jel koristio neko GoPro Lab firmware za GoPro hero 8?
Ubacio bih ga zbog toga što ima Hypersmooth Boost opciju za Superview, ne bih koristio QR kodove ali mi frka jel vidim da su neki brikovali kameru.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Igrati se sa Hero 8... E to je hrabrost!
 
ђузњпњ, јеси ли то узео гопро 7 на акцији за 30к дин? имао си исто ту и батерије са пуњачем по веома ниској цени, и јос са пуњачем, било је доста јефтиније него на КП

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока
Gde je 7 black za 30k dinara???
Sad vidim.. bila 27.07. u Gigatronu :( sad je na AKCIJI TJ SOK CENA 36000 :(

Imam par pitanja za GoPro 7 black, ima 2 vrste, vise vrsta?Ako se ne varam neke imaju oznaku RW a neke neku drugu(FW) ili u prodavnicama tako stoji u opisu, mada ima po 2-3k razlike u ceni?
Porucio bih iz Kine BEZ TORBICE one dodatke, oko 12 komada za 22-23e + 15e ptt i nepromocivo kuciste(nije original verovatno) oko 10e,zatim 4 baterije+punjac oko 20e i ovde Samsung 120 GB oko 23-25e.
Sta mislite koliko je verovati tim Kineskim delovima i kucistu kao i baterijama ili je to sve iato samo ovde rasparcaju i deru za delove?
Ona u toku voznje moze da stoji prikljucena na upaljac, ne trosi bayeriju i ne steti bateriji? Iskreno, uzeo bih 7 black(8 mi je preskupa) ali opet ne znam orijentaciono koja joj je cena podnosljiva, kad eto bila 50e jeftinija pre mesec dana :(
Da li uzeti sada ili kad izadje model 9,pre izlaska ili na black friday u Novembru?
Uzeo bih je uglavnom zbog snimanja video zapisa :)

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Unapred hvala na pomoci i odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko reci, prilikom kupovine GoPro kamere, polovne "malo koriscene" na sta obratiti paznju i kako znati da li je sve u redu ili je to "macka u dzaku", mislim na licnu proveru ne na slanje....

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Moze li mi neko reci, prilikom kupovine GoPro kamere, polovne "malo koriscene" na sta obratiti paznju i kako znati da li je sve u redu ili je to "macka u dzaku", mislim na licnu proveru ne na slanje....

Honor 8X [emoji108][emoji41]
Proveriš fizički da li ima vidljivih oštećenja, ako je osmica u pitanju proveriš i zaštitno staklo na senzoru da li je izgrebano. Da li postoji zazor na kućištu na nekom spoju, ako ima padala je. Vratanca da li se sva zatvaraju..
Bateriju, pre svega da li se puni dok je u kameri, ne na punjaču. Da li se greje dok još ne kreće sa snimanjem. Probaš par snimaka u 4k na 60fps da li se zamrzava snimak, da li se pojavljuje split screen, da li se pojavljuju zeleni artifakti i obavezno više snimaka zaredom.

Generalno to je to. GoPro je kamera koja ako je falična pokaže to u prva dva dana ako nije radiće dugo bez problema.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li je neko sa foruma kupovao GoPro preko njihovog sajta?
Kojom kurirskom službom šalju paket? Odmah izbaci koliko se plaćaju sve dažbine i piše da nema daljih troškova.
 
Ja sam kupovao i šalju DHLom...ali ja sam u Austriji...inače za narudžbe preko 50€ dostava je besplatna.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Za Srbiju je transport nekoliko EUR, pa onda izbaci popust za toliko i na kraju doda oko 80€ za dažbine. Verovatno su to troškovi carinjenja koje reši DHL u Srbiji.
 
Pozz. Citao sam temu solidno, ali opet ne mogu da ne pitam.
Sta je bitno kod kartica za GoPro - brzina upisa ili citanja?
 
Upisa [emoji56]
 
Jasno. Hvala.

Imam dobru ponudu da kupim dve neke Sandisk Extreme 128 GB za 50 eur. Brzina upisa 90 MB a brzina citanja 170 MB. Jel bi ovo bio dobar izbor?
 
Pa da je dobra...više je normalna



Ja sam za GoPro 8 koristio SanDisk Ultra i sasvim je dovoljno...mogao bi uštedjeti koji euro...na amazonu je 18€ 128GB isto kao u Samsung Evo Select.


Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam sta da radim... Nov sam u svemu ovome. Hocu da kupim dve kartice, za GoPro i dron. Ili da ipak uzmem neku Kingston...
Kakva je ova serija Canvas?
 
Sandisk Ultra su ti dovoljne...nema potrebe plaćati više za Extreme. Meni su radile bez problema i u GoPro 8 i dronu.

Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
Komsija me je ubedio da kupim neku karticu Samsung EVO Plus. On ima GoPro 8, ima dron Mavic (ne znam koji) i ima neki profi Sony fotoaparat. Kaze da za sve ove svoje uredjaje koristi ovu karticu i da je prezadovoljan. Tj, kaze da ima 9 ili 10 ovih kartica i sve mu radi top.
 
Pa Evo Plus su ti U3. Sasvim dovoljno za sve.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
To i ja mislim nakon sto sam se malo raspitao i popricao sa ljudima. Za moje potrebe sasvim OK, a i nije nesto skupo.
 
Pitanje za vlasnike Gopro 8.

Jel koristiti neku zaštitu za sočivo, s obzirom da nije zamenljivo kao na drugim modelima?

Ja koristitio njihovo original, pa onda sa AliExpress-a i u svim situacijama ostavlja neko presijavanje koje se ne vidi kad snimaš bez.

Skinuo bih ga ali vozim mtb dosta pa mi frka da ne izgrebem jer se ne menja.

Gornji desni ugao, primer.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
9529ac33d056f51972d32345744694fc.jpg
 
Poslednja izmena:
Treba da pomognem u izboru (isključivo) GoPro kamere, a ne znam ništa o tome.
Šta gledati, gde kupiti, koliko platiti. Namena je snimanje za vreme ronjenja/snorkelinga.
 
Nazad
Vrh Dno