Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Mrljesana

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
2,571
Poena
255
Koja jeftina kamera nalik GoPro da mogu da nakacim na kola i tako ? Ne mislim unutra na soferci, nego da snima POV ili tako nesto. Treba mi jeftina kamera, ako moze dobar zvuk a i ne mora (mislio sam zbog zvuka auta :d).
 
Mislim da je vec bila tema o tome - probaj da searchujes forum gde se razglabalo i jednostavno zakljucilo da neces naci kvalitet kao GoPro... Meni npr. kranje simpaticna je Polaroid Cube:
3024586-inline-i-polaroidc371020vergesuperwide.jpg


Takodjes mozes u YouTube da kucas cheap action cams pa ces dobiti gomilu predloga, ali skidaj originalne fajlove da vidis kvalitet zbog YT kompresije...
 
Citao sam na softpediji cini mi se, da Xiaomi je predstavio kameru. Znam da je bila tema, trazio sam nisam mogao da je nadjem. Ali sad vidim za tu Xiaomi cameru, jel zna neko nesto ? Receno je cena oko 80$ ja mislim...
 
Koja jeftina kamera nalik GoPro da mogu da nakacim na kola i tako ? Ne mislim unutra na soferci, nego da snima POV ili tako nesto. Treba mi jeftina kamera, ako moze dobar zvuk a i ne mora (mislio sam zbog zvuka auta ).

Ako ti treba samo za jedno ili dva snimanja, najjeftinija varijanta je iznajmljivanje GoPro kamerice ;)
 
Hehe, nije samo jedno snimanje, ima puno stvari koje bih zeleo da snimam, ne samo o automobilima bilo bi tu i vise namena, ali ovaj je definitivno glavna. :D
 
Ako ces bas da snimas kao blesav sa tom kamericom, isplati se uzeti gopro. Ako ipak hoces da nesto snimis tek ponekad, da te zelja mine, nemoj ni u ludilu da uzimas gopro.
 
Imam gopro , a kolega ima sj5000 i u nekim situacijama je gopro bolji, a u nekim sj5000, a posto je sj5000 mnogo jeftiniji izbor se sam namece, a sj6000 je jos bolja kamera, ako te jos nesto zanima pitaj :)
 
Koristim Aiptek SportyCam Z3 i odlicna je. Kupio sam je kod nas u na popustu. Proguglaj malo i lako ces naci, da ne reklamiram radnju. ;) Za taj novac odlicna je i dobija se brdo dodataja uz nju. Baterija je takodje odlicna, aktivnog snimanja izdrzi oko 3h bez problema u Full HD.
 
Ja imam SJ1000 i uporedjivao sam je sa drugovom GoPro I ili II gen. Mogu reci da nije mnogo zaostajala za skupljom. Prva slika je na plazi bas likano. Ostale su screencapture iz video file-a. Pod vodom je na dubini od 4-5m. Cena je bila 43E na Ali...
 

Prilozi

  • 111100011.jpg
    111100011.jpg
    668.9 KB · Pregleda: 461
  • bscap0009.jpg
    bscap0009.jpg
    581.2 KB · Pregleda: 421
  • bscap0011.jpg
    bscap0011.jpg
    209.2 KB · Pregleda: 392
  • bscap0013.jpg
    bscap0013.jpg
    372.9 KB · Pregleda: 410
Jedini problem je sto su te stare Gopro odavno prevazidjene pa nije tesko biti slican za 50e. GoPro3 je prvi GoPro koji je stvarno upotrebljiv i veliki je skok u odnosu na prethodni model, u tom trenutku su krenuli da koriste mnogo bolje senzore..
 
A koju verziju 3 izabrati? Ima na njihovom sajtu za 210e 3 white, da li vredi te pare?
 
Ne, white je u stvari gopro 2, to se ne isplati. GoPro3 Black je minimum.
 
Sony ActionCam hdr 30 mi je lakse dostupan, mislim da je dobra alternativa ....?!
 
Zanimljiv test senki.Amkov sj5000 deluje ubedljivo.
https://www.youtube.com/watch?v=H-N_vjPVaRk
Ja ne znam da li mi gledamo isti video - ja gledam ovaj sto si linkovao i vidim samo da drugacije rade metering, ali ono sto se vidi iz aviona je da GoPro Hero 3 BE ima mnogo bolju dinamiku. Obrati paznju na senke i highlights - kada se vide detalji u senkama vide se u highlights isto, dok kod ostalih highlights su pregoreli. Isto tako obrnuto, kada gopro exponira vise za highlights on ima vise detalja u senkama, gde je kod konkurencije crno zbog losije dinamike...
 
GoPro bi opravdao toliko visoku cenu da ima OS. Ovako, ne vredi tih para.
Dok, sa druge strane, sve ove kamerice u cenovnom rangu do 100e imaju daleko bolji odnos cena/performanse.

I Sony je skup, za ono sto nudi. Ima OS ali mu je kvalitet dosta ispod GoPro kamera najnovije generacije.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je kakva je opticka stabilizacija - neke stabilizacije su uzas i uzrokuju cudne efekte kada tipa nosis kamericu i pomeras je, sto se upravo kod nekih od pomenutih kamera desava. U nekim slucajevima ti treba stabilizacija, u nekima ne. Ja iskreno ne bih uzimao ni jednu od ovih alternativa jer jednostavno kad pogledam snimak pegla mi se koliko je los. Ako ti bas treba stabilizacija, postoje stvari koje mozes kupiti i koje neuporedivo bolje rade posao nego te stabilizacije kod alternativa koje proizvedu vise stete nego koristi (da vidis o cemu pricam pogledaj kako se iste kamere ponasaju prilikom panninga kako dodju pa "zapinju" i sl.).
U svakom slucaju ako hoces action cam alternativu GoPro uzmes one kineske od koliko bese? $60? ...i vozi. Ako hoces kvalitet uzmi GoPro. Izmedju nemas nista korisno...
 
GoPro bi opravdao toliko visoku cenu da ima OS. Ovako, ne vredi tih para.
Dok, sa druge strane, sve ove kamerice u cenovnom rangu do 100e imaju daleko bolji odnos cena/performanse.

I Sony je skup, za ono sto nudi. Ima OS ali mu je kvalitet dosta ispod GoPro kamera najnovije generacije.

Ko je bre skup? Za 208e imas hdr 30ve, koji gorpo za te pare daje bolji snimak?
 
Pa necemo da gledamo modele od pre par godina. ;)
 
GoPro ima bolju i dinamiku i boje i ostrinu, u principu sve sto cini sliku :) Pored toga sigurno je bolje izrade i bolji u svemu ostalom, ovo SJblabla je cista glupost, kad vidim ovu animaciju na pocetku koja je iskopirana od GoPro-a, samo zbog toga im ne bih dao pare, ne mogu nesto sami da izmisle, gori su od Samsunga..
 
Ali razlika u ceni je ogromna ! Jako bitan detalj, mnogo vazniji od dinamike, ostrine i boja.
 
Pa nisu kupci, tj. korisnici GoProa sirotinja u osnovi. Ako ga koriste za ozbiljnu produkciju, onda je on samo delić troškova. Ako ga koriste za ozbiljne aktivnosti u prirodi, vodi ili 2/4 točka, opet je cena GoProa samo delić potrebne opreme, a većina tih ljudi neće da se ciganči i rizikuje. Meni su poslednje dve Sony Action ("velika" nova i mala) kamere bolje od GoPro, ali bih opet kupio GoPro jer, eto, lakše ću da nađem solucije za kačenje, dodatne baterije i na kraju krajeva, lakše ću da ga prodam, kad mi treba da ga menjam ili ga se ratosiljam. Naravno, pričamo o Black varijantama 3 i 4 GoProa...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno